Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

anait
1. srp 2012

@piefunko nie, nepichal mi nikto nič, ale o ničom takom nebola reč...prečo?

piefunko
1. srp 2012

@anait aha, no lebo som dostala od teba takuto spravu: anait @piefunko ahoj, no tie pozitívne testy som mala 2 dni po sebe, potom už vôbec nie... teraz som 1DC, tak o 4 dni začínam s clostilom...uvidíme...

pochopila som z toho ze pozitivne boli tehu testy a potom uz nie a preto si 1dc... pytala som sa na pregnyl lebo mohol ovplyvnit tehu test... asi si mi omylom poslala spravu 😅 🙂

anait
1. srp 2012

@maciatko248 ahoj, ja tiež idem brať prvýkrát clostil tento mesaic...ako to znášaš? máš nejaké vedľajšie účinky alebo čo?

anait
1. srp 2012

@piefunko ale nieeeee, ty si mi na niečo odpovedala dávnejšie a ja som až včera sa tu dostala, tak som reagovala 😀
Aby si rozumela - u mňa sa stalo toto: mala som pozitívne ovulačné testy v sobotu a nedeľu (predtým nikdy), potom som šla na folikulometriu v utorok a tam, že vajíčko je malé, dáme clostilbegyt... čiže ja tomu nerozumiem, že ako mohli byť pozitívne, ked ovulácia podľa neho nebola...no ale som taká koza, že som sa ho na to nespýtala, lebo ma úplne vyviedol z miery informáciou o nejakom myóme na maternici... tak preto som po tom začala pátrať tu 🙂

piefunko
1. srp 2012

@anait jezis aaaaanooooo uz viem 🙂 ja som sa pytala aj ci boli uplne pozitivne, lebo vela bab si mysli ze su pozitivne ale to plati len v pripade ak je testovacia ciarka rovnako silna alebo silnejsia ako kontrolna, ak je slabsia, je negativny... a okrem toho hladina lh hormonu kolise ale nemal by byt pozitivny ked foliky boli malinke... ale co uz, je to za tebou a teraz skusis closti. kolkodnovy si mala cyklus?

anait
1. srp 2012

@piefunko 🙂 🙂
27 ... vždy mám tak 26-28... to ja viem o tých testoch, preto vravím, že určite boli pozitívne...robila som si ich 3 mesiace a nikdy za ten čas pozitívne neboli...

anait
1. srp 2012

@piefunko ty si ako na tom s liečbou, ak smiem vedieť 🙂

piefunko
1. srp 2012

@anait tak to je zaujimave... a nevies nahodou kolko mali foliky mm?? a zaujimave ze mas tak kratky cycklus ked to folikom tak dlho trva a su malinke... hormonalny profil ti nerobil? teplotu nemerias? 🙂 kazdopadne clostil ti pomoze a ovu budes mat aj vajicko pekne a ked sa posnazite poriadne, aj miminko 😀

piefunko
1. srp 2012

@anait ja som zacala mat anovulaky koli vysokemu prolaktinu takze beriem lieky od endokrynologycky a tiez som brala aj clostil, ale bohuzial sa nam nezadarilo 😔 mala som ho 2 mesiace predtym to bolo uplne bez liekov potom len s tym od endokr, potom neviem ako no a teraz som zase bez liekov, od clostiku mam pauzu na leto a ak sa nezadari uvidime co dalej v septembri, asi dam zase clostil a ked nezaberie do konca roka, pojdeme do car... uvidim... teraz si uzivam keksik kedy sa mi zachce nie len podla ovu a tabulky a doktora 😅

anait
1. srp 2012

@piefunko joj kiežby to bolo také ľahké 🙂 HP mi chcel robiť, bola som na 24.deň na odbery a potom som mala prísť na 3DC, ale fešák mal dovolenku, čiže som sa tam dotrepala zbytočne a na folikulometrii sa k tým odberom nijako nevyjadril... bol iba jeden a mal 11mm ...
teplotu nemeriam, k tomu sa neviem nejako dostať 😝

anait
1. srp 2012

@piefunko no a práve ešte aj toto, tiež sa liečim u endokrinológa, ten mi robil odbery a povedal, že som v poriadku, že z testov vidieť, že ovulácia prebieha u ˇmňa...že nie je problém...celé je to nejaké divné...

piefunko
1. srp 2012

@anait a ktory den mal 11mm prosim ta? 🙂 myslim ktory DC tak 🙂

anait
1. srp 2012

@piefunko 13DC

maciatko248
1. srp 2012

@anait ahojky ziadne vedlajsie ucinky som nemala, trosku viac ma pobolovalo podbrusko avsak tento cyklus neni som pod dr dohladom az buduci tak som si merala BT a mam hrozne divny graf ako by som ovulku ani nemala http://www.fertilityfriend.com/home/36e3dd tak som zvedava co a ako bude 🙂 teraz uz bastym proveru

mijadave
1. srp 2012

@piefunko keby to bolo take jednoduche 😀

anait
1. srp 2012

@maciatko248 proveru prečo?

Dievčatá a z toho clostilu a iných liekov sa priberá??

maciatko248
1. srp 2012

@anait ja mam od 5 dna clostik a od 17dna mam proveru na vytvorenie zlteho telieska ak by tam bolo mimco tak mu to pomoze 😅

anait
1. srp 2012

@maciatko248 ježiši, to ja som celkom mimo v týchto veciach... čo je to žlté teliesko prosím ťa?

A pregnyl sa na čo dáva?

adaivo
1. srp 2012

ahojte, ja som po prvej dávke clostilu, dufaston a pregnyl mala super výsledky folíky boli 16 až 20 mm, bolo ich asi zo sedem, preto ma doktorka upozornila, že mi hrozia dvojičky, samozrejme že neva, naplánovali pohlavný styk a žiaľ nevyšiel ☹ . potom nasledovala druhá dávka clostilu, dufaston a na uzv som videla nie príjemný výraz doktorky.folíky boli 4 ale 22 mm a jedna cysta, to sme už mali ísť na iui, ale hrozili mi nielen dvojičky ale vysoké riziko trojičiek a to mi doktorka povedala,že do takého rizika ona nepôjde, že moje telo veľmi zle zareagovalo, tak pichli pregnyl a zasa naplánovali pohlavný styk 23. a 24.7.ale podľa tehu testu zasa nič.tak uvidíme ako to dopadne, ked tam pojdeme nabudúce, teraz mi znížila dávku clostilu 1x denne, predtým 2x denne.snažím sa to znášať fajn, len mám strach stále vravia že už mám svoj vek a popritom som mala všetky testy v pohode ja som zdravá to len priateľove spermie nie a nie dostať rozum 🙂 🙂

anait
1. srp 2012

@adaivo nooo a to kvôli tomu, že on má zlý spermiogram, ty musíš brať lieky?
Hlavu hore, musíme to vydržať 🙂

kvietok1605
1. srp 2012

chcela by som sa opýtať je podľa vás možné aby som mala 8 DC ovuláciu? od 5DC beriem clostilbegyt a dneska ma pobolievajú vaječníky a mám hnedý výtok

adaivo
1. srp 2012

@anait
no ved o tom sme sa tiež bavili, že prečo jemu nedajú niečo, on len berie vitamíny tribulus, ževraj musia pripraviť moje telo. a navyše som ešte mala niečo so sliznicou maternice tak som brala aj estrimax. takže brucho nafúknuté ako balon a aby som nemala bolesti, tak mám prejsť na bielkovinovú stravu

zuzuza
1. srp 2012

Ahojky holky, moc se omlouvám, ale zajímá mě jedna věc, můžete mi prosím říct, jaký je rozdíl v braní clostilu 3.-7. dc a 5.-9. dc? Já jsem asi dřív brala 3.-7, ovu nebyla a ted mám po těhotenstváí brát 5.-9., jak to máte vy? To mi mudr hodila jen tak od oka? jinak jako menstruační cyklus nemám žádný, jen po vyvolávačce, duphastonu, proveře atd:(

kvietok1605
1. srp 2012

@zuzuza od oka určite nie ja mám tiež od 5DC mne lekár povedal že sa tie lieky začínajú brať od 5DC alebo 6DC ale prečo práve takto neviem aj v príbalovom letáku je uvedené že sa berú od 5DC

mijadave
2. srp 2012

dobre ranko dievcata, tu je dnesna tabulecka https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Al...
prajem Vam krasny dnik, pa 😉

94
2. srp 2012

@piefunko nooo tak testíky oba nič, jedna čiarka ako vyšitáá.......ach jaj!

iknella
2. srp 2012

ahojte baby. Dnes 26DC, zajtra doki, držte palce. 😲

kacculle
2. srp 2012

@iknella Strašně moc držím palečky 😎 Dej zítra vědět!! Mě ty samé nery čekají o týden později...

iknella
2. srp 2012

@kacculle tak sa neviem dočkať a zároveň sa bojím...určite dám vedieť. 😉

piefunko
2. srp 2012

@94 och to ma mrzi 😔 no nic, hlavku hore a ide sa dalej 😉
@anait na 13dc 11mm folik je sice mensi ale kludne moze dorast, ale z toho by si mala asi dlhsi cyklus... ale ani nie lebo ked ratame ze rastie 2mm za den tak cca 20-21mm moze mat na 18dc - ovu a potom 10dni lutealka a mas 28dnovy cyklus... takze myslim ze u teba prebieha ovu, mozno mas len kratsiu lutealnu fazu (od ovu po ms) a na to by bol dobry ten profil, alebo meranie teploty aby si si odsledovala kedy je ovu a kolko tva lutealka, lebo ak je kratka nestihne sa babatko uchytit 😒 pregnyl sa dava na prasknutie dozreteho foliku a dufaston je na tvorbu zlteho telieska - to vznikde z toho prasknuteho foliku - vajko ide na cestu oplodnenia so spermijkou a z foliku sa spravi zlte tel. ktore v pripade ze otehu, vyzivuje plodik tusim do 12tt a potom zanika a nastupuje placenta 😉 ked je lutealka kratka, vajicko sa nestihne uhniezdit a zlte teliesko zanika...