Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

anait
2. srp 2012

@piefunko booože, teba som ja potrebovala 🙂 ďakujem ... takže vlastne môj problém môže byť krátka luteálna fáza..rozmýšľam prudko...dnes som 3DC, čo keby som skočila doktorovi, nech mi spraví poriadne ten profil? lenže vlastne to je asi nanič, lebo potom už budem brať ten clostil a bude to ovplyvnené zrejme... tak neviem...

milacik3
2. srp 2012

@piefunko A MYSLIS ZE TA LUTALNA FAZA SA DA S DUFASTRON PREDLZIT...ked si ho nasadim neskor?

anait
2. srp 2012

@mijadave mohla by som sa prosím pekne pridať do tej perfektnej tabuľky ? vek 32, snaženie cca pol roka, 3DC, ďakujem 🙂

piefunko
2. srp 2012

@milacik3 hej lutealka sa predlzuje duphastonom - dufikom. nasadit by sa mala podla spravnosti az po ovulke,je to vlastne progesteron. berie sa 10dni normalne, a do tyzdne pride mrska potom, mne vzdy na 4ty den cize LF ak mavam 14dni co je dost. 10je taky minimum, ako uchyti sa aj pri 9 a mozno aj ri 8, ale to uz byva problem.... prirpdzene (bez dufiku) sas moze lutealka predlzit uzivanim vitaminu B6 - par dni pred ovu 40mg a po ovu 80mg denne 😉

@anait ano teraz budes mat cyklus ovplyvneny clostilom, ale ak mozes tak si teraz meraj aj teplotu, aspon uvidis ci ovu prebehla a ak ano, kedy to bolo a potom ak pride mrska zistis aj dlzku LF. jasne ze dufam ze nepride 😉

anait
2. srp 2012

@piefunko odkiaľ to prosím ťa všetko vieš? 🙂
Ech, pokúsim sa teda merať teplotu, len problém nie je v mojej lenivosti, či čo, ale malý spáva v postielke pri mojej posteli a zvyčajne je hore skôr ako ja, tak mi je trocha trápne si pchať pred ním teplomer ... 😎 jedine ma napadá, že by som merala v ústach, to by som mu vedela prijateľne vysvetliť 😉

iknella
2. srp 2012

@piefunko vyzerá to tak, že si náš GURU. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

piefunko
2. srp 2012

@iknella dakujem 🙂 🙂 ja rada pomozem a viem ako bolo mne ked som v domneni ze som odovulovala a mozno som prave v "prvom" tyzdni tehotenstva bola u dokiho a po poznamke 16mm folikul, som bola cela bez seba ze to je to zlte teliesko a ze urcite som tehu 😀 😀 cize sme "pre istotu" nekeksovali a tak som si premrhala jedinu prirodzenu ovu co som mala za posledny skoro rok 😅 tak som si zacala studovat veci, pisat s babami a zaoberat sa mojim problemom a tiez neviem vsetko ale s cim viem, poradim, pomozem 😉
@anait mozes merat aj v ustach, len tam sa nezlakni, teploty budu nizsie ako keby si merala dole, ale to je jedno, v tvojom pripade ide o tvar krivky a nie vysku teplot 😉 takze nezabudni, rovnakym teplomerom na rovnakom mieste, po rovnaky cas v rovnaku hodinu, kazdy den 😉 zapisovat si to mozes aj na fertilityfriend.com a keby si k tomu potrebovala pokec ten je tu - http://merenibt.xf.cz/index2.html alebo napis, poradim 😉

kiez by som vam babulky radit nemusela a vsetky by sme si coskoro nasli vytuzene // na testiku... 😵

milacik3
2. srp 2012

@piefunko ano viem ako sa uziva..uz vela mesiac ho beriem...Ale zaujimave ze posledne 2 mesiace mi meskava MS...kedysi som cakala 3-4 dni na MS ale posledne mesiace som cakala 12 dni a teraz som cakala 7 dni....ked som to hovorila dokorovi tak..nic nepovedal..

anait
2. srp 2012

@piefunko všetko má svoj čas...ak máme mať deti, tak budeme mať...my tomu teda aspoň tak rozumieme...
Pekný zážitok máš... 😒 ale je veľmi milé, že sa snažíš posúvať ďalej, čo vieš...ja veľmi nemám čas sa tu v tom vŕtať, lebo keď je muž doma, tak mi to nedovolí...že som furt na pc...
Dobre, budem teda merať v ústach...zajtra začnem...dúfam, že tabuľku zvládnem, ale zaiste sa s tebou budem radiť 🙂

piefunko
2. srp 2012

@milacik3 a beries ho stale v rovnaky den? tak to je zvlastne, ja som tusim tiez ale teraz dostala az na 6ty den... no mozno si telo uz samo predlzilo lutealku... a koli comu ho beries ak sa mozem spytat?

piefunko
2. srp 2012

@anait no ja ked mam cas v robote tak sa vrtam v robote lebo tiez stale mm pindal ze furt si o tom citam a ze nemam na to mysliet 😅 ale tarez je uz ok, uz pochopil ze nie je vsetko take jednoduche, je mi velkou oporou... jasne ze posuvam dalej, viem co to je cakat na babatko a dokonca v obklopeni aktualne 10tehuliek/mamin s mesacnymi babatkami takze asi tak 😅
skus zapisovat do tabulky, ak by nieco, urcite si to pis niekam na listok, papier niekam, kde budesm at vsetky teplotky po kope, potom to mozeme spolu hodit bars aj do excelu, hlavne nech vyjde krivka a nech vieme kedy ovulujes a kolko trva lutealka. budes brat aj dufik teraz k tomu?

milacik3
2. srp 2012

@piefunko alebo ma napadlo ze to je kvoli tomu ze si uz telo zvyka n liek a uz tak nezabera ako kedysi. Ja nemam MS bez liekov vobec....tak ich uzivam uz velmi vela rokov ..rozne druhy som mala....teraz mam dufaston a mala som aj clostil kedze ani ovulku som nemala ale to som mala 3 mes. a nepodarilo sa teraz....uvidime co bude dalej...Lebo tu som citala ze po clostile este v tele je latka a moze este byt ovulka aj bez liekov....
No dufaston beriem tako okolo 17-19 DC... lebo som mavala ovulku tak okolo 16-17 dna ako kedy...

piefunko
2. srp 2012

@milacik3 moze byt lebo to uz je umelo podany hormon... ach jaj nemame to lahke 😔 clostil posobi aj nejaky mesiac, dva po vysadeni, zalezi ale ako kto na neho reagoval, ako aj od psychiky ze ano 😅 a ked mas ovulku na 17dc tak mrska potom nepride vobec??? asi mas nizku sliznicu. na to je tiez dobra b6 alebo bromelain... ahormonalny profil robili? lebo to neni o tom pchat do zeny hormony,ale zistit preco su napr, anovulaky.... clostil ti pomoze ale ked je problem inde tak mozes ich jest ako lentilky a nic 🙄 🤐

anait
2. srp 2012

@piefunko ja kade chodím tade tehotné stretávam...suseda teraz porodila, tak každý deň pod oknami mávame zraz bábätiek... dufík ee, o ničom inom nehovoril, aj ten clostil mi dal ib polovicu 2x denne a v pondelok ideme na spermiogram (muž už stresuje 😀 ) tak uvidíme 🙂

milacik3
2. srp 2012

@piefunko no s clostilom som mala ovulku ale bez neho nie...no ja od 16 r nemam MS....proste z nicoho nic mi skoncila a potom som isla 1x k doktorke...no a odvtedy musim uzivat lieky...robili mi vysetrenia...nevedia z coho to je len sa domnievaju ze je to dedicne ked to ma aj moja teta.... mi chybaju hormony...a sa mi ani ovulka nevytvara...A teraz chodim na folikumetriu aby vedeli ci aj bez clostilu budem mat ovulku.../tento mesiac asi uz to nestihnem ist na vysetrenie/ ale mi sa snazime ked viem ze tento tyzden by to malo byt....dnes som 16 DC....tak neviem vcera som mala bolesti pri styku a..aj teraz ma boli podbruskom a obcas aj vajecniky...tak neviem...uvidime...este dnes sa budeme snazit...

anait
2. srp 2012

@piefunko koľko máš rokov, ak sa smiem spýtať a ako dlho sa snažíte? ja mám už 32 😒 a v podstate aktívne na tom "pracujeme" asi pol roka, ale rok a pól sme nemali žiadnu ochranu...

milacik3
2. srp 2012

@anait to sa mas ze aspon ide....moj manzel nechce ani za svet... ja neviem robi z malej veci pohromu...vsak to nic nie je podla mna.../ja neviem berie to ako ponizenie alebo co...sa hambi neviem/

anait
2. srp 2012

@piefunko prosím ťa, včera som písala endokrinológovi, že čo on na to, okrem iného mi napísal toto
"kazdopadne pokial by folikul nedozrel do zlteho telieska, progesteron by nebol taky ako bol " ... môžeš mi to prosím ťa preložiť? On mi totiž robil odbery a skonštatoval, že je to ok...a potom bola tá folikulometria, ktorá povedala niečo iné ...

anait
2. srp 2012

@milacik3 akože určite to nie je nič príjemné, my sme sa o tom akurát rozprávali, že je mu to nepríjemné, ale nikdy nepovedal, že nepôjde alebo nespraví...akože on chce dieťa viac ako ja ... 🙂 aký dôvod ti uviedol?

milacik3
2. srp 2012

@anait no ziadny ze on je v poriadku na co by chodil po vysetreniach...(on a doktorí to nejde k sebe....on ani na preventivky nechodi...ani chori nebyva) to ja som u gynek. kazdy mesiac ....kedze mam problemy...
ja ho nutit nebudem a ked sa sam rozhodne pojde...vsak uvidime..by sa aktivne snazime od januara takze to je 7 mesiacov.... z toho som asi 3 mes. nemala ovulku...potom mi nasadili clostil....a teraz okrem dufastona nic ine neberiem

piefunko
2. srp 2012

baby musim si vo vas spravit poriadok lebo nemate tu ani jedna fotku a ja si vas potom mylim 😅
@anait na to aby folik dozrel do zlteho telieska a aby ako zlte teliesko vydrzalo co najdlhsie je potrebny progesteron. cize ak mas nizku hladinu progesteronu nedozrie do zlteho telieska a vtedy by nemalo byt schopne vajicko sa uhniezdit a mozno ak by sa aj uhniezdilo, nemali by ho co vyzivovat cize by odislo... 🤐 neviem sice co myslel tym "by nebol taky aky bol" lebo ja neviem aky bol... ale asi myslel ze keby v tom cykle si bola bez ovu tak by progesteron nedosiahol hodnoty ktore si mala od neho vo vysledkoch
mam 28 a snazime sa od januara, zistilla som totiz ze mam anovulaky minuly rok okolo septembra oktobra takze skoro pred rokom

@milacik3 ach ti chlapi 😅 moj stresoval tiez, ale siel pekne, ja som mu povedala ze ja musim brat lieky a na co ked on by mal problem.... ze clostil sa nemoze brat cely zivot len 6x tusim a preco si mam vyjest sancu na ovu ked by on napr. nemal spermosky... tak siel, nebolelo a dobre to dopadlo 😉 oni maju problem so svojim egom - on je zdravy, no ako to len moze vediet? co ked nema ani jednu spermiu zdravu? och tento ich postoj, by som ich fackala za radom 😅 prepac, nie je to nic osobne, kazdy s tym zacne aj moj zacal, ale nastastie to pochopil, len niekedy im to treba vysvetlit ako malym detom...

anait
2. srp 2012

@piefunko myslel tým, že hladina progesterónu bola v poriadku...preto ma to celé mätie, ale nejdem to už riešiť, v sobotu začnem brať, v pondelok spermio a uvidíme, čo ´dalej...

@milacik3 mne to príde od neho celkom nezodpovedné...my sme mali túto otázku dávno prediskutovanú, že čokoľvek bude treba, to urobíme, on sa tomu nikdy nebránil...akože nadšený z toho nie je, ale proste je to vec, ktorú treba urobiť a hotovo

mijadave
2. srp 2012

@anait moja, jasne, kludne, len mi daj aj ostatne info: kolko trval posledny cyklus a co beries, ake vitaminy alebo lieky 😉

mijadave
3. srp 2012

dobre ranko dievcata, tu je dnesna tabulecka https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Al...
prajem Vam krasny dnik, pa 😉

milacik3
3. srp 2012

@piefunko vsak jasne ja to chapem....ja neviem ci to je take tazke...vsak aj mi sme museli ist 1x ku gynek. a niektorím zenam aj ked casto chodi je to neprijemne...Ja som si uz zvykla kedze tam chodim kazdy mesiac...
snad to raz pochopi...a ja zase dufam ze to bude vsetko v poriadku a nemusi ist na to vysetrenie...(lebo 1 cyklus (v maji) s clostilom som mala pozit.testy isla som dokt.a mala som nizke HCG a potom o par dni po vysadení dufastonu som dostala strasnu MS nikdy som taku ani nemala...potom som isla na krv a uz som ziadne HCG nemala) ...tak asi sa mozno zadarilo len...sa to neujalo...

milacik3
3. srp 2012

@anait no hej asi si mysli ze mu tym klesne jeho hrdost..vsak aj tak by ho tam nikto nepoznal...alebo neviem..co ho sa boji mi sme sa v poctate moc o tom nerozpravali ked nechce tak....ja ho nutit nebudem....raz povedal ze ked to bude treba tak pojde ale ze zatial...nie kedze tak dlho sa nesnazime ...zatial toto je 7 mes.

milacik3
3. srp 2012

Baby myslite si ze ked som (asi mala ovulku vcera - podla priznakov si myslim ked som mala bolesti...ale istotne to neviem) sme sa vobec nesnazili lebo som bola strasne unavena, lahla som si a hned zaspala... Ale snazili sme sa pondelok,utorok,stredu....len vcera nie.. Myslite si ze to uz je premrhaní cyklus kedze sme vcera neboli spolu? dik

anait
3. srp 2012

@mijadave posledný cyklus 27 dní a beriem od zajtra clostilbegyt 🙂

anait
3. srp 2012

@milacik3 pokiaľ viem spermie čakajú aj 2 dni, tak premrhaný určite nie je 🙂 a čo sa týka toho spermiogramu, u nás sa to dá tak, že sa odoberie doma do nejakej nádoby a ja to tam donesiem a nikto ho ani neuvidí 🙂

anait
3. srp 2012

@piefunko ako som sem prišla zbadala tvoje meno, tak mi docvaklo, že som mala ráno merať 😀