• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Létání miminek

7. března 2011 
autor
Shaula, to s tebou souhlasím. Na efekt to bylo teda ažaž :unamused:
8. únor 2010 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale jako přesně jak píše někdo v tý diskuzi na plaváčkovi - i kdyby se to dítěti stokrát líbilo, tak já jsem snad, kurňa, rodič, kterej rozhodne co je dobrý a co ne :angry: To přirovnání se zapálením cigarety je přesný.
8. únor 2010 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
kdoví jaký ty děti budou mít následky v budoucnu, nemoci týkající se mozku a hlavy - deprese, alzheimer apod. Doufám, že to policie vyšetří co nejdřív, doufám že to viděly i nějaké jiné organizace (třeba Fond ohrožených dětí apod.). Připadá mi hrozný, když si uvědomím, jak mám vymodlený děťátko, co jsme doma z porodnice tak jen jemné dotyky, hlazení, zpívání, mazlení, pomalá manipulace apod. a na druhé straně vidím, jak si někdo neváží toho, že má zdravé dítě a chce mu způsobit otřesy mozku, a různé šoky. Od včerejška na to myslím, pročetla jsem spoustu článků, ale opravdu se mi chce celý den jen brečet, jak je to hrozný, pořád mám tu scénu s tým nahatým miminečkem před očima :frowning2:
8. únor 2010 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
alčátko tím nejspíš chtěla upozornit na velice častý jev, který je tu v diskusích na denním pořádku - jedna maminka něco napíše a ostatní, aniž by si to prověřily, zamyslely se nad tím, něco si o tom zjistily, tak jsou hned zajedno.
tím nechci házet všechny do jednoho pytle, samozřejmě je tu taky spousta maminek, co přemýšlí a používají zdravý rozum.
třeba zrovna tohle nebyl šťastný příklad, nebo nebyl jednoznačný, ale taky se mi nelíbilo (ačkoli s tím létáním, jak je prezentováno, nesouhlasím), jak jste tu některé psaly o těch maminkách, co to praktikují nebo se zúčastní kurzu.
to je všechno - dá se prostě diskutovat slušně a věcně. :wink:
8. únor 2010 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Popřečtení slovenského článku a těch milých fotek, bych si řekla "jé to bych mohla skusit". Je napsán naprosto neobjektivně a nepopisuje "cvičení", které jsem včera shlédla v televizi.
8. únor 2010 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nejhorší je, že většina těch maminek, které ty kurzy absolvují a jsou nadšené, protože do teď byly nadopované informacemi o blahodárných účincích létání na tělesný i duševní vývoj dítěte a prohloubení vztahu s matkou :sweat_smile: :fearful: ...tak ty stejně názor nezmění a ani je nenapadne zamyslet se nad případnou nevhodností (slabé slovo) pro jejich mimi :frowning2: . Budou si připadat jako mučednice, kterým my tupé konzervativní matky nepřejeme jejich pokrokové metody a pořádáme hon na erudovanou paní Blanku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. únor 2010 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jasmia, to je přesně ono. Prostě podáno z jiného úhlu.
8. únor 2010 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem si přečetla kousek diskuse na těch plaváčcích a mám dost. Nějaká ženská tam obhajuje to létání, prý takhle s dcerou lítá od 3 měsíců a je to super a prý je to menší zlo, než třeba izolace dítěte od matky tím, že je v kočárku :rolling_eyes:
8. únor 2010 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ikarkulka - tady to opravdu nebyl šťastný případ, jde podle mě o to, že inteligentní, rozumná, milující maminka by tohle se svým dítětem neudělala. Nemusím si o tom nic číst. To jde prostě instinktivně proti srsti. To jestli se debatuje zda šátkování ničí mimčům záda - tam debata možná je - já preferuju názor lékařů a myslím si, že pro dítě je mnohem zdravější poloha ležmo v kočárku a jiné si zase přečtou něco o životě v indiánských kmenech a věří že je to to nejlepší a lékaře považují za zkostnatělé chemikáli cpoucí vykopávky, které nemají ani šajna o tom co je přírodní a tedy dobré. Tady má mince asi opravdu dvě strany. Ale při tom létání NE.
8. únor 2010 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pirinko...naprostý souhlas s tím, co jsi napsala, tohle vidím úplně stejně :unamused:
tak jsem to ted pustila manželovi. je tělocvikář a ted tu chodí a kroutí hlavou. říkal, že nechápe, jak se házením dětí jim může zpevnit tělo. prej leda tak strach.
kde porad berete ten druhy uhel??? kdyz je neco zivot a zravi ohrozujici tak to prece nema pozitivni dopad!! to je jako by jste rekly ze je na brani drog i "jiny uhel" :astonished: :astonished: :astonished: :astonished:
8. únor 2010 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
"izolace dítěte od matky tím, že je v kočárku" - to je vrchol, fakt :angry: asi bych byla lepší matka, kdybych syna do jeho 15 let nosila na zádech jako opice :angry: :angry:
8. únor 2010 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
beruska, tady zatím nikdo neobhajuje létání, ale neříkej mi, že když si prohlédneš fotky u slovenského článku, tak první, co tě napadne je, že se jedná o něco, co ohrožuje život a zdraví dětí.
8. únor 2010 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
že by kuřimská kauza měla také jiný úhel - tam je taky vychovávaly v "dobrém" :angry:
Ygreen je to offtopic, ale lékaři proti ortopedické poloze dětí v šátku nemají vůbec nic, řada z nich to naopak doporučuje :wink:

O létání miminek slyším prvně, info co jsou na webu vypadají sice dost jednoúčelově, ale i tak mi to připadá šílené, děti vyděšené, manipulace s nimi nezdravá a potenc. nebezpečná....
Izolace v kočárku? Nechápu, tím pádem mě moje dcera nesnáší, protože v kočárku usne do pěti vteřin a na rukách neusne i kdybych ji na kolenou prosila.
fotky u slovenského článku vypadají jako z normálního cvičení s dětmi, to není to co propaguje ta osoba
8. únor 2010 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
stejne drasticke je i potapeni decek pod vodou v plavani
:stuck_out_tongue_closed_eyes:
letani bych nijak nezvelicovala
8. únor 2010 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
lamia, ale když je dítě cca 6 měsíční ve svislé poloze třeba dvě hodiny? co jeho krční páteř?
8. únor 2010 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty fotky u slovenského článku jsou naprosto normální cvičení, kdyby tam dali miminko visící hlavou dolů, absolutně by se to nehodilo.
8. únor 2010 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
vidíš giorgina, a já je potápím oba dva už od půl roku. A vyloženě je to baví!
bera nejde o fotky, ty jsou ilustracni ne z cviceni, to tam muzes dat cokoliv, jde o text, ze miminko "leta" nahe hlavou dolu - je to hned v uvodu a to mi staci abych si klepala na hlavu...
podle me nemuze nekdo, kdo to ma v hlave vporadku neco takoveho absolvovat, nekterym lidem nepatri snad dite vubec do ruky..
ygreen, budeš se divit, ale každá mince má dvě strany. nic není černo-bílé.
ale co jsem chtěla říct já - trošku mi to tady v některých chvílích připadalo na davovou hysterii.
to, co ukazují teď média, vypadá šíleně. ale je to fakt šílený? co když to ta paní, která vede kurzy v tom a-centru jen špatně okoukala a původní "cvičení" vypadá úplně jinak? :wink:
8. únor 2010 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bera, ty fotky v tom článku jsou pěkně vybraný, hned bych do toho šla, řekla bych si pohodové cvičení, mimčo v pohodě, usměvavé, sem tam ho asi zvednu nad hlavu /to je to létání/...máš pravdu, věřím, že na základě toho článku se plno slovenských maminek o kurz zajímalo /tím mi dochází, co jsi myslela tím svým prvním příspěvkem :wink: ...konečně :wink: :grinning: :grinning: /
8. únor 2010 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
bera28 - no vidis, takze by z nich byli mozna i dobri piloti (letci) ! :sunglasses:
autor
martimarti :grinning: :grinning: :grinning:
Už někdy před vánocema mi tento akrobatickej kousek přišel na mail a nevěřila jsem vlastním očím, sledovala jsem to se zatajeným dechem...nikdy bych nevěřila, že to dorazí až k nám a maminky z toho budou nadšený :confused:
Nečetla jsem tu všechny příspěvky, ale naštěstí vidím, že dost maminek do odsuzuje.
Jsem rehabka a nevidím na tom nic "zdravého", dětem se to možná může po nějaké době líbit, ale co potom? co zdravotní následky v pozdějším věku??? No děs :pensive:
ikarkulka - nesouhlasím, né vše má pozitivní i negativní stránku věci. Něco je jen prostě a jednoduše negativní. Týrání, zneužívání, bití, znásilňování. Nebo i na tom vidíš nějaká pozitiva?
8. únor 2010 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bych jen chtěla vidět nějakou studii, prostě něco čím ta paní přesvědčila ty rodiče, že je to strašně přínosný, užitečný a bezvadný :sweat_smile: A taky bych chtěla vidět studii, jaké mají tyhle děti klouby po roce, dvou lítání :rolling_eyes:
8. únor 2010 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek