Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

berenika39
9. únor 2010

...omluva za ošklivé slovo 🤐

meleri
9. únor 2010

holky

psala tam akorát at je nechají na pokoji, že prý kdyby někdo natočil ve stejném duchu dokument o Vojtově metodě tak to taky všichni budou brát jako týrání atd atd prostě takové typy obhajoby..
ne nřekla jak jim to pomohlo.
prý je ta ženská super a nikdo ji nemá pomlouvat a začala napadat doktory že po porodu děcka mučí atd atd ale ani jedno o nějakém pozitivu...
prostě VYPLACHLY MOZEK!!

peroli
9. únor 2010

nevíte někdo odkud ta baba je? že by jsme se tu všichni domluvili na hromadným srazu a šli ji to "vysvětlit" 😠 😀

meleri
9. únor 2010

peroli

mrkni na toho plaváčka..tam to je určitě napsáno..
bude to někde v čechách podle mě..(jako ne na Moravě se mi zdá).
jo na té diskuzi někdo psal "zavěsit za jeřáb" a točit s ní třeba ji to posílí v důvěře k jeřábníkovi..

berenika39
9. únor 2010

no i tohle mě peroli napadlo, ty děti nahoru letí pomocí rukou mámy a dolů padají volným pádem, je tam nějaké přetížení....když tohle trenují dospělí, jsou podrobeni všelijakým testům a podstupují to jen ti 100% zdraví, tady u mimča nikdo neví, jak je na tom s cévním systémem, mě pořád nejvíc straší nějaká náhlá mozková příhoda...krvácení do mozku následkem prasknutí cévy je přece sakra nebezpečná věc, stát se to může mladým, starým....a já budu zkoušet, kolik vydrží moje miminko?

aurecon
9. únor 2010

Kde přesně je ta diskuze? Našla jsem pouze jejich stránku, ale diskuzi ne ☹

berenika39
9. únor 2010

jenže právě třeba vojtovku si můžou všichni "proklepnout" a srovnat si názory tisíců - odborníků, rodičů, rehabek, odpůrců i příznivců. Z toho pak vyvodit svůj postoj.
Lítání je zahalený mlhou, je jasný, že to bude budit podezření, že to není úplně košer metoda.

shaula
9. únor 2010
peroli
9. únor 2010

meleri 😀 😀 😀 😀 ten jeřáb je dobrej 😀 to bych ji tam šla klidně sama zavěsit... a to, že bych omylem nechala otevřenou karabinu... upsss, no stane se, no.. 😝 😝 😅 😀 😀

peroli
9. únor 2010

ber... naprostý souhlas 😉 když si vemeš jak dospělý to přetížení občas blbě snášejí tak co teprve miminka... to na ně opravdu musí působit jak centrifuga... 😠

ygreen
9. únor 2010

holky prosím nesrovnávejte plavání a létání 😉 létání je týrání, plavání jen o názoru a spíš o tom koho to baví a koho ne, nemluvíme o škodlivosti.

meleri
9. únor 2010

aurecon

mají tam takovou nabídku věcí vpravo na boku a v ní "VZKAZNIK" tak v tom vzkazníku..

peroli

právě ten týpek co to napsal mě zaujal že je to trenér a psal že takhle ´házet s dospělým tak je to fakt na vykloubení ruky, že toto všecko se musí trénovat..jasně miminko je lehoučké ale i TAK je to zhovadilost!!!
jo fakt některé lidi fakt nakopat... ☹ ☹

peroli
9. únor 2010

tohle je dobrý... "Paní Sudíkové i ostatním co té propagandě uvěří by měli spíš ukázat jak se lítá ze dveří a dítě jim vůbec nesvěřovat !" 😀

berenika39
9. únor 2010

meleri, je sice lehký ale ten poměr je tam furt stejnej - dospělej je těžkej, ale má vyvinutý kosti, klouby,vazy, všechno kolem úponů zpevněný "provozem" po x let. Miminko nemá dovyvinutý kyčle, páteř - chrupavka, kosti sotva zkostnatělý, křehký, svaly nula, to všechno se v průběhu prvních let vyvíjí. Oni možná chtějí popřít Darwina 😀

peroli
9. únor 2010

a to jak se hodně ohání tím že zatím žádné dítě které létalo nenavštěvuje žádný rehabilitace apod. tak to se ani nedivím... vždyť větší zátěž na tělo a organizmus nastává většinou až tak nejdřív po 10-15 roku...

peroli
9. únor 2010

a co terpve až se zařadí do normálního pracovního procesu a do běžnýho života... no potěš koště... to si nechci ani představit ty návaly u doktorů, rehabek, na chíře a já nevím kde všude.. 😖

alca85
9. únor 2010

http://www.ct24.cz/vysilani/2010/02/08/10968985...

neviem či to tu už niekto dával, ale tu je rozhovor medzi lekárom a tou inštruktorkou....

pirlenka
9. únor 2010

článek na iDnes - jestli už to tu nikdo nedal:

http://zpravy.idnes.cz/letani-miminek-ma-pomoci...

kocicinka
9. únor 2010

Peroli: hromadný sraz bude, ale příznivců létání... bude to opět v A centru v Praze. Chystají tam jakýsi happening, viz stránky Plaváčku.
Viděli jste: http://www.ct24.cz/vysilani/2010/02/08/10968985...

meleri
9. únor 2010

bereniko,

tak to je fakt.

kocicinka
9. únor 2010

Aha, pozdě 😅

peroli
9. únor 2010

ale co mi ještě hlava nebere tak proč jsou ty děti u toho nahé? vždyť zrovna tí malí prďolkové jsou na nějaké nachlazení celkem dost náchylný a mají se udržovat v teple a když tady s nima takhle pohazujou tak to musí mít účinek průvanu, ne? 😕 😖 😒 😒

berenika39
9. únor 2010

se přece prokrvujou..... 😝

meleri
9. únor 2010

nejvíc se mi líbilo jak tam píše že se to provádí i na Balkáně ale v západní evropě ne! kdyby se to dělo v západní evropě tak už má na krku všecky možné instituce, včetně sociálky a já nevím koho všeho..jenže v česku zase nic, zase to projde, prostě co my jsme za stát s prominutím že se u nás všecko může!! jenom se udělá ty ty ty to je špatný...na západě už má ta baba po živnosti a napařeno plno pokut a možná by už byl i proces..
fakt nechápu..

jabber
9. únor 2010

Jako když si vzpomenu jak mojí dceři kolikrát křupalo a lupalo v zápěstí i když jsme jí třeba jen vzali za ruku, tak tohle si fakt nějak neumím představit 🙄 Teď už jí to ty klouby nedělají, ale ještě tak před rokem....my u každýho lupnutí na sebe vyděšeně zírali a oni provozují tohle 😅 🙄

peroli
9. únor 2010

a nějaký lehký bodýčko (třeba i jen s kr.rukávem) a punčošky nebo overálek aby to neškrtilo jako tomu brání nebo co?.. ta baba je normální úchylačka.. 😝 😨

alca85
9. únor 2010

jabber mne to zápestie robí, ale neviem odkedy 😅 ...rada tým straším.... 😀

jabber
9. únor 2010

peroli - a tak to já bych zase pochopila, že jsou u toho nahé, protože nahé dítě přece jen líp uchopíš a zatočíš s ním, nešmejkaj se ti na něm ty hadry 😅

alca85
9. únor 2010

tiež som na to pozerala, že prečo sú tie deti vyzlečené...