• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Létání miminek

7. března 2011 
Oprava: potenciálně
10. únor 2010 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jak jsem četla od Kiedroňová Něžná náruč rodičů jak je nevhodní miminko i jen tahat pod paždí, jak se to běžně dělá - má se zvedat i pod zadečkem, pomalu, plynule, aby se neleklo náhlé změny polohy, že musí cítit oporu po celém trupu - tak tady to věčné tahání a visení za ruce je opravdu šokující. Ono to svádí, když je miminko tak lehounké...
10. únor 2010 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenkavano - víš, mě osobně by ale třeba zajímalo, co na takovém kurzu plkají v té teoretické části, že matkám vymyjí mozek natolik, že toto pak provádějí... Ale máš pravdu, asi bych to nevydržela, paní "instruktorku" bych nazvala ignorantem :grinning:
10. únor 2010 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
viděla jsem ty videa a řeknu vám,že na to prostě nemůžu koukat :frowning2: nechápu,jak to furt někdo může srovnávat s vojtovo metodou!!!!!i ta sama propagátorka to přirovnávala k vojtění-že ty samé pohyby se u vojty taky používají-ale asi zapomněla na to,že doktor,nebo doktorka-neuroložka ten pohyb za ruku a nohu dělá pár sekund,kdežto ony ty děti tak drží několik minut!!!!!nechápu mamky,co tohle se svými dětmi dělají!!příčí se to zdravému rozumu!!opravdu si nevážíte zdraví svého dítěte,že dobrovolně riskujete!! :confounded: navíc vojta dokáže mnoha dětěm opravdu zlepšit jejich kvalitu života,kdežto tohlem á opačný efekt.dobrý na koliky-bodejď by ne,když dítě všechno vyzvrací :angry:
10. únor 2010 v 18:59  •  2 děti - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
shaula jo to by mě taky určitě zajímalo,ale chtěla bych to mít i podložené lékařem jinak bych do toho za žádných okolností nešla.a hlavně opravdu vyslechnout jen teorii.vždyt tady nad tím pořád dumáme co je k tomu vede a pak jsme tady napadány že odsuzujeme,když o tom nevíme nic.no ono něco zjistit je dost složitý,když je to tajemné jak hrad v karpatech,že.ale máme oči ,cit a malé děti,něžnou náruč,takže i jen samotný pohled na to zvěrstvo tě prostě přesvědčí.
10. únor 2010 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pridavam se a i sve NE. Nic takoveho by me ani nenapadlo na detech praktikovat. Po shlednuti videi a precteni nekolika nazoru, spolu se zkusenostmi pani z prispevku Alcatka, moje pocity jsou proste zbesile a nedovedu si ani predstavit, ze bych to vyzkousela. Od narozeni jsem svou Adusku cvicila Vojtovkou, brecela jsem u toho tak, jako ona. Ale vysledky byly videt, ale plakalo se u nas stale. Nevidim duvod, proc praktikovat na svem zdravem diteti neco takoveho jako letani, zvlaste pak, kdyz u toho place. Citim to jako neprirozenou vec.
10. únor 2010 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
seymi no vidíš a paní jak ji sem kopírovala alcatko tak už se těší jak bude týrat i další dítě ,které čeká.
jo a ještě bych se chtěěla omluvit ikarkulce ,že jsem mimo napsala alcatko,ale ono to vyjde skoro nastejno.no ale omlouvám se.
10. únor 2010 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
seymi Jičín?tak to jsme dvě :wink:
10. únor 2010 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kubako, hlavne se ma nosit v klubicku, aby bylo dite zrelaxovane a ne napjate... tahle metoda tvrdi presny opak, dite se pro zrelaxovani musi zatnout, zpevnit... Jako u rocniho to beru, urcite je to i sranda. S kym z nas nedelali rodice letadylko, pripadne nevyhazovali do vzduchu, ze jo - ale urcite ne za kotniky a zapesti!!! - i kdyz jak jsem rikala, mne za zapesti houpali a jak jsem dopadla, s vykloubenym raminkem :unamused: Ale u toho mimusaka parmesicniho? Ja doted naseho pulrocaka nosim v klubicku!!! a opatrne pokladam jeste ted, aby se mu nezaklonila hlavicka.
10. únor 2010 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
10. únor 2010 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nety taky už jsem to dnes četla, je bohužel otázka, co v tomhle policie zmůže - matky to přece dělaly dobrovolně....

Škoda, že se tahle diskuze zvrhla v nesmysl plný vulgarit a osobních invektiv...
10. únor 2010 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
lamia neboj už to přestane.
10. únor 2010 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ale když dítě pálí cigaretou taky to dělá dobrovolně,v tom ohledně týrání by neměl být rozdíl.
10. únor 2010 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda ze vam do toho lezu ale uz tady nikdo nikomu nenadava tak nechapu o co porad jde?! :confounded:
10. únor 2010 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je jasné,že matky,které tomuto propadly budou svou činnost provozovat i "tajně",ale i "jenom" potrestání pí.instruktorky by mě za této situace potěšilo.
10. únor 2010 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenkavano to věřím, třeba názor ikarkulky mě docela zajímal, na rozdíl od většiny totiž skutečně psala něco s hlavou a patou, tedy ne že s tím souhlasí, ale přemýšlela o tématu, to mi u diskuze připadá mnohem přínosnější než názory typu kráva, poblít se z toho apod...zcela chápu, že z toho mají mnozí tyhle pocity (taky mi dost zatrnulo, když jsem viděla ty reportáže....) ale diskuzi to fakt neposune ani o píď a naopak zcela zabíjí, jak už jsme tu psali o několik stránek dřív, zcela to eliminuje možnost, že někdo vyjádří jiný názor. Ikarkulka ho ani nevyjádřila a už jste jí vyštípaly, potom asi nemá diskuze moc smysl...
10. únor 2010 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo já vím ikarkulka to má těžký ,zase až takhle jsem to ale nemyslela víš.no to je jedno já už se o tom nehodlám bavit stejně to nemá cenu.
10. únor 2010 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nety - souhlasím, ale podle mě ani k potrestání lektorky nedojde. Ona dětem přímo fyzicky neublížila, rodiče taky ne (nebo o tom mlčí), a budoucí možné následky zaprvé ještě nenastaly, za druhé bude téměř neprokazatelné, že vznikly v důsledku létání... A tak ač zdravý rozum toto říká, bohužel u soudu platí to, co je na papíře... A právníci dokážou vysekat kohokoli, i když je jasně vinen, jen na základě chybějícího razítka apod. Takže já osobně tomu nevěřím.
10. únor 2010 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a nebylo zase v centru dneska lítání?
10. únor 2010 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Shauna to si myslím taky, prostě je to bohužel fakt na rodičích, co s dětmi provozují....takže se obávám, že nebude za co lektorku potrestat a možná to její prestiž u určité skupiny rodičů ještě zvýší - budou to chápat jako potvrzení toho, že vlastně o nic špatného nejde. Myslím tím skupinu rodičů, kteří apriori zcela nevěří názorům lékařů (i tací jsou a bohužel za nás zdravotníky musím konstatovat, že někteří jako podklad pro tenhle postoj mají těžce negativní zážitky z českého zdravotnictví...)
10. únor 2010 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
lamia - řekla bys, že jsem třeba já se nesanžila rozumně probrat létání z faktů, které jsem četla a slyšela přímo od Blanky? Chybí snad mému příspěvku ze včerejška hlava a pata a napadám snad někoho JEN proto, že má jiný názor? Nepoužívám snad argumenty?

Já třeba nevidím smysl v plavání - řekla jsem to a nikdo mě odsud nevyštípal. Vysvětlila jsem, proč mi to přijde zbytečné, ale ani jsem se nenavážela do těch, co plavou. Holky se nenavážely do mně. Takže to nebude problém jen v tom, že někdo má jiný názor. :wink:
10. únor 2010 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
lamia za sebe tě můžu uklidnit že ikdyž jsem měla moc negativních zkušeností s lékaři i co se týče dětí (já sama bojovala o život díky lékařům)tak i přesto bych se k Blance nepřidala.
10. únor 2010 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kubako netvrdila jsem to o všech, jen se mi nelíbilo, jak od začátku všichni šili do ikarkulky, třeba jen proto, že zatím mimčo nemá atd....
10. únor 2010 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
kubaka ty svými laskavými,lidskými příspěvky,co mají hlavu a patu i za nás vyjadřuješ naše pocity,jen my to neumíme tak dobře a hezky vyjádřit.jsi jednička této diskuze. :wink:
10. únor 2010 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
bože už dost.
10. únor 2010 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
a když už jsme teda u toho tak jedna známá podobný dokument viděla jako bezdětná už kdysi a ani to nějak neregistrovala,nyní děti má a nemohla to ani dokoukat,s tím co cítila a jak byla zděšená.
10. únor 2010 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kubaka souhlasím sLenkou.
10. únor 2010 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
a tak sem doufala,ze se s ni da vest zajimava diskuze a prd
10. únor 2010 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
aponchie jak to co vlastně říká jak reaguje?
10. únor 2010 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek