Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

kocicinka
10. únor 2010

Souhlasím s Ikarkulkou v posledním odstavci. Matky, které dětem podkuřují a krmí je hranolkama jsou v mých očích stejné hazardérky se zdravím dětí, jako matky lítačky. Ale nad kouřením před dětma se nikdo nepozastavuje, což je smutný...
Jiná věc je ta, jak jsou ty matky které to provozují zblbnuté a fakt si myslím, že to dělají kvůli sobě.
Brou noc🙂

audreyd
10. únor 2010

škoda, tiež som sem prišla diskutovať a nie liečiť niečie mindráky 🙄 ale vidím, že to tu nikam nevedie, aká škoda... asi mi bolo treba pripomenúť, prečo som z MK odišla 😒 práve kvôli obmedzeným pohľadom, tendenčným názorom, odsudzovačným ľuďom a pár indivíduám, ktorí neznesú iný názor než ten ich... a teraz pardon, nenarážam na nikoho konkrétne v tejto diskusii, aby si to zase niekto náhodou nezosobnil 😝

ja viem, papier a monitor počítača znesú všetko 🙄 vy nechápete mňa a verím tomu, že ani nechcete. ja vás chápem a už po tretí krát píšem, že lietanie neprevádzam, neprevádzala som a ani pravdepodobne prevádzať nebudem! jednoducho to nie je môj štýl. ALE, každý má svoj rozum, svoj názor, svoj život, svoje deti! a čo sa týka lietania, nemám vedomosť, že by to nejakému dieťaťu vyslovene ublížilo...

prepáč, raz mi vykáš, raz tykáš, hmm... neviem, ako som ťa (vás) mala osloviť...

lenkavano
10. únor 2010

ikarkulka tak ted tě možná překvapím,ale když jsme s manželem koukali na kluka co ty a jak mu tam matka dělala ten hambáč s půlkilem hořčice,tak naše první slova byla ,že bychom ji zavřeli za týrání.

bibione
11. únor 2010

pozrela som si obe ruske videaa hoci som sebavedoma a ista tym co so svojim dietatom robim...tak len vravim...fffuuuha,,,na to by som nemala odvahu 😅 ale ako som pisala v predoslom prispevku...to sa musis jednoducho naucit,to sa neda len tak,ze ho chytim za nozku a lietame....vsetko ma svoje pre a proti...mna osobne to nejak nevydesilo...len preto,ze to prislo z ruska,je to zle??? a keby to prislo z ciech,slovenska ci z ameriky,to uz by ste brali?? suhlasim s andreyd...kolko reportazi ste videli a skutocnost bola uplne ina?? ako sa prezentovala tzv prasacia chripka a vraveli,ze ludia zomierali na virus Nh1 ci ako sa to pise a nie na chripku...preco sa ludia,dokonca ani zdravotnici nedali ockovat tymto sajrajtom? je to len cisty biznis a svet zas uveril blbosti....kolko sa toho popisalo,ze plavanie s malymi detmi je nebezpecne a dnes sa to praktituje ako uplne normalna vec...lebo to nejaky dr odobril? ze sa 100rokov balili deti na siroko a dnes z toho robia dramu,ze bude mat dokalicene klby a ine blbosti...preco vam dr povie,ze nutrilon je to najlepsie mlieko na trhu? lebo mam kontrakt s danou firmou...co to je? zase len biznis! ale kazda zena to povie dalsej,ake je to mlieko super,sak dr vam to povedala...hm...dr su svati 😉
este jedna vec ma napadla...kolko z vas mile maminy kocikuje svoje dieta do umory,lebo babo nie a nie zaspat?? kolko z vas je si toho vedome,ze vase dieta len v kocari pri riadnom drncani rado zaspi?? ze cim viac nadhadzuje tym lepsie?? nieje vam to povedome??

dagina
11. únor 2010

Ahojky, lenkavano, tak to je děs ty videa, na které jsi dala večer odkaz, zhlédla jsem jen to první a mám dost 😝 😝 . Normálně bych té ženské zaživa vybrakovala pohlavní orgány....

dagina
11. únor 2010

shlédla jsem i to druhé a není co dodat. Ještě si naženu do počítače vira z těch ruských stránek 😠 .

kveluse
11. únor 2010

Ahoj, koukám, že se tu diskuze stále pěkně rozjíždí. Až na některé osobní příspěvky mi připadá docela smysluplná a je určitě dobře, že tu probíhají různé názory.

Ikarkulko, není tu přeci diskuze o přejídání a stravování dětí. Věřím, že kdyby se taková diskuze otevřela, málo maminek napíše, že to je správné a že se dělá pro dítě jen to dobré..... Stejně tak o jiných neduhách, které svým dětem různí rodiče provádí. Taky bys tu mohla upozornit na týrání psů a bude to stejně mimo.... tím tě nenapadám, jen si nemyslím, že by jiné způsoby týrání a ubližování našim ratolestem někdo obhajovat. Jen se tu prostě o nich nemluví..... Určitě se probírají v jiných diskuzích, nemyslím, že by se o tom nemluvilo vůbec.

Věřím, že media si vždy zprávu zpracují tak, aby vyvolaly určitou reakci. O tom by nám určitě mohla něco říct audreyd. Je to prostě jejich práce a lidi by to ani jinak nezajímalo. jsme už prostě takové povahy, že potřebujeme šokovat, abychom zareagovali 😉 .

Už tady toho proběhlo dost a i přesto, že některé argumenty mluvící "proti lynčování" lítání stojí minimálně za uvažování, pořád se mi to nelíbí. Jak tu většina píšete, já také zatím nejsem přesvědčená, že by to mělo nějaký přínos pro miminka. Ikdyž věřím, že žádný z těch rodičů, kteří to absolvují, nechtějí svému dítěti ublížit.
Já si prostě myslím, že není nutné stále vymýšlet nějaké novinky pro miminka a jejich rodiče. Držme se prosím přírody!

nikes
11. únor 2010

Vojtovka funguje přes 40 let, ale u nás se začala respektovat teprve před pár lety. Taky ji dřív u nás doktoři nedoporučovali a odsuzovali.
Hele, přečetli jste si tu diskuzi, na kterou jsem dávala odkaz?

http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...

Jak je možné, že tam se maminy baví o svých názorech na létání miminek velmi slušně a nenajdete tam urážlivý příspěvek maminky, která s tím třeba hluboce nesouhlasí, ale taky , když se objeví opačný názor, tak by jste dotyčnou nejraději ukamenovali. Je to přece diskuze a nemůžete čekat , že všechny budou mít stejně názory jako vy. Já jsem přesvědčena, že i tady se najde maminka, která občas nějaké cviky z létání vyzkoušela, ale nenapíše o tom, páč by ji určité maminky nebo tatínci tady ukamenovali. Někteří byste se hodili do středověku, kdy se pořádal hon na lidi , kteří měli jiný názor, než většina. Kde se ve Váš bere ta zloba a nenávist?
Pokud bych viděla pouze ten dokument z ČT1, navíc sestříhaný a natáčeny skrytou kamerou, tak se taky děsím, ale viděla jsem létání miminek i naživo a i když já bych k tomu neměla odvahu, páč bych měla strach, že mi dítě vypadne, tak dotyčná maminka to provádí s dcerkou již 2 roky a malá se u toho směje.
Tak a teď do mě 🙂

bambusko
11. únor 2010

presne o toto ide, ziadne hrusky s jablkami... dospele zeny, matky s adaju tendencnym prispevkom a zopar videami takto zmanipulovat, ze pustaju hlasky typu:

Normálně bych té ženské zaživa vybrakovala pohlavní orgány....

proboha to jsou krávy, to je neskutečný

vylizana pipina,fakt!

..alternativní matky? to ,že někdo bude nosit dítě v šátku,ač osobně jsem proti tomu, tak to ještě překousnu,ale tohle?? tohle je vymývání mozků, naprosto nepřirozené a nebezpečné zacházení a každé matce, která tohle provede se svým dítětem, bych ho na místě vzala...

ozaj s ami rozum zastavuje. kde st eboli 8 rokov, bojovnicky??? ozaj nechapem, ze sa takto zacnete obuvat do ludi a metod, o ktorych prd viete - rovnako ako ja, podpisujet epeticie. a kolke z vas sa realizuju v teme kazde dieta sa vie naucit spat a nechaju ho vyrevuvat, kym vystresovane nezaspi, ved ono sa nauci... 😠 ale to tyranie nie je ani nahodou, co? citujem zo spominanej temy:

..."ano hodinu plakal, úplne mokré vlásky mal. No ale bol aj bez dudla. No mala som čo robiť, aby som ho nevzala na ruky. No uvidíme čo bude večer. To tiež neviem presne zatiaľ čo urobí, keď sa prvý krát zobudí v noci.Či kojiť, koľko krát atď. No okúpeme sa, najeme, dám mu cucnúť, potom ak náhodou medzitým nezaspí, kukneme nejakú knižku a potom začne proces...í

tak my mame za sebou tretiu noc odvykania od nocneho jedenia. Dnes uz mala bola hore "iba" dve a pol hodky. Dufam, ze dnes to bude zase lepsie. Ale aspon ze viem ze hladna nie je, lebo ani nepipne - akurat ze je hore a stale si chce sadnut...Takze ako debil stale ukladam, ona vydrzi 10min. lezkat potichu a ked uz ja zadriemavam tak zasuchoce a sedi... nic jemnejsie ako tato metoda nepoznam. Je to najrychlejsie a najucinejsie. Maly bude plakat par dni, ale neboj, nic sa mu nestane - ak nemas nervy na to tak nech skusi manzo...

bude to chciet vela trpezlivosti. A v podstate dietatko trpiet nebude aj ked bude plakat a jedovat sa. Viac budes trpiet ty. Musis to vydrzat a ukladat ho do postielky. Ked sa postavi a bude plakat. Pridi za nim, uloz ho, pohladkaj, prihovor sa mu a odid. Aj ked sa znovu postavi a zacne plakat chod za nim - ale nie hned - chodievaj tak v 5 min. intervaloch a znova ulozit, pohladkat, prihovorit sa a odist. Musis to vydrzat. Ide iba o par vecerov. Za 4-5 dni si malicky zvykne, neboj. Ak je manzel na toto trosku tvrdsi nechaj to na nom a ty si zapni telku a zapchaj usi. Urcite to zafunguje. "

staci vam??? 😕 😕 😕

dagina
11. únor 2010

Bambusko, přeji příjemnou podívanou a dobrou chuť, jestli právě snídáš

http://video.mail.ru/mail/weste-tens/74/630.htm...

momin
11. únor 2010

zda se vam ze ten chlap vi co dela??
podivejte se na neho poradne... 😲 😲 😲 😲 😲 😲

dagina
11. únor 2010

máchám máchám prádlo, co mi na zem spadlo..... . Ještě tak strčit celé dítě do pračky a mají i vypráno 😠 😠 .
Né vážně, to je brutus 😝 . 😔

bambusko
11. únor 2010

aha, dagina, tak o toto ti ide, ze tu je vidiet, co sa s dietatom deje, ale ked hodinu vyplakava az je spotene a matka "trpne" pri telke, to sa nerata, lebo to nie je vidiet, co sa s dietatom deje...

je to extrem, ano, aj otuzilci v ladovej vode su, vecsinu deti otcovia bezne vyhadzovali do vzduchu a deti pri tom vyskali... neobhajujem metodu lietania babetiek, ale ziram nad agresivitou a fanatizmom ludi ako ty. ak dnes v tv vyhlasia, ze fialove oblecenie skodi, lebo substancie, ktore odrazaju fialovu cast spektra sposobuju rakovinu koze, nieco podobne ako ultrafialove ziarenie, to vsetko fialove oblecenie spalis? a ludi na ulici zlyncujes, aby aj teba neohrozili? 😀

bibione
11. únor 2010

bambusko: no tie prispevky si dala fakt dobre...tiez so sa divila 😕

romana29
11. únor 2010

Srovnávat uspávání a hazardování se zdravím dítěte je jako říkat, že hrušky jsou to samé co jablka...
Dítěti hrozí nitrolebeční krvácení, tak o.k., to je asi podle někoho úplně to samý, jako když ho nechám řvát v postýlce, tam mu hrozí co? Akorát bude mít po šíleným řevu žízeň, což se dá velmi jednoduše napravit, narozdíl od travlého poškození mozku, že ano.
Vulgarismy se mi také nelíbí, ale někdo to prostě jinak ventilovat neumí, nebo nechce.

keminek
11. únor 2010

Nemusím přece vyzkoušet všechno, abych zjistila, že to je kravina. Musím se denně o něčem rozhodovat, aniž bych s něčím měla zkušenost, třeba v krámě.
Jsou věci, se kterými ani zkušenost mít nechci. Létání není pro člověka přirozené, nemá na to tělesnou konstrukci.

Je mi jasné, že se děti při létání po čase smějou, protože si zvyknou. A co jako? 😅 Je to nepřirozené, nemáme fyzickou kontstrukci jako některé opice uzpůsobené ke skákání z větve na větev. Ani nemáme lepší orientaci v prostoru jako kočka, která díky ní dopadne zpravidla vždy na všechny čtyři atd.

Na uklidnění miminka jsou jiné fígle.. co třeba napodobit první 3 měsíce pocity z bříška? (hučení - fén, lux, houpání, dudání, oemzený prostor..). To mi připadá rozumné.

Šátek je dobrý, nevzbuzuje ve mně rozhodně ty samé pocity jako létací videa. Není alternativa jako alternativa. Některé "alternativy" jsou úplně normální postupy a jiné "alternativy" jsou hovězí nápady.

Důvěru můžu posílit mnoha normálními a zcela přirozenými způsoby, které přirozeně vycítím a zkusím. Např. miminko nenechám řvát, budu ho mít furt na prse a nosit ho (třeba v šátku), ještě z toho nemá rozum, je zvyklé být v bříšku v bezpečí, tak než se srovná s tím, že není.. 😉

A nebo v plné vaničce, kde je voda teplá podobně jako v bříšku, můžu s miminkem na ruce plout dopředu a dozadu a ono se může uklidnit (na kurzy plavání jsme nechodili, ale každý den při koupání je to malému dodnes příjemné). Tak třeba tímhle taky posílím důvěru (že ho nepustím) a uklidním ho (je to relax). Tak proč mám dělat opičárny?

bambusko
11. únor 2010

a taketo cviky alebo hranie alebo blaznenie sa sa deju predsa doma hocikde, zdaju sa vam na odobratie dietata?

https://www.youtube.com/watch?v=RXleBvheno4
kveluse
11. únor 2010

Ikdyž nesouhlasím s metodami vyplakání a násilného odnaučování atd. nemyslím, že to sem patří.....

Já ta videa neviděla celá. Jímá mne z toho hrůza. to poslední jsem zkusila pustit uprostřed a viděla akorát jak tam tatínek ,držíc ho za ruku a nohu ,mimčo přetočí kolem své osy..... (ten smích kolem mi, nezlobte se na mne, připadá, že se tím, co tatínek kabrňák dokáže, skvěle ostatní baví - možná něco podobného můžeme vidět u puberťáků) Děti jistě mají rádi řádění a blbnutí, ale všude se opakuje všeho s mírou, jelikož se nedokážeme při tom vcítit do jejich těla, nemůžeme nikdy vědět, co jim to dělá. Ony nám to neumí říct! (dítě týrané matkou ji bezmezně miluje, miminka milují nezištnou lástkou, nevědí, co je správně a co ne - to že se u toho děti smějí neznamená, že jim to dělá dobře) Tohle by možná podstupovali jen vyznavači adrenalinu.... Připadá mi´, že metoda jen využívá či zneužívá? neuvěřitelnou a téměř neomezenou hybnost těla lidských mláďat....

bambusko
11. únor 2010

romana, ty asi nie si psycholog ani psychiater

Popredný americký pediater dr. William Sears, ktorý je s manželkou autorom desiatky úspešných kníh pre rodičov (a zároveň sú rodičmi ôsmich detí), poukazuje na skutočnosť, že spánok sa nedá dieťaťu vnútiť nasilu necitlivými technikami. Rodičia, ktorí nechávajú dieťa vyplakávať, riskujú stratu citlivosti voči nemu a oslabenie vzájomného puta.

Rodičia by sa mohli nazývať strážcami spánku detí, pretože zdravý spánok je veľkou hodnotou. Úlohou rodičov je naučiť dieťa v pokoji zaspávať a keď sa v noci zobudí, opäť v pokoji zaspať. Dávajú mu tak základy zdravých spánkových návykov na celý život. Keď si uvedomíme, ako sa v dnešnej dobe rozmáhajú rôzne poruchy spánku, tak je táto úloha nanajvýš dôležitá. Disharmónia v spánku počas detstva môže mať za následky rôzne poruchy na psychickej i telesnej úrovni v neskoršom veku.

http://www.nosenie.sk/?jazyk=sk&kateg=272

jasmia
11. únor 2010

Musím uznat, že i já jsem byla po zhlédnutí reportáže v šoku, ale postupem času mě to děsí míň. Myslím, že tato "histerie" je vyvolána tím, že nikde není létání popsané, všude jsou jen ta videa, která jsou asi děsivá. Každá tady si pod pojmem létání vybaví jen ten nejhorší scénář, to je novorozeně hlavou dolů a točení kolem dokola, ale jak jsem pochopila, létání jsou i jiné "cviky" kdy se s dítětem jen pohupuje. Já osobně bych to se svými dětmi nedělala.

Vadí mi, ale stále létání s malinkými miminky, to je prostě proti přírodě pověsit novorozence s hlavou dolů.

keminek
11. únor 2010

Sudíková už létání provozuje nějaký ten rok. Zatím si jí nikdo nevšímal.
Pokud létání nebezpečné není, pak je tohle hon na čarodějnice.
Pokud je riskantní, tak to jsme si všimli "brzo".

Ale jak jsem psala, osobně zrovna s létáním nemusím mít zkušenost, abych posoudila, že mi to v životě opravdu chybět nebude a že si najdu jiný způsob uklidňování dítěte a jiný způsob budování důvěry a trénování svalů budeme trénovat přiměřeně věku bez spěchu. Myslím, že pro začátek stačí pasení koníčků.

A také všichni víme, že lidé se rodí oproti zvířatům dřív, hlavička by neprošla porodními cestami, vyvíjí se mozek.. tedy nestojí hned na nohou, neběhají, nemají zpevněné svaly.. Na úrovni zvířat jsou fyzicky tak v roce? Tak nějak.

A fakt bych neházela všechny alternativy do jednoho pytle.. porody do vody, šátky, létání.. To je o voze, koze, raketě.

A kdybych létání viděla víckrát a že se děti smějou, tak mě to taky děsit nebude, ale to neznamená, že je to pro nás přirozené a nevím jak univerzálně prospěšné a zábavné a nevím co všechno 😅

jasmio.. jo na netopýry jsem zapomněla.. 😉 To bych musela vyjmenovat celou zoo 😅

kveluse
11. únor 2010

bambusko, to dítě je za 1. větší a za 2. mu maminka nic netočí a "nekloubí. Já takhle se svou tříletou dcerkou blbnu taky, ale na té sedmiměsíční bych to nezkoušela - to mi radí zdravý rozum.

aleachim
11. únor 2010

holky, pořád se tu probírá, co to tomu dítěti dá, vyjádřil se někde nějaký dětský psycholog, jaký vliv (klady i zápory) to bude mít na psychiku dítěte.

aleachim
11. únor 2010

pořád se tu oháníme týráním dětí, ale nikdo tu nedefinoval, co to vlastně je. On totiž ani TZ tento pojem nedefinuje. Našla jsem definici Nejvyššího soudu. "Týrání je zlé nakládání se svěřenou osobou, vyznačující se vyšším stupněm hrubosti a bezcitnosti a určitou trvalostí, které tato osoba pociťuje jako těžké příkoří; přitom trvalost je nutno posuzovat v závislosti na intenzitě zlého nakládání, nevyžaduje se, aby šlo o jednání soustavné. Nevyžaduje se ani, aby u svěřené osoby vznikly následky na zdraví, ale musí jít o jednání, které týraná osoba pro jeho hrubost a bezohlednost nebo bolestivost pociťuje jako těžké příkoří."

ygreen
11. únor 2010

Tak jsme se všechny pěkně shodli že je létání s mimči hnus a stejně sem někdo plete uspávání dětí, jejich stravu, apod.
Tohle přece není alternativní způsob versus normální způsob výchovy. Každá to děláme tak jak cítíme, jakou máme povahu, jakého máme partnera, jaký je náš způsob života. Všechny chceme pro své děti to nejlepší. A tak jak mi nikdo nenamluví že kojení 3 letého děcka je normální v průmyslově vyspělém státě, kde není vysoká bída (což mě přijde úplně mega šílené, ale prosím nijak to neřešte je to můj názor a sem vlastně ani nepatří), tak já Vám zase nevykecám do hlavy že za nejlepší považuju samostanou postýlku, kočárek, apod.

nikes
11. únor 2010

Bambusko, přeji příjemnou podívanou a dobrou chuť, jestli právě snídáš

http://video.mail.ru/mail/weste-tens/74/630.htm...

Zajímavé, že jsi se nepozastavila taky nad tím, jak je možné, že tam ty děti nebrečí, když v té reportáži z ČT tam údajně hystericky křičí.

blucka
11. únor 2010

holky pride mi uplne zbytocne sa tu vzajomne urazat, o tom tato tema neni, kazda mame na to svoj nazor a kazda chceme pre svoje mimino to najlepie, ja na toto lietanie fakt nemam a kazdy kto ho chce skusat si musi uvedomit rizika s tym spojene.......a odsudzovat ako kto uspava, ci niekto nosi dieta v satku, cvici vojtovku atd.......je to kazdeho vec, preco to sem tahat 😖 😖 😖 😖

aponchie
11. únor 2010

a jak to novorozene dokaze ,ze je to pro nej treba prikori by me zajimalo?

paulla
11. únor 2010

Ikarkulko - i přesti že jsi mi celkem sympatická, chci Ti něco napsat,v dobrém. Neustále opakuješ, že pořád někoho ponižujeme a jsme vulgární, přečetla jsem si Tvou noční diskusi s Pavlem a jsem v šoku. Pavel coby zkušený rehabiliťák se nejen Tobě snažil tuto problematiku vysvětlit z odborného hlediska, mluvil o kloubech u miminek o jejich nervové soustavě apod. Ty jsi ho začla napadat, že je nervózní, když každý není při něm, což mi přijde hodně nefér. Ty jsi na obhajobu uvedla jen že s vámi v dětství taky dělali doma blbiny a že kloubům zas tak nerozumíš, tak nemůžeš posoudit. Když se Ti to snažil někdo fundovaný dát odpověď, ponížila jsi ho a bylo to. Proč tedy nám na obhajobu nedáš odbornou odpověď z protistrany a jen opakuješ, že jste taky dělali jako děcka blbiny. To myslím dělal v dětsví každý, ale myslím že s malým miminkem si to nikdo nedovolil ani v těch 70., 80. letech, kdy jsme se my narodili. Ale protože jsi očividně zkušená mluvka, zavedla jsi diskusi na hranolky a hambáč u miminek, což je sice pravda, ale tak trochu mimo mísu v tomto tématu.

erikasadek
11. únor 2010

paula s duse mi hovoris ja uz len citam tuto diskusiu.. 🙂

pripajam sa...