Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

nety
11. únor 2010

Berus já bych teda také zapadala do kategorie "špatných matek".Nechodíme do žádného kroužku,stýkám se nejvíce s maminkami a to několkrát týdně,od jara do podzimu trávíme převážnou část dne venku,třebas na pískovišti.Plavat chodíme,ale jen sami jako rodina a myslím že se děti vyřáděj dosyta.

aponchie
11. únor 2010

ono je dnes moc obycejne jit za barak na pisek to je out dnes je moderni jit do MC mi prijde

paveljanik
11. únor 2010

Vždy hold platilo že něco je in a něco out ... a to platí i v mateřství.. udělal se bum halsitě se řeklo, chodmě cvičit dětem to prospěje, chodmě plavat, pomůže jim to ... a prostě lidi chtějí být in☹

berus
11. únor 2010

apo,právě, jak kdybych mu to chudínkovi děťátku nedopřála 😀
mám ale svoji hlavu, nepotáhnu dítě, co má marod ledviny do bazénu, nepůjdu sním do centra, protože víc jak 3 děti nesnese a nebudu s ním lítat... protože si myslím, že by mi to neodpustil 😔

paveljanik
11. únor 2010

Huráááááááááááááááááááááá ... tak začínám mít zase pocit, že se všechny mámy nezbláznily🙂

berus
11. únor 2010

proč tací lidé, jakojsou momentálně tady, člověk tak často nepotká - ROZUMNÍ 😉

berus
11. únor 2010

jít za barák na písek, počmárat doma vodovkama prostěradlo a dělat s taťkou polštářovou bitku, je to nej 😀

paveljanik
11. únor 2010

Bereniko, ten dokument byl skvěle udělaný ... bude super když co nejvíc rodičů pochopí, že není důležití kde všude budou,ale že u toho budou se svými dětmi, my chodíme do cvičení, Lucinka to má moc ráda, protože je děsně společenská, bohužel někdy mám pocit, že mnohé maminky tam chodí spíš aby si pokecaly než aby se věnovaly mimčům,ale to je ostatně jejich věc ... Lucka se tam vyřádí, stejně jako v mateřském centru, kde je opět s dětmi, rodiče si vymění zkušenosti, ale není to o tom, že tam musím za každou cenu a odpoledne ještě stihnout bazén ... ten jsme mimochodem zrušili, byť Lucinka jako ostatně vždy mezi lidmi byla nadšená, ale zdravotně nám to teď přes tu zimu nevyhovovalo...

berus
11. únor 2010

já nepotřebuju být in, chci vychovat zdravě sebevědomí dítě, chci, aby věděl, že se na nás může spolehnout, chci aby uměl říct prosím a děkuji a to ho nenaučí kurzy, ale já, můj manžel a naše chování
stačí ho jen milovat a pak je logický, že s ním nebudu lítat!

paveljanik
11. únor 2010

Bereniko .. proč nebydlíš u nás, zašli bychom, na písek ... no teď možná spíš na koulovačku🙂

paveljanik
11. únor 2010

ZAse aby to nevypadalo, že jsem proti MC, nejsem, jsem rád, že tam můžeme chodit, protože je tam spousta dětí z různých koutů sídliště i blízkého okolí, se kterými by si Lucinka asi těžko mohla někde jít pohrát. Akorát se to vše musí umět zkloubit a do ničeho se nenutit.

soanpe
11. únor 2010

ahoj bereniko 🙂
sakra, na ten dokument jsem zapomněla 😖 sofí měla nějaký divný spaní a já odbíhala k ní, abych ji ujistila,že jsem s ní a chovala,hladila,konejšila.... ale buhužel mi nezbyl čas na lítání 😀 😝 musela jsem se jít osprchovat a taky zalehnout 😉
nevíš,jestli to nebudou reprizovat?

soanpe
11. únor 2010

jabber
si rychlá

paveljanik
11. únor 2010

soanpe..je to na webu v archivu

lamia
11. únor 2010

My jsme s holkama jednu dobu plavat chodili, stejně jako chodíme do MC nebo občas cvičit, ale nemám pocit, že bych proto byla nějaký fanatik...holky chodily plavat obě moc rády, byl to krásný čas strávený spolu, rozhodně to nebylo o tom učit je plavat nebo potápět, spíš se hýbat, vyřádit, být s ostatními dětmi....jasně, tohle se dá zažít i na písku, kam za dobrého počasí chodíme taky skoro pořád, ale upřímně mi to při druhém dítěti už krapet lezlo (v létě..) krkem a na plavčo jsem se těšila jako na změnu aktivity pro nás pro nás pro všechny......totéž v MC, holky jsou mezi dětmi nadšené, na cvičení s dětmi se děsně těší (zas je to takovéto dětské kolo mlýnský, pásla ovečky apod...nic stylového🙂)....jasně, tohle bych s nima mohla dělat i doma a taky dělám, ale potřebují i kontakt s vrstevníky, já bych taky po pobytu nonstop mezi 4 zdmi asi zešílela...
Nepřipadá mi špatné, že mamky hledají na MD i jiné zábavy pro děti a sebe, než je písek za barákem, jen to chce trochu přemýšlet, na kurz létání bych fakt nešla, pro psychiku i tělo dítěte tohle považuju za škodlivé...ale proč do jedné škatulky shrnout i ostatní aktivity s dětmi??

soanpe
11. únor 2010

taky jsem odmítla chodit na plavání kojenců, cvičení kojenců, angličtinu kojenců...
prostě si myslím,že dítě do cca roku si vystačí s domácími aktivitami. fit balon se dá koupit za pár korun a když zalovím v paměti,tak ze sebe doatanu i pár písniček 😅

neříkám, že se sofí nebudu chodit na tanečky (a asi v brzké době,protože už ted se ověsí cetkama a trsá na písničky Pink a Jon Bon Jovi 😀 )
líbí se mi i yamaha -hudební škola, ale dřív než v 18m dle mě nemá smysl,protože robátkapočáteční kurz) je pro děti od 4 do 18m a nechápu,jak se můžou ty 4m miminka zabavit s 18m 😅

bambulik
11. únor 2010

malá měla dva roky a chodili jsme v jejím rokuakorát 3 měsíce na plavání, nepokračovali jsme a ted chodíme do yamahy, to jí baví, já bych toho ani víc nechtěla, máme rádi svou pohodu, vyhledáváme společnost dětí na písku, na hřištích a nic nám nechybí a nepřijde mi že by malá strádala...
na hodně kursech jsem se byla podívat a upřímně některé děti to ani nebaví, přijde mi to někdy jako sídlištní syndrom
já osobně bych svoje dětství u rybníků. v lese a výlety s našima neměnila a jsem happy i za dětství bez počítače....

berenika39
11. únor 2010

lamia - to není odsouzení aktivit, ani náhodou. spíš takové upozornění, že ne všechno, co do nás hustí konzumní společnost je nezbytné a povinné a prostě že nebýt kurzů, dítě bude zaostalé a bude kopat výkopy....
prostě - podle mě je potřeba se sama rozhodnout, co je pro petra a nakonec i mě - pro nás - zábava,zážitek,posun dopředu....snad ti to potvrdím tím, že jsme plavčili bez potápění, ted chodíme sami spolu blbnout do bazénu a vesele spolu doma - i táta a brácha - znakujem.
Ale nechat se zmanipulovat k něčemu, co sama cítím, že je naprosto proti všem zákonům přírody a mateřského instinktu, hazardovat se zdravím prcka jen proto, že to je in, to není normální. Nahota v bazénu, při cvičení,úchopy za jeden jediný kloub, hlava v záklonu a vis hlavou dolů...to je něco, co nezmanipulovaný mozek nemůže přijmout.
Dělat můžem cokoliv, co nám přináší uspokojení,radost,srandu a ani na chvíli přece nemůžu pochybovat o tom, jestli se náhodou nemůže dítě u toho zmrzačit nebo přizabít. O možné pastvě pastvě pro pedofily na spoustě videí ani nemluvím. Asi jsem stará škola, ale mě to pobuřuje a ty děti to ponižuje.

berus
11. únor 2010

výborný dokument 😉
nebudu a nechci se realizovat přes dítě, nechci ho přetěžovat
chtěla bych být máma, která ho nebude jen slyšet, ale bude mu naslouchat
ať už to pro nás bude znamenat cokoliv 😉

soanpe
11. únor 2010

dokument opravdu skvělý
se sofí chodím tak jednou za 10dní do dětského koutku,ale běsním, když tam vidím maminky u kafíčka a jejich děti s nudlí u nosu. já se sofí a mými x k´g nadváhy lezeme po čtyřech, hážeme si míčkem,bafáme na debe u tunelu...(musí to být hrozný pohled na kytovce v džínách 😀 ) prostě jsem tam pro ni,někdy si mě třeba 15minut ani nevšimne,ale pak slyším : "aťáááá" (to znamená asi máma) a sofí běží s kuličkou,aby mi ji ukázala
a to je pro mně důležité, že se ode mě vzdálí, protože mi DŮVĚŘUJE, že jí nezmizím
a tu důvěru nezískala tím, že jsem ji točila,vyhazovala a co já vím...
získala ji tak, že ji poslouchám, odpovídám na její žvatlání, má pár "znaků" které používá a já vím, co znamenají
nemám potřebu jí hodinu denně trápit nad knížkou a ukazovat jí obrázky,protože vím, že když jí to nebude bavit,tak ji u toho neudžím.když chce ,knížku si přinese. když chce voláme přes skype tetě, babí ... a ona komunikuje,přinese babičce ukázat nový tričko, panenku...
když k nám na zahradu přijde kočka a usadí se na parapetu, tak jí jde pozdravit a popadne mluvícího pejska od FP a běží s ním k oknu,aby i on viděl (čá) kočičku a raduje se a vypráví jim něco svojí řečí do té doby, než kočka zase odejde
a tohle všechno je pro mě víc, než trendy aktivity 😎

jabber
11. únor 2010

dokument dobrej 🙂 ale co mě tam teda dostalo - zvířátka do mikrovlnky 😅 to jako fakt existuje, jo, božeee 😅 😀

soanpe
11. únor 2010

zvířátka do mikrovlnky???

jabber
11. únor 2010

jo, nějaká taková hračka se tam mihla 😅

soanpe
11. únor 2010

jo asi vím. viděla jsem to asi v realu na stojanu v knihkupectví dobrovský.jsou v tom takový kuličky (asi něco jako silica gel) a používá se to asi jako DM polštářek s třešňovejma peckama 😉

lenkavano
11. únor 2010

nikes promin ale myslím že jsi opět mimo mísu,než ti to ale vysvětlím ,tak bych se chtěla omluvit tady holkám,že opět narušuji diskuzi odbočováním od tématu.a jako už mě to i celkem unavuje věčně se tady obhajovat za to co jsem komu řekla.
ale za 1.žádala jsem tě ,abys mi okopírovala příspěvek kde jsem někoho nazvala hloupým,ale jak koukám tak v žádném jsem to nenapsala......
za 2.vulgárními názvy jsem nazvala matky lítačky ,ale nikoho tady z diskuze
za3.na reakci na fafetku nevidím vůbec nic špatného,neurážela jsem ji ,jen jsem napsala že nechápu její názor ale o tom snad diskuze je.
za 4.ikarkulka-věčný svár na této diskuzi,za názorem na ni si stojím a nevzala bych zpět ani písmenko.a víš proč?protože nejsem vlezprdel.probůh promin vulgaritu ☹
a když už jsme u toho a já se konečně dostala k tématu tak ti klidně bez ohledu na tvůj jemnocit řeknu ,že matky co týrají takto své děti nejsou matky ,jsou to bestie,které si neváží že mají zdravé štěstí doma a hazardují s jeho zdravím.měli by jim děti odebrat dát je do milujících rodin a bestie zavřít do blázince.je to můj názor a ten nezměním.
a ještě bych ti chtěla říct,že ač je to překvapivé ,je mi ikarkulka mnohem sympatičtější než ty.protože ikdyž se tu neshodneme ,k danému tématu leccos řekla,narozdíl od tebe ,která jsi sem naklusala ,abys tu obviňovala ,že si někdo dovolil napadnout někoho.

jinak ještě bych ti chtěla poděkovat za výpis mých příspěvků,muselo ti to dát hodně práce a to jsem se držela dost poslední dny dost zpátky.ale jak říkám,a ostatně ostatní si to můžou díky tobě znovu přečíst,nikoho jsem tu vulgárními slovy nenapadala,pouze matky lítačky a ty o prominutí zaručeně prosit nebudu.naopak.

všem se omlouvám za román.

inffinity
11. únor 2010

Ahojte nečetla jsem vás úplně celé ale myslím že se tu nenašel zastánce toho co tam s těma miminkama dělali ☹ ☹ to je strašné, dívala jsem se jen chvíli na FB a raději bez zvuku a asi jsem dobře udělala, vždyt těm dětem vykloubí ručičky !!! Vždyt se na každém rohu dočtete že s miminkem se má opatrně hlavně když ho zvedáte nemá se prudce že pro toho drobečka je to jako pro nás prudký výtah nebo tak něco, no jak jsem si to představila jak je mi když třeba auto najede na skokánek a pak z kopce panebože jak má být tam těm mimínkům??? chudáčci malinkatí kdyby je raději maminky pomazlily a postavily jim komín z kostek myslím že by pro ty drobečky udělaly mnohem více.. 😒 😒 Ať si zkusí skočit bangeee věřím tomu že ani jedna by nenašla odvahu skočit..a miminek se na to nikdo neptal..jůůůůůj ještě že jsem neměla zvuk jak tu píšete jak plakaly jsem ráda asi bych to dlouho nedostala z hlavy ☹

sisa.b
11. únor 2010

udivuje ma, ked tu kritizujete ikarkulku a ostatne dievcata, s ktorymi nesuhlasite, ze sa bavia o veciach mimo temy. hlavne, ze tie vase posledne prispevky su presne podla nazvu tejto temy 😖 😠

lenkavano
11. únor 2010

sisa nekritizovala jsem ikarkulku že odbočila od tématu,jestli ano najdi mi to.jinak tady jde o týrané děti a tohle už je až trapné,nějaké dohady kdo co komu řekl.

lenkavano
11. únor 2010

inffinity tohle už se z hlavy dostat nedá ☹