Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

verled
22. únor 2010

lantana:pobavilas mě.-) 😉

haniani
22. únor 2010

tommik: Ohledně poškození dítěte, kvůli testu na cukrovku - to se mi nezdá. Spíše mi přijde, že to bude vytržen jen jeden aspekt z celkového pohledu.
Test na cukrovku spočívá v tom, že se vypije silně koncentrovaný roztok glukózy - to způsobí nárůst hladiny cukru v krvi - a pak se po určeném čase z krve zjistí, zda zase tato hladina klesla - tzn. jestli se produkuje inzulín v normě a cukr se zpracoval.
Žeby ten vzrost cukru v krvi, nebo i ta nárazově vyšší produkce inzulinu mohla poškodit dítě? Možné to je, ale ta pravděpodobnost mi přijde stejná, jako když těhotná slupne na posezení tabulku čokolády - nejsem doktor, tak si nejsem jistá, kolik čokolády by to muselo být, aby to odpovídalo 😉

kubaka
22. únor 2010

mě ten ten šíleně prudil - byl únor, břečka na zemi, já sotva chodila, mrzlo a co dělat ty tři hodiny - akorát jsem dojela domů a zase zpět na odběr. Štvalo mě to obtěžování teda ukrutně, protože jsem neměla důvod a první syn byl taky veliký i bez cukrovky. před 14 lety test ale dělali jen při důvodu, teď už plošně, což mě namíchlo. Léčila jsem se z toho pak zbytek dne 😀 Že byal poškodil test dítě je úplný nesmysl. Je to jako s tou tabulkou čokolády, co píše haniani. Některé se celé těhu cpou nezřízeně sladkostmi, takže klídek. 😉 mě to jen otrávillo

aponchie
22. únor 2010

ja jsem osobne rada za to,ze mame detskou peci takovou jakou mame i pres veskere vyhrady mame jednu z nej na svete co se tyce poporodni umrtnosti deti prenatalniho screeningu apod.Je fakt,ze by mohli mit lekari vetsi pochopeni v pranich rodicek matem a tak celkove,ale co chcete po 40letech komunismu?Ja jsem porad v tranzu jak se lidi chovaj a je to jen tim,ze vsude ve svete jsou proste dal ve vsem a u nas se to porad vlece,ale lepsi se generace od generace takze za par desetileti by to mohlo vsecko bejt v cajku 😀

ad alternativa...ja porad nechapu proc se rika vecem beznycm co se delavali delaji a delat budou alternativa,asi sem naivni nebo co ..,ale fakt me udivuje,ze je takovej humbuk kvuli noseni deti treba..proc se na to lidi divaji jako..nooo ona chce bejt zajimava proto nosi..nerikam,ze vsecky matky nosicky to delaji kvuli decku nebo sobe znam take co to delaji jen aby bylo videt jestli me chapete,ale vec je to stara jako moje prababicka 😀 ta nosila na zadech decka do repy aby mohla pracovat.. 😎 to byl jen pokus o nastineni toho jak to vidim ja aniz bych letala chodila plavat kojila do dvou let chodila s deckem znakovat zpivat atd

hathor1231
22. únor 2010

baby,tak to je super 😝 keby mna videla health visitorka,ze takto 'cvicim' s malou,uz by ma tahali po sucoch 😝 mamicky co sa im babatka buchnu pri lezeni maju na krku socialku ze ich tyraju a tu maju videa ako dokazy a nic 🙄 blbci... uz ma len zaujima ako to presetia,ci to skodi... to budu testovat na babatkach? 😝 staci,ze pri tom placu,nie? 😒

kubaka
22. únor 2010

aponl - samozřejmě že rozčilovat se nad péčí je idiotsie- co by za to jinde dali, aby se o ně takhle stát staral. pak posíláme dary do Afriky ,aby se jim tam dostalo alespoň základní péče včetně očkování, aby tam nevymírali,že... to jsou absurdity.

S tím nošením - mám dojem, že ty babky s dětmi na zádech v poli byla prostě holá nutnost a nejjednoduší způsob, jak mít dítě u sebe. terénní kočárky nebyly. Nosili se dět na zádech proto, že jiným způsob, jak je mít u sebe prostě neexistoval. A že děti mají být pořád s matkou považovaly naše prababičky za normální, přirozené. Nedělaly to ovšem proto, že je to bůhvíjaké spojení s dítětem, s vesmírem či co, nošení na zádech nedávaly žádné filosofické ani psychologické důvody. Freud byl ještě na houbách. Prostě jen bylo nutné mít dítě u sebe. Takže balit nošení do nějakého hávu je hloupost. Komu se chce tahat s deseti kili na břiše, ať si tahá. Kdybychom našim babkám nabídli parádní kočárek, zcela jistě by to neodmítly - to si teda pište. V jakékoliv jen trochu civilizovanější společnosti všechny domorodky když už mají tu možnost, dítě dají do kočárku. Vidím tady černochy, mongolce, eskymáky - nikdo nenosí dítě v šátku - proč? protože to zrovna pohodlné není. 😀 Pro mě teda absolutně. Dětí jsem se nachovala až až, takže přirozeného kontaktu měly habaděj. Ale nejsem celý den v řepě v poli, v brázdách, takže jsem je nemusela nosit v šátku na zádech nebo na břiše.
V současnosti je vůbec taková ulítlá snaha o to být tzv. přírodní, aniž by si dotyčný položil otázku, měla-li tato činnost v minulosti stejný důvod, jaký mu přisuzují. Přirozené je mít miminko u sebe pořád, v noci nadosah, nenechávat plakat, mazlit, tulit - vymazlit z něho veselé a sebevědomé, odvážné dítě. Jestli ho budu vozit v kočárku nebo nosit na zádech je šumák. Když to ale někomu vyhovuje proč ne.
pardon za odbočku, ale obsahově to přesto souvisí - logicky analyzovat fakta a správně je interpretovat. O to jde i v létání....
hathor .. přesně jak píšeš - miminka u létání pláčí a má to být "zábava" - takže už to stačí na to, abych to prostě nedělala. U Vojtovky taky pláčí, jenže proto, že je cvik nutí rozhýbat právě ty partie, které mají zatuhlé, což se jim nelíbí. nutí je to do reflexních pohybů,Taky to trvá cca 5 vteřin? tuším a konec - jak tu někdo psal. J

hathor1231
22. únor 2010

kabulka, ja len nechapem, ako mozu deti takto nadhadzovat 🙄 ved im moze spadnut a to,ze im niekto predvedie na babke ako ich drzat je dost malo 🙄 ved dieta je zive,sice ohybne ale tiez nie su platene babky co sa prisposobia ak ich ohnes akokolvek... nechapem matere,co to praktizuju a pritom nevedia,ci to neskodi. je to nebezpecne, aj keby to malim pomohlo,tak nepraktizujem a radsej malu pomasirujem 😝 ved takto sa vysmikne a dolame sa 😔
vojtovka sa robi pod dozorm pediatra,nie?

hathor1231
22. únor 2010

nasla sa na mk 'mamicka', co to praktizuje alebo s tym suhlasi 😕

lantana
22. únor 2010

Kubaka - vidím to podobně, něco podobného jsem si říkala i o porodech doma. Zda by rodičky, které musely rodit doma, protože jim nic jiného nezbývalo a na doktora němely, dnes nekroutily hlavou (mimochodem i nad otcem u porodu). Já kdybych nerodila v porodnici, tak první porod by nepřežil mrňous a druhý já. Jsem všemi deseti pro individuální přístup, PA, co nejlepší prostředí, vyhovět rodičce co to jen jde, ale porod doma bych nikomu nedoporučila. Neznamená to, že bych horovala za zákaz porodů doma, ale protože z vlastní zkušenosti vím, že jsou věci předem nezjistitelné i u ukázkového těhotenství, ani bych je nepodpořila.

Hator1231 - někde už někdo psal, že jinde už by paní magistru zatkli, dokud by se nevyšetřilo o tady? 🙄

kubaka
22. únor 2010

lantana - jistě, co nejslušnější a uctivý přístup všude - to bezesporu. Ale ai moji kluci by se nenarodili - měli oba přes čtyři a půl kila a obří hlavy, já bych je normálně neporodila. Rodilo se doma ne proto, jaký by to byl úžasný zážitek, ale protože žádné nemocnice nebyly a ženská měla štěstí, když narazila na schopnou porodní bábu - pokud na ni vůbec měla peníze. Bolesti a utrpení je to úplně stejné - obávám se. Navíc v nemocnici aspoň proti bolestem něco dají - co by za to tehdy ženské taky daly, že. Já to nezažila, šla jsem plánovaně pokaždé pod kudlu, ale slyšela jsem ostatní...
Je dobré odlišit to, co je přirozené od toho, co jinak prostě nešlo, protože nebyly podmínky.

paveljanik
22. únor 2010

kubaka .. co jsi nepochopila, na mých slovech, že mě nemáte přesvědčovat o opaku mých slov 😀 😝 Dělám si srandu 😀 😝 ale zase to budu mít na babycafe na talíři 😅
Co se týká porodnic a domácích porodů, tak já rozhodně jsem proti porodům doma, protože jak již zde někdo psal, nikdo neví jaké komplikace se mohou dostavit .. kdy žse nedostaví bude fajn, ale kdež ani bude pozdě se shánět po lékaři 😖 ... tatínky bych u porodu nechal .. já u něj byl a až tam jsem si uvědomil, co prožíváte, ikdyž mi všechny budete tvrdit, že to si představit nedokáži 😲 😝 😀 , je to o vztahu matky a otce ... samozřejmostí by měl být individuální a slušný přístup celého personálu, ale ale zase na druhou stranu i mnohé matky a nejen matky jsou taky dost arogantní v mnohých situacích takže z vlastní zkušenosti vím, že občas je chyba na obou stranách.

hathor .. maminky co praktikují "létání" zde vystupovat nehctějí, protože bychom je údajně rozcupovali a byli na ně sprostí, alespoň takhle to tvrdí na babycafe...
.. srovnávání Vojtovy metody s tzv.létáním je zcela scestné a nemožné ... je sice fakt, že při Vojtovce dítě pláče a je mu to nepříjemné, ale rozhodně nijak netrpí jeho klouby ani jiné orgány, protože se pracuje v přirozených polohách nikoliv artistických pozicích ...

Zatýkat mgr. dle mého není na místě, stačí aby byla "donucena" objasnit ze zdravotního hlediska přínosy a nebezpečí jejího výmylslu a pokud přesvědčí širokou odbornou veřejnost, pak ať klidně pratikuje tuto šílenost dál, ale pokud nebude tato metoda schválena, apk by měla být zakázána. Je to bohužel problém našeho státu, že není kontorla kdo a co může PROPAGOVAT!

karibari
22. únor 2010

kubaka - myslim, ze to vsechno vidim velmi podobne, jen bych to tak pekne nenapsala 🙂.

Jen k tem bilejm plastum. Ano, jednaji nekdy prilis autoritativne, nediskutuji problemy dostatecne (nebo se spis pacienti ani nezeptaji), ale oni potom musi resit nasledky ruznych nerozvaznosti, a kdyz jim pak pod rukama umre zenska i dite po nepovedenem domacim porodu, tak jsou proste proti. Ackoliv porod doma musi byt super zazitek (opet je tu ten krasny pocit souzneni s ditetem), v tomhle chapu doktory a sama bych si to (po prostudovani odborne literatury), nelajzla. Nedokazala bych zit s vedomim, ze za pripadnou smrt ditete muzu ja, protoze jsem to chtela prozit krasne po svem. Pokud to nektere zeny dokazi, je to jejich volba. V tomhle pripade jeste tak nejak vnimam dite jako jejich soucast a jejich pravo si vybrat, jak ho privedou na svet. Ale litani bych taky nejradeji zakazala.

Navic se mi moc nelibi prirovnani teto kauzi k noseni - to neni novy vymysl, driv se nosilo hodne, nekde stale nosi (pravda z nutnosti), takze urcite by se dalo porovnat procentualni zastoupeni nekterych ortopedickych problemu v populaci tradicne nosici a nenosici (ackoliv vyber jedincu s naslednym podobnym zivotnim stylem by asi byl problem). Naproti tomu letani je novinka, o ktere nikdo nic neni a dlouhodoba studie se asi ani moc dobre udelat neda ani v Rusku. A o jednotlivcich s problemy se nemusi nikdo dovedet. Pokud i ruske maminky jsou takto "zblbe", tak myslim, ze pravy duvod problemu neuvedou.

Vojtovka - pouze lecebna metoda pod odbornym vedenim, je s letanim pro zdrava miminka (optimalne pro vsechy) uz z principu neporovnatelna. Ockovani mi prijde uz uplne mimo misu. Mojzisova - mozna se pochybovalo o ucinosti, ale snad nikdo netvrdil, ze skodi. Proste se snazi srovnavat neporovnatelne - veci o jejichz prospechu byly pochybnosti s vecmi, kde se pochybuje o jejich bezpecnosti.Rozum mi to nebere.

karibari
22. únor 2010

pavle - ja vidim jako zakladni problem nedostecnou vychovu ke kritickemu mysleni. Zakazovat zhora by asi nebylo dobre, spis odpovenost z nami zpusobene nasledky, teba financni. Osveta bohuze nepomuze, protoze ji dela kdo - bile plaste.

paveljanik
22. únor 2010

karibari ... máš úplnou pravdu .... škoda jen ,že ikdyby si to příznivci "létání" přečetli nebudou chtít rozumět 😖

paveljanik
22. únor 2010

karibari ... ideální stav: než mohu nějakou metodu prezentovat, musím ji mít zdokumentovanou a projednanou s odborníky. Nemohu si jen tak začít něco prezentovat jen protože se mi to líbí a tím "oblbovat" další!

karibari
22. únor 2010

pavle - to me neprekvapuje. kdyz si vemu, jaky mam sama problem pripustit chybu, jakou mam tendeci se sprajcnout a obhajovat - a to jde o blbosti. Tady je to vaznejsi, navic verim v jejich ciste umysly - o to hur to jde.

karibari
22. únor 2010

pavle - to zalezi, jakej statut ten kurz ma. To by mohlo taky snadno vest k tomu, ze nepujde s detmi organizovat nic. Pokud je to nekde hlaseno pod hlavickou cviceni, tak mas urcite pravdu, vzdyt kazdy trener musi mit licenci. Tim spis, kdyz jde o kojence.

paveljanik
22. únor 2010

karibari .. bude to znít asi hloupě, ale než riskovat zdraví tak raději nic ...

paveljanik
22. únor 2010

Vyjádření na plaváčku ... nevím zda už to tu někdo nevložil ... ☹

Jak již asi víte, byla v minulých dnech a týdnech mediálně rozvířena údajná
škodlivost a nebezpečnost námi provozovaného cvičení s miminky nazvané "Létání
miminek". Tímto bychom se chtěli vyjádřit k některým dezinformacím a nepravdivým
informacím, které šíří zejména Česká pediatrická společnost a Odborná společnost
praktických lékařů. Obě uvedené společnosti vydaly společné prohlášení, ve kterém
označily "Létání miminek" za jednoznačně rizikové pro děti v dané věkové skupině s
tím, že tato cvičení mohou způsobit řadu drobných či větších poranění s
dlouhodobými či trvalými následky. V této souvislosti uvádí mimo jiné jako možnost
poranění krvácením z mozku, nitroočním krvácením s trvalým poškozením zraku,
poškození kloubního vaziva, prudké pohyby v oblasti krční páteře, atd. Též uvádí, že
pro "Létání miminek" neexistují žádné důkazy o prospěšnosti tohoto cvičení.
Z obsahu vyjádření České pediatrické společnosti a Odborné společnosti praktických
lékařů je zřejmé jejich naprosto nulové povědomí o naší metodě "Létání miminek", o
způsobu jeho provádění a o jeho vlivech na miminka. Předně je důležité
připomenout, že doposud nikdo nevysvětlil, proč hrozí oběma společnostmi uvedená
rizika a ani nenabídl žádné důkazy o škodlivosti "Létání miminek". Máme za to, že
obě společnosti vycházejí ze zkreslených videozáznamů, které se k nim dostaly od
České televize. Ani jeden zástupce z kterékoliv z těchto společností se nebyl osobně
podívat a přesvědčit na vlastní oči o průběhu a o přesném provádění "Létání
miminek". Naopak, my jsme schopni, na základě naší 8-leté praxe, po kterou
provozujeme "Létání miminek", podat důkazy o prospěšnosti této metody pro
miminka i pro rodiče. Za tu dobu co provozujeme "Létání miminek" v České republice
jsme takto cvičili hrubým odhadem s 1500 dětmi, které prošly a procházejí
dennodenně tímto cvičením spolu se svými rodiči a doposud nemáme jedinou zprávu
o tom, že by se kterémukoliv z dětí přihodilo následkem "Létání miminek" jakékoliv z
varovaných zranění či úrazu. Naším důvodem pro provozování "Létání miminek" jako
takového je to, že v jeho důsledku se dětem prokazatelně zpevňuje svalstvo,
zlepšuje se hrubá a jemná motorika, podporují se správné pohybové návyky. Jsme
ve stálém kontaktu i s rodiči, kteří již přestali se svými dětmi létat, protože děti již
odrostly a víme i jak se daří těmto dětem. Veškeré tyto děti prospívají po fyzické i
duševní stránce minimálně rovnocenně a spíše nadprůměrně v porovnání s dětmi,
které "Létáním miminek" neprošly.
Jelikož výše uvedené prohlášení České pediatrické společnosti a Odborné
společnosti praktických lékařů považujeme za nepodložené a neprokázané, rozhodli
jsme se sami aktivně prokázat zdravotní nezávadnost a prospěšnost „Létání
miminek“ a v současné době připravujeme komplexní studii, která má za úkol
prokázat závadnost či nezávadnost „Létání miminek“. V rámci dané studie budou
zkoumány jednotlivé detaily a aspekty Létání miminek a jejich dopad na zdraví
miminek a to zejména pak z pohledu varovaných rizik, které údajně hrozí z „Létání
miminek“. Zároveň dáváme na vědomí, že jsme kdykoliv připraveni aktivně
spolupracovat se všemi zainteresovanými odborníky za účelem vyjasnění jakýchkoliv
otázek a nejasností ohledně údajné škodlivosti anebo prospěšnosti „Létání miminek“.
Současně zvažujeme ve spolupráci s našimi právními zástupci přijetí příslušných
právních kroků za účelem ochrany naší dobré pověsti a bezúhonnosti. V této
souvislosti není vyloučeno ani případné podání žaloby na náhradu škody.
Blanka Kolářová Sudíková

lulii
22. únor 2010

Takže opět doktoři vědí h...o a studovali asi jen tak pro nic za nic. Jak může takhle shodit názory odborníků? Fakt nechápu a jsem zase naštvaná jak blázen 😠

paveljanik
22. únor 2010

Promiň, to jsem nechtěl☹

lulii
22. únor 2010

A hlavně ............není to jedno, jestli to vidí ze záznamu v televizi nebo naživo? Vždyť to uvidí odborníci pořád stejně přeci ne? Ukázala by jim to samé, co je na tom záznamu.

kubaka
22. únor 2010

pavle - nějak jsem se nezorientovala ve tvém předešlém zvolání 😎 - já mysela, že chceš, abychom tě ubezepčili, že nejsi blb a vůl - kterýžto dojem jsi nabyl po diskusi na Baby café - tak jsem tě chlácholila 😀

jinak samozřejmě souhlasím - nošení, vojtovka a lítaní se nedá porovnávat už z principu, jak píšete. Je to nesmysl. Neznamená, že když je něco jiné než obecně rozšířené, že to musí být lepší. blbost...to pohrdání lékaři mi přijde hodně směšné. v principu k nim mám velký respekt, i když ne zaslepený, taky se mi něco nelíbilo, tak jsem mudru neposlechla. A bylo to dobře. 😵

lulii
22. únor 2010

pavle, nejsem naštvaná, ale přímo nasr..á 😀 Takový bláboly, chjoooooo............. 🙄

lenkavano
22. únor 2010

lulii bojím se že oni jim ukážou úplně něco jiného než na záznamech.proto ty záznamy brutálního létání zmizely z netu. ☹ 😠

arietiska
22. únor 2010

Tý jo ... 😕 Jde do toho tvrdě Sudíková, no těším se na ty studie! 😠 😒

karibari
22. únor 2010

pavle 21:16 - souhlas, ale tu volbu by meli delat rodice. Cviceni by melo byt nejak dozorovano, ale treba hudebka asi ne.

Jojo - pokud neudela studii nikdo nezavisly, tak bude asi k nicemu. Jinak to, ze ty deti to prezili snad bez uhony, neznamena zdaleka, ze to zvladnou vsechny. A klouby ted fakt poznat nemusi (mam vlastni zkusenost s gymnastikou - problemy az nekolik let po). Ale neco takoveho se dalo cekat. Spis by se toho meli ujmout ty doktori a podivat se na to poradne, pokud jim to bude umozneno.

lulii
22. únor 2010

No tak to je možný, teď si dají setsakramentský pozor na to, co ukážou. Pardon, že teď budu sprostá, ale jsme debilní my (nelétavci) nebo oni (létavci) 😅 ? Vždyť už jenom z logickýho hlediska, a to ani nemusím být expert na lidský tělo,........ 😎

paveljanik
22. únor 2010

kubaka ... promiň, jý myslel, že jsem tam někde sal ,že mě nesmíte litovat, protože to si myslí na BC, že proto tu jsem a tím si zvyšuji své ego 😠 😀 😀 😀

Lenko ... když srovnám skrytou kameru, videa na yotube a videoprezentaci mgr Sudíkové tak já v tom nevidím rozdíl, ale oni ho tam asi vidí☹

luli ... Soulhlasím, že jestli naživo nebo na záznamu, vždy bude dítě viset hlavou dolů, akorát když tam budou odborníci, mgr bude pomalá a opatrná, což na skryté kameře rozhodně nebylo🙂

karibari
22. únor 2010

lulli - rozdil bude asi v tom, ze mi se ridime tou nasi prvni reakci (je to silenost, chudak dite), kdezto oni se nechali zblbnout, ze je to super. Dost z nich pripousti, ze jim to taky nejdriv prislo desny. Co je privedlo ke zmene nazoru? My meli jen tu ukazku a nenasledovala povinna prednaska od Mgr. Sudikove.