Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

mataharyy
25. led 2011

@mitote Já jsem zjistila že nejhůř malej doplácel na pampersky, po těch byl fakt červenej jak rak, huggiesky celkem fajn, jen mu vydrželi tak hodinku a půl, pak šel skrz a nejlépe z různejch co jsme zkoušli reagoval na tesco pleny, je v nich nejméně chemie, různejch těch gelů 😉 Ale asi to je hodně individuální, toto je jen mnou vypozorované 🙂
Takže taháš kapitolu o WŠ a spol... Hmmm 😀

mitote
25. led 2011

@ikinka v tom mnozstvi uciva, zkousek a papiru nevidim nic zajimaveho, uz jsem otupela a dosel druhy toner v tiskarne 😀

@mataharyy ano ano, dalton, waldorf, summerhill a podobne :-P

mataharyy
25. led 2011

@mitote má oblíbená témata 🙄 Z této části bych asi rupla 😀 😀

mitote
25. led 2011

@mataharyy ono si nepomuzes, vcera jsem vyletela z psychosomatiky, vynechala jse odbornou lekarskou terminilogii a just ze tam byly 😀

mataharyy
25. led 2011

@mitote Zákon schválnosti 😉

mitote
25. led 2011

@mataharyy a ze ja se porad nepoucila 😀

mataharyy
25. led 2011

@mitote No co na to říct 😀 😀

lantana
26. led 2011

@mitote Drž se! 😉 😀 Jen pro zajímavost - možná se o tom také učíš: Mám syna s vývojovou dysfázií (což je problém s mluvením, do tří let téměř nemluvil, laicky řečeno, co jiné dítě odposlouchá od rodičů, syn se musí cíleně učit, specifické je zaměňování rodů "mami, ty jsi byl", problém s předložkami a plno logopedických dolaďování, ale nesouvisí to s inteligencí). Logopedka mi říkala, že v některých školách se praktikuje tzv. "genetická metoda čtení", což je, že místo slabikování lé-tá-ní, děti čtou l-é-t-á-n-í. Pro děti s problémem jako máme my, je prý lepší klasické slabikování, tak jen pevně doufám, že ve škole, kam se hlásíme jsou "zaostalejší" a slabikují. Jinde zas praktikují "splývavé čtení", což je metoda (české učitelky!), kdy se také neslabikuje, ale slovo se jakoby vyzpívá, llééétánnní - vlastně dítě drží písmenko než jakoby "chytí" to další, prý to úplně odstraňuje dyslexii - klobouk dolů před paní učitelkou, která to vymyslela (zda je to i pro nás lepší nevím, o metodě jsem slyšela nedávno, musím se logopedky zeptat).
Myslela jsem si, že slabikování vylepšit nejde a ono jo! 🙂 (Nekritizuji, jistě má každá metoda svoje, ale já se budu modlit za tu, která nám "sedne" a hlavně za trpělivou a dobrou učitelku 😉 )

lantana
26. led 2011

Jo a tohle mě taky dostalo: http://www.lidovky.cz/veterinari-jsou-zdeseni-l... , je to sicetrošku mimo téma, ovšem "ujetostí" to k "létání" celkem zapadá. Můj názor je sice ať si každá dělá co chce, ale nesnáším "hrocení", pokud to, v tomto případě psovi nevadí - O.K., ale za každou cenu, to je fakt úlet. (Jeden z kamarádčiných psů trpěl nějakou nemocí a díky tomu, že mu po tom zjištění nedávala maso, prodloužila mu život - konzultovala to samozřejmě s veterinářem, sama je vegetariánka, ale "nemilitantní!", nikomu to necpe a mimochodem výborně vaří, že by se leckterý masožrout 😀 oblízl, ačkoliv by to nejspíš denně "nedal").

mataharyy
26. led 2011

@lantana Juj tak o té poruše mluvení jsem nikdy neslyšela, ale akorát jsme se bavili s babičkou jedné holčičky, co jsou jí tři roky a vůbc nemluví, ale či má tuto poruchu to teda nevím, on je spíš celkově trochu pomalejší 😖 Ale třeba ne a ještě to dožene 🙂
Jináč pes vegerarian, to je dobrý, by mě zajímalo stejně jako u těch létajících miminek, jak se zjišťuje zda je to ke spokojenosti... 😎 Že by pak majitel ovládal i štěkavou abecedu?? 😀

lantana
26. led 2011

@mataharyy těch "dys" je moc a různě "těžké", ale zaplaťbánbůh žijeme v době, kdy se o tom mluví, řeší se to, dříve to tak nebývalo. Do těch tří let je hranice, kdy má děcko ještě "nárok" dát si s mluvením na čas, potom se dělá "kolečko": foniatr, psycholog, neurolog a stanovuje se diagnóza.
Add vegepes: v článku psali o nějakém domově pro psy v Rakousku, kde prý psům, kteří to bezmasé nesežerou dají normálně maso a pohoda. Pokud se tím snaží psá vyléčit z nějaké nemoci - O.K., pokud to ale někdo dělá cíleně "z přesvědčení" - nemám slov. 😠

mitote
26. led 2011

@lantana o tom jsem se zatim neucila, nas obor je vice profilovan na pomahajici profesi v ramci psychoterapie a socialni praci 🙂 tvoj eproblem jsou spise pro specialniho pedagoga 😀 nicmene splivave cteni jsem uz taky slysla 🙂
teda nas pes ma rad zeleninu, okurku a mrkev, ale nedat mu maso tak me asi sezere 😀

mitote
26. led 2011

ale ale mame tu nejakeho zazrance do montessori
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/apmimi/album...

mataharyy
26. led 2011

@lantana No abych pravdu řekla nějak nemám slov už k hafaním lázním, oblékání atp. no a toto, to je opravdu něco 😀
Jo je fakt že já jsem si taky nastřádala "dyska" jenže s ohledem na dobu to nebylo tak populární téma a další věc na waldorfské škole (nebo tam co jsem jí navštěvovala já) si opravdu s nějakejma anomáliema hlavu nedělali, když to bylo jedno velké na hlavu postavené zařízení... 😉 Tak hádám se to u vás odhalilo brzo a vše se pořeší ke spokojenosti dítka 🙂

mataharyy
26. led 2011

@mitote Jo její web jsem pročítala, není to tak špatné, dá se tam najít spoustu užitečných věcí 😉

mitote
26. led 2011

@mataharyy na oblecky me nesahej 😀 az budes mit psa co nema spodni srst a klepe se ti doma kosou v zime, pochopis 😀

mataharyy
26. led 2011

@mitote No to je právě to takového psa si nepořídím, teď zcela bez urážky a jakéhokoliv vedlejšího smyslu, já totiž za psa považuji to co je od kolen nahoru, do té doby je to pro mě kočka 😀 Takže pokud si jednou budu pořizovat hafana, tak to bude něco jako Tibetská doga, Brazilská fila, Japonská doga atp. To není pes kterej se klepe kosou, ale ani takovej co si ho vezmeš do postele, pač by tě z ní vyhodil 😀

mitote
26. led 2011

@mataharyy no ke me se s tim nastehoval manzel, ale nemenila bych, do bytu je idealni, nepadaji mu chlupy a vejde se do postele 😀 ale jinak je nadherny vlkodav, ale toje na zahradu doboudy 😀

mataharyy
26. led 2011

@mitote Vlkodav je krásnej pes a viděla jsem bílé štěně a málem jsem se z něj podělala 😵 Jen momentálně máme plot takovej že kdyby se takovej hafan rozhodl že jde, tak by mu to nedalo ani práci, projít skrz 😀 No a pak naháněj vlkodava po vesnici, nebo někde v lese 😎

mitote
26. led 2011

@mataharyy tak vlkodava jeste najdes, ten se neprehledne a nezasije do diry 😀

mataharyy
26. led 2011

@mitote To ne, ale co když se rozhodne že má krizi osobnosti a schová se mezi srnky? 😀 😀

mitote
26. led 2011

@mataharyy to by se pak dalo i uvazovat o nejake schizofreni poruse 😀

mataharyy
26. led 2011

@mitote hmm jakej pán takovej pes, tak ti díky 😀 😀

mitote
26. led 2011

@mataharyy klidek, vsichni jsme cvoci a kdo rika, ze neni, tak je, jen o tom nevi 😀

mataharyy
26. led 2011

@mitote Jo něco jako všichni kolem jsou blázni jenom já jsem letadlo? 😎

inkinka
26. led 2011

@mataharyy
@mitote
a viete cim sa lisi psychiater od pacientov na uzavretom oddeleni? Ma kluce 😅
Tak toto povedala jedna psychiatricka 😅

mitote
26. led 2011

@inkinka zlata pravda 😀

mataharyy
26. led 2011

@inkinka Jo já znám psychiatra který to taky říká a pak vždy s pohledem do nikam prohlašuje, no co deně říkám lidem že jejich práce se na nich podepisuje 😀 😀

inkinka
26. led 2011

@mataharyy ano profesionalna deformacia 😅 ale kym je nadhlad, este je dobre...

mitote
8. únor 2011

Tak uz padla ta posledni kapka, dnes sef odjizidi do konce tydne pryc, nicmene v pondeli obdrzi mou vypoved. Asi je to blbost, ale proste jsem se uz dnes totalne rozbrecela jak mala holka. Odesla kolegyne, mam praci i za ni, do toho on vymyslidalsi praci, druha kolegyne je nemocna a plive tu bacily, ja uz to taky chytla, tak jsem mu slusne rekla , jeslti by nebylo vhodne, aby se Lenka lecila doma. Na to se do me pustil at si sve problemy resim jinde, ze jsme maly kolektiv a nemam delat negativni energii, ze on chripku nedostane, protoze je to jen psychosomaticky a ze je teda videt ze nejsem v poradku, kdyz jsem ju dostala a ze bych to mela vedet, ze kdyz delam vycivk ze bych mela znat ze chripka je psychosomaticka a ze si myslel, ze uz jsem teda v sebevzdelani dal, atd...
No uz to bylo na me moc. Ted je mi lito, ze jsem se neuvedomila, ze jsem vcera mela zkousku z psychosomatiky a rozhodne do psychosomatickych onemocneni chripka nepatri 😀