Línání psů a do toho malé děti

anyna1992
18. led 2016

Ahoj všichni, máte někdo stejný problém jako já, že musíte vysávát dvakrát denně, protože vám pes hrozně líná :-/ Já už jsem z toho opravdu neštastná, dnes dceři uklízím hračky a panenka byla úplně obalená chlupama myslela jsem že se u toho rozbrečim. přijde mi, že s ety chlupy úplně výří a už fakt nevim co s tím uklízím snad furt 😒

myjusiatko
18. led 2016

@anyna1992 Vycesavas pejska pravidelne? Aku ma srst?

anyna1992
autor
18. led 2016

@myjusiatko jednou týdně ho koupu a ob den vyčesávám. Má úplně krátkou, takže se ty chlupy krásně do všeho zapíchnou :-/

myjusiatko
18. led 2016

@anyna1992 to je nemile. A poznas napr. furminator? Ten by mohol pomoct.

Inak my mame vlkodava a bohuzial chlpy vsade, tiež musím vysávať často. Ale je pravda, že by som aj to vycesavanie mohla robit castejsie.

hapovab
18. led 2016

Nase fenka taky hodne linala koupili jsme lepsi granule primo na linani a je to o hodne lepsi.

hapovab
18. led 2016

A jeste me napadlo jestli to neni tim castym koupanim...

anyna1992
autor
18. led 2016

@myjusiatko Taky budu už každý den 🙂

anyna1992
autor
18. led 2016

@hapovab To jsem začla takhle často až nedávno, tak myslim že tím to není. Můžu poprosit název těch granulí? děkuji

hapovab
18. led 2016

@anyna1992 jee ja ten nazev nevim vzdycky rikam ty maly pro civavy na padani srsti,jsou s nejakym olejem.

elu
18. led 2016

mám to taky, a se*e me to neskutečně!!!...ale já teda dvakrát denně nevysávám, u nas to nemá smysl...chlupy jsou uplně všude, nejvíc mě rozčílí, když u doktora rozbalím plínu a na zadku chlup 🙂

myjusiatko
18. led 2016

Tak ono mozno ani netreba spesl granule, ale kupit ten olejicek. Vo zverimexe urcite poradia.

mika251
18. led 2016

Celkovo oleje sú dobré na zlepšenie kvality srsti - lnený, alebo lososový. My kŕmime mäsom, takže granule neporadím, ale olej striedame s lneným semínkom - dá sa kúpiť už extrudované napríklad v jazdeckých potrebách, to je na línaní úplne geniálne, poprípade dávame pivovarské kvasnice, alebo zelenú riasu. Možností je niekoľko. Nenechať sa zvyklať na kúpu superpredražených prípravkov, extrudované semienko stojí pár korún a kvasnice tiež.

ducik
18. led 2016

@anyna1992 čím krmis? Máme kratkosrsteho phare a celkem v pohodě. Prelinava 2x ročně, mimo to padne pár chlupů symbolicky. Když líná, obden nebo dle potřeby kartacuju gumovym kartacem, je toho jak na svetr 😀 doma pak stačí obden vytrit, ani nijak speciálně neluxuju.

ducik
18. led 2016

Ohare máme 😉

lith
18. led 2016

Na línání nám pomohl přechod na stravu BARF. Zkus se kouknout jestli by to nešlo třeba i u vás. Nám to vyhovuje celkově víc. Máme doma kočku a psa takže chlupy jsou pořád a skoro všude. Když se dcera plazila tak jsem vysávala a myla podlahu několikrát denně, teď už to nedělám. 1. nemá to smysl a 2. bych to dělala celý den

anyna1992
autor
18. led 2016

@ducik My krmíme lososovým proplanem na kuřecí atd má alergii. Máme franc.buldočka

anyna1992
autor
18. led 2016

@lith určitě se po něčem mrknu asi uděláme změnu.

mrskato
18. led 2016

Ahoj, když jsem byla doma s dcerkou, vysávala jsem přesně jako ty, 2x denně 😀 šílený...pak jsem udělala radikální řez a nechala našeho psa ostříhat, máme voříška, teda spíš vořecha, je to kříženec fouska, dogy a knírače, takže chlupů má fakt fest, nechali jsme ji ostříhat na knírače a opravdu na krátko a byla fešanda, ted na zimu je zase zarostlá, ale hned jak bude tepleji, jde na krátko. Tím že chodím už do práce, jsem se naučila ty chuchvalce prostě ignorovat, vysávám obden, jinak by mě kleplo.

ducik
19. led 2016

@anyna1992 proplan nám byl striktně nedoporuceny. Prý uz déle, co je koupili nestlé, se velmi zhoršilo. Zkus změnit značku. Nevím jestli buldocci více linaji.. u nás je taky alergie na kuře, laduje jehněčí 😉

sereza
19. led 2016

taky se přidám.....my máme jack russela s něčím kříženýho a ty jeho chlupy jsou zapíchaný všude, že ani vysát to pořádně nejde....oblíknu dceru do školy a hned je obalená, potahy peru pořád-nesmí na gauč, ale stejně tam jsou, jdu utřít stůl-zase chlupy, vyperu prádlo-zase chlupy....sice máme dvůr, ale je zvyklý být s námi, v dubnu bude mimi a už bude teplo, tak se budeme snažit, aby byl pes co nejvíc venku....ale už z těch chlupů magořim :/

elu
19. led 2016

upřímě nemá cenu kupovat žádné olejíčky, či granule, když je pes je bordel...bohužel a v kombinaci s mimi, to musí štvát každou ženskou...nezbývá než vydržet!!! 🙂

elib
19. led 2016

Jéé, tak to jsem sobecky ráda, že nejsem sama 😀 Máme doma fenku a kocoura (ten tedy částečně i venku na zahradě), takže chlupů habaděj... Naštěstí máme všude lino, neumím si představit ty chlupy z naší psice vysávat z koberce, takže 2x denně stírám všude podlahy (ráno, zatímco si malý hraje na posteli, tak než ho dám do obýváku na hrací deku) a pak odpoledne když usne.
Doma jsem minimalizovala veškeré tmavé oblečení a co dostal malý třeba tmavě modré mikinky nebo tepláčky, ty jsem musela dát pryč, protože to byl magnet na chlupy.
Docela jsem uvažovala nad tím robotickým vysavačem, ale to by bylo asi hodně lákadlo pro malého 😀
Máte s ním někdo zkušenost?

zmrz_lina
19. led 2016

Kvalitní kemivo je základ (a proplan, royal canin apod. NEJSOU kvalitní krmica, ale sypani pro kachny, sama kukuřice). Za sebe doporučuji např. Taste of the wild (rybi jsou tusim jedny z mala, kde neni ani kuřecí tuk!), je tam i nižší davkovani, takze ve finále vyjdou i cenove lip, než ty komerční značky. Ke granulim pridej lososovy olej (da se sehnat za hubicku a vydrží celkem dlouho). Ja mam doma labradora. Chlupů je z něj dost celoročně, tak proste 1x denně vysaju a 1-2x týdne vytru. Nemá moc smysl to resit, pokud ma člověk psa, tak musí s chlupama počítat. A bojovat proti tomu se uplne nedá.

bassetlady
19. led 2016

Mam dve bassetky, a ty snad linaji celorocne. Co se mi hodne osvedcilo je od Giomu - vitaminy na srst biotin, zinek. Robovysavac je pecka, nevim teda jak na koberce ty nikde nemame. A pokud jde o obleceni, tak susicka. I psi deku z ni vytahnu naprosto bez chlupu. A gauc mam ekokuzi, vezmes mokrym hadrem a je klid.

marketaryzi
19. led 2016

@elib Chlupů z oblečení vás zbaví snad jen sušičkana prádlo, myslím, že ani robot nee

soleilll
19. led 2016

@anyna1992 Taky jsem musela každý den luxovat. K tomu trochu pomohlo denně vyčesávat. A taky psa (krátkostrsté středně velké plemeno) nepouštíme do patra do ložnic, takže aspoň tam jsou věci trochu víc uchráněný před nechtěnýma chlupama. I když je stejně na papučích a ponožkách roztaháme všude... Jakmile začne dítě chodit, bude to trochu lepší.

elu
19. led 2016

@marketaryzi jj..u prvniho mimi jsemsušičku neměla a brečela jsem každej den 🙂..dneska uz aspon oblečení je čisté, než se teda zase posadíme na gauš nebo na zem 🙂

anyna1992
autor
19. led 2016

@elib Já vysavač mám a je suprovej 🙂 ráno vysaju normálně a když jdeme ven, tak ho zapnu. Sice chlupy furt nacházím, ale to není vysavačem, ale víří se tu.

anyna1992
autor
19. led 2016

No holky všem Vám děkuju za rady a první co bude, tak zkusim změnit ty granule. Vím, že línat bude furt, ale tohle mi přijde extrém 🙂

hz
19. led 2016

My mame dlouhostrstou borderu a uprimne vas damy lituju... mit psa v baraku, to musi byt za trest...nas je celorocne venku, zblaznila bych se mit vsude chlupy....😝

sereza
20. led 2016

@elib když žiješ s pankáčem, tak nemůžeš eliminovat tmavý oblečení......ale taky řešení 😉