Magisterské studium bez jazyka a matiky. Co doporučíte?

innuska123
20. dub 2017

Holky jsem na rodicovske dovolene. Citim, ze bych potrebovala si behem RD dodelat vzdelani, aby se mi potom hledala lepe prace. Ted mam bakalare v Ekonomii a chtela bych si dodelat magisterske studium. Potrebovala bych, ale navazujici takove kde nebude jazyk a matika. Na ktere vysoke skole byste mi to doporucily? Ktera Vam prijde lehka? Dekuji 🙂

kkouzlo
20. dub 2017

Pokud chceš magisterské v ekonomii, tak tam nebude asi primo matika, ale statistika, oper.výzkum s dalsi lahůdky,kde se stejne počítá. Mam to za sebou 😉

pajounek
20. dub 2017

Nevim, nevim, jestli se na nejake ekonomce vyhnes matice/statistice. Jazyk je napr. v Pardubicich ve volitelnych predmetech (jestli si dobre pamatuju 🙂 )

eorien
20. dub 2017

Tak třeba na Ekonomické fakultě na Jihočeské Univerzitě není v navazujícím matematika ani jazyk, ale statistika a v dalších předmětech taktéž aplikace matematicko-statistických metod. Nevyhneš se jim ani při psaní diplomky, dnes je to naprostý standart, že je nutné mít v závěrečných pracích alespoň trochu pokročilejší statistiky, popř. matematiky z finančnictví či ekonomie.

maii
20. dub 2017

@innuska123 promin, ale nechtit matiku/statistiku pri studiu ekonomie je jako nechtit fyziku a chtit studovat stavarinu. A ten pozadavek, ze bez ciziho jazyka, no to je tez dost zvlastni v dnesni dobe. Vyjdi z toho, co te zajima a co chces delat, a ne z toho, ze chces "nakyho" magistra. Nechces pocitat? Tak zmen obor, treba management a podobne. Chjo, pak se nelze divit, ze cesky vysoky vzdelani jde do kopru.

kkouzlo
20. dub 2017

tak já i na managementu měla statistiky asi tři a finance taky :D

eorien
20. dub 2017

A co se týče jazyka, tak na magistru se předpokládá určitá úroveň obvykle angličtiny, množství předmětů už je třeba jen v angličtině a ve většině předmětů se s angličtinou aktivně pracuje. Takže zkoušky sice nejsou, ale bez znalosti se neobejdeš. A to ani v oborech typu marketing, management. Před mateřskou jsem učila na ekonomce, marketingové předmety, a prostě to bereme jako jasnou věc, že člověk zvládá angličtinu. To samé se statistikou, u marketingového výzkumu předpokládáme, že základní statistika je v pohodě, rovnou se navazuje na pokročilejší...

maii
20. dub 2017

@kkouzlo dyt jo, neni management jako management. To neni mireny proti managementu jako takovym, mam ho vystudovanej na jako vedlejsi obor a statistice a matice jsem se nevyhnula (a ani nechtela). Urcite se nejaky studium managementu/hr/marketingu/atd bez matiky najit da, ale 1. neni to ekonomie 2. musi me to zajimat 3. tezko na verejnych skolach-ekonomkach, jestli chce nekdo humanitnejsi marketing, tak tam se zas nevyhne jazykum.

maii
20. dub 2017

@eorien presne, minimalne anglictina je v podstate druhy studijni jazyk. Materialy a zdroje ke studiu a diplomce jsou v aj uz standardne, nektery predmety kolikrat taky. To, ze se tam neuci gramatika, neznamena, ze to je bez jazyka.

rybamrazena
20. dub 2017

A proč se něčím nevyučíte? Tak najdete po mateřské rozhodně lepší uplatnění....

tulikiss
21. dub 2017

na mgr studiu se predpoklada znalost jazyka na urovni tusim B1. bud to skola zkousi uz na Bc. studiu- prikladem je informatika na MU nebo to zkousi az na Mgr. studiu- prikladem Verejna sprava na PrF MU.(pisu skoly na kterych sem byla/jsem). Takze anglictine se clovek nevyhne, i kdyz to chapu ja ji taky nesnasim a bojuji s ni cely zivot, ang. je pricina nedokonceni meho studia na informatice, kdy to byla posledni zkouska, ktera mi chybela, bakalarka napsana a vse na nic. Ale clovek se proste musi snazit s tim bojovat ono ani v praxi se tomu clovek proste nevyhne.
prominte ale hlavni problem mi prijde ani ne tak to ze mate nejake mene oblibene predmety, ktere moc nechcete, ale to ze hledate hlavne lehkou skolu. K cemu vam bude kdyz vas nic nenauci? To Vam jde vazne jenom o ten blbej titul? Neni lepsi delat skolu ktera mi da neco do praxe a neco me i nauci.

innuska123
autor
21. dub 2017

Dekuji vsem za odpovedi a za nazory.

konopnalekarna
21. dub 2017

no asi tak, ani Ing ti. nezaruci dobrou praci pokud ty sama nebudes mit co nabidnou, znam plno ľidi co maji vyucni list a dostali se dal nez nekteri s Ing.