Malý nechce, aby ho hlídala tchýně. Co byste dělali?

kristynat
23. dub 2015

Maminky skoncila mi materska takze e musi do prace to mi az takov problem nedela nejvetsi starost mam o maleho k zapisu jdeme v kvetnu a do skolky ho vemou asi az od zari takze hlida tchyne ale ta mi vadi mela sem sni hadku kterou sem ale ja nevyvolala ji proste hrablo ale uplne to sme sni bydleli a vsimala sem si jejiho chovani k malymu je ji 60 zacina bejt hlucha poradne mu nerozumi co ji rika a uz kolikrat mu vynadala za to ze mu nrozumela a pritom ji nerek nic spatneho a oskliveho a servala ho za to samozrejme sem zakrocila ale nebylo to bohuzel jednou uz jsem byla na brigade a kdykoliv sem prijela domu tak ona mi tvrdila ze s malym neco je ze na nej asi neco leze ze cely den knoura breci a nechce vubec jist ona odesla domu a malej zacal maminko ja mam hlad snedl toho jak kdyby tyden nedostal najist a byl v pohode vysmatej a pak druhy den mu rikam ze jde k babicce a ja do prace tak ze k babicce nechce ze jde do prace taky qa ze maminka bude doma atd a je mi z toho hodne na nic je to moje jediny dite nechci aby se trapil jenze nevim co stim jine hlidani nemame ja do prace musim kvuli nasi financni situaci a do zari je daleko pritel ma jeste takovou praci ze je od rana do vecera v praci takze aby sme se stridali taky nehrozi poradte co stim co byste delali vy? nebo myslite ze jen zbytecne vyvadim? ja sem z toho zioufala zitra jedu na pohovor kvuli praci a byla bych rada kdyby to vyslo kvuli penezum jenze ted mi doslo ze malyho zas budu muset dat ke tchyni a to je pro me sileny :(

sarad
23. dub 2015

A nevyšli byste do září bez tvého příjmu?

eldrag
23. dub 2015

nebo ho šoupnout nějaké známé, kamarádce co ještě na rodicovnské je, ze bys ji neco šoupla penize za hlidačku?

chris_n
23. dub 2015

@kristynat a tvoji rodiče nefungují. Teda ale dalo mi to zabrat, se tím dotazem prokousat bez teček za větama 🙂

kacca11
23. dub 2015

Napadá mě si hlídání prostě najmout.

Mě hlídala vždycky Babi a mám na to opravdu hrozně vzpomínky, s Babi si (mírně řečeno) vůbec nerozumím a spoustu věcí jí nějak nemůžu odpustit.

mandala
23. dub 2015

Hlídání o prázdninách se tu už řešilo v jiné diskusi, bohužel tvůj syn je ještě malý na nějaký tábor, takže ti nezbývá bud tchýně, nebo kamarádka, nebo vydržet do září bez práce. Ono ani tak nebudete mít vyhráno, nastoupí do MŠ, snadno chytne nějakou virozu a stejně budeš potřebovat nějaké hlídání. Do září je dlouhá doba, já osobně bych asi radši jedla k obědu suché brambory, než dala dítě někomu, komu nedůvěřuji a u koho ani nechce být. Já samozřejmě nevím, jaká je vaše finanční situace, ale pokud by to jenom trochu šlo, práci bych odložila. Nebo se ještě zkus pozeptat ve školce, jestli by neměli náhodou jedno místečko.

kristynat
autor
24. dub 2015

moje rodice chodi do pace oba dva a bydli docela daleko od nas ja se sem k priteli odstehovala takze tu ani nikoho neznam zadnou kamaradku nemam a zkousela sem ze bych naky hlidani najmula jenze se mi ozvala jen jedna pani a to co si rekla za penize bych vydelalavala jen na to hlidání to se mi nevyplati jeste sem premyslela kdyz mi ted zkoncila brigada nahlasit se na pracak a treba zkusit nakou hmotnou nouzi na bydleni jestli by nam dali ono asi bysme to financne utahli jenze priteli se to moc nelibi ze bych zustala doma já moc práci nescháním schválne ale on kazdy den sedi na netu a hleda a vcera sem poprodila prielkyni jeho brachy aby mi pohlidala souhlasila tak uvidime jak ona to bude zvladat se starat o maleho jenze tchyne se to doslechla a je nastvana a urazena volala pritely a vynadalu mu za to :( hruza...

jancafen
24. dub 2015

A co si najít nějakou "cizí" babičku, která by o hlídání stála? Můžeš se i někoho poptat, aby to bylo s doporučením. Četla jsem nějaké články, že takhle "české babičky" hlídali vietnamské děti, když rodiče neměli čas. Myslím, že jsou takové, které by stáli o vnoučata, ikdyž né vlastní. Ani by za to nechtěly platit. Jasně, chce to pak bližší kontakt a pořádně si je předtím otestovat.

kristynat
autor
24. dub 2015

@jancafen a kde se takové schaní? ono nemam tezke pozadavky jen aby dotycna dokazala dat malymu najist a nervala na nej a normalne si snim hrala

jancafen
24. dub 2015

@kristynat Já jsem to sama nikdy nezkoušela, tak bohužel nevím, ale třeba se poptat po známých, kamarádkách, jestli neví o nějaké starší paní, která má ráda děti a chtěla by občas pohlídat. Třeba sama má vnoučata, ale daleko nebo tak. Spíš se zkusit osobně poptat po okolí. Držím palce.

kristynat
autor
24. dub 2015

děkuju

mandala
24. dub 2015

Jde taky o to, jestli přítel sdílí tvůj názor, jestli se maminky nezastává a dovolí ti najít si hlídání. Jinak já bych to měla doma stejné, manžel taky neakceptoval, když jsem měla nemocné holky, abych si vzala OČR, když máme babičku na hlídání. Ale že jsem třeba celou noc nespala s nemocným dítětem, a vůbec se mě vždycky těžko odcházelo od nemocného, to už neviděl, ale to je zase jiná kapitola. Na druhou stranu dcera byla narozená v květnu, původně měla taky celé prázdniny hlídat tchýně, ale i když je super a je na ni spolehnutí, nakonec jsem to vzdala a nastoupila až v září, přišlo mě, že je to strašně dlouhá doba, kromě toho má vícero vnoučat, tak mě to přišlo i nefér vůči ostatním, ostatní taky potřebovali hlídání. Moc se mu to nelíbilo, ale toto jsem si vybojovala. 😉

lu777
24. dub 2015

jedna věc je ten čas do září - tam bych se na práci v tuto chvíli vykašlala.... podle mě to nemá smysl, aby bylo dítě i ty ve stresu....kvůli pár měsícům? (ty peníze se stejně utratí než se otočíš) .... navíc pak má jít do školky, tak aby tam nešel celý rozhozený 😖 .... ono nástup do školky je velká změna pro dítě (nové prostředí, noví lidé, nová pravidla, jiné jídlo, poprvé v kolektivu kde si má najít kamarády a nějak se prosadit a taky umět se zapojit, spolupracovat), měl by tam jít v pohodě.... aby tam pak neplakal nebo nebyl nemocný, stres i snižuje imunitu... já bych prostě nemohla být v té práci v klidu, nešla bych do toho... 😔

druhá věc je pak dlouhodobější přístup - tchýně, která si s dítětem asi nebude rozumět a domluva možná nebude jednoduchá.... jestli nebudete mít v tomhle shodu s přítelem, tak to navíc bude určitý klín do vašeho vztahu...

kristynat
autor
24. dub 2015

tan klin v tom vztahu bohuzel je nevim jak mu to mam vysvetlit ono je to u nas jeste slozitejsi tim ze maly neni pritele neni jeho tak to asi tak neproziva jako ja jinak se o nas stara ma malyho moc rad prijal ho za svyho ale co se tyce tchyne to je mezi nami zle nevim jak to resit nechci aby si myslel ze makat nechci nebo ze delam naschvaly a tak on totiz co mel byvalou prytelkyni tak ta pracovat nechtela a zivil ji a on je bna to asi haklivy bych rekla nechce pry dalsi takovou porad se mu to snazim vysvetlovat vcera vecer sem se domluvila od pritele brachy jeho pritelkyne ze by mi pohlidala ze bych to zkusila sni tchyne se do dovedela a bylo zle volala priteli ze sme ji podrazili ze to od nas necekala a tak no pritel taky nastvany asi zklamany tak uz mi ruplny nervy a vyletelea sem ze kdyz neni schopna se o to dite postarat a ten malej k ni nechce tak ho hlidat proste nebude a ji dotoho nic neni ona na nas udelala vice podrazu takze mam na ni pifku