• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mám asi krizi středního věku. Co s tím?

10. srpna 2010 
@paegaska súhlasím s Tebou, vieš o čom píšeš. Bohužiaľ ale psychoterapia je veľmi finančne náročná. Neviem ako je to s preplácaním v Čechách ale v Rakúsku stojí psychoterapia okolo 100 eur hodina a poisťovňa preplatí z toho cca 20 eur... ak to vôbec preplatí... Pokiaľ ide o antidepresíva súhlasím s Tebou, ľudia majú často predsudky. Ide často o niekoľkoročné užívanie liekov, a ak sa predčasne ukončí liečba lebo človek si myslí že je už dobre, znova sa to vráti. Samozrejme sú i vedľajšie účinky možné, ale netreba zabúdať, že neliečená depresia môže skončiť až samovraždou a to i u človeka, ktorý by si takú myšlienku nebol predtým nikdy pripustil.

Keď človek nepije alkohol, kávu, nefajčí, vyhýba sa všetkému škodlivému a pochváli sa tým lekárovi, nakoniec ešte môže dopadnúť tak, že lekár mu povie, že problém môže byť v tom, že žije až príliš zdravo... Neviem či sme sa pochopili, to bol pokus o analógiu k všeobecnému postoju odmietania medikamentóznej liečby depresie.
9. srp 2010 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maggie2 Četla jsem nedávno zajímavý článek :
http://domaci.ihned.cz/c1-45459340-cesi-berou-mene-prasku-na-deprese-nejsou-stastnejsi-jen-leky-jsou-drahe
pokud by nešel odkaz, tak dej do vyhledávače : češi berou méně prášku na depresi,...

Jinak s poznámkami lékařů, jsou to jen lidé, nečekejme, že jsou 100% . Známý na prohlídce řekl, že pije alkohol při slavnostních příležitostech a lékařka mu napsala příležitostný alkoholik.

Mám za to, že pokud sezení vede v rámci léčby psychiatr neplatí se.
10. srp 2010 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek