Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

madlisek
26. čer 2009

Eiri, já jsem měla půjčenej takovej ten ovulační mikroskop (byla tu na něj nějakou dobu reklama) a funguje to o) Měla jsem ho asi 4 cykly.

andelka
26. čer 2009

Myslíš tenhle? http://www.zdravi-cz.eu/ovulacni-tester-lady-q-...
já myslím, že to funguje. Akorát to asi nehlásí za jak dlouho ovulace přijde, což já v mém případě potřebuju vědět dopředu minimálně týden. Ale jako snažilka bych ho brala. 😉 Tam jde o to, trefit se co nejblíž.

andelka
26. čer 2009

eirin: Třeba to nebude tak zlé, jak to zní. Mě už taky kolikrát doktoři vyděsili. Po pondělí se bude vědět víc, jo? Budu na tebe myslet.

aerin
26. čer 2009

holky a co si myslite zcela objektivne o tom testu plodnosti pro muze...? 😅

elitera
autor
26. čer 2009

kdyby tam bylo napsáno, jak to funguje, tak si na to můžu vytvořit názor, ale takhle to je "jedna paní povídala"...

madlisek
26. čer 2009

Přesně ten Anděl 🙂 Ten mikroskop je pro snažilky, řekne ti to totiž, že se ovu blíží tak den před - ty sliny mají takovou jako pavučinkovou strukturu, když je ovu a den před ovu už se to pavučině trochu podobá.

andelka
26. čer 2009

madli: Nejsou to jakože čárečky a kapradinky? Já čula že pro mě to není, já bych potřebovala výkonnější radar na ovulku 😀
aerin: Zahlídla jsem to tady někde, ale nezišťovala co to je, přijde mi to podezřelé.

eirin
26. čer 2009

Aer, taky mi to přijde podezřelé.
Madli, a to se muselo čekat, až ty sliny zaschnou nebo se tam dalo vidět i s čerstvýma? (to zní hrozně, když se to tak napíše :D)

andelka
26. čer 2009

eirin: Ten, na který jsem dávala odkaz, funguje takhle:
uživatelka jednoduše olízne čočku Lady-Q Scope, nechá sliny 10-15 minut uschnout a potom si prohlédne výsledek. Je to možné udělat s jistotou, kdykoliv a kdekoliv.

Jak to funguje?
Usušené sliny pozorované pod mikroskopem mají zřetelný krystalizační vzor. Když je žena plodná a může počít s největší pravděpodobností, uschnou její sliny do kapradinových vzorů.
V průběhu neplodných dnů je vzor nepravidelný, objevují se v něm nespojené tečky.

Akorát nevím, jestli by mi určení plodného období 3-4 dny předem stačilo. Zaujalo mě, že o tom Lady Q tam píšou jako o antikoncepční pomůcce.

eirin
26. čer 2009

Děkuju. Já se ptám proto, že chci zkusit normální klasický mikroskop, tak jak dlouho čekat po olíznutí sklíčka 😀

andelka
26. čer 2009

Rspektive oni sami jsou v tomhle zmatení, poněvadž tam jednou píšou tak a jednou onak. Jednou je to stejně spolehlivé jako HA, pak zas, že to je inhibitor plodnosti, ne antikoncepce. Ale zajímalo by mě, jestli to oparvdu funguje a s jakou přesností a jak dopředu,

aerin
26. čer 2009

ahoooooj🙂 za hodinu mam padla a za dve nam jede bus 😵 tak se tu mejte, net tam je, takze se na bas prijdu podivat😉

andelka
26. čer 2009

aerin: Pa pa pa, užijte si to 😵

Já se zas pomalu chystám na večeři, budem slavit ty moje narozky, s bráchou a švagrovou, půjdem do restaurace. Tak jsem si umyla vlasy, hodinu stála před šatníkem (a stejně nevím co si obleču), namaluju si na ksicht obličej a budu čekat než přijde zbytek rodinky. 🙂

madlisek
26. čer 2009

Já jsem to Eiri dycky ráno olízla a pak to nechala na okně, šla jsem se umýt, nasnídat a když jsem se vrátila, tak to bylo uschlý - takže tak tu čtvrt hoďky jsem to nechávala.

Jinak já mám dnes také velkolepé plány - holky mi přichystaly rozlučku se svobodou, tak se těším 🙂

deenakee
26. čer 2009

Ahojky. Sem se tu dlouho neukázala... 🙂 No zanedbávám vás.
Des - ten ultrazvuk není tak přesný věř BT.... Mě zase dle ultrazvuku vychází mimčo o týden větší a vím přesně kdy jsem otěhotněla (o týden dřív to určitě nebylo) Taky to vím proto, že nejdřív byl přesně a pak postupně předbíhal tabulky. Zrovna 9+1 byl větší už o 5 dní.... Takže ultrazvuku zas tak nevěř... Oni ty mimča rostou podle sebe.
Ale když rostou pomaleji bývají to prej holčičky - větší sou prej kluci... Tak uvidíme : )

Jinak všem snažilkám držím palečky všechny co mám.

Jinak madli: Jdu do toho šití - už mám nachystané že ušiju hacku (nakonec ju budu šít až v půlce těhu : )
A ještě jsem si koupila flisovou deku (za 99 Kč) ze které chci vyrobit zimní zavinovačku do autosedačky : ) Tak jsem zvědavá, co za hybrid z toho vznikne.
Jinak Aer, možná buď ráda že máš klid na studium - já na školu teraz totálně kašlu a myslím jen na mimi - chybí mi ještě tři seminárky a ne a ne to dodělat... ach jo...... Je to úplné týrání... Jen se přehrabuju v těch pidi oblečkách : )

madlisek
27. čer 2009

Holky, tak behem dneska jsme s muzem dodelali detaily na svatbu a bylo to moc fajn V 🙂 cerejsi rozlucka byla taky super, holky to perfektne pripravily, byly ruzny hry a hromada dobryho jidla, perfektne jsme si to uzily 🙂 A ted mi kamaradka poslala link na takovou prvoplanovou dojimaci pisen, tak predavam dal:

https://www.youtube.com/watch?v=JqfGqOx2iDQ
katunka82
28. čer 2009

Ahojky holky... uz je to nejaky ten mesic co jsem tady s vama byla naposledy, snad nekdy kolem Vanoc 😉
Jen jsem na vas prisla kuknout, jak jde planovani, snazeni a tehulkovani 😉

U nas je to uz jasne, ze na jare 2010 budu maminkou, dokonce uz driv 🙂 Vsadila jsem na mereni BT a OVU testy a vyslo to hned napoprve!!!Neuveritelne!
Urcite sem tam na vas kuknu, jak se dati, casteji nez doposud.. slibujiiiiii!

Docitat vas nebudu, to neni v mych silach, tak snad pochytim brzy co se tady deje a tak 😉

andelka
28. čer 2009

katunka: No to teda o dost dřív 😅 Že ti to ale trvalo, než ses nám pochlubila 😀 Moc gratuluju k chlapečkovi, už tu bude cobydup, co? Hnedka po létě, to je krása. Ono je tu víc těhulek, co "předbíhají" 😉 Aspoň se my, co zas naopak "zpožďujeme" něco přiučíme. 🙂

deny: Jakej hybrid? od maminky pro miminko to může být jedině nádhera 😉

madli: Pustím si to až zítra, ale už teď mám radost, že přípravy jdou jako na drátku a že sis rozlučku užila. 🙂

sijen
29. čer 2009

ahoj,
andělko dodatečně všechno nejlepší k Tvým narozeninám! doufám, že se oslava vyvedla 😵

tyjo ten ovulační mikroskop mě oslovil..

Deeno ty jsi ale šikula, až budeš mít ušito..pochlubíš se nějakou fotečkou?🙂

Madlísku..už za pár dní... 😵 viď? při troše štěstí by se vám i mohlo vyjasnit a přestat pršet 😔

andelka
29. čer 2009

sijen: Děkuji 🙂 Ještě jsem to slavila včera s tchánovci 🙂

andelka
29. čer 2009

Holky, měla bych na vás prosbu, jestli byste si mohly přečíst ten elaborát, který asi za chvíli stvořím a reagovat na něj, co si o tom myslíte. Protože já mám obrovské dilema a plácám se v tom a nemůžu se rozhodnout. Vy jste všechny inteligentní holky, znáte mě a já vám věřím. 😵
Jde o to, že jsme byli o víkendu na tom zámku, k večeři bylo vínko, takže jsme byli v cukuletu v náladě a já toho využila, abych zjistila, co by si tak můj muž dál přál. Zeptala jsem se ho, kdy si tak myslí, že bychom mohli zkoušet to potomstvo. A on mi na to řekl, že pokud jde o něj, tak co nejdřív, že už včera bylo pozdě. 😅 Mluvili jsme i o tom, že bydlení není podle našich představ a tak, ale usoudili jsme, že miminko většinou je tím impulzem, který lidé potřebují, aby něco rychle vyřešili bez zbytečného otálení a oddalování. My to máme v hlavě pořád, pořád na to myslíme, já pořád přepočítávám, ale asi bychom se k tomu kroku hned tak neodhodlali.
V rodině podporu máme,moje mamka se na vnouče tak těší, že už by jí ani nevadilo, kdyby to první bylo ode mně a ne od mého staršího brášky. A švagrová mi včera přála k narozeninám a taky v tom bylo zahrnuto mimčo, že prý by holky chtěly bratrance. 😅
Jenže, já se pořád zmítám v promýšlení pro a proti. Na jednu stranu vím, že mám na to věk, chtěla bych využít toho, že jsme oba relativně mladí, docela zdraví. V létě jsou všechny vitaminy čerstvé, nejsou chřipky, cítím se dobře, nemám stresy v práci, pokud by šlo všechno hladce, rodila bych na jaře, což jsem vždycky chtěla. A do 30 bych možná i stihla dětičky dvě, tak jak jsem si to plánovala. Mohla bych se soustředit na těhu a během něj bych dokončila ten pajdák. Byt by se pořídil rychle, malý by se i rychle zrekonstruoval, tady nebude potřeba nic moc dělat. Než by se mimčo narodilo, platila by se hypo z úspor, pak s rodičákem už by to byla pohoda.
Jenže na druhou stranu, si nepřipadám jako ta správná snažilka. Mám obavy, co kdyby byl v těhu problém, co porod, co péče o miminko, jestli to zvládnu. Jestli by nebylo lepší nejdřív sehnat práci a získat praxi a zařídit bydlení a pak teprve se pokoušet o mimčo. Jenže to se to zas oddálí a ani z toho nejsem nadšená.
Každopádně i kdybychom se rozhodli pro brzské snažení, tak si práci stejně hledat budu. Jednak aspoň budu mít myšlenky jinde a taky nikde není řečeno, že se to povede brzy, že jo.
Na rozhodnutí mám cca 14 dní, poněvadž dneska jsem 1DC.
Myslela jsem, že bychom tomu nechali volný průběh. Ne, že bychom hlídali plodné dny, jen, že bychom to nehlídali vůbec. Že prostě bychom se tulili v době kdy budeme moct a kdy budeme chtít a uvidí se.
Asi je to blbost to takhle řešit, nevím, jestli je to vůbec pochopitelné. Vždyť vy víte, že nepatřím k těm, co si myslí, že okamžitě po rozhodnutí otěhotní. Na druhou stranu s tím co vím, jsem schopná se v cyklu trefit docela přesně.
A teď babo raď 😒 ehm, to neberte osobně. 😅
Pro jistotu si jdu dneska koupit listovku. 😵
Těhu test mi ještě zbyl z minula. 😅

beat2
29. čer 2009

Andelka: To je opravdu tezko radit. Jen teda pozor na takove ty prupovidky ohledne deti, ktere ti davaji pocit, ze uz jsou na to ostatni "pripraveni". (to s těmi narážkami ohledně bratranců). Do nás se také neustále naváželo okolí, kdy že bude svatba - no a když jsme oznámili svatbu, byli rázem všichni v šoku a že je to moc brzo a jestli to myslíme vážně atd. atd. Nepříjemné - zvlášť když si člověk vybuduje pocit, že všichni ostatní to vezmou v pohodě, ne-li přímo radostně... Ale tak to je fakticky uplný detail na tom všem... To jen tak, že mne to zrovna napadlo...

Jinak je to jen a jen na vás a já bych vám to oběma moc přála... určitě to zvládnete 😉 Nicméně nic není tak žhavé, aby se to muselo řešit během následujícíh 14 dnů, klidně si dej ještě tento měsíc na rozmyšlenou... ono vám to neuteče, i když chápu úplně přesně, co v sobě řešíš 🙂

Málokdo to má v životě úplně přesně nalajnované a do detailů dořešené a přesto se rodí a rodit bude 😎 a tak to má být. Někdo by totiž pak nerodil vůbec nikdy 😅

beat2
29. čer 2009

My do toho jdeme (volným průběhem 😎) od příštího měsíce a to u nás probíhá kompletní rekonstrukce... s tím související bydlení u rodičů... zda se to zvládne do případného porodu je velmi nejistééé... ale to přece všecko zvládnem!!! 😎 Nemůže mít každý všechno hned, no ne? 😀

andelka
29. čer 2009

beat: No tak do ná se se svatbou nikdo nenavážel, spíš naopak, prostě jsme si ji prosadili a dneska se o tom vůbec neví, že byly nějaké připomínky. 😀 Jasně, že to beru jako příjemný detail, určitě bych neměla dítě proto, že se to ode mně čeká nebo tak něco. Ale cítím, že podpora by byla.
Je to ale stejně šílené rozhodování, kdy teda UŽ, to bych ani nevěřila. Máme do toho jít, nebo počkat? do podzimu, do jara, rok? rok kalendářní, nebo rok v práci, nebo po závěrečné zkoušce? Ideální doba není asi nikdy. A úplně do detailu se nic naplánovat nedá.
Toš možná se k tobě příští měsíc připojím 😉

des
29. čer 2009

Andělka: rozhodně bych si nedělala starosti s tím, že se necítíš jako správná snažilka...to co popisuješ mi přijde jako vysoce racionální přístup a to je podle mého lepší, než "správná snažilka" jak si ji představuji já, tedy hurá na to, budeme mít mimouška, hlavně sehnat super oblečky...A myslím, že už teď máš tolik o péči o dítě, že by ti leckterá profesionálka třeba z jeslí, mohla závidět😉

S bydlením a prací to je horší...to budete muset s manželem promyslet ze všech stran, ale mám takový pocit, že vy se na dítě tolik těšíte, že by bylo zbytečné to protahovat, když ty základni potřeby máte splněné, jak tu píšeš.
Mluvíš o tom, že by sis práci stejně chtěla hledat...já osobně bych začla se snažením až s nástupem do práce, kdyby se to povedlo hned napoprvé, tak nějakých 7-8 měsíců praxe už je docela fajn, něco bys vydělala a neopouštěla to tam moc brzy po nástupu, i když to asi taky není důvod, na který by se člověk měl moc ohlížet.

Toť můj názor a držím palce, ať se podaří rozhodnout se k vaší největší spokojenosti!!

des
29. čer 2009

andelka: bych se na to podívala z druhé strany - je tu něco, co vám zásadně brání? 😉

beat: držím palec!!

des
29. čer 2009

deen: nic si z toho nedělej, mě přepadla totální demotivace v práci...mám ale tu výhodu, že mě nikdo neotravuje se zkouškovým 😉

andelka
29. čer 2009

des: díky za názor, já budu o všech přemýšlet. Přece jen, je fajn slyšet něco i z jiné strany.
Zásadně? Myslím, že ne. I když ideální to není a dlouho nebude a pochyby jsou. Ale to je asi normální, ne? Přece jen, miminko tu nebude za tejden, že jo. 😅

andelka
29. čer 2009

Jo holky, představte si, že máme malé povodňátka, málem plaváčky. Mám sestřenici (vlastně celou rodinu na novojičínsku, asi víte jak to tam vypadá), čekala dvojčátka a má už dvě děti. Měly se narodit asi za měsíc. Jenže 25. června přišly záplavy, oni museli z baráku pryč, po různých drsných peripetiích se v noci dostali k tetě a brzy ráno už fičeli do porodnice. Holčičky jsou teď ve fakultce u nás, tak je asi brzy uvidím. 🙂 Takže se bobci narodili na moje narozeniny a v den, na který město nezapomene. v baráku mají vodu, bahno, kočárek zničený, další info ještě nemáme. Jinak ostatní příbuzní jsou v pořádku, pokud něco, tak vodu ve sklepě nebo zničenou zahradu. Ale jak jsem viděla na youtube video z cesty kolem Bludovic, tak se mi chtělo brečet. Když člověk ví, jak to vypadalo předtím a kdo v těch domech bydlí, je to něco jiného, než když to vidí jen ve zprávách. 😖

des
29. čer 2009

Andelka: tyyyjo, tak to je teda děsný!!! Vidíš, to je jen další důkaz toho, že můžeš mít třebas všechno na světě pro miminko připravený a pak přijde něco takovýho a je to zas úplně jinak. Hlavně, že jsou holky v pořádku a věřím, že za pár let jim maminka s tatínkem budou už jen s úsměvem vyprávět, jak to bylo když se narodily!! Tak moc gratuluju k povodňátkům a doufám, že nemají dům moc zničený 😲