Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

des
20. črc 2009

aerin: jak znám babičky, tak ty mají často akorát fond na pohřeb...aby to jako měly krásný 😉

Jinak můj muž taky tráví spoustu času doma u počítače, ale na to se dá těžko něco namítat - je to prostě jeho práce a hobby největší a to už jsem věděla v těch našich 16, co jsme si začali (občas by mě teda zajímalo, proč si musí číst e-maily od diplomantů v něděli večer, ale přijde mi, že to ještě stále má pod kontrolou 🙂 )

O víkend jsme měli na návštěvě kamarádku, chtěla vidět Lány a Panenský Týnec, tak jsme si udělali takový retrospektvivní výlet po stopách naší svatby a bylo to docela zvláštní se tam po téměř 2 letech zase objevit...spoustu krásných vzpomínek 😵

elitera
autor
20. črc 2009

Des, ten můj si taky čte maily od studentů v (podle mě) naprosto nenormálních časech 🙂 A opravuje písemky hned v den, kdy se psaly a tak. Jak mi to připadá neskutečný, když si vzpomenu, že u nás se zásadně čekalo do konce studijním řádem stanovený lhůty 7 pracovních dnů od testu... 😅

des
20. črc 2009

madli: tak vítej v procesu 🙂 Nevím, jak tobě, ale mě se daří na dovolených tak dokonale odreagovat, že pak první
den v práci stojím před barákem a přemýšlím, kterým klíčem odemknout 😀 Ale letos na jaře po 3 týdnech mimo, to byl fakt vrchol, páč jsem zapomněla i pin na kartu, kterou používám 4 roky!!

eli: tak to je čestná pilná výjimka!!

madlisek
20. črc 2009

No já jsem tu po třech týdnech a mám pocit, jako bych šla po velkých prázdninách do školy 😀 Tak se v tom tu tak plácám, navíc kolegyně moje milá má teď dovolenou, tak jsem tu v kanclu sama se sebou a moc produktivní teda nejsem 😒 Ale nějak se do toho zase dostanu, určitě 🙂

Jinak jsme byli plni dobrých úmyslů užívat STM jako antiko, ale nějak se nám nedaří držet ten okoloovulkovej půst, tak jsme si koupili pár balíčků pláštěnek. Předpokládám, až až opadne posvatební euforie, půjde to dodržet snáz 🙂 Zatím si děláme srandu, že to je tím, že nemáme auto: na předmanželské přípravě nám říkali, že období plodných dnů máme využít k činnostem, na které jindy nemáme čas - můžeme třeba umýt auto 😀

des
20. črc 2009

madli: tak to je dobrý s tím autem!! Už vidím ty nešťastný páry, jak v sobotu večer po lahvi vína vyběhnou s hadrem a začnou leštit 😀
A jak vy to teda máte se snažením? Už jsem to zas zapomněla...máte naplánovanou nějakou zahraniční stáž?

andelka
20. črc 2009

madli: Však aji pláštěnky jsou fajn řešení. Někdo to tak dělá pořád, i mimo posvatební období. My jsme ten problém neměli, po svatbě bylo stejné jako před, STM stejné jako s HA, jen pocity byly jiné. My nemáme auto, ale taky to vždycky nějak vyřešíme. Akorát se vyhýbáme (teda vyhýbali 😅 ) sobotním večerům s lahví vína. Radši jsme chodili na procházku, do kina apod. 😉
Jinak tě vítám zpátky novomanželko naše 🙂 A už máš na beremku svatební album s více fotkama? Pořád tam nakukuju a těším se, že se pokochám. 😵

des: My na tak dlouhé dovolené nejezdíme, ale když jsem byla menší, tak jsme se s mamkou vracely domů po 5 týdnech a to mi celý dům a byt přišly úplně nové. A nebylo to jen proto, že nám za tu dobu udělali nové chodníky. 😀 Je to ale zajímavé, co?

elitera
autor
20. črc 2009

tak to mně po návratu tehdy z USA (po měsíci) přišlo všechno tak útulně známý, strašně příjemně a mile 🙂

madlisek
20. črc 2009

Anděl album na beremku ještě nemám, asi ho tam ani dělat nebudu, spíš přidám pár fotek sem, ale zatím na to nebyl čas, víš? Pořád se něco dělo.
Jinak my jsme se před stavbou drželi, ale teď, kdybych měla WK, tak je to samej smajlík 😅 No a ve FF to jsou samý XX, AM, PM 😀

andelka
20. črc 2009

Madli: Tak to jo, to chápu. Až je někde budeš mít, tak dej odkaz, jo?
Tý brďo 😀 Jen si užívejte, však je to krásný. 😵

madlisek
20. črc 2009

Des, máme jet na stáž, od září, takže s potomstvem bychom rádi počkali až po návratu. Samozřejmě když by přišlo dřív, nějak by se to už zařídilo 🙂

Elit, jak ti je?

A co ty Anděl, zkoušíš už hledat nějakou práci na plný úvazek?

andelka
20. črc 2009

Madli: Zrovna se chystám na pracák, poinformovat se co a jak. A dneska budu posílat žádost o zařazení do výběrového řízení na jedno místo. Ale jinak teda bída s nouzí tady.
Píšu si, od září...a dokdy?

madlisek
20. črc 2009

je, tak držím palce, ať brzy najdeš práci, která by tě bavila!

Měli bychom být zpátky někdy v průběhu června 2010 - původně jsem tou dobou chtěla rodit 😀

des
20. črc 2009

madli: jé, tak přece jen si něco pamatuju 🙂 A smajlíky záávidim, já jsem poměrně v útlumu 😒

aerin
20. črc 2009

holky, mam radost, prave jsem se dozvedela, ze na Mgr. se bere kazdeho pul roku a pkud budu mit statnice do C (coz asi neeee), nemusim ani delat prijimacky🙂 to bych se mohla prestat stresovat, ze nestihnu v pravy cas otehotnet a porodit😀

madlisek
20. črc 2009

Super Aer!!

elitera
autor
20. črc 2009

Madli, čím dál líp, i když ataky se vyskytujou. Zítra jdu k psycholožce (dneska se vrátila z dovolený a hned na zítra má volno, což je super!). A taky jsem od tohohle týdne chtěla začít hledat práci, ale strašně se mi nechce 🙂))

madlisek
20. črc 2009

Jej, Elit tak to jsem ráda, že je ti líp! Ani se ti nedivím, že se ti hledat nechce, hlavní je dát se do pořádku!

andelka
20. črc 2009

Tak mám za sebou první návštěvu pracáku. Zítra ráno tam musím zas, protože jsem zjistila, že jelikož je mi už 26, tak pro mě žádné měsíční prázdniny po státnicích neplatí. Tak jsem posbírala papíry co tam měli a doma to vyplním a ráno to tam zanesu a povyprávím si s nima, co nebudu vědět. No je to radost fakt. 😒

beat2
20. črc 2009

Všechny vás zdravím. Moc sem nenahlížím, máme teď nějaké divné období, asi nějaká krize, ponorka, já nevím, už jsme na sebe vzájemně skoro alergičtí, snad to brzy přejde. Cokoliv řeknu, tak můj manžel reaguje podrážděně, může to být opravdu cokoliv, neřešíme žádné závažné témata, už se bojím pomalu cokoliv říct. Prostě najednou je všechno špatně. O miminkování ani nemluvím, myšlenky fakt jinde 🙂 mimo to o tom se taky nezmínil už ani nepamatuju, přitom to původně inicioval on ... teď už opravdu dlouho ticho po pěšině, i když s tím začnu já, je to bez nějakých reakcí, natož tak plánů... úplně mrtvo... Tohle jsem neznala, v tomto vztahu ne ☹
Ach jo, ať je to brzy pryč.
Přeji hezký večer, noc, ráno... snad je vám lépe a vaši manželé jsou stále milí a chápaví, tolerantní a bláznivě zamilovaní jako na začátku... 🙂 uf, rok od roku je to horší, těžší, udržet příjemné klima doma............. dává mi to fakt zabrat, čím dál víc. Dnes nejvíc 🙂
Musela jsem se vypovídat, omlouvám se. Ráda bych napsala něco pozitivního. Snad brzy 🙂

madlisek
21. črc 2009

Dobré ranko!!

Beat to mě mrzí, že je to teď u vás takové. Nemá třeba manžel nějaké problémy v práci nebo třeba nějaké zdravotní problémy, které by byly důvodem pro jeho podrážděnost? Moc ti přeju, ať tohle období rychle překonáte a zase je u vás doma hezky a příjemně!

Anděl, hlavně, že jsi to zjistila takhle brzy, že se nekonají prázdniny! Já většinou takovéhle věci zjistím až když už je pozdě a musím pak platit penále 😒 🙂 Snad ti dnes řeknou nějaké povzbudivé zprávy a brzy najdeš práci, co tě bude bavit!

My jsme včera konečně dostali oddací list, takže dnes mě taky čekají úřady - nová občanka a pas.

des
21. črc 2009

ahoj Beat....je moc velká škoda, že se takhle trápíš...jestli to trvá dlouho, tak bych zkusila sondovat, jak píše madlisek, třeba má potíže, které s tebou vůbec nesouvisí. A když píšeš ponorka, nemůže to být skutečně tím, že jste spolu pořád v jednom kuse? A kdybys třeba na týden odjela (ne samozřejmě z trucu, ale např. pracovně)? Těžko radit ☹ Moc držím palce, ať se to brzo vyřeší a je vám spolu stejně dobře jako dřív!!
A ostatní určitě budou souhlasit, že máš klidně zase přijít, vždyť pro to "vypovídání" to tu je, i když zrovna neřešíš mimino na jaře 2010 😉

des
21. črc 2009

andelka: tahanice s pracákem fakt nezávidím!! Nevím, jestli jsi to tu už psala, ale věříš, že by ti mohli dohodit něco použitelného?

aerin
21. črc 2009

dobre rano holky🙂

beat, verim, ze je to jen prechodne obdobi a zas bude fajn🙂 ponorka je blba vec, moc dobre to znam...bohuzel byvam ten nervak co kvuli kazde blbosti vyjede vetsinou ja...ne vzdy, ale zatimco V. tyhle moje stavy trpelive prechazi a toleruje, kdyz se tak jednou za cas chova on, mam hned pocit, ze je to na rozchod😀
mozna ma vazne nejaky problem v uplne jine sfere, nebo je to fakt "jen" ta ponorka a pomohlo by nekam vyrazit, bud sama, nebo koneckoncu i spolu, proste zmena...ale tezko radit, kdyz nevime vsechny okolnosti☹

holky, ptala jsem se co si myslite i tom, ze bych mohla mit nizkou sliznici pro uchyceni vajicka a nikdo myslim nereagoval (jestli jo, tak se OMLUVUJU!!!! 😀 😀 )
vcera jsem si koupila kontryhel a pul litru hned vyzahla a taky jsem si objednala znovu Femibion, dneska si ho vyzvednu...
a andelko, jak se tedy uziva ta tinktura?

aerin
21. črc 2009

to "i" tam nemelo byt, pisu jak tatar 😅

des
21. črc 2009

aerin: těžko říct...u mě se to např. projevilo tím, že jsem měla slabou jednodenní menstruaci (a přesně mi říkal, i když byste otěhotněla, tak se vajíčko nemá kde zahnízdit), takže jestli krvácíš normálně, tak si nemyslím, že je to pravděpodobné....ale jak na tom se sliznicí doopravdy seš, ti krásně řekne doktor, když tě zultrazvukuje 😉

PS: Napadá mě, že mám v ledničce furt ten Femigard - nechce se mi to za ty prachy lít do záchodu 😀 Případné zájemkyni bych ho věnovala (měl by být hygienicky nezávadný - nikdy jsem to nepila rovnou z lahvičky!), akorát teď nevím, kolik přesně ho tam je.

madlisek
21. črc 2009

Aer a co mudra, kontrolovala ti sliznici? Vetsinou se to pozna i podle MS, jestli ji mas slabou, tak by to nizka sliznice klidne mohla byt.

aerin
21. črc 2009

no az tam pujdu (je na dovolene, tak jsem objednana az na 12.8.:-(), zeptam se ji na to...
prave ze ja uz ani nevim, co je teda "krvacet normalne", prvni den jsem mela kalisek plnej po cca 9 hodinach jen tak do tretiny, druhej den od rana do vecera (11, 12 hodin?) jeste min a pak uz byl vylozene akorat upatlanej 😅 (pardon za kapku naturalisticky popis😀 )

beat2
21. črc 2009

Des, taky myslím, že by pomohlo, kdybychom spolu nebyli nepřetržitě pořád, jenomže on je dost žárlivý, že já se sama velice nikam nedostanu. Všude chce být se mnou (což je na jednu stranu super... ). A pracovně taky moc nikam nejezdím (a jak bych ráda 🙂 To vím nabeton, že by (minimálně mně) moc pomohlo 🙂)
No asi jsou to nervy z rekonstrukce, je toho na nás moc, navíc jsou to všechno pro nás moc vzdálené obory, takže v tom plavem, nemáme žádné zkušenosti, do toho máme opravdu moc práce, tak není čas zjišťovat jestli zrovna tenhle materiál je dobrý atd. A je to velká zodpovědnost. A těm dělníkům prostě nevěříme (nic proti dělníkům, ale slušných a poctivých je jich málo... snaží se urvat co jde, já to vlastně trochu chápu... Ale nemáme čas to všechno hlídat, tak je to pak takové... na nervy) No prostě, asi tohle všechno dohromady.
Tím jak je asi unavený a ve stresu, tak už není zdaleka takový pozorný jak býval, nelichotí, neplánuje, nevzpomene si na děti... Snad se to spraví, až budeme z toho nejhoršího venku a budeme bydlet zase jako lidi... 🙂

Aerin, jak se rýsuje vaše bydlení?

beat2
21. črc 2009

Aerin, to co popisuješ je moje standardní menstruace 🙂

beat2
21. črc 2009

Andelko, ja jsem sla po statnicich taky hned do prace, nemela jsem pauzu ani ten mesic, nastoupila jsem hned, tyden pote, co jsem obhajila diplomku ☹ Na promoce jsem si musela vzit volno. Pokud ti muzu radit, dej si nejakou pauzu, opravdu je to vycerpavajici, po tech stresech se zaverem skoly jit hned do prace... ono ti to ted tak mozna ani nepripada, ale nez to vse vstrebas, chvili to trva... Ja jsem pak mela docela krize, byla jsem hodne vycerpana...
Sama jsem si to tak naplanovala, ze pujdu hned do prace, mela jsem to domluvene uz predem a potrebovali me... ale uz bych to tak neudelala.