Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

elitera
autor
24. črc 2009

Aer, s IP problémem nejsem kompetentní poradit 🙂

aerin
24. črc 2009

Elit, v klidu, tak nejak jsem dosla k tomu, ze to vlastne problem neni...problem v tom vidim asi prechodne pouze ja pod tlakem okolnosti...jediny co, tak se musim ovladat nez to prekonam, abych domnely problem neprenasela na V. 🙂

sijen
24. črc 2009

no jasně Aerin, to může souviset to ranní vstávání i ta únava z toho plynoucí (nebo viz IP)

elitera
autor
24. črc 2009

Jo, ono občas pomůže i se z toho jen vypsat 🙂

madlisek
24. črc 2009

no mne by takovy ranni vstavani taky zabilo! Natoz, aby po mne chtel nekdo sexualni aktivitu 😀

Netrap se Aeri, problem to opravdu neni, a pokud jo, tak to neni nic, co by sis v hlave nedokazala srovnat sama 🙂

beat2
24. črc 2009

Aerin, ja jsem bez IP ☹ zapomnela jsi na me, nebo je to jen mezi vama 🙂 Jsem zvedava, mozna az moc 😅 jestli ale nechces rozesila dal, tak to pochopim 😉

madlisek
24. črc 2009

Jinak holky, máme u nás v kostele pár, berou se příští víkend a oba čekají se sexem až do svatby. Občas mě trochu mrzelo, že my jsme s mužem nečekali, že to musí být úplně super, když to ti dva vydrží, že to má pak jiný význam nebo tak. Prostě mi to přišlo strašně hezký, jak čekají. No a včera na tom amer. beremku psala holka, co se vdávala jako já. Taky čekali až po svatbě a prý je to úplná katastrofa. Bolí jí to, nelíbí se jí to, vždycky nakonec akorát brečí a manžel už to ani nechce zkoušet ☹ Že jak oba cítí ten tlak, že teď po svatbě už jako "musí", tak tím je to ještě horší ☹

aerin
24. črc 2009

beat, promin!!! hned ti to poslu🙂

eirin
24. črc 2009

No, já bych možná vydržela čekat, kdybych se vdávala v osmnácti, ale když jsem se vdávala skoro ve třiceti, tak to by opravdu čekání nebylo nic pro mě 😀

elitera
autor
24. črc 2009

Tak jsem, holky, ten graf trochu umravnila, ale stejně mi furt odmítá někam přiřadit ovulaci... http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

aerin
24. črc 2009

uf, elit....ja bych zkusila vyradit vsechny teploty mereny v jinou nez obvyklou dobu, minimalne ty dva zuby jak tam mas mereny az po seste

madlisek
24. črc 2009

A Elit žádný tekutý a bílkový ehm ehm 😅 hlen někdy nebyl?

aerin
24. črc 2009

ale spis to na me teda pusobi, ze ovu zatim nebyla☹

elitera
autor
24. črc 2009

já ten hlen nepoznam... A jestli ovu nebyla, tak kam ty teploty budou stoupat? Tohle jsou moje standardní poovulační teploty...
A na začátku ty zuby jsou oprávněný - ty ukázněný teploty cca od 16DC značí, kdy začaly účinkovat antidepresiva 🙂))

aerin
24. črc 2009

no jo, eli, ale fakt tam mas zbesily casy mereni...ja kdyz merim o dve hodiny pozdeji, mam taky misto predovu teplot poovulacni 😅

beat2
24. črc 2009

Madlisek - na tom je romantická zkrátka jen ta představa, my si to představujeme jako ohromnou romantiku a velké vzrušení, ale pokud někdo vydrží otálet třeba do 27, pak je snad i něco v něm v nepořádku, já nevím... Fungují v nás přece hormony, pudy... 🙂 aspoň by měly. Neříkám, že fandím sexu za každou cenu, ale prostě... tohle je myslím už pryč. Hezké to bylo, když se lidi brali dřív, asi to mělo smysl. Ale to zas byl velký risk jak to manželství bude dál fungovat. Já jsem pro, aby se brali lidi sice míň romanticky, ale o to víc rozumově a s reálnými očekáváními, čímž to celé ma nakonec větší smysl... a delší trvání. Dřív bylo šťastné manželství vidět míň než dnes - si myslím... (což nesouvisí s počtem rozvodů)...

elitera
autor
24. črc 2009

Ha, Ivan! (kuk na graf)

aerin
24. črc 2009

super elit🙂 akorat mi nejak unika, co jsi vlastne zmenila😀

aerin
24. črc 2009

mne se to zda taky jako risk...stejne jako spolecny bydleni za kazdou cenu az pos svatbe a stejne jako svatba moc brzy po seznameni...nerikam, ez to nemuze vyjit, je spousta prikladu kdy to takovym parum vyslo a spousta tech, kteri byli pravym opakem a nevyslo jim to🙂

ale ja si to teda fakt nedovedu predstavit, znat nekoho chvilku, nebo treba dlouho, ale vidat ho jen o vikendech a po vecerech sem tam nejaky rande a nevedet jak se chova ve vsech moznych situacich, ze je takovej a makovej a po zemi se mu vali fusky (coz nastesti neni nas pripad🙂 )...pak to musi byt podle me hroznej sok🙂

no a vidim, ze vy mluvite o koze a ja o voze, ale chci tim proste rict, ze podobne je to i s tim sexem🙂

elitera
autor
24. črc 2009

😀 Změnila jsem 15 DC o 0,4°, tam byl hodně velkej zub.

No, zase někdy to víš prostě "hned", že ten dotyčnej je ten pravej. My jsme se začali v půlce září bavit, o 14 dní pozdějc láska jako hrom (a moje anorexie), pak 13. listopadu jsem se konečně rozešla s bývalým a od 1. 12. jsme spolu bydleli. A od 10. 1. následujícího roku jsme byli zasnoubení 🙂 (svatba pak byla "až" za rok a skoro půl)

Ale obecně - ať si to každej dělá jak chce, ale mně to přijde ujetý, čekat až na svatební noc se sexem. Sex je přecejen hodně důležitá součást partnerskýho soužití a jakmile by to tam nějak víc neklapalo, může jít celej vztah do kopru. Zase aby se šukalo s kde kým a pak si lidi brali jen ty, co jsou prostě dobrý v posteli, je samozřejmě taky blbost. Ale platí tu podle mě to klasícký "všeho s mírou" (občas i s Mírou).

madlisek
24. črc 2009

No mě je jí spíš líto, vím jak strašně se těšila, až budou manželé, jak dlouho a pečlivě chystala svatbu, aby byla dokonalá, no a teď tohle 😒 Na beremku je nějaká ta diskuse tady na to téma, odpůrci čekání tam říkají, že by do toho nešli, že je třeba předem poznat, zda jsou lidi v tomto ohledu kompatibilní, zastánci zas, že kompatibilita je přeceňovaná a že tím, že na sebe ti lidi čekají si dávají najevo, jak moc pro ně byl ten druhý důležitý. No a teď tady ten příběh ze života tomu dává pěkně na frak 😒

Elit, pěkný graf 🙂 Teď jsem zvědavá, jak vylepšim já ten svůj 😝

aerin
24. črc 2009

no proste mne to prijde, ze to dneska fakt uz neni moc bezny aby lidi cekali se sexem po svatbe....a v dobach, kdy to bezny bylo, bylo taky bezny, ze sex nebyl uplne beznej😀😀😀 takze ano, vzajemna kompatibilita je z tohoto pohledu precenovana, protoze na ni asi moc neseslo, lidi si parkrat za zivot vrzli, aby meli potomstvo a slus, panove se holt ukojili jinde, kde kompatibilita byla 😀

herminka
24. črc 2009

Ahoj 🙂
Madi, taky mám podobné pocity. Ale máme okolo sebe páry, které se, myslím, že právě z tohoto důvodu, berou třeba po roce chození, což mi nepřipadá úplně OK. Jak píšeš o té holce z US beremka, myslím, že je to tím, že je to ten začátek, snad nikdo do toho na začátku nevplul jen tak mimochodem. Navíc možná měli tím, že čekali, o to větší očekávání, jak to bude úžasné a jsou pak ještě víc zklamaní.

Elit, tak se Ti to nakonec povedlo 😀

Aer, jestli se můžu vyjádřit ke společnému bydlení - my jsme spolu začali bydlet až po svatbě a nevidím na tom nic špatného, šok to nebyl. Bydlení před svatbou totiž vnímám trochu jako snižování toho druhého - "musím si tě vyzkoušet, a když mi nesedneš, vyměním tě" - jako svetr nebo boty. Myslím si, že pokud jsou ti dva ve vztahu otevření a nepřetvařují se, lze poznat většinu povahových rysů i při chození (plus dovolené), a po svatbě se může vynořit leda to, že třeba manžel háže ponožky pod postel, a kvůli tomu bych se nerozváděla (toto je skoro příklad ze života, ponožky nejsou manželův případ, ovšem myslela jsem si, že je pořádnější, ale nějaký strašný bordelář taky není, rozumíte mi? 😀). Navíc se domnívám (ač jsem tuto situaci ještě nezažila), že dítě je daleko větší změna a na tu se člověk připravit nemůže, nelze si na několik měsíců půjčit něčí dítě a sledovat, jak se partner chová. Toto je samozřejmě jen můj názor, nechci ho nikomu vnucovat (a nechci, aby mi byl vnucován názor opačný), spíš jsem jen chtěla vysvětlit, jaké je to na druhé straně barikády a jak to vidím. Samozřejmě v tom hraje roli i víra, ale nemůžu tvrdit, že jsme spolu s manželem nebydleli za každou cenu, prostě jsme to oba tak cítili.

madlisek
24. črc 2009

Hermi, jo myslím, že to očekávání byl asi největší problém. No snad se to brzy srovná a budou si užívat manželského života.

aerin
24. črc 2009

hermi, vsak ja jsem taky napsala jen svuj nazor a svoje zkusenosti...hlavne jsem mela vzdycky odstrasujici priklad ve svych rodicich a vim, ze tak bych to opravdu nechtela. Je to kazdyho vec, kazdej na to ma holt nazor jinej 🙂
a rozhodne bych to teda neoznacovala tak, ze si chci partnera vyzkouset, kdyz s nim bydlim pred svatbou... 😕 bydlim s nim protoze s nim byt chci, protoze ho miluju a nedovedu byt bez nej, u nas svatba stoji hlavne na tom, ze na ni proste nemame a nikdo nam na ni neda a urcite kvuli tomu nebudu do 30 tvrdnout u rodicu nebo si platit solo byt 😅 a taky nechci nikomu svuj nazor vnucovat, my jsme proste zase po nejakych tech 4 letech vztahu citili, ze uz spolu bydlet proste chceme...

herminka
24. črc 2009

Aer, však jasně, ale po zkušenosti z různých hádek na fóru jsem to raději napsala. A právě to zkoušení je taky jen můj pocit, vůbec to nemyslím tak, že to tak všichni berou paušálně a nepovažuji to za obecný fakt! A vůbec kvůli bydlení před svatbou nikoho neodsuzuju, každý ať si dělá, co uzná za vhodné. Myslím to tak, že kdybych já žila s partnerem před svatbou, připadalo by mi to, že mu nevěřím a musím ho zkoušet.
Teď nevím, jestli se do toho nezamotávám.

madlisek
24. črc 2009

Já myslím, že to řeči o zkoušení se vnucují hlavně lidem, co spolu před svatbou nebydlí. Jasně, že páry co spolu bydlí, spolu bydlí proto, že spolu bydlet chtějí. Ovšem na páry, kteří spolu před svatbou nebydlí, se lidi tváří divně ("A vy spolu vážně budete bydlet, až po svatbě? A co když zjistíte, že to nefunguje? Neměli byste si to nejdřív vyzkoušet?")

elitera
autor
24. črc 2009

Mně zase přijde strašně divný mít dítě před svatbou (Aer, neber si to vůbec osobně) 🙂 Jak jsem ve vztazích poměrně "pokroková", tak v tomhle starosvětská 😀 Ale naprosto chápu, že to, že mají rodiče stejný jméno (někdy ani to ne, žejo 😀), nezaručí dítěti šťastný dětství. Prostě mi to jen přijde divný 🙂

herminka
24. črc 2009

Madli, jo, je to dost možné 🙂 Do bydlení, ale určitě i do sňatku jdou lidé s různými očekáváními, která nám zůstávají utajena 🙂 někdo si fakt řekne "chmchmchm, raději s tím druhým zkusím žít", a jiný do toho jde s tím, že chtějí vztah posunout, jsou oba vytížení, že nemají spolu tolik čas být, když spolu nebydlí, apod. Stejně jako je možné, že někdo nejde do manželství z lásky, ale proto, že se to tak dělá, nebo že bude zabezpečený atd. atd.

Mně nepřipadá divné mít děti před svatbou nebo úplně bez manželství, z 10 zaměstnanců u nás v práci to tak totiž mají 4, tak jsem zvyklá 😀 Spíš mi připadá nepraktické, že se děti skoro vždy jmenují po otci (teď mám na mysli vztahy, kde se vzít nehodlají - pokud se vzít plánují, je samozřejmě praktičtější dítěti pak jméno neměnit), a přitom do školy, k doktorovi atd. s nimi v drtivé většině chodí matka.

Ale celkově vzato jsem konzerva, vím to o sobě a nevadí mi to 😀

aerin
24. črc 2009

ja uz se asi radsi nevyjadruju... 😅