Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

madlisek
13. srp 2009

Dobré ranko!

Ráno jsem se taky nemohla vykulit z pelíšku i jsem si musela v práci rozsvítit, abych tu neusnula s hlavou na klávesnici 😀

Taky jsme měli dva fotografy, Lucku P.K. s manželem, bylo to moc fajn, Lucka byla při přípravách se mnou, její manžel s ženichem a obřad atd. fotili oba. Myslím, že fotografující manželský pár je super 🙂

Des, jsem moc ráda, že už jsi klidnější, ta studie, co jsi četla, vypadá velice nadějně! Určitě to se Šeříkem zvládnete!!

Na mě ta noha na tom břiše působí jako taková drsná a machistická, prostě lovec s kořistí 😖 Přijde mi to vyloženě nevkusný. Ale ty ostatní jsou milý 🙂

eirin
13. srp 2009

Aer, jak nic? Vždyť teplota vypadá dobře..

Andělko, to chce jenom najít tu sílu k tomu sednout a pustit se do toho, potom už to půjde samo a dostaneš se do toho rychle 🙂
Tak to abych si pořídila na sobotu nějakou letní verzi oblečení..

Mohl by mi prosím někdo vysvětlit, na základě čeho FF vyznačil červené čáry?
http://www.fertilityfriend.com/home/241f02

aerin
13. srp 2009

hm, tak jsem chtela napsat ze ani jedno, teplota hore a ms nikde....a prave jsem zacala spinit☹ no a test rano samozrejme neg

http://www.fertilityfriend.com/home/21f422

eirin
13. srp 2009

Aer, aha ☹ To je mi líto, ach jo...
Ale na druhou stranu, cyklus parádní, to je přece pozitivní..

andelka
13. srp 2009

aer: Špinění by bylo ještě ok, ale test už by měl být touto dobou jasný. No uvidíš, jestli se MS opravdu spustí. Nepovedlo se to teď, povede se to příště, věřím tomu. 🙂

eirin: No to teda opravdu nevím, asi se mu líbil ten skok, protože správně by měla být linie kdyžtak tak na 36.5, kdyby chtěl brát mermomocí teploty 13-18DC jako 6 předovulačních. 😕

aerin
13. srp 2009

andelko, a ja si zas rikam, nepovedlo se to uz nekolikrat, proc by se to melo povest zrovna ted nebo priste 😅 😔 eiri, taky mi neni jasny, proc je FF vyznacil😅

andelka
13. srp 2009

aer: Já nevím, ale prostě tomu věřím, že se vám to brzy povede, je to takový můj vnitřní pocit. Zdá se mi, že problémy už sis vybrala a teď bude jen líp. Jste mladí, zdraví, z HA už ses snad taky vzpamatovala, tak už jen snažit a čekat. Vím, že ani to není jednoduché, ale co jiného ?

eirin
13. srp 2009

Jojo, nějak mu ty počty divně vyšly 😀

andelka
13. srp 2009

eirin: No to jo teda, FF je občas dost dobrý bajkař 😅
No, chtěla bych to v pondělí poslat, takže dneska a zítra se do toho musím pustit. Praktickou část už mám, ale nevím co napíšu do těch keců předtím. No, něco zplichtím.

eirin
13. srp 2009

Aer, já z toho mám taky pocit, že se vám to povede, že se k tomu tak nějak hezky blížíte.
Výsledky spermia OK, ty takový báječný cyklus..

eirin
13. srp 2009

Andělko, a v jakém to má být rozsahu? A na jaký to máš předmět?

des
13. srp 2009

aerin: přesně jak říká eirin - všechno k tomu směřuje!!

andelka: určitě zvládnem!! Děkuju!!

andelka
13. srp 2009

eirin: Je to do sociologie. Na téma mládež a volný čas. Mám průzkum, výsledky zpracované, ještě je musím dát do "koláčů", což neumím, ale prý to není těžké, když mám hodnoty. No a musím k tomu napsat nějaký ten úvod, tak 5-7 stran, může to být část z literatury, část o tom dotazníku, část moje úvahy. Akorát nějak nemůžu natrefit na tu správnou literaturu, mám asi jen 2 publikace, ještě musím pohledat. Ale někdy příští týden to chci mít hotové.

andelka
13. srp 2009

Hm, dobré no. Tak v knihovnách nic, dvě si mě aspoň zařadily do evidence životopisů. Jedna mi napsala, že ani v horizintu 2 let nic. 😒 Tak dneska obešlu ty školy, ale vidím to nastejno. ☹

madlisek
13. srp 2009

Hurá, sluníčko svítí, můžu zhasnout 🙂

Aer, mojí kamarádce trvalo rok, než po vysazení HA vůbec dostala MS. Já vím, že člověk se vždycky srovnává s těmi, co jsou na tom líp, co vysadí a okamžitě otěhotní, ale to k ničemu není. To, že máš teď takovýhle úžasný cyklus je úplně super! Zvlášť po těch peripetiích ze začátku. A Vašek má zas super spermie! 😉 A takováhle kombinace je přece skvělá výchozí pozice! 😵

aerin
13. srp 2009

holky ja vim, ale proste dostat se na "vychozi pozici" po 9 mesicich proste na nalade neprida...tak mi to odpustte 😔

des
13. srp 2009

aer: neklesej na mysli!! 😉 Je krásně, teplo, na praxi vykopeš něco moc vzácného...co takhle udělat něco, co bys jako těhu nemohla? Otevřít flašku vína, sníst půl kila plesnivýho sýra...? 😉

des
13. srp 2009

Jinak manželka na Twitteru asi fakt není nic objevného, ale narazila jsem na tohle: http://ona.idnes.cz/sedm-rad-jak-mit-stastne-ma...

Normálně mi ty návody na šťastné manželství přijdou divné, ale zrovna tenhle se myslím celkem přesně trefuje do toho, co je důležité!

PS: A co ta gedren...četla jsem akorát její popisy v Jaký byl porod a ten co má na stránkách...a ona ještě psala někam v "reálném čase" jo???

aerin
13. srp 2009

no, tak cely Brno je hnusne sedy a kazdou chvilku kape....😀
a nepiju☹
to je jedno holky, jdu neco delat, mejte se, pa...🙂

madlisek
13. srp 2009

Co si myslim, ze me teda v tehu bude chybet uplne maximalne je dat si v lete v hospode pivo a nakladany hermelin 🙂 To mi teda bude chybet uz i za mesic a ani tehotna byt nemusim 😖

madlisek
13. srp 2009

Des, ty rady jsou fakt smysluplný, díky za link 🙂

herminka
13. srp 2009

Madli, "lovec s kořistí", tos vystihla.

Eirin, z grafu moudrá nejsem, já tam ovu nikde nevidím.

Aer, to mě mrzí, co se dá dělat ☹ Ale důležité je, že tento cyklus byl ukázkový, tak ať to tak už zůstane 😵 Des to píše dobře, neklesej na mysli, vždyť těch předchozích 9 měsíců jsi měla cykly všelijaké a teď je situace zase jiná!

Andělko, neházej flintu do žita! Určitě se někde místo najde, někdo půjdena mateřskou apod. A to jsi psala do veřejných knihoven? Pro ně asi jako historik nejsi ta úplně pravá kvalifikace, spíš si vezmou přímo knihovníka, eventuálně češtináře...

Des, ten článek už myslím kdysi vyšel a připadal mi fajn.

sijen
13. srp 2009

ahoj,
díky Des, taky to čtu a uvědomuju si jak mám osvíceného muže. A já se trochu musím polepšit.. 😀 😔

co říkáte tomuto? http://anarchofeminismus.org/cs/role-otce-v-prv...
líbí se mi ten článek, ikdyž si myslím, že kojenec má prostě bližší vztah k matce nejen z důvodu kojení ale i dalších, které v článku zazněly..samozřejmě pokud by probíhala v dalším období zejména otcova péče o dítě/a matčina péče by nebyla tak intezivní/, mohlo by si by si malé dítě vytvořilo vřelejší vztah k otci. Souhlasím v mnoha věcech s autorkou, ale myslím si, že ne všichni otcové mají predispozice k péči o mimika.
Docela mě zajímá ta dopo literatura.

estrellita
13. srp 2009

sijen: no uz se to blizi zavratnou rychlosti 🙂 dekuju 🙂 hodne veci jsem z alba uz dala pryc, ale urcite vam pak prostrednictvim IP poslu fotku, na stranky je pak davat nechci.
ale tesim se 🙂 i kdyz nekdy jsem uz malinko nervozni.

ja jsem spala strasne psatne, probudil me sileny dest a dve hodiny jsem v noci nemohla usnout ☹(

eirin
13. srp 2009

Hermi, no ovu to nebyla, to vím jistě. Pokud někdy, tak 28DC, ale to by mi zítra a pozítří musela teplota jó vyjít vstříc 😀

Des, jojo, pravdivý článeček.

Madli, jen co jsi to napsala, tak bych si to pivo s hermelínem z fleku dala 😀 Ale tak zase tam třeba objevíte úplně jiné dobroty.

Andělko, a ten průzkum jsi dělala sama nebo dostala výstupy k dispozici?

estrellita
13. srp 2009

des: jj, ten clanek uz jsem taky cetla 🙂 jsou to jednoduche, ale velmi pravdive veci!!
sijen: nevim, zda jsem ti uz pochvalila novou fotku - ale super barvy 🙂

aer: to je mi lito, holky uz vse rekly, ale neboj, proste ted po kontryhelu se ti srovnal cyklus a kdyz to tak bude pokracovat dal, urcite se na vas za chvili usmeje stesti!!!

sijen
13. srp 2009

jj Estrel, taky mě deštík probudil. Evidentně jsme se tu rozdělily na ty, co déštˇuspával .. a na ty co je déštˇvzbudil..

joo, fotečky ano, ráda 😵 a Tvůj nastávající, prožívá to nějak významně nestandardně? /např. že by se co by muž - gendr aktivisti odpustí - se více zapojoval do posledních příprav 😀 /

eirin
13. srp 2009

Holky, umíte si představit, že by s mimčem doma zůstal váš muž a vy byste byly ty, co chodí do práce?

sijen
13. srp 2009

No Eirin, to právě moc ne.... 😲 😀 třeba by překvapil..
ikdyž můj muž nezvládá samostatně ani domácí práce /ale dlužno říct, že pokud mu řeknu, tak mi s nimi fakt pomáhá /

aerin
13. srp 2009

eiri, ja asi ne...urcite ne u prvniho, pak kdo vi... jako rozhodne si to umim predstavit v tom smyslu, ze by Vasek zvladl vsechno stejne dobre jako ja, tomu fakt verim (az na kojeni, ze😀 ), ale ja se na to tak hrozne tesim, ze bych to proste psychicky neunesla, nebyt s tim drobkem..