Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

deenakee
21. bře 2009

aer : bi - se mě to plete-le prostě 50 normálních párů a jeden pár homosexuální...

Když si to po sobě čtu, tak si připadám jako že jsem nějaká moralistka... , ale já bych jen chtěla, aby si to nechali na doma...

aerin: U toho v- crosu si můžeš vybrat jestli umělohmotné , nebo nafukovací.
Jinak ten dany - sport je pěkný, taky jsem ho pozerala ,ale vadí mi divně ušitá korba ( uvnitř je to takové zmuchlané)
a sporťák se mi vůbec nelíbil,je tam moc těch tyček,.... kdežto v- cross má krááásný sporťák.
A poslední věc. Nelíbí se mi ani jedna barva, kterou u dany sportu nabízejí.... ale to už je jen maličkost.
Ale samozdřejmě naživo to bude třebas něco jiného.
Jinak viděla jsem v Brně jezdit kočárky Maxim - a ty jsou taky pěkné, velmi podobné v - corssu , ale myslím že jsou jen trojkolky ( se zdvojeným kolem).

estrellita
21. bře 2009

dee: no ja si myslim, ze kluci chteli byt hoden zajimavi a chteli, aby je kazdy videl. asi jsou hrdi na to, ze to nemusi skryvat. nicmene to je neomlouva a myslim, ze tohle chovani neni vhodny u zadneho paru. maji byt diskretni. Ja nejsem proti neznemu polibku na verejnosti, kdyz se vda louci, ale nejake silene francouzaky na verejnosti, to teda taky neee. takze je mi jedno, jestli jsou homosexualnove, ale tohle chovani by mi vadilo u kohokoliv.

jinak mi homosexualove nevadi. jsou to lidi jako my. ale velkou libacku, jak to popisujes, tak to fakt nemusim videt 😀

andelka
21. bře 2009

Deny: No já se přikláním k Eli, že je dobré mít aspoň nějakou prax po škole, nehledě na to, že i kdyby mě v průběhu těhu vyhodili, tak existuje 6 měsíční ochranná doba a myslím, že se vztahuje i na konec práce na dobu určitou. Jako u nás je i ten problém, že jakožto nezaměstnaná po škole nebudu mít nárok vůbec na nic, ani na podporu ani na přídavky a kdybych otěhotněla, tak ani na PPm ani na 3 letou mateřskou, která je pro nás jediná schůdná. Navíc si potřebujeme vzít hypotéku a tu nám jen na manželův příjem asi nikdo nedá (pomíjím to, že bychom nevyžili) a taky že je třeba bydlet než se narodí mimčo (i kvůli toho, že by se za něj mělo odečítat 30 tis od půjčky z SFRB, pokud teda v té době ještě bude). Takže bohužel, no.
Cir: Tak to je teda hodně blbě "naplánované". Jasně že mimčo je na prvním místě, ale chápu jak ti je. ☹
Děcka, napadá vás nějaký kočárek, který by splňoval moje požadavky, byl jakž takž kvalitní a nestál víc jak porodné? Já vím, že je to ještě daleko, ale obávám se, že to co se bude vyrábět bude čím dál míň použitelné.
Takže: Aby to mělo hluboký kočárek a sporťák. Vložnou tašku nebo snadno přenosnou korbičku (budem nechávat kočárek v kočárkárně a mimčo brát výtahem nahoru), velký nákupní koš, ale ne ten "drátěný", 4 kolečka větší nafukovací,nastavitelná přehazovací rukojeť, polohovací korbička (opěrka zad), ve sporťáku taky + polohovací opěrka na nohy a takový ten přídavný díl do sporťáku na nohy, když je zima. Myslím, že snad nic takového neexistuje. 😕

Jinak dneska jsem byla ve škole, z psychologie mám za 1, tak aspoň něco. Ze školy jsem se šla podívat na magistrát, jak to chodí když je akce pro jubilanty (zatím podívat, příště už to bude za peníze). No a příští týden se jdu podívat na svatby a to bude sranda. Jednak se bude vdávat spolužačka ze základky, tak bude asi hodně překvapená a jednak tam bude i registrované partnerství, dvě ženy. Tak to bude velmi zajímavý den. Jo a budu chodit i na vítání občánků, tak na to se taky těším. 🙂

moni1412
21. bře 2009

ahojte 🙂 pridala som par foto maleho, ak budete chciet, mozte kuk 🙂 😉 pekny vecer 🙂

aerin
21. bře 2009

takze hetero deny😉

ze ma v-cross nafukovaci a plastaky samozrejme vim, tyhle byly nafukovaci, ale hrozne osklivy, vubec nevypadaly jako na obrazku 😅
a u toho dany....sportak ma o chlup osklivejsi a s tema barvickama je to taky blby☹ , ale jinak dobry, potezkala jsem si autosedacku a korbicku, nachala ukazat skladani, polohovani sportaku, hezky jsem si zakrouzila o 360 stupnu... 😵 no parada 😵

andelko, prave...jen na Vaskuv prijem nam nikdo hypo jednak neda a jednak ji nezvladnem splacet...prave proto mi prijde lepsi kdyz mam jaktakz kde bydlet to ty 3-4 roky vydrzet ve stisnenem prostoru (dite bych stejne do samostanyho pokojicku nedala) a pak az si vzit hypo...protoze kdybych ted sla pracovat na plny uvazek a vzali bychom si hypo (u nas pripada v uvahu jedine hypo tak na 30-40 let, cca 9 000,-) a ja pak sla na RD, nemel by kdo splacet🙂
ale samozrejme jsem rada, ze pri skole aspon na pul uvazku pracuju a tudiz budu mit alespon jakousi praxi🙂

aerin
21. bře 2009

jo a k tomu kocarku....v tom pripade nevim, co se ti nelibi treba na tom v-cross/tako jumper/dorjan danny sport/implast bolder a podobne 😅 vsechno co jsi napsala splnuji rekla bych 😅

aerin
21. bře 2009

moni, deni ma krasni zoubkyyy 😵

moni1412
21. bře 2009

aer ved nas aj stali utrpenia 😀 dik 😵

andelka
21. bře 2009

estrel: Jako mě je jedno kdo s kým chodí, ale intimnosti by měly zůstat nadoma. Taky se po manželovi na veřejnosti neplazím a nesnažím se mu strkat jazyk až do krku. Když tohle někdo dělá, tak se mi to moc nelíbí a je mi trochu trapně, a je jedno jakého pohlaví ten pár je.
aerin: No jo, jenže já si nedělám iluze, že v době, kdy dítě bude mít 3 roky a snad další bude na cestě, že by se nám splácelo lépe. Peníze utíkají vždycky a nikdy jich není dost. My bychom chtěli platit hypo (z banky + stát) asi tak 5.500 a k tomu normální "nájem" (jsme družstvo) a provoz, což je asi 4000-4500. U nás jde hlavně o víru, že manžel bude vydělávat časem víc, poněvadž já nikdy moc velký příjem asi mít nebudu. Když bysme chtěli koupit byt teď, s tím, že já nemám a neměla bych příjem, tak by nám po odečtení nákladů na hypo a byt zbylo asi 6 -7 tisíc. a to je tak na jídlo, pojistky, malé spořko a jinak nic a dítě už vůbec ne. Já bych těhulkovala až bych bečela, ale mám bohužel mozek a manžel taky, i když jeho to taky už bere, prý biologické hodiny. 😀

deenakee
21. bře 2009

Anděl: Nemají je přehazovací rukojeť, ale tu mají snad jen některé obyč. hluboké kočárky a některé drahé sportovnější kočárky... Prostě to nejde sehnat.

Ale ty kočárky co vypsala aerin mají všechno ostatní a dá se vycvaknout korba a dát opačně (popř. sporťáková korba)

Aer. Já si asi stojím za tím v- crossem , ale okouknu ho ve Zlíně, páč blízko bydlí moji rodiče. Na tom Dor -janu mě taky asi nejvíc zaujal přístup těch provozovatelů - že to fakt všechno ukázali, a ten kočár je lehounký. Ale vizuálně se mi prostě nelíbí... Mě kola v - crossu zas tak nezajímají, hlavně když budou nafukovací a otočná.... Vizuálně je důležitá hlavně korbička a konstrukce...

aerin
21. bře 2009

aha, tak dekuju, ze jsi mi to mne bez mozku vysvetlila🙂

nechci se hadat, jen mam zas pocit, ze jsme podle tebe s deny nezodpovedny kaci, co nevi, co obnasi zivit sam sebe (priponam, ze JA pracuju🙂 )

moni1412
21. bře 2009

andelka teba musi tvoj manzel nosit na rukach. väcsina zien ( aj ja 😀 ) sa viac riadime tym instinktom 😅

aerin
21. bře 2009

no nic, pro dnesek radeji mizim, mam teplotu a je mi fakt desne....coz me neomlouva, ja vim.... 😅

takze se omlouvam za svoje chovani 😢

moni1412
21. bře 2009

aer si chorucka? 😒 sa rychlo vyzdrav 🙂 😉

deenakee
21. bře 2009

Jinak s tou prací, ti to Anděl nezávidím. Já žiju z víry, že se všchno dá nějak zvládnout. Ale my budeme mít ,půjčený byt od rodičů ve Zlíně - 2+1. A než dostuduju tak se v tom našem pidibytečku zmestíme aj 3. (snad 🙂 Prostě , já nevím co bych na tvém místě udělala... rozum mi říká že jednáš správně, ale srdce mi říká, že se miminko dá vždycky nějak zvládnout..., ale nechci ti samozdřejmě nijak radit... 🙂

aerin
21. bře 2009

dekuju moni 🙂 jdu si dat sprchu a asi zalehnu...papa

deenakee
21. bře 2009

aer... Taky přeju brzké uzdravení, já úplně chápu, proč si chceš pořídit mimčo. A myslím, že to máte dobře vymyšlené. Možná nebudete bohatí. Ale myslím, že po žebrotě taky nepůjdete a miminku jde hlavně o to aby jste ho měli rádi.
A až půjde do školky budete už oba pracovat a vaše životní úroveň se bude už len zlepšovat 🙂
Jinak jestli ti platí zdravotní pojištění tak si myslím, že máš nárok na PPM.

Jinak jak se ti líbilo na výstavišti. Jaký to na tebe udělalo dojem ?

madlisek
21. bře 2009

Ahoj holky!

Deny, tango puvodne byl tanec mezi dvema muzi, tak mozna proto jich tam bylo tolik 🙂

Estrel, napad s kytkou na ruku pro vsechny je super 😵

moni1412
21. bře 2009

deena u nas to bolo tiez tak...ze si nemozme druhe dovolit... neviem co sa stalo, ale som rada ze uz ten nazor u nas neplanuje..... pisem k tomu co si pisala aer

aer pekne snicky 🙂

estrellita
21. bře 2009

madli: dekuju 🙂jsem se pro ten napasa nadchla a holkam se to taky libi, tak jsem spokojena,z eony budou spokojene 😀

andelka
21. bře 2009

aerin: Já jsem zas dost unavená a nervní ze školy, tak jsem nějak víc zoufalá a vidím všechno černěji. Já vás holky, tebe i Deny obdivuju, prostě já na to nemám, abych si splnila přání a pak počítala každou korunu nebo bydlela v 2+1 s mužem, dítětem a maminkou. U nás je to ještě složitější, no. Prostě bez bytu mimčo nebude a bez delší práce nebude byt. A jak je to dneska s prací,to víte.
Na ty kočárky ještě juknu. Já právě pořád trvám na přehazce, protože u dvojčat byla a popravdě si nedokážu představit přendavat sedačku. Samotnou jo, ale s dítětem ne. No, uvidí se, třeba ještě do té doby někdo něco vymyslí a vylepší nebo zlevní...taky je fakt, že jsem moc kočárků zatím nezkoušela, neobsluhovala, tak až budu mít víc praktických zkušeností, tak bude výběr lepší, lehčí.
estrel: Vymyslela jsi to parádně, bude to moc hezké.
Zatím děvčata pa, jdu se okoupat a psát DP.

madlisek
21. bře 2009

Holky, nevim, jestli jsem vam to jsem psala, ale koukam obcas na jednu americkou svatebni stranku pro inspiraci, co vyrobit na svatbu. A jedna holka tam v sekci "vyrob si sam" ukazovala podobna pismena na stul s dortem: http://photos-a.ak.facebook.com/photos-ak-sctm/...

Toz me to zaujalo a sjela jsem dolu, abych se podvala na intrukce. A ty jsou prosim takoveto:
"Koupime drevena pismena a nabarvime je dle barvy svatby" 😀 A ja naivka jsem cekala, ze tam budou sablony na pismena, popsane rozmery preklizky, z ktere se to vyrizne, popsany postup vyrezavani atd 😀

estrellita
21. bře 2009

madli 😀 😀 😀 😀

andelka
21. bře 2009

Ještě jsem se musela vrátit. Holky, to, že jsem napsala, že mám bohužel mozek, to jsem myslela tak, že prostě teď bereme (s manželem) všechno víc rozumově, než pocitově, že rozum nám teď říká, mimi ne,a my se prostě bojíme ho neposlechnout, ne tak, že vy byste mozek neměly. To by mě ani nenapadlo.

estrellita
21. bře 2009

andelko, neboj, holky to pochopily. vzdyt uz se tady vsechny zname dost dlouho na to, abysme vedely jak ktera co mysli 🙂 hezky se soustred na psani at ti to jde a mas to rychle hotove 🙂 pa 🙂

andelka
21. bře 2009

No, aerin to vztáhla blbě na sebe, tak jsem to opravdu nemyslela.

andelka
21. bře 2009

Já přece taky vím, jak to kdo má s prací, školou, bydlením... 😉 Asi jsem to divně napsala.
Tak jsem sesmolila stránku - pokrok o krok, ale každá stránka se počítá. Manžel přišel dřív než jsem čekala, tak to pro dneska nechám, neviděli jsme se celý den.
dobrou

estrellita
22. bře 2009

dobre rano,devcata 🙂

aer: jak ti je? se dneska tesim,ze si vecer poradne zacvicim 😵

madlisek
22. bře 2009

Dobre ranko!

Andel gratuluju! Ja jsem vcera napsala nula nula nic, snad dneska dam aspon par radku... 😒

Estrel a co budes cvicit?

Aer, doufam, ze se citis lip!

estrellita
22. bře 2009

madli: jdu na taebo, znas? 🙂

andelko a dneska to budou dve, jsem si jista 🙂 a uz ma szas kus za sebou 🙂

madli a jak jsi si uzla vecrejsi den? ten plan vypadal super 🙂