Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

elitera
autor
26. srp 2009

5 týdnů dovolené - ano
dobrej plat - ano
Ten zbytek pochybuju, protože to je customer service, takže na mě budou patrně celej den řvát rozzuření němci do telefonu 😀 Ale mám stejně v úmyslu zanedlouho nejspíš otěhotnět, tak je mi to trošku buřt 😉
Eiri, celkem i jo. Doma mě to sice baví a docela jsem i stihla už dost věcí, ale zas prachy se budou dost hodit (a zejména pak mateřská, která se výrazně líp spočte z platu než z podpory). 🙂

andelka
26. srp 2009

Eli: No vidíš tu, to je dobrá zpráva 🙂
Ehm, z podpory žádná mateřská není 😒

eirin: To je jak detektivka. 😅 Copak se z toho asi vyklube 😕 Je 13h, myslím na tebe. 🙂

Já jsem právě koupila jízdenky a místenky do Vídně na sobotu a jdu si dělat oběd. A pak mužovi večeři. toť program. 😅

elitera
autor
26. srp 2009

Hm, tak by holt šel úředně na mateřskou Lišák, no... Koneckonců takhle jsou na mateřský všichni dětní chlapi u nich v labu 🙂

andelka
26. srp 2009

eli: U nás by taky šel choť. Jen na pár dní než by se to vyřídilo a pak by se to zas napsalo na mně s už určenou délkou rodičáku. Doufám, že to ještě nějakou dobu půjde, ne že v tom zas po volbách nadělají změny. 😒

elitera
autor
26. srp 2009

(jen tiše přikyvuju)

herminka
26. srp 2009

Elit, skvělá zpráva, tak ať se zadaří i na pohovoru ve firmě 😉 (a pak to těhu). Kdy budete vědět výsledky té mononukleózy?

Des, to je popis Tvého zaměstnání? 😀

Eirin, to je drsné, jak moc času musíš práci věnovat 😨, asi by mě zabilo, kdybych musela spát tak málo. Míváš to tak často?

Ad ibáč, taky jsem ho brávala 1x "měsíčně", ale ne pokaždé (vždycky se snažím vydržet bez něj), ale co piju kontryhel, není ho třeba.

des
26. srp 2009

hermi: 😀 no až na ty fajn kolegy a přesčasy ani moc ne, řekla bych 🙂 Ale zajímavé to je, to zas jo...např. celý včerejšek jsem se zabývala složením omítkoviny 😀

estrellita
26. srp 2009

des: ten clanek v o ruzovem kamaradovi jsem taky cetla. opravdu zajimave. drive se myslelo, ze nema vubec zadne vedlejsi ucinky, dneska se vi, ze pri velke konzumaci (rozumej nekolik denne delsi dobu) muze zpusobovat zaludecni a strevni problemy, ktere mohou dojit az do Crohnovy choroby atd.

elit: super, tak at je pohovor co nejprijemnejsi a co s nejlepsim vysledkem 😉

elitera
autor
26. srp 2009

Výsledky mono budou tak odhadem do 14 dnů (soudím podle toho, jak dlouho to trvalo posledně)

elitera
autor
26. srp 2009

Cifix, jak jsem si stáhla tu adventuru, tak je v ní bug ☹ Nejde seskládat mapa (jakože mám materiál, ale není možný dojít do fáze skládání mapy, a dřív to šlo, hrála jsem to asi před 5 lety) ☹

madlisek
26. srp 2009

Tak snad budou výsledky negativní (maj být negativní, ne?) 🙂

Co ta Eiri, snad jí to v jednu dobře dopadlo 😕

Holky přepadá mě depka - poslední 3 dny v práci a mě to tu tak bavilo a teď se mám najednou sebrat a jít 😖 Já vím, že jsem si to vymyslela sama a že je to něco za něco, ale mrzí mě to...když slyším vyprávět kamarádky o svých zaměstnáních, tak jen vždycky děkuju Bohu, že mám takovouhle práci. Příjemný místo, skvělí kolegové, pracovní náplň co mě fakt baví...no s penězma by mohli trochu přitlačit 😀, ale co, ty tři předchozí pozitiva mi to vynahrazují....prostě se jen bojím, že už to po návratu nebude takové 😔

elitera
autor
26. srp 2009

Tak nic, jsem jen blbá 🙂)

elitera
autor
26. srp 2009

Madli, všechno jednou v životě končí.
Lišák měl perfektní místo v laboratoři. Vybudoval to sám, měli tam skvělý lidi, kluci si fakt rozuměli, rozuměli i práci a vzájemně si mohli dobře pomáhat, i výsledky byly super. A najednou se jejich školitel rozhodnul, že podle nějaký marketingový příručky spolu nemají lidi dělat víc než x let, tak je rozesadil do různých kanceláří. Od tý doby lab není schopen dosáhnout nějakých rozumných výsledků, kluci buď utekli z fakulty úplně, nebo dělají na něčem jiným, atmosféra taková... no divná oproti předchozímu.
Ale tím, že něco skončí, zase něco jinýho začíná... 🙂

estrellita
26. srp 2009

elit: a to je tak, kdyz se lidi ridi jen priruckama a ne zdravym rozumem.
pokud ten tym funguje a vykazuej vysledky, pak je blbost ho rozdelovat. pokud stagnuje, nebo vysledku nedosahuje, spise naopak, pak je nutna zmena. ale jen tak, protoze to rika prirucka, je naprosta blbost.

madli: ja te uplne chapu, ale jeste nevis, co te ceka a treba je to dalsi zajimava vec ve tvem zivote. a co bude, az se vratis, to uvidis ( a budes resit az pak). tak si s tim ted nelamej hlavu. urcite to pak bude taky dobry 🙂

eirin
26. srp 2009

Tak dnes jsem dorazila domů z práce v osm a doufám, že jsem si to už vybrala a do konce týdne budu chodit normálně. Hermi, ptala ses, jestli je to často, tak bych řekla, že průměrně jednou za dva týdny na něčem dělám do noci, jinak ne.

Děkuji, že jste si na mě v jednu vzpomněly 🙂 Všechno se dořešit nestihlo, protože už jsem potřebovala odjet měřit, tak se bude pokračovat v pondělí...

Madli, přesně jak říká Estrelka. Měla bych stejné obavy, kdybych opouštěla své místo, ale zcela jistě vím, že by mě pobyt v cizí zemi zase posunul někam úplně jinam.

Eli, to je drsné s tou příručkou. Já už si naopak neumím představit, že některé věci bych měla řešit s jinými kolegy, než které mám teď.

elitera
autor
26. srp 2009

Tyjo, holky, já jsem tak nasraná a zklamaná ☹ A nejhorší je, že vim, že iracionálně a zbytečně ☹
Byli jsme v hospodě s pár kamarádama z vysoký. Mimo jiné jsem o jednom z kluků zjistila, že trpí agorafobií. Doporučil mi literaturu, prášky, který bral (je o pár let léčení dál než já) a pošle mi i kontakty na psychoterapeuty. A navíc pracuje na filozofický fakultě, takže tam má taky známý psychology. (To je skvělý a z toho otrávená nejsem)
Bohužel mě tam chytil atak. Bylo mi nějak trochu těžko a z toho jsem zpanikařila, z toho samozřejmě zase střeva... bludnej kruh (ale nezačal panikou, aspoň teda myslím). A když jsem Lišáka poprosila, že zaplatíme a půjdem, tak mi řek, že jestli chci, tak ať jedu, že dorazí pozdějc. V 9 večer, docela kus musím odtud pěšky, navíc přes Mendlák, kterej je takhle ve tmě poměrně nechvalně známej.
A já jsem si to pochopitelně hned spojila s tím, jak můj první kluk mě klidně nechal jet přes půl Prahy v noci sám, protože "víš, kolik času mně zabere, kdybych tě jel doprovodit?". Já vim, že to dělal z terapeutických důvodů (neutéct z "krizový" situace), ale moje ego se urazilo.
Cestou zpátky (nakonec jsem neutekla a šli jsme spolu o půl hodiny pozdějc) jsem se mu snažila jemně naznačit, že vim, že pro to měl důvod a že se to snažím brát racionálně, ale že to moje egíčko je docela teď z toho rozhozený - a on se ještě v podstatě urazil ☹
No a já jsem teď samozřejmě dotčená, že on je uraženej.

Ale jako pořád je naprosto neuvěřitelný, kolik má se mnou trpělivosti - jen dneska trochu dochází.
Mimochodm Marek (ten kluk s agorou) měl velmi trefnou připomínku - Lišák mi nemůže nahrazovat terapeuta, protože mě má rád. A to se projevilo právě dneska...

madlisek
27. srp 2009

Dobré ranko!

Elit, tak jaké je ráno, už jste oba oduražený a oddotčený? Mně by se to na tvém místě taky dotklo. No a Lišáka zase chápu, že se urazí. Ale důležitý je, že oba víte, jak se cítí ten druhý a proč. A super s tím kamarádem, co ti může dát info, kontakty a doporučení!

Holky díky za podporu ohledně odchodu z práce, máte všechny pravdu. Už se velká holka, nějak to zvládnu a budu s hrdým čelem hledět vstříc budoucnosti 🙂

elitera
autor
27. srp 2009

Popravdě - ne. Večer jsem chtěla navázat nějakou konverzaci ještě a vypadá to, že ta špatná jsem jen já. No a navíc z něj vylezlo, že má od maminy (svojí - má vystudovanou psychologii) nějaký kontakty na psychology, ale to byl rozhovor stylem "mam nějaký kontakty" "jaký kontakty?" "nějaký" "no tak asi budou mít nějakou souvislost se mnou, když to říkáš teď, takže na psychology?" "jo" "a odkud?" "no odkud asi" "ze školy? nebo od maminy?"... no a takhle jsem to z něj tahala jak z chlupatý deky. A to jsem nasraná jakože fakt, protože když mě něco nezajímá, tak je schopnej o tom vykládat hodiny a hodiny (např. včera cestou do tý hospody mi chtěl vykládat o českých automobilových expedicích; on ví snad všechno, opravdu hodně času tráví na wikipedii a ještě si to všechno pamatuje, tady mě sere, že já tohle neumim 😀 ale jsem prostě líná a půlka těch informací mě vážně nezajímá), a najednou prd.

elitera
autor
27. srp 2009

Nicméně jako vzorná manželka jsem mu přinesla snídani do postele 😉

madlisek
27. srp 2009

Výborně Elit, takhle na něj, snídaní do pelechu 🙂

elitera
autor
27. srp 2009

LOL, našeho ožralýho souseda už nahání úřad práce a další spřízněný instituce 😝 Teď nějakej chlápek vytrvale asi 5 minut bušil na jeho dveře (neklepal, bušil), tak jsem tam poslala Lišáka, aby toho nechal. A chlap mu na sebe dal číslo, že až souseda potkáme, tak abysme mu zavolali, že on zavolá zpátky, souseda mu dáme k telefonu a on ho seřve nebo co, dal Milošovi i drobný na telefon 😀 Tak jsem se mu musela omluvit, že takovejhle výsledek jsem opravdu nečekala 🙂))))

des
27. srp 2009

eli: 🙂 to je poránu akce!
A přesně jak říkala Madli, máš to pěkně zanalyzovaný, kdo se proč jak chová, teď ještě jak z toho ven, co? Držím palec, ať se to přežene!! A kontaktuješ některýho toho psychoterapeuta od kamaráda? Asi by bylo dobrý jít k někomu, co o něm víš, že už s tím má zkušenost a umí pomoct...na druhou stranu, co může vyhovovat někomu jinému nemusí tobě, že? 😒

des
27. srp 2009

madlisek: to víš, že seš už velká holka - s manželem dokonce!! 😉 A nemůžeš vyloučit, že až se vrátíš, bude tu na tebe čekat práce ještě lepší!

des
27. srp 2009

🙂 A dneska mě odhadla dokonce asi 12 letá holka...akorát si nemůžu být jistá, jestli mě pustila sednout kvůli břichu, nebo proto že jsem oproti ní už děsně stará😀 Začínám to mít jako sport, vždycky se nad někoho postavim, čtu si a po očku sleduju, jako si mě prohlíží, pak se tak ošívá - to jak šrotuje, jestli jsem těhotná nebo jen tlustá a pak udělá nějaký závěr (a jsem fakt překvapená, že závěr je většinou takový, že mě pustí sednout 😲 )

elitera
autor
27. srp 2009

des, ono u agorafobie, co jsem zatím vysledovala, asi platí ty postupy celkem univerzálně. Jen se jima psychoterpeut musí řídit. Až mi pošle kontakty, tak určo někomu zavolam, nechci, aby psychoterapie vnášela problémy do našeho vztahu, na to je mi příliš vzácnej...

des
27. srp 2009

no právě, jestli už z toho není Lišák trochu unavenej ☹

elitera
autor
27. srp 2009

určitě je a je jasný, že to není dlouhodobě udržitelný, ta jeho trpělivost prostě má svoje meze.

andelka
27. srp 2009

elit: Nebyla včera večer nějaká špatná konstelace hvězd? U nás bylo taky trochu dusno 😒

eirin
27. srp 2009

Andělko, určitě byla, protože u nás bylo taky divně.

elitera
autor
27. srp 2009

tak, a je to vyřešený 😀 Divnej tlak a tak 😉