Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

estrellita
11. zář 2009

elit: dobry 🙂 ty mas snad vsechni od tupperu, co? 🙂

andelka
11. zář 2009

eli: Teda to jsi opravdu šikovná. Já se na všechno furt jen chystám. Akorát jsem vyprala a pověsila prádlo, umyla nádobí a teď hodlám cosik požuchat hadrem od prachu. Ale zítra máme ten sraz, tak projíždím a vybírám fotky, které tam chci ukázat, to je lepší činnost. A odfukuju - trochu jsem se přejedla. 😅

elitera
autor
11. zář 2009

Estrel, valnou většinu 😉 Jen škrabka na brambory mi nesedne do ruky, tak tu mam starou, ale na jiný věci (okurka, lilek..) používam tu tuppří. Sítko na čaj a sítko normální kovový od Tescomy (to ani tupper nedělá), jadřínek nějakej noname, jehly na špízy taky tak. No a fakt nemam tupper hrnce, leda bych měla nějakej mega obrat tenhle měsíc, tak bych si vzala vzorek. Pod 5000 za kus totiž nějak nejdou 🙂

elitera
autor
11. zář 2009

Ten můj chlap je miláček 😀
15:20:34 elitera: píp, podpoř mě 🙂
15:20:40 elitera: buď v kopru nebo v šikovnosti
15:21:28 Lisacek: kopr ;)
15:21:35 Lisacekl: uz jsi byla sikovna az az

andelka
11. zář 2009

elit: to teda je 😵

elitera
autor
11. zář 2009

Tak, ještě jsem utřela to umytý nádobí, i to z myčky. A skoro by mi jakože i moj manžel přijet z práce, jinak zas dojedem o půlnoci 😝

estrellita
11. zář 2009

a v cem je tedy tupper tak dobry? 🙂

elitera
autor
11. zář 2009

Ve všem 😀
1) časově neomezená záruka na všechny díly
2) zdravotně nezávadnej materiál
3) snad každej výrobek má nějakou vychytávku. Všechny kulatý misky (a jeden typ hranatých) mají vzduchovodotěsnej uzávěr, takže v tom můžeš nést v klidu polívku do práce bez bezpečnostního pytlíčku. Taky to prodlužuje životnost potravin, třeba salámů nebo sýrů. Otvírák na konzervy je otvírá tak, že nezanechá ostrej okraj. Mlýnek na sýr pěkně najemno strouhá, dobře se sestavuje. Nože - odlehčený, pogumovaný rukojeti. Fakt spousta drobností, který způsobujou, že snad kdokoliv to zkusí, tak to miluje 🙂))

deenakee
11. zář 2009

Eli ty jsi hospodyňka....
Holky škola v těhu je třebas pro mě fakt náročná na soustředění, myslím úplně na jiné věci : )
Mám dotaz, mám koupit zavinovačku z ovčí vlny? Ale musí se prát v ruce to mě odrazuje... ale zas bych ji potom použila jako peřinku....
a taky nevím jestli ten rozměr 95 krát 95 není moc velkej
http://www.babyvak.cz/index.php?ln=cz&nc=125267...

Cir, tak s bříškem jsem tě už předběhla... ale nevadí mi to, mě se moje bříško moc líbí.... až něco pofotím tak to sem hodím...

elitera
autor
11. zář 2009

Chjo, já toho Lišku zastřelim, ještě je v práci. Jsem na žal sežrala 2 jesenky 😝 Už zas nechci nějakou chvíli sladký ani vidět...

andelka
11. zář 2009

Deny: Já budu v těhu taky studovat, tak se chci vidět. 😅 Jste pro mě s Cir, Majatob a kdo ještě studuje? velký vzor.

estrellita
11. zář 2009

andelko: podivej se na diskuzi materska na VS, nebo tak nejak. tam jsou holky, co maji normalne na VS deti a zvladaji v pohode. jedna dela dokonce i s manzelem (nebo pritelem, to je jedno) medicinu. a vsechny jsou hodne pozitivni 😉

andelka
11. zář 2009

estrel: jo jo, já vím, že když se chce, tak to jde. Tak doufám, že se mi bude chtít 😀

chaarleene
11. zář 2009

holky, nevíte, kolik zelenýho čaje můžu coby těhotná vypít?

estrellita
11. zář 2009

chaar: pokud vim, tak v tehotenstvi by se zeleny cas spis nemel pit. lepsi je to nahradit ovocnym cajem a pak roiboosem a honeybushem (namejai zadnou trislovinu,ani jine latky, jako cerny a zeleny caj)

elitera
autor
11. zář 2009

Neuvěřitelné se stalo skutečností - odjíždíme! 😀 Mějte se krásně a těhule, držte plod 😉

chaarleene
11. zář 2009

no, ono jde o to, že mám hodně nízký tlak, pořád se motám, ale po černém čaji i po kávě je mi špatně, takže už vůbec netuším, čím bych si ten tlak mohla aspoň trochu zvednout... 😒

andelka
11. zář 2009

charleene: Já mám pocit, že zelený na tlak nepomůže. Já mám taky nižší a dneska jsem ráno měla slabší černý. Kávu už nepiju, až si koupím bezkofeinové (až se dostanu do Tchiba) tak si dám občas to, jinak mi to nahrazuje Caro.

eli: Tak super. Dobře dojeďte a dávejte na sebe pozor a hlavně si užijte víkend 🙂

chaarleene
11. zář 2009

jenže mně po černém čaji i kafi je hrozně špatně od žaludku 😖 takže bohužel, to pít nemůžu...

jinak já jsem pila kafe pro chuť - 1 denně, jinak piju spíš vodu, šťávu nebo ovocný čaj, takže nemám důvod si to kafe nějak "nahrazovat", protože nic určitě nebude chutnat jako ten můj Velvet s mlékem a cukrem 😵

ale už z několika zdrojů jsem slyšela, že to s tím kafem není tak horký - že by sice těhotná neměla vypít 6 hrnků denně, ale když si občas jedno kafe dá, tak se taky nic nestane...

herminka
11. zář 2009

I zelený čaj obsahuje kofein, tak by tlak zvyšovat mohl. Chaar, myslím, že kdyby sis uvařila čaj z jední lžičky či jednoho pytlíku, nemělo by se tolik stát.

des
11. zář 2009

chaar: asi to není ideální, ale co třeba na ten tlak zkusit Coca Colu? Ale jestli je to nějaký zásadní, tak bych to určitě řekla doktorovi, až tam půjdeš, třeba něco poradí...

eli: držím🙂 Hezky si to užijte!!

des
11. zář 2009

Deen: já si něco takového pořídím, čtu zrovna knihu o tom, proč děti pláčou a autor - pediatr tvrdí, že se tomu dá pomáhat těsným zavinutím - ruce k sobě a oni si prý ty dětičky myslí, že jsou v děloze a nebrečí (no nevim, co na tom je, ale zajímalo by mě, zda to funguje...)

des
11. zář 2009

Já jsem furt v práci a nějak se mi nechce domů, když mě tam nikdo nečeká... ☹ Bajo, musím nakrmit rybičky, včera jedna chcípla a chudák manžel na cestách to ještě neví...ale má je spočítaný, tak na to určo dřív nebo později přijde 😅

des
11. zář 2009

Tak já jdu, mám hlad a venku je větší pravděpodobnost, že něco ulovím, než u PC. Tak krásný víkend!!

chaarleene
11. zář 2009

des, colu néééééééééé 😅 tu jsem neměla už několik let 😀
já mám tlak nízký i normálně, ale teď je to holt trochu horší, no... jinak ten zelený čaj jsem teď měla 2 dny po sobě 1 hrnek, takže si taky myslím, že by to nemělo být tak strašné, ale radši jsem se zeptala 😀

des
11. zář 2009

chaar: no já si říkala, že to nebude tady úplně populární 😉 A i když nejsem odborník, tak si nedovedu představit, že by jeden hrnek zeleného čaje denně miminku ublížil - to by nás tady chodila polovina postižených, páč věřím tomu, že naše matky si až takové násilí nedělaly 😀

chaarleene
11. zář 2009

des, já sice moc velký vyznavač zdravé stravy nejsem (resp. jsem dobrý teoretik, praxe vázne 😀), ale sladký bublinkový nápoje vůbec nepiju, jen vždycky na Vánoce si s manželem koupíme láhev Kofoly 😀

des
11. zář 2009

Tak jsem zkoušela hledat nějakou odbornější práci na téma zelený čaj v těhotenství a dozvěděla jsem se, že např.
extrakt ze zeleného čaje zvyšuje teratogenezi indukovanou cyklofosfamidem modulací exprese cytochromu P-450, což mi mnoho neřeklo (a to ani nevím, jestli jsem to přeložila správně) 😀 😀
Takže já už dneska fakt končím 😉

tiburcia
11. zář 2009

Charleene pokud se to nepřehání, tak zelený čaj nevadí....ono nevadí nic, jen se to teď moc řeší....naše mámy jedly a pily všechno a jsme tu .... 😉

tiburcia
11. zář 2009

Des to zavinutí při pláči opravdu pomáhá a dítěti se ruce přitlačí na hrudníček 😉