Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

tiburcia
13. zář 2009

eli to záleží na práci....ale rok minimálně 😔

elitera
autor
13. zář 2009

No, to se možná i sejdem 😀

elitera
autor
13. zář 2009

By mě stejně zajímalo, jak jsem dokázala zlomit ten teploměr. Jeslti jsem ho jako překousla nebo co...? No zítra si koupím novej, no...

elitera
autor
13. zář 2009

A zcela neomylně jsem si minulej týden vyměnila tu baterku, žejo 😀

herminka
13. zář 2009

Elit, to musíš mít pořádný chrup, jestlis ho překousla 😀

To se v tom snž sejdete možná i se mnou 😉

tiburcia
13. zář 2009

uděláme druhou vlnu těhulek 😀 😀

lucitee
13. zář 2009

jj odkaz na fotky jsem davala 🙂

andel: samozrejme husi kuze v dobrym slova smyslu

papa

elitera
autor
13. zář 2009

Hermi, no ono to bylo možná ještě v tom rauši z lexaurinů 😅 Lišák si stěžoval, že jsem ho celou noc utlačovala (strašně jsem se tulila), tak to možná má souvislost. Já mam fakt jen pár mlhavých vzpomínek na cestu z Prahy k našim, tohle by tam mohlo tak nějak spadat taky. Je to totiž jedinej způsob, jak mě napadá, že by se ten teploměr moh zlomit, když jinak jen volně ležel na posteli.
Ale mimochodem jsem si ho v tom rauši připravila k polštáři 😀

chaarleene
13. zář 2009

já bych na koupání asi radši kbelík, ale jestli někdo z příbuzenstva nabídne vaničku, tak budu brát vaničku všema 10 😀 😀

eirin
13. zář 2009

Eli, a jak to vypadá s prací, kdy se ti ozvou? I když, jak jsem tě tak četla, měli by tě zaměstnat u tupperu 😀

tiburcia
13. zář 2009

Eli já jsem taky příznivec Tupperware...mám doma hodně věcí, hrnečky, dózy na jídlo, na těstoviny, do ledničky, takovou tu zadělávací mísu, mísu na saláty a vaření těstovin, dózu na mléko, atd. 😀

chaarleene
13. zář 2009

jé, tak to já teda na Tupper moc nejsem 😅 moje mamka se nechala nalanařit na dealerku a zrovna teď nedávno mi cpala nějakou mističku ve tvaru cibule 😅

mám vál, formu na bábovku, formu na knedlík, jednu mističku s víčkem, konvičku, lis na citrusy a to mi stačí 😀
ale ty knedlíky z toho jsou dokonalý 😵

tiburcia
13. zář 2009

chaar a jak vypadá ta forma na knedlík?? to zní zajímavě 😉

chaarleene
13. zář 2009

no, ona to asi není přímo forma na knedlík, je to na nějaký chlebíček nebo něco takového, je podlouhlá a knedlík z ní je hranatý, ale nám to nevadí 😀

des
13. zář 2009

tak Eirin má ve snu 4 čárky, Elit překousla teploměr...já vám nevím holky 😅 😵

tiburcia: to bych nejraději - oboje, ale mám problém, kam s tím 😒 Možná koupím vaničku a na zkoušku ho vykoupu jednou v normálním kbelíku, jestli mu to vůbec půjde pod fous!

Jo, Eli, já mám pocit, že se to tu nějak zamluvilo...jak to dopadlo s tou mononukleózou? Musíte ještě čekat?

elitera
autor
14. zář 2009

Chaar, no já už poradkyně tuppru jsem 2 roky 😀 Zrovna mistička ve tvaru cibule je podle mě děsná ptákovina bez jakýhokoliv praktickýho využití. Můžeš mi napsat, jak děláš ten knedlík? My jsme jednou v mikrovlnce zkusili ovocný knedlíky a nepovedlo se to teda ani trochu 😝 Hlavně to bylo na vršku oschlý (a taky jsem měla od borůvek zaflákanou celou mikrovlnku).
Tibu, to mam radost 😵 Jakou dózu na mlíko? Tady mi trochu dochází fantazie 😅
Des, mono - aktivní ji máme oba (Lišák trochu míň), mám doporučenou konzultaci na infekčním (musím se dneska objednat, kruci) a hlavně pročišťovat játra a lymfatický uzliny (takže celý tělo). Doktorčina rada byla ještě čekat. Jednu hodnotu mám tak vysokou, že už její přesnou výši ani neměří. Standardní hodnota je 17,9 a já tam mam jen "200!!!". Hehe, a to jsem měla jen slabou monu, copak tak asi mají lidi, co je to fakt sejme...

elitera
autor
14. zář 2009

Jo, a teploměr mi Lišák večer ještě slepil a dal na něj silikonovou šprcičku 😀

elitera
autor
14. zář 2009

Mimochodem, už by bylo skoro na čase začít měřit nějak bez těchhle nehod, 14DC je fakt tak akorát 😀 http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

des
14. zář 2009

Eli: hmm, tak snad to brzo vyplavíte ☹ Ale jak jde slepit teploměr, aby ještě fungoval, to moc nechápu 😉

tiburcia
14. zář 2009

Eli nevím jaký je přesný název ale většina lidí to má na mlíko ... vypadá to jako tahle konvice,jen to nemá to ucho:

http://www.tupperware.cz/cps/rde/xchg/czsk/hs.x...

elitera
autor
14. zář 2009

Des, mam digitální a kabely zůstaly v celku, takže se jen slepilo šasi.
Tibu, jasně, je to taky Tiptop konvice, akorát s objemem 1 l 🙂

tiburcia
14. zář 2009

jo Eli to bude asi ona...je dobrá...ještě mám zálusk na tu místu na šlehání 😵

des
14. zář 2009

pro zajímavost tohle mi přišlo dneska do mailu: Před pár dny (92. den) jsme už narazili na téma umělých sladidel v těhotenství. Teď si tuto problematiku osvětlíme více. V současné době se na trhu v ČR objevují v masivní míře výrobky s aspartamem, který je téměř 200krát sladší než cukr. Skládá se ze dvou aminokyselin: asparagové a fenylalaninu. Fenylalanin může procházet placentou k plodu a způsobit až poškození mozku. Proto se raději stravě s označením "light" a obsahem fenylalaninu vyhýbejte.

elitera
autor
14. zář 2009

Na kterou z nich? 😀 Kdyžtak IP, můžu ti poslat katalog a samozřejmě by pro tebe, stejně jako pro ostatní tady, platila 5% sleva 😉

elitera
autor
14. zář 2009

Des, jj, moje ségra je přenašeč fenylketonurie, aspartam obecně je humáč. Nejlepší je sladit medem, třtinovým cukrem, melasou nebo hnědým cukrem.

tiburcia
14. zář 2009

já sladím třtinovým cukrem...dokonce už ho dávám i do buchet 😀

chaarleene
14. zář 2009

tak ta forma na knedlík je tohle:
http://www.tupperware.cz/cps/rde/xchg/czsk/hs.x...

teď zrovna nejsem doma, takže recept na knedlík vám napíšu až někdy odpoledne nebo večer 😉

tiburcia
14. zář 2009

no charlee to by mohlo být dobré...já totiž knedlíky neumím 😀 😀

chaarleene
14. zář 2009

hele, je to super, zamícháš těsto, necháš ho tak 15-20 minut vzejít, kydneš do formy vypláchnuté vodou, na povrchu trošku potřeš olejem, vrzneš do mikrovlnky a za 8 minut krájíš výborný kynutý houskový knedlík 😵

elitera
autor
14. zář 2009

Jo, v tomhle peču chleba 🙂