Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

andelka
24. zář 2009

Elit: Ani ne tak oko, jako že se mi to stalo v jednom cyklu taky, on to neumí použít, je blbě naprogramovanej, tak mu člověk musí trochu pomoct. A hele jak to pěkně vykouklo 😵
Jako já nevím jak to myslel, jestli jsem ten 1cm nějak nepřeslechla, ale vím, že říkal, že na dlaních je ta kůže silnější. Tak to dneska na noc asi ještě trochu máznu, bo v sobotu bych se za to styděla před lidma.
Hermi: Ještě jsem na školení nebyla, v té poradny proběhly nějaké změny, měnilo se místo a tak, ale uvažuju že se na to informuju a udělala bych si to během mateřské.

Estrel: Zítra na tebe budu strašně moc myslet. Určitě počasí vyjde a když ne, tak budete sluníčko suplovat vy - rozzáření novomanželé 😵

Madli: Je to krásné, že, ta změna na manžele, tak si to pěkně užívejte 😵

chaarleene
24. zář 2009

holky, co myslíte, jaká teplota vody je pro mě ještě bezpečná na koupání? chtěla bych si napustit vanu a trochu se odreagovat...

hermi, já mám práce pořád tak nějak stejně, ale nejdřív jsem se rozčílila v poledne, pak jsem se rozladila odpoledne a už to bylo 😒 navíc zítra vstávám brzo, protože jdu na náběry a pak ke kadeřnici, kde zase budu klimbat, bolí mě záda a už asi týden mi neustále zaléhá levé ucho 😅

ale manžel mi teď zahrál na ukulele a zazpíval a namasíroval mi záda a hned je to lepší 😵

elitera
autor
24. zář 2009

Chaar, babský rady říkají, že by se koupat v horký vodě nemělo. Když jsem byla naposled v porodnici a ptali se mě, jak se špiněním, říkala jsem, že jo, ale že jsem si to nejspíš způsobila teplou koupelí. A tamní primář se tak pousmál a říkal, že to určitě ne.
Takže popravdě nevim 🙂)

Estrelko, zítřek si moc moc užij, vychutnávej si každou minutu 😵 Do manželství hodně lásky, spokojenosti, štěstí, tolerance a komunikace 😵

deenakee
24. zář 2009

Estrel - držím palce ať je to ten nejkrásnější den.

Char - co se týče koupání nevím. V kolikátém si týdnu? Nechceš si to na koníku nastvit ? Bylo by to přehlednější.
Jinak já jsem se první trimestr sprchovala spíš vlažnou (koupání v teplé se nedoporučuje může vyvolat potrat)
Jinak potom už se koupat můžeš a myslím, že záleží na tvém pocitu - co je ti už nepříjemné...
Já se třebas teď už sprchuju dost teplou - ale horkou radši ne (před těhu jsem si dávala vařící)
Ale koupání ve vaně ti závidím. My máme jen sprchový kout. A já bych se tak ráda naložia do vany....

PS: Dnes jsem koupila v albertovi v akci pemprsky. Chci sice látkovat, ale na noc a na cesty se hodí. Navíc i prvních pár dní budu asi používat jednorázovky, než se vzpamatuju z porodu. Tak jsem nevěděla kolik toho koupit. A kamoška co taky látkuje mi poradila dva balíčky (jsou jen malé) od 2-5. kg. A dva balíky od 3-6 kg.(po 70)
Tak to předávám dál... když budete bezradní.. kolik jednorázovek koupit... Mě se pemprsky sice moc nelíbí, ale prej jediné pořádně drží.

chaarleene
24. zář 2009

tak jsem si to nakonec dala spíš vlažné, myslím, že v posteli pod peřinou mám asi tak stejně teplo 😀

chaarleene
24. zář 2009

dee, díky za informace o jednorázovkách 🙂

já jsem si teď počítala, na kolik by mě vyšla plenková výbavička - když jsem sčítla opravdu všechno, co bych chtěla, tak mi to vyšlo cca na 4 a půl tisíce, když jsem sčítla nezbytné a úplně základní věci a započítala 50 plenek, které mi chce věnovat ta známá, tak asi na 1200 🙂

estrellita
24. zář 2009

Ahoj holky,
vy jste zlate 🙂 dekuji. urcit evam pak fotky poslu. nebudu je davat na brms, ale poslu vam urcite link 🙂

jinak jsem uz u rodicu, vse dneska zarizeno, i s pritelem jsme meli krasne odpoledne, tak se na nej zitra tesim, jak ho uvidim v tom obleku cekajiciho na me 😵

ted jsme si s rodicema otevreli vinko, tak jdu za nima, at si me aspon trochu jeste uziji 🙂 radeji jest ezkontroluju obcanku a pak uz pujdu do postele 🙂 preci jen vstavam v 5:30.

madli: chvalim te, ze sis udelal radost 🙂

chaarleene
24. zář 2009

estrel, kontroluj, manžel se ženil s propadlou občankou 😅

estrellita
24. zář 2009

ja jsem se nastesti rano koukala a mam ji az do roku 2014 😀 jak je na tom pritel, to nevim, ale mam pocit, ze si ji menil na jare 😝

andelka
24. zář 2009

Estrelko, krásně se na ten velký den vyspinkej 😵

charleen: O té horké vodě jsem taky četla, takže se sice do vany nakládám, ale už ne do tak teplé jako dřív a nechávám si koukat ramena, ruce a trochu bříška.

madlisek
24. zář 2009

Estrel, preju vse vse nej nej nej, at se tu posledni svobodnou noc vyspis do ruzova a zitra vam vse vyjde, tak jak si prejete a muzete na svuj krasny den vzpominat po zbytek zivota! Budu na vas moc myslet!! (Ty jo, az se zitra probudim, tak uz budes vdana pani 😵)

Deny, kamaradka latkarka puziva na cestovani a obcas na noc eko-moltex, ktere jsou v prirode rozlozitelne.

Jestli si pamatujete, jak jsem psala, ze mozna budeme bydlet u trojcatek, tak ty taky latkujou 🙂 Sice je s tim vic prace, ale zase hodne usetri. Celou latkovou vybavu dostali od babicek darem a tak uz s plenkama nemaji zadny vydaje navic, jen teda za to prani, ale to zas tak drahe neni.

Dnes jsem byla na obede s kamaradkou americankou, co je vdana za cecha a zijou tu a resily jsme materskou atd u nas a u nich. Jak asi vite, tady nic takovyho vlastne neni. Ja jsem si myslela, ze tu je materska 3 mesice, ktere ti plati zamestnavatel a pak se musis vratit do prace a dite dat do jesli a nebo te zivi manzel. No a zjistila jsem, ze je to jeste horsi - v praci ti jen za urcitych podminek daji neplacene volno (!) na 3 mesice, ale pokud se do tri mesicu nevratis do prace, tak te vyhodi. Nekde ti ani ty 3 mesice nedaj, jen 2 tydny. Opet neplacene. Obama ted navrhoval, ze by statnim zamestnancum dal 2 tydny placene materske a narknuli ho z komunismu 🙄 😀

estrellita
25. zář 2009

madli: to jako vazne? 2 tydny placene a oni ho narknou z komunismu? to je sila 😅

jinak ja mam vstat az za 45 minut, al euz mi nekde spat, ale sla jsem nekdy v 10, takze se citim vyspala 🙂
a jsem takova posmutnela, protoze jsem se koukla na herminky medarna online (hermiiiiiiiii 😠 ) a ma prset mezi 9. a 11. hod. a pozor, to jen v Praze. na te mape snad neni jine misto, kde by melo prset ☹ a i kdyz mame obrad od 11:30, tak nemuzu tahnout zavoj a vlecku po zemi ☹
ale uvnitr to bude urcite taky pekne, ze jo? a jak rikate, nicim si nemam nechat zkazit den. jen je to proste pech 😕

madlisek
25. zář 2009

Estrel, nekaz si ho! Na pocasi nezalezi, duleziti jste vy dva!!! A stejne se s tim pocasim vzdycky pletou, to vis prece sama 🙂 My se tu zrovna chystame do haja a az se probudime, budes uz dustojna vdana pani 🙂 Preju ti nejkrasnejsi pohadkovy den, at je zacatkem stejne pohadkoveho manzelskeho souziti 🙂

estrellita
25. zář 2009

je, madli, ja vedela, ze aspon tz tu budes 🙂
ja vim, neni to dulezite,strasne se tesim na nej, jak bude vypadat a jake to bude.
to jen to, ze jsem si to predstavovala hlavne venku a ze prijde strasne moc lidi na cumendu a nevim, jak se do salu uvnitr vejdou 😅

ale moc dekuju za podporu, uz vstavam z postele a jdu se pripravovat 🙂

krasne se vyspi 🙂

elitera
autor
25. zář 2009

Estrel, no tak vám bude pršet štěstí 😵 Hledej v tom to krásný 😵 Hodně štěstí 😵

Já bych si pampersky teda nekoupila. Ano, mám v úmyslu taky na cestování, noc a možná i na ten začátek koupit jednorázovky, ale to budou moltexky nebo alany.

tiburcia
25. zář 2009

Estrel kašli na déšť 😀 užijte si to ,,pro sebe" 😵

tiburcia
25. zář 2009

u nás se do nemocnice mají brát jednorázovky (doporučují to, aby tam maminky neskldovaly látkové)...tak jedině moltexky 😉 budeme je jednou mít i k doktorovi nebo na výlety atd. 😉

sijen
25. zář 2009

ahoj Estrel,
myslím na vás. 🙂 Hodně štěstí a ať je to pohodový den !

elitera
autor
25. zář 2009

Chachá, dělam si radost! 😵 Maluju kuchyň 😀

elitera
autor
25. zář 2009

A pouštím si k tomu Florence and the machine - kdo nezná, doporučuju se zaposlouchat na youtube 🙂

herminka
25. zář 2009

Tibu, né, k doktorovi jedině látkovky - dělat osvětu a tak 🙂 Nezapomenu, jak někde někdo psal, že doktorka prohlásila "ale dneska se přece už používají jednorázovky" 😠 😠 😠 Taky chci jednou do porodnice Moltexky nebo Alany.

Elit, týjo 😵

elitera
autor
25. zář 2009
herminka
25. zář 2009

Elit, pěkné! Číms to dělala? Nějakou hubkou? Hrozně se mi líbí deska, co máte za kuchyňskou linkou 😵?

herminka
25. zář 2009

Ten poslední otazník tam nepatří 😀 (neptám se sama sebe, zda se mi líbí 🙂).

tiburcia
25. zář 2009

Hermi to jsem tu psala já 😀 😀 😀 😀 😀

herminka
25. zář 2009

Tibu, ahá 😀 No tak vidíš 😉

elitera
autor
25. zář 2009

Jj, přírodní houba. Jen se to namočí do barvy a přitiskává na zeď. Je to hrozně rychlý a čistý, Já si jen prstama vetřu trochu barvy do houby a pak to obtiskávam (samozřejmě mám rukavici), není tam pak tolik barvy a vypadá to líp. Nic nekape, jen mám všechno oblepený krepovou lepenkou, abych měla stanovený okraje a abych nic nezapatlala. Ta mi došla, takže jsem teď v tom zasviněným pracovním byla venku kupovat novou (se nebudu převlíkat, žejo, zpocená, špinavá... a mýt taky ne, to až po akci 😀) 🙂)))

elitera
autor
25. zář 2009

Mimochodem, zbyde mi asi tak 2,4 litru cihlově červený barvy, nechcete někdo? 🙂 Prodávají nejmenší množství 2,5 litru a má to strašně prťavou spotřebu.

herminka
25. zář 2009

Elit, kdybys nebyla tak daleko, možná by se o tom dalo uvažovat 😀

Holky, jak je v Praze? Kdyby se Estrel vdávala u nás, má nádherně 🙂

tiburcia
25. zář 2009

Eli máte to tam moc hezké 😉 já si tak chtěla ozdobit chodbu, jenže nějak pořád nebyl čas, tak jsem ji jen vymalovalo na hnědo....loni jsme malovali byt, takové obrazce 😉