Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

madlisek
2. říj 2009

Hm, ja jsem vcera prala v ruce a nase umyvadla tu nemaji spunty (asi se domaci boji, ze bychom to tu vytopili nebo co...), takze to byla velka legrace, prat tak, abych u toho nevyplacala nesmyslne mnozstvi vody 🙄 Musime si poridit nejaky skopek na podobne aktivity.

Eli, super, ze uz dorazil na nasi polokouli 🙂

Dneska jsem zas byla na obede s kamaradkou americankou tak me zasvetila do taju jak s manzelem v domacnosti financne hospodari a me to docela zaujalo: Maji rozpocitano, jaka cast jejich prijmu jde kazdy mesic na: hypoteku, setreni na nove auto, jidlo, domaci potreby, zlepseni domacnosti, zabavu, obleceni a fakt se tim ridi 🙂 Napr. ted si koupila obrazek na zed. Ale ramecek si koupi az pristi mesic, protoze v home imrovement fund jim zbyva na tenhle mesic uz jen dolar :o) My mame spis intuitivni pristup k tomu, co si muzeme dovolit a co ne, co si koupime a co ne, ale tohle mi teda prislo docela zajimavy, mozna to taky zkusime aplikovat 🙂

chaarleene
2. říj 2009

madli, to je zajímavý 🙂 já teda netuším, jestli bych to zvládla takhle řízeně... snažím se nakupovat s rozumem, u věcí, které se pohybují tak do 500 se prostě rozmyslím, jestli to je potřeba nebo ne (případně jestli mi to udělá radost + to není úplná zbytečnost), když je to něco dražšího, tak to s manželem probereme... záleží věc od věci 🙂
máme v počítači takovou fikanou vymakanou tabulku, kde máme spočítané příjmy a nutné výdaje (poplatky družstvu, voda, elektřina, plyn atd.) a tam se mrkneme a vidíme 🙂

madlisek
2. říj 2009

Taky mame tabulku Char 🙂 Ale prave jen takhle jednoduchou, ne americkou vymakanou s x polozkama 😀

tiburcia
2. říj 2009

tak my tabulku nemáme 😀 😀 😀 a ani ji zřizovat nebudu, bo kdybych viděla ty výdaje tak mě klepne 😀 😀 😀 prostě se řídím intuicí a jelikož jsem ekonom, mám pořád přehled, jestli na to máme nebo ne 😉

madlisek
2. říj 2009

Je Tibu, tak to mas super, ze to odhadnes 🙂 Ja mam tendenci nase vydaje podhodnocovat a rikat si, ze na to nemame, i kdyz na to mame, tak jsem rada, ze to v tabulce vidim cerne na bilem (ehm, malem jsem napsala "na bylem" 😅 😀 )

tiburcia
2. říj 2009

madli u nás domácnost vedu já...mám dobrou paměť na čísla...a ráda počítám...takže mám pořád přehled... 😉 ale teď nastává období kdy začneme ještě víc šetřit...

chaarleene
2. říj 2009

abych řekla pravdu, tak už jsem tu naši tabulku neviděla pěkně dlouho 😀 tím, že manžel nosí domů nějaké peníze hotově, tak většinou beru z té hotovosti a tam je jasně vidět, jestli mám nebo nemám 😀

tiburcia
2. říj 2009

chaar taky řešení 😀 😀 😀 a dost přehledné 😀 😀

eirin
2. říj 2009

No Deny, to jsi dobrá, já ruční praní také nesnáším.
Eli, zatím svatbu neplánujeme.

My tabulku nemáme, ale pro mě je tabulkou v podstatě výpis z účtu, protože všechny poplatky mi jdou z něj... Mě nakupování nebaví, takže neutrácím - vlastně jen za jídlo a nějakou drogerii, oblečení kupuju jen když už fakt musím. Spíš se vždycky domluvíme a jednorázově zainvestujeme, jako třeba teď do bytu.

chaarleene
2. říj 2009

eirin, tak s tím oblečením to je tak nastejno 😀 třeba manželovi říkám - nemám žádné boty k těm černým kalhotám - a manžel - a proč si nějaké nekoupíš? to mi řekl asi před měsícem a ještě jsem se k tomu nedostala 😀

elitera
autor
3. říj 2009

Ranko 🙂 Tak Lišák doletěl, ale ztratili mu kufr 😝 Tak doufam, že ho najdou nějak včas, má tam mrkvový šátečky, tak aby ho náhodou osobně nezdravily, až to pak otevře 😝

des
3. říj 2009

Krásné ráno, Kladno hlásí slunečno!!

Eli: tééda, to je prekérka, škoda šátečků!! Já musim pro toho mýho autem, protože odjel ve čtvrtek těch 60 km na kole, teď se mu udělalo nevolno a nechce se mu zpátky...takže kdybych se dlouho nehlásila, tak bloudím středočeským krajem 😀

Jinak se chceme jít dneska podívat na veletrh ITEA, hračky a potřeby pro děti, tak doufám, že tam bude hodně kočárků a plínek...prostě něčeho, co teď zrovna řeším.

Pěkný víkend všem!!

estrellita
3. říj 2009

lucci:ano, manzel 😀 jeste mi to obcas ujede a do telefonu se obcas predstavim svym puvodnim prijmenim 😅 😀

estrellita
3. říj 2009

ahoj holky 🙂 zdravim vas z postele z libankoveho vikendu 🙂 je to tu moooc prijemne, dostali jsme snidani do postele 😵 a za chvili jdeme na masaz 🙂

co se tyce financi, tak my si piseme, kolik za mesic utratime, ale limity si nedavame, proste tak nejak s rozumem nakupujeme, co je potreba. Vcera jsme koukali na film "Lehka vaha" z obdobi velke krize v 30. letech a bylo to drsne, proste nemeli ani n ajidlo, na elektrinu, a pak tam byla sorta lidi, kteri si "zrali", fakt des a cloveka to donuti zamslet se nad tim, aby zbytecne nemrhal vecma..

a materska- tak chtela bych na ni byt ja, ale pokud by se stalo neco zavazneho s financema, tak by to proste jinak neslo. eirin: ja jsem udelala poradne pocitani a delat jsem to nemela, ale fakt by mi vzali temer to, co toe 😝 to je fakt hodne penez mesice ☹ proc si nevezmou oni ze svych statisicovych platu? ach jo, ze se ptam, co?

lucitee
3. říj 2009

estrell: chapu s tim manzelem pritelem, taky jsem s tim bojovala...jen jsem si pratelsky rejpla 🙂

ja delam lasagne prave 🙂

sijen
3. říj 2009

dobrý den dámy,
tak to co psala Madli (o rozdělení financí) je zajímavý a docela by se mi líbilo to tak mít, ale asi bych to nezvládla dodržovat. 🙂 . K tomu pěkně nazvanému "intuitivnímu nakupování": zrovna dnes ráno jsme si koupili kožené boty v akci a ušetřili tři tisíce (dvoje pánské vycházkové -!už byly fakt potřeba a jedny moje sportovnější vycházkové).
A jsme taky tabulkáři.
Dneska je tak krásně! Odpoledne jdeme na Drakiádu pouštět draka a ráno jsem si byla převzít opaličkovanej kámen - jako dárek pro tetu. A je fakt obrovskej a překrásnej 😵

Přeju krásný den

elitera
autor
3. říj 2009

Juhů, Lišák má kufr. Proletěl se, chudák, až do Detroitu (ten kufr).

estrellita
3. říj 2009

elit: tak jeste, ze ne Lisak 🙂

my jsme po procedurach, uuuzasnych a jdeme udelat prochazku po kolonade a nacpat se necim dobrym 🙂

je skoda, ze jsem nemohli mit trea 14 dni svateni cestu, ale zase ted si to aspon uzijeme maximalne 🙂

uz jsem dostala hoden fotek ze svatby, zitra dostanu posledi varku, takze uz to bude vse a pripravuju ten link 🙂 ale asi je zbytecny, aych vam ho poslala, tak vam pridam par profi fotek z odpoledniho foceni do spolecneho alba 🙂

estrellita
3. říj 2009

nemame tak dory wifi signal, takze to nejde, je to prilis pomale, ale zitra vecer tam fotky mate 🙂

krasny den, papa

elitera
autor
3. říj 2009

Mimochodem, holky, kdybyste nevěděly, co koupit manželům/přítelům k vánocům, tak tady je tip 😉
http://www.fler.cz/zbozi?id=28272

madlisek
3. říj 2009

No nevim, Eli, jestli na foru, kde se vetsina lidi snazi tehotnet, se ujme ohrivacek varlat 😀

elitera
autor
3. říj 2009

nebuď hnidopich 😀 (ale taky mě to napadlo 🙂)))

deenakee
3. říj 2009

No, třeba by to šlo použít jako antikoncepce : ))))

chaarleene
4. říj 2009

tak budeme mít kočárek po neteři 😵 sice trochu seděl na straně, měl ohnutou jednu trubku v podvozku, ale chlapi to včera srovnali 🙂 jsem absolutně nadšená, protože je nejen hezkej a zachovalej, ale má i velkou korbičku a fajn sporťák a polohovatelnou rukojeť a větrání a slídu a tak 😵

andelka
4. říj 2009

Ahojky, tak hlásím, že pznamování jsme přežili bez újmy, mamka to vzala kupodivu dobře. Akorát jsem po návštěvě skončila na pohotovosti, protože jsem začala zase špinit. Je normální, že mi na to nic nedali? Jako nešpiním furt, jen jednorázově, ale jsem vyplašená jak srnka při honu. 😕 Tak jsem aspoň poslala chotě pro Ascorutin a zítra zavolám mojemu doktorovi.

chaarleene
4. říj 2009

andel, tak to je fajn, to oznamování 🙂

a k tomu špinění - ono se to asi může občas stát, říká se, že zejména v době, kdy by ti přišla menstruace... doktor nejsem, ale doporučila bych ti klidový režim a uvidíš 😉

andelka
4. říj 2009

Jo, to mi doporučil i doktor. Tak odpočívám. Uklidňuju se tím, že teď se toho hodně tvoří, děloha se roztahuje, bo mimčo hodně roste, tak že to může být tím. a MS bych taky měla mít. A blešku jsem viděla, porostla od čtvrtka, srdíčko jí ťukalo, tak snad se udrží.

chaarleene
4. říj 2009

to bude dobrý, uvidíš 😉 hlavně moc nestresuj, to by miminku neprospělo 🙂 já jsem jeden den taky trochu špinila, ale k doktorovi jsem ani nešla, lehla jsem si a do druhého dne to přešlo, tak jsem to pak už neřešila 🙂

andelka
4. říj 2009

Mně to taky vždycky přejde, ale pak to zas druhý den začlo. Dneska ještě nevím, ráno to vypadalo docela nadějně. Snažím se nestresovat, vím, že něčemu se zabránit stejně nedá, tak se šetřím a povídám si s bleškou. A zkusím brát ten Ascorutin aspoň.

chaarleene
4. říj 2009

jestli ti to pomůže, tak moje mamka, když byla těhotná se mnou, tak ještě jednou normálně odmenstruovala, i když už byla těhotná... akorát v té době holt ta diagnostika byla jinde, takže jí řekli, že otěhotněla až ten další měsíc a termín jí počítali podle té poslední "menstruace" 😀 dle doktorů jsem se narodila 14 dní nedonošená, ale ve skutečnosti jsem byla 14 dní přenošená (a vyvolaná) 😀