Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

milmic
15. říj 2009

Jináč jsem tak nějak včera popřemýšlela a vymyslela jsem to následovně, holky.
(pracovní verze, možná budou změny)

Doberu HA, co mám v krabičce. A potom koupím buď poslední krabičku nebo už nekoupím nic a vrhnu se na to meření. Počkám s měřením tak na leden, ono kdyby se mi to nějak zvrtlo, tak aspoň nebudu na svatbě před sebou tlačit pupek s obyvatelem. 😎

No.... to by šlo.

aerin
15. říj 2009

je tam🙂

des
15. říj 2009

milmic: to je pekne...zobcovku mam jeste doma (prave nekdy ve druhe a ve treti na ZS jsem se ucila) a na Vanoce hraju koledy (aspon teda ty, co se vejdou nejak rozumne do osnovy a nemaji krizky a becka😀)...jeste se deti uci z Daniela, nebo jak se jmenovala takova ta oranzova kultovni ucebnice?

des
15. říj 2009

aer: jůůůůů!! 😵 😵

milmic: pekne to mas vymysleny 😉 Uz jsem to zas zapomnela...kdy mate svatbu? Pristi rok v lete?

milmic
15. říj 2009

Aer: no já si budu po státnicích piano půjčovat z Brna, už si oprašuju v naší budoucí ložnici místečko.
Hraju klavírně, ale rovněž mám doma jen keyboard, zvuk fakt na prd. Navíc nějak .... už jsem ten nástroj docela obsáhla jeho možnosti a není kam se posouvat.
Zatím na pravý nefalšovaný piano hraju kde se dá no. Teď zrovna ve škole před flétnou. 😀

Taky jsem měla vyhlídnutý náááádherný piano, typ přesně pro mě, málo hraný, zachovalý, no 40 tisíc krejcarů, ale už je fuč. To tam ani nemohlo vydržet dlouho. 🙂

A jednou...... si pořídím svoje vlastní, můj sen největší...

chaarleene
15. říj 2009

ne, opravdu nevstala, ona má EKG asi propojené do počítače 😀 tlak měřila sestra a EKG na mě taky nandala sestra 😀

jinak já mám doma pianino, svoje vlastní, dostala jsem ho od dědečka, když mi byly asi 3 roky 😅 dědeček mě brzo opustil, ale pianino zůstalo 🙂
chodila jsem asi 7 let do hudebky, ale bohužel jsem měla špatného učitele, bála jsem se ho a bylo to celkově dost demotivující 😒 dneska lituju, že jsem neměla někoho jiného, třeba bych si i něco zahrála, ale moc mi to nejde...
jinak mám doma kytaru (od manžela za státnice, předtím jsem hrála na taťkovu starou, ale po stěhování už jsem žádnou neměla), manžel má ukulele, tak si tu tak občas jamujeme 😀 a když mi bylo na začátku těhotenství zle, tak manžel miminku hrál a zpíval (což je výkon, protože on sám zásadně nezpívá) 😵

milmic
15. říj 2009

Des : svatbu máme 17. dubna na hradě Svojanově...

Jináč not je spoustu, ale oranžový Daniel stále vede. Je to hodně dobře zpracovaná kniha, ale pro dětičky to není záživný. Lidušky z toho ale strašně moc hrajou, pěkně to postupuje, tak akorát.
Já jim kopíruju Daniela, Flautoškolu a Hlavatou. Takové nějaký ty vobrázky a hrátky a tak no. 🙂 Ať se vyblbnou, piráti.

estrellita
15. říj 2009

des: dekuju vam obema 😉

milmic
15. říj 2009

Chaar: hraješ na kytaru aj klasiku?

des
15. říj 2009

milmic: to je taková loterie a Murphyho zákon...kdybyste začli se snažením hned, tak určitě už ten pupek na svatbě mít budeš 😖 Ideálně se trefit tak do 5. měsíce těhu, když už 😉

elitera
autor
15. říj 2009

Tak jsem zpátky ze služebky, koukala jsem tam jak vrána, ale co, holt to mam za sebou. Atak nebyl, heč 😀
Jo, piáno bych taky brala (teda můj sen je klavír - křídlo), ale v paneláku to asi není úplně optimální nápad...

estrellita
15. říj 2009

Elit, super, ze jsi to prekonala 🙂 zrvona vcera jsem si v metru cetla (pres rameno jednomu panovi) o te agorafobii v časopise Psychologie. a jak s tim ted bojujes? zda se, ze se ti to hodne dari, ze?

deenakee
15. říj 2009

Jé vidím, že jste tu hudební všichni. Já hraju tak trochu od každého - flétna, klavír, kytara.... Ale ani na jedno nejsem genius, jen si tak zabrnkám písničky a zazpívám si.... Ale zvuk klavíru miluju 🙂

estrel - supeeer. držím palečky ať je to s těma testama brzo o.k.

aer - myslím na tebe.... mooooc.... 😉 A doufám, že tu pružinu na hacku brzo využiješ 😉

milmic
15. říj 2009

Des: no já to spíš myslela tak, že od ledna vysadím HA a kdybych se nějak uměřila, přeměřila nebo nedoměřila, tak to na tej svatbě ještě nebude tak vidět. 🙂
Proč zrovna 5.měsíc? 🙂

elitera
autor
15. říj 2009

Estrel, já nějak ani nebojuju a stejně se daří 🙂 Ono je hodně i to, že jsem teď celkem v pohodě a vůbec se podařila spousta věcí (když ne dotáhnout do konce, tak aspoň načnout). Atak jsem neměla už aspoň měsíc a půl, což je super 😵 Pokud to takhle půjde dál, tak bych na jaře mohla přestat zase brát antidepresiva 😵 což by bylo super i kvůli potenciálnímu miminku. 🙂

estrellita
15. říj 2009

elit: to jsou dobre zpravy 🙂
mil: protoze ti uz nebude blbe a pri tom jeste nebudes mit tak velke bricho 🙂

des
15. říj 2009

milmic: jo taaak.... 😉 Pátý měsíc byl pro mě osobně asi nejpříjemnější, nevolnosti žádné a zas ne tak velké břicho...obecně se říká, že druhý trimestr je takový nejpohodlnější. Ale nakonec každá to máme jinak, já např. čekám Šeříka Godzillku, takže břicho mám obr už teď, některé zase není špatně ty první měsíce, ale vydedukovala jsem, že když svatbu jako těhotná, tak v pátym 😀

andelka
15. říj 2009

Juj, holky, vy jste toho naplkaly co jsem tu nebyla 😀
aer: Držím palce, jako vždy 🙂
estrel: Mám radost, že výsledky tě potěšily, to je super a leden máš jasnej 😉
eli: Jsi šikula, jsem věděla, že všechno zvládneš. 🙂

milmic: Moje STM story je tu všeobecně známá, tak jen ve zkratce. HA jsem vysadila po cca 6 letech loni v únoru. Pro potenciálně plodné dny jsem si pořídila Pharmatex (je možno kondom, ale pro mě je 😝 ) a vrhla se do kurzu a zároveň měření. Až na jeden anovulační vypadalo všechno ok. V první fázi, do ovulace jsme byli hodně opatrní, po ovulce už free. Pak se mi postupně začaly cykly prodlužovat, znepravidelňovat, tak to bylo dost o nervy a období půstu se začalo prodlužovat (ale kdo používá kondom nebo krém, není problém). Taky jsem po vysazení měla hodně zmatený hlenový příznak, nedokázala jsem ho moc rozlišovat na plodný a neplodný. No ale dala jsem se na bylinky a všechno se v dobré obrátilo - podle hlenu jsem poznala blížící se ovulaci, cykly se zpravidelnily a v prvním měsíci, kdy jsme přestali rozlišovat plodné a neplodné období se nám povedla bleška. Celkově jsem ráda, že jsem měla mezi vysazením a snažením pauzu. Když se koukám zpětně, tak ten rok to fakt dělalo psí kusy. Po porodu to vidím na Pharmatex a postupně zase na STM. Kdyby tě cokoli zajímalo, tak IP 😉

no a já a hudba - od 6 let liduška (flétna, kytara), teď nějak spíš hudbu poslouchám, ale sem tam si i zahraju. Manžel je na tom podobně, děti k hudbě určitě vést budeme. Moje mamka hraje na kytaru, na klavír, na flétnu a na housle (jak jinak - učitelka ve školce), tak doufám, že budem jednou muzicírovat všichni, i s babičkou.

milmic
15. říj 2009

Anděl: a co to je ten Pharmatex?

chaarleene
15. říj 2009

mě učil na kytaru taťka, sám je samouk, oba jsme takoví ti táborákoví kytaristi 😀 akorát taťka je nesrovnatelně lepší než já 😅 takže umím jen akordy, klasiku vůbec 🙂

andelka
15. říj 2009

milmic: Pharmatex je antikoncepční spermicidní krém nebo globule. Na beremese je na to diskuze, myslím, že i tady na MK, stačí zadat do vyhledávače. Stojí kolem 200 asi na 10 dávek, je to dražší než HA, ale zdravější a nepoužívá se při každém sexu, že jo, jen v potenciálně plodných dnech před ovulací, takže ono se toho nespotřebuje zas tolik. Teda pokud nemáte sex 3x denně. ale to se pak prodraží i kondom. 😅

milmic
15. říj 2009

Aha. 🙂 Kuji.
No myslím si, že s naším přístupem k dané věci by nám to vydrželo opravdu velmi dlouho. 😀

elitera
autor
15. říj 2009

Na druhou stranu můj gyndař řekl, že by mi s klidným svědomím pharmatex nemohl doporučit vzhledem k tomu, že chci mít děti. Je to ovšem otázka, on zatracuje i menstruační kalíšek a látkový plenky 🙂

milmic
15. říj 2009

A co tím jako chtěl básník říct, El? Pharmatex vadí budoucím dětem? Nebo to nějak nechápu...

andelka
15. říj 2009

charleene: Já jsem taky táboráková, klasiku neumím už dávno. Moje mamka a já - to je dětství u táboráku. 🙂
milmic: Já ho mám pořád ještě v šuplíku, otevřela jsem to jen jednou, abych zjistila, zda na to nemám alergii 😅 Prostě se nám tulení "jen tak" natolik zalíbilo, že se nám nikdy do ničeho nechtělo, ani když byl půst delší. Ale pro jistotu jsem ho měla, že jo, nikdy nevíš.

elit: to je zas názor od názoru, někteří gynekologové právě Pharmatex doporučují. A na STM říkal co? Mám hádat?

madlisek
15. říj 2009

Ahoj holky 🙂

Kdo to ma docitat? 😀

Poorade gratuluju Aer k vzestupu, Estrel k dobrym vysledkum testu, Char ke kontrole a Elit k bezatakove sluzebce! Jen tak dal, devcata!

Ad hudba: taky jsem hrala na klavir, 7 let. Pak tak trochu fletna, irska pistalka a kytara, ta mi vydrzela do ted, no a doma zpivam ve sboru. Tady jsem se zatim nikam nenasockala, ale mozna se pridam v kostele 🙂

Moje novinka je, ze jsem se vcera byla podivat v dome pro imigrantske rodiny (maminky a deti) a budu tam v ramci dobrovolnictvi ucit anglictinu 😵 Mam radost, ale jsem i trochu nervozni, doma jsem ucila 7 let, ale vetsinou Business English manazery ve firmach a to je neco uplne jineho 😖 No snad se do toho brzo dostanu.

elitera
autor
15. říj 2009

Mil, no asi to myslel tak, že to nemá zrovna nejlepší vliv na reprodukční orgány.
Andělko, STM - já jsem mu říkala o měření BT ve smyslu, že se snažím najít rytmus těla a že to chci kvůli otěhotnění, párkrát jsem mu tam nechávala grafy. On mi vždycky vypráví historku o nějaký holce, co to používala jako antikoncepci, před nějakýma 10 lety mu tam důležitě vytáhla notebook (tehdy to byla věc!) s grafama a asi 2 měsíce na to otěhotněla. Takže to za příliš spolehlivou metodu asi nepovažuje.
Nicméně v tomhle směru ho beru maličko s rezervou, jednak ten menstruační kalíšek a látkový plenky, a jednak by mi chtěl provádět prekoncepční přípravu hned chemií (duphaston) a nejspíš bude chtít těhotenství taky hned chemicky udržovat, až tam naklušu, že jsem těhu...
No prostě jsem se o tom zmínila, jen že jsem to slyšela, ale nedávám tomu váhu ani na jednu stranu - ani plus, ani minus. 🙂

milmic
15. říj 2009

Jů , Madli, to jsi dobrá.
Já myslím, že ti to půjde, kor jestli jsi už učila. 🙂

Ad hudba: tož já tedy taky hraju na piano, znáte Yirumu nebo Michala Nymana? Kdo hrajete, doporučuju, mám i notky, překrásné skladby. No pak teda ty zobcovky, housličky a klasická kytara.
No ale už 4 roky nechodím hrát do lidušky, tak to nestojí za moc. Jen jsem hrávala v školní cimbálce a v u nás kostele, ale aj tak. 🙂

madlisek
15. říj 2009

Jeee, Mil, houslicky zboznuju! 😵 U nas v kostele na kytarovkach s nami jednu dobu hral kluk na housle a to nase vrzani se tim strasne povzneslo! Vzdycky rikam, ze moje deti budou hrat bud na housle nebo trubku 😵 (Si to maluju, ja vim 😀 ) A moje babicka mi na to rika, ze ty houslicky by neprala ani nepriteli: hral na ne muj strejda jako maly kluk a pry to bylo utrpeni pro vsechny zucastnene - strejdu, housle, ucitele i babicku s dedeckem a mym tatinkem 😀

milmic
15. říj 2009

No housle v kostele jsou těžce luxusní.
Můj bratranec mívá na půlnoční jakousi scholu a ti mají inštrumentů, a ty smyčce tam, mazec. (můj bratranec je farář).

Ty a víš, že mi přijde těžší kytara než housle?
Ono asi jak komu no, někdo zas má buňku na piano, tak nechápe housle, no někdo má buňku na kytaru a nechápu piano.