Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

tiburcia
18. říj 2009

myslím že si to všichni vytiskneme a někde připneme...protože co si budem namlouvat, kecat do toho budou všichni 😀 😀

milmic
18. říj 2009

Chaar: plně tě chápu. Já zatím díťátko nemám, ale stačí se podívat na sestru.
Neb moje matka je typickej příklad babičky, která prostě nerespektuje svooje dcery jako matky jejich dětí.
Hrůza.
Vojtěchovi, resp. sestře pořád nutí sladký kašičky Hamé a podobně a provokuje sestru, že je lakomá, že mu to teda zaplatí a nedá si vysvětlit, že když dostane Vojtěch sladkou kašičku, nebude jíst to, co mu sestra sama vaří.
Pořád mu matka chce dávat rohlík a nedá si vysvětlit, že v půlroce nemá rohlík u dítěte co dělat... Neee, ostatní maminy dávají, co by nemohl dostat i Vojtěch, že....

Btw. moje sestřenice se takto nechala vyprovokovat a dala svýmu dítěti tuším v roce a půl párek. 🙂
Docela by se mi to tričko jednou hodilo. 😀 Páč moje matka nikdy nezklame a úplně se v tom vyžívá.

herminka
18. říj 2009

Ahoj!
Elit, Tvůj muž je šikovnost sama 😀 A to jsi zrovna kuchyň nedávno malovala, co?

Ad látkové vložky - mám "normální" (tj. ne intimky) IV, ale skoro je nepoužívám, bo kalich je pohodlnější 😉 Říká se, že látka na látce neklouže, takže i bezkřídlové by měly držet na místě, ale nějak tomu nevěřím 😅

Des, obtisk břicha mi taky připadá jako přeháňka 😖 Říkám si, že krom toho, že mi to připadá jako úplná blbost, je to i docela velký krám, člověk by pak furt řešil nerudovské "kam s ním".

Estrel, vložky, které jsou určeny na MS, mívají někdy nepropustnou vrstvu třeba z PUL (např. ty moje ImseVImse - použila jsem je asi na 3 MS a neprotekly myslím nikdy).

Tibu, ani nevíš, jak je mi líto, že vám elektřina ještě stále nejde ☹

Chaar, maminku raději nekomentuji, ale je moc dobře, že sis to od ní nenechala líbit 😉 Ale přiznám se, že mám taky tendenci trochu víc pečovat o těhotné kamarádky 😀 😅 Co třeba dát mamince přečíst RaBR (ha, machruju, sama jsem ho nečetla, chystám se na to, ale myslím, že by to mohlo aspoň trošinku pomoct)?

Když sem hodila graf Elit, "pochlubím" se taky. Ani trochu nechápu, co se děje (vždycky jsem měla grafy úplně vzorové, teď je to každé ráno napínavá detektivka 😀): http://www.fertilityfriend.com/home/herminka1

elitera
autor
18. říj 2009

Hermi, naštěstí jsem malovala jen jednu zeď na druhý straně, než se odehrála tahle epizodka 😀

Holky, Najada má mega akci, přírodní mořskou houbu, velikost 7-10 cm za 58 Kč (kdybych to věděla, nekupuju ji v hornachu za 250 😝). Já už jich mam objednaných 5, bude ježíšek 😀

des
18. říj 2009

Eli: 😀 😀 píšu si odpovědi dle tvého návodu, naštěstí to nemám tak drsný jak Chaarleene, ale na kamarády už jsem jednou takhle zařvala (nechtěli mě nechat na vodě nést ani pádlo) a pak mi to bylo líto - že to myslej dobře ☹ A Lišák se tak pěkně nabízí, to odoláš jo?? 😀

Ještě ad reakce okolí na látkovky - zatím nejlepčí byla babička (87), když si u mě prohlížela mé první pleny (Pastelky)...mimo jiné perly i např. (bezmocným hlasem): Ale takový...v televizi neukazuji!? 😀 😀
Dneska se chystám s ukázkovou sadou (děsně se každému chlubím) na návštěvu k druhé rodině, tak jsem zvědavá na jejich perly a tázavé obličeje 😀 Mám ale výhodu, že by mě na rukou nosili, takže počítám, že nahlas se vyjadřovat nebudou 😉

Hermi: jj, to mě taky přesně napadlo, kam s tím...to je asi pak do tvýho mauzolea 😀 Ad graf...jestli to není tím, že se to tady hodně řeší, tak tvůj graf by taky rád přispěl něčím do diskuze, aby byl prostě zajímavej 😉

des
18. říj 2009

A co říkáte na Knihu mého srdce?
1. Zdeněk Jirotka Saturnin
2. Božena Němcová Babička
3. Antoine de Saint-Exupéry Malý princ
4. Stephenie Meyerová Stmívání
5. J. K. Rowlingová Harry Potter
6. Mika Waltari Egypťan Sinuhet
7. Astrid Lindgrenová Děti z Bullerbynu
8. J. R. R. Tolkien Pán prstenů
9. Betty MacDonald Co život dal a vzal
10. Jaroslav Hašek Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války
11. Jaroslav Foglar Rychlé šípy
12. Paulo Coelho Alchymista

des
18. říj 2009

Mně tam jednoznačně chybí Karel May ☹ Ale jinak se mi to celkem líbí, hlavně ta Betty McDonaldová, že se umístila, Sinuheta teďka poslouchám v mp3 a moc se mi líbí (i když předčitatel se zřejmě živí mluvením na pohřbech)...akorát teda Alchymistu jsem zřejmě moc nepochopila a tudíž nedocenila 😉 A Stmívání neznám...je to dobré?

des
18. říj 2009

Jo aerin to skore na Fertility se podle meho pocita podle toho, jak presne a kolikrat jste se se smajlikama, resp. krizkama trefili do ovulace 🙂 A ten termin porodu...presne vim, ze jsem se nad tim taky pozastavovala...je to malinko uchylny 😉

eirin
18. říj 2009

Uf, tak jsem vás dočetla, byla jsem teď nějak pořád v práci a neměla na koníka čas ☹

Teda chaar, u vás je koukám veselo, u nás je to právě naopak - taťka mě ráno zkoušel naverbovat na brigádu, že se bude nosit dřevo, ale tak nějak včas pochopil, že asi ty špalky tahat nebudu - kor když to můžou udělat spolu s bráchou, synovcem a komárem 🙂 Ale už jsou doma, tak to zvládli i beze mě 😀

K těm knížkám, z uvedeného seznamu jsou knihou mého srdce Děti z Bullerbynu, ale já jsem teď pořád taková nostalgicky naladěná...

Jak tak sleduju vaše plínkové diskuse, tak si taky nechám něco doporučit, protože se mi do toho průzkumu co a jak vůbec nechce.

chaarleene
18. říj 2009

tak já neznám Svítání a taky jsem nečetla Pána prstenů... četla jsem Hobita, ale na LoTR jsem se nějak nedostala - ale už to dlouho plánuju 😅

Betty MacDonald super, tu knížku dokonce vlastním (běžně chodím do knihovny a kupuju si jen to, co opravdu stojí za to), bohužel překlad je tristní ☹

chybí mi tam Čapek, což je můj nejoblíbenější autor 🙂

když ono to je dost těžké, 12 je hrozně málo 😅 pokud bych já měla vyjmenovat knížky, které mám v knihovně a ke kterým se pravidelně a ráda vracím, tak by tam určitě nechyběly tyto:
Čapek (téměř cokoli, nejradši asi Bajky a podpovídky), Fulghum (cokoli), HP (komplet), Orwell - 1984 (bohužel taky mám ve strašném překladu, musím koupit jinou), Huxley - Konec civilizace, Agatha Christie - Muž v mlze (jediná, kterou vlastním, jinak jsem přečetla vše, co je u nás v knihovně 😀), Roald Dahl - Příběhy nečekaných konců, Betty MacDonald - Co život dal a vzal

jinak mám v knihovně téměř kompletního Coelha, speciální místo má Eco (ale k tomu se nedá vracet moc často), občas si kupuju knížky v angličtině (naposledy Memoirs of a Geisha) a spoustu jich mám vytištěných a svázaných z dob svých studií ve Francii (Christie, Doyle, Verne apod.)

chaarleene
18. říj 2009

eirin, tak to by bylo zajímavý, tahat dříví 😀 ale tak máte doma dost chlapů, co to zvládnou sami, to je fajn 🙂

co se týče látkovek, tak já jsem si všechno nastudovala tady: http://www.latkovepleny.info/
jsou to stránky spojené s Bránou (většinou stránkám spojeným s e-shopem moc nevěřím), ale fakt jsem se tam dozvěděla spoustu zajímavých informací 🙂

elitera
autor
18. říj 2009

Jů, Saturnin to vyhrál?? No to je fantazie, to je moje jedna z nejoblíbenějších knížek 😵

andelka
18. říj 2009

Já miluju Babičku, takže z 2. místa mám radost. 🙂

herminka
18. říj 2009

Elit, tak že by to byl impuls k tomu pomalovat i druhou zeď? 😀 Osobně si tedy myslím, že jedna v místnosti stačí 🙂

Des, babička taky mohla obdivovat, jak jsou dneska látkovky namakané, ne? 🙂 Á, asi máš s tím grafem pravdu, doufám, že je to můj první a poslední příspěvek do tématu "grafové neobvyklosti" 🙂 Výsledky KMS mě celkem překvapily, ale jsem s nimi docela spokojená. Ale vadil mi trochu formát ankety, myslím si, že kdyby se vybíralo např. ze 100 knih, byly by výsledky objektivnější - ale to se zas musel přebrat pořad z Anglie (či odkud) 😒 Na Stmívání je expertka Tibu 😉 Taky jsem si ho chtěla ze studijních důvodů přečíst, ale bylo na něj tolik rezervací, že jsem to vzdala. Z těchto 12 jsme s mužem hlasovali pro Malého prince, předtím on pro 1984 a já pro Lovce draků. Betty mám taky ráda a pro Saturnina mám slabost též.

elitera
autor
18. říj 2009

Hermi, naštěstí to bylo směřováno především na desku, co je na zdi za kuchyňskou linkou, na nás, na všechno nádobí a tak, malovaný zdi to neodnesly kupodivu vůbec 🙂)

Holky, ujíždí tu někdo z vás na víně? 🙂 Tupper má teď v akci vývrtku (530), nálevku a vakuovou pumpičku se špuntíkem (370), celá sada 900, pro vás platí samozřejmě sleva 5 %, takže 855. Ta vakupumpička se používá na znovu uzavření láhve s nedopitým vínem, říkaly ženský, co už ji mají doma, že to uchová i šampus 😉

milmic
18. říj 2009

Holky, nevíte, jak si stojí ta malá holčička, co ji "odložili" do parku?

milmic
18. říj 2009

Jinak tohle mě opravdu ale opravdu pobavilo:
http://revue.idnes.cz/marge-simpsonova-se-svlek...

😀

andelka
18. říj 2009

hermi: A nebylo původně těch knih nekonečné množství, co lidi napsali a pak se z toho vybralo několik, které měly nejvíc hlasů? A pak teprve se hlasovalo pro pořadí těch 12ti?

milmic: Včera jsem zaslechla v TV, že je jí lépe, a že by snad neměla mít ani žádné následky. A vybrali jí už i příjmení, bude Terezka Šťastná. 🙂

eirin
18. říj 2009

Taky jsem ji včera viděla v tv a vypadala spokojeně, zachumlaná v růžovém. Myslím, že jméno má hezké - ale přála bych jí, aby brzo dostala nové příjmení po svých nových rodičích.

estrellita
18. říj 2009

des: kniha meho srdce - mne se to libi 🙂 ale je pravda, ze je jich velmi malo 🙂
stmivani znam a je to moc krasny, precetla jsem vsechny 4 hnihy i jsem si nekolikrat poplakala 😀 je to romantika asmutny, a vesely a romantika 😅

alchymistu mam strasne rada 😵

andelko: o tom prijmeni snad rozhodovali lidi na webovkach novy.

milmic
18. říj 2009

Taky bych jí přála, aby měla brzy nové a hlavně milujjící rodiče. 🙂
Fakt se o tom rozhodovalo na stránkách Novy? 😀 Co ta nova ještě nevymyslí, ještě že nemáme telku.

estrellita
18. říj 2009

mil: jj, pry to tam meli formou ankety 🙂

estrellita
18. říj 2009

😀 😀 😎

chaarleene
18. říj 2009

eli, to je dobrý 😀

andelka
18. říj 2009

eirin: To bych jí taky přála, aby už byla brzo u nových rodičů.
estrel: Jo, já vím, lidi vybrali, ale pěkně. Lepší než Vendelín Čtvrtek 😅

elitera
autor
18. říj 2009

Tak jsem si trochu posmutnila nad krabicí mimivěcí, papír, kde mam fotky z ultrazvuku a počuraný testy jsem složila do obálky a celý jsem to šupla až na dno skříně. Mam chuť se přiopít, ale ani to nemůžu 😒

tiburcia
18. říj 2009

ahojky...tak jsme se byli u našich vykoupat...už se to fakt nedá 😠 jsem nasraná jak špaček 😅 🙄

jinak knížky super, půlku z nich znám ale nečetla jsem 😲 já jsem pro Stmívání, ale vůbec nevím, jak se tam dostal...je to dost nová knížečka 😉

madlisek
18. říj 2009

Ahoj holky! Vas po ranu docist, to je prace na pul dne 😀

Ucho porad boli, takze jsme ucinili rozhodnuti, ze zitra pujdu prozkoumat americke zdravotnictvi na vlastni kuzi 😖

Z Knihy meho srdce mam radost, vetsinu knih, co se umistily, mam fakt moc rada a ma je doma - krome Stmivani a Alchymisty. Deti z Bullerbynu a Betty MacDonald mam dokonce doma ve sve Top Ten u postele 🙂

Char, taky by mi asi ruply nervy 🙂

A na CNN ted mluvi o CR - o radaru a jestli Rusko je hrozba nebo ne.

herminka
18. říj 2009

Andělko, jo, lidi nejprve psali svou nejoblíbenější z celého penza knih, z toho pak bylo sestavených top 100 a pak top 12. Ale prostě subjektivně mi připadá, že kdyby lidé měli na výběr např. z té stovky, zvolí opravdu tu svoji nejoblíbenější a nemusí přemýšlet, která z těch 12 je mu nejbližší, když mu je nejbližší úplně jiná (snad to nepíšu úplně zmatečně 🙂).

Rozhodovat o jméně dítěte někde na webu? 😲 To jí pak jednou někdo řekne "Jmenuješ se tak, protože to rozhodli diváci jedné televize"?! No hlavně aby se dostala do dobrých rukou a byla opravdu šťastná 🙂

Elit, doufám, žes s těmi věcmi strčila na dno skříně i svůj smutek ☹ Tady je každé slovo nevhodné, ale snad jen: drž se, bude líp!

Tibu, to snad není možné ☹ Musím se zítra zeptat kolegyně, která bydlí na takovém vyhnálově, jestli jim to už zapli.