Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

estrellita
23. říj 2009

aer: tak moje kamaradka ma manezla, ktery ma delsi vlasy nez ona, a zavidi mu je. ma je fakt hezke a je to neskutecny sympatak 😉

chaar: nejsi blazen, vzdyt je to hezky 😉 jen nevim, jestli mimco jen z maleho sluchatka neco slyselo 😉

madlisek
23. říj 2009

Treba kdyz se sluchatko strci do pupiku, tak to uvnitr slyset je 😀

aerin
23. říj 2009

jojo, estrel, tak to mame s kamaradkou stejne🙂 Vasek ma taky o dost delsi, hezci a kvalitnejsi vlasy nez ja🙂

deenakee
23. říj 2009

Příští týden jsem domluvená s kamarádkou, že mi udělá nějaké umělecké fota.. Tak pak Vám sem něco hodím....
Jinak bříško mám spíš menší.. mě to vyhovuje.. zvlášť když vím že mimi je aj tak velké.... 🙂 A přibrala jsem asi 8 kg... což je akorát

chaarleene
23. říj 2009

já mám velká sluchátka, takové nacvakávací placičky 🙂 mám blbý uši a pecky mi v nich nedrží 😀

tiburcia
23. říj 2009

chaar, já si myslím, že to mimi slyší...tak proč mu nepustit něco krásného 😵 😵

estrellita
23. říj 2009

dee: to je super, ze jsi pribrala jen 8 kg, stastna to zena 😉
madli, fakt? to je dobry vedet, to to ma pak rovnou pres pupecni snuru a muze se vrtet do rytmu hudby 😀

andelka
23. říj 2009

Deny, to máš super, určitě jsi kočka těhulka. Na fotky se moc těším 😵

Můj muž už teď plánuje, co bude naší blešce pouštět 😅 Někde jsem četla, že od 4.-5. měsíce už slyší i vnímá třeba když si hladíte bříško 😵 Já si ho teda hladím furt, ale mrně z toho ještě nic nemá 😀

herminka
23. říj 2009

Andělko, no právě, že nevíš, co to bude, tak jestli chceš vlňáčky zelené, fialové, žluté...? Řekni si pár barev, které by padaly v úvahu, a já něco pořídím 🙂 Nebo chceš počkat do doby, až budeš vědět, co to bude? Ale mám obavu, že by ses pak vlňáčků nemusela dočkat 😀 Raději bych kula železo, dokud je žhavé. Manžel asi nebude chápat, když mu řeknu, že pletu něco pro mimi a navíc pro někoho z modrého pejska (tak říká koníkovi 😀).

Elit, zapomněla jsem okomentovat psychologa - je to skvělé, jen ať vám to jde spolu i dál 😉 Culíkaté chlapy taky nemusím 😀

Deen, je fajn, že je vše, jak má být! Na fotky budu zvědavá 😉

Madli, na pletení není nic těžkého a na sloupkách už vůbec ne (zrovna jsem si doháčkovala klóbrc na zimu, jen na něj ještě musím přišít kytičku). Já zase obdivuji, když někdo umí šít, to jsem nikdy neovládla ☹

madlisek
23. říj 2009

No Hermi jednou se do toho pleteni pustim, moc se mi to libi a rikaji, ze je to i dobre proti stresu (ale to je asi kazda rucni prace 🙂 ) Ale tady to nepujde, musim delat veci do skoly. Budu muset pockat na doma a vytahnout sve jehlice ze zakladni skoly 😀

chaarleene
23. říj 2009

hermi, šít bych taky chtěl umět 😵 letos jsem se to začala pořádně učit, ušila jsem si 2 sukně a jako na potvoru jsem přišla do jiného stavu, takže se do nich už nevejdu 😀

andelka
23. říj 2009

Hermi. Tak to záleží i na tom, jakou barvu seženeš. Ale třeba zelené nebo žluté by byly fajn 🙂 Pomaloučku můžeš trénovat. Ale snad to tak složité nebude, Aerin se moc povedly už tehdy ty první.
Ehm, já jsem chodila rok na oděvní průmyslovku a dodnes šít neumím (ale kdysi jsem zvládla vyrobit i střih na pyžamo 😀 ). Ale mamka mě chce zapřáhnout, abych uměla aspoň ty rovné věci 😅 což chápu, že se mi bude hodit - na deky, polštáře, kapsáře apod.

herminka
23. říj 2009

Chaar, však po těhu je jako když najdeš, ne? 😉

Andělko, pletení jsem potrénovala na svetru, který jsem dokončila nedávno (ležel mi tam nedokončený snadi 10 let 😅), tak vlňáčky snad zvládnu 🙂 Chci se na ně vrhnout co nejdřív, dokud jsem správě tvůrčím způsobem naladěná 🙂

Rovné věci jsou jediné, co zvládnu ušít. Mým vrcholným kouskem byla sukně do gumy, kterou jsem si ušila kdysi na gymplu 😀

aerin
23. říj 2009

hermi, a mrkla by ses mi prosim na ten svetrik jak jsem psala...?🙂

andelka
23. říj 2009

Hermi: jo, tak to jo, to musíš využít tvůrčí nasazení 🙂 Už se moc těším na výsledek 😵

herminka
23. říj 2009

Aer, myslím na Tebe, zrovna jsem na to chtěla jít.

Andělko, škoda, že tu tu vlnu nemám, vrhla bych se na to hned 🙂

aerin
23. říj 2009

dekuju moc🙂

herminka
23. říj 2009

Aer, vyjdeme tedy z toho návodu na modrý svetřík z MMB, co jsem Ti posílala. Snad to pochopíš 🙂

PŘEDNÍ DÍL:Pleteme obdobně,ale bez rozparku a s hlubším krčním výstřihem.Proto po 23 cm od lemu uzavřeme prostředních 9 ok pro zakulacení uzavíráme v každé 2.ř. 1x 2 oka a 4x 1oko. (původně tam byly nějaké závorky, ba byl návod aplikovatelný na 3 různé velikosti, pro přehlednost jsem je vymazala)

- uzavřeme prostředních 9 ok: to je asi jasné - v dané výšce uzavřeš (ukončíš) 9 ok uprostřed, máš tedy střed výstřihu. Na každé straně Ti zbude část, která se plete dál k ramenům. Jednu polovinu necháš (já jsem si ji vždy přepletla na jinou jehlici podobné síly) a pokračuješ do konce v té druhé, až ji dokončíš, pak se k první půlce vrátíš.

- pro zakulacení uzavíráme v každé 2.ř. 1x 2 oka a 4x 1oko: uzavírá se vždy na straně výstřihu, tj. ne na straně rukávů. Uzavíráš hned u kraje takovým tím přetažením ok, jako když ukončuješ pleteninu (tj. nesplétáš oka, ale i to by bylo teoreticky možné). Uzavíráš, když pleteš směrem od výstřihu (na to určitě přijdeš - kdybys uzavírala, když pleteš opačným směrem, vypadalo by to divně).

- v každé 2. řadě: asi není třeba vysvětlovat - tzn. v jedné řadě uzavíráš, ve druhé ne (v jiných návodech samozřejmě může být např. v každé 4. řadě apod.).

- 1x 2 oka a 4x 1oko: přeložíš si do češtiny, kolikrát máš ujmout kolik ok 🙂 Tady to je, že nejprve jednou 2 oka a pak čtyřikrát po jednom oku.
V praxi to vypadá takto (už máme uzavřena středová oka a jsme přesně v bodě, kdy máme začít ujímat):
1. řada: ujmu na kraji 2 oka a normálně pletu až do konce
2. ř.: pletu bez ujímání
3. ř.: ujmu na kraji 1 oko (poprvé)
4. ř.: pletu celou řadu bez ujímání
5. ř.: ujmu na kraji 1 oko (podruhé)
6. ř.: pletu celou řadu bez ujímání
7. ř.: ujmu na kraji 1 oko (potřetí)
8. ř.: pletu celou řadu bez ujímání
9. ř.: ujmu na kraji 1 oko (počtvrté - a tím s ujímáním končím)
10. ř.: pletu celou řadu bez ujímání

Dál už není popsané, jestli se plete nějaký kus rovně, ale podle obrázku mi připadá, že asi ne, že už se to jen uzavře. Druhou stranu pleteš stejně.

Je Ti to jasnější, nebo jsem Ti zamotala hlavu ještě víc? Pokud bude ještě něco nejasného, ptej se 🙂 A pokud by to byl úplný guláš, zkusila bych Ti něco nafotit (ale nevím, kdy by to bylo 😒 ).

herminka
23. říj 2009

Aer, a ten svůj svetřík jsi začala plést podle nějakého návodu nebo z hlavy?

aerin
23. říj 2009

jeeeeeezis😀 no nevim, no...
tak trochu jasnejsi mi to je....
akorat teda mam zadni dil, takze to bude asi, ehm, melci, ne? potrebuju to fakt polopate, kolik ok kde😀

aerin
23. říj 2009

podle navodu, vcera jsem myslim hazela link...
http://www.chytrepleteni.cz/detska_sekce.htm
11. rada obrazku, ruzovo zluta pruhovana souprava🙂

aerin
23. říj 2009

takze, ted jsem teda v miste, kdy bych uz opravdu potrebovala ten vystrih a jak rikam, je to zadni dil a jeste tam prijde vsit kapucka...mam celkem 72 ok, kolik stredovych mam teda uzavrit? (a to taky pretahovanim nebo jak...? uprostred jsem jeste neuzavirala😀 )

jsem desna, co☹

aerin
23. říj 2009

jo a ted teda budu plect z licu, radu celou hladce🙂

aerin
23. říj 2009

juj, to je hodin...frcim, jdeme do cajovny hrat s kamaradama deskovky🙂 tak zatim pa🙂

a moc moc dekuju hermi!🙂

eirin
23. říj 2009

Moc vám všem děkuji za gratulace. Pomaličku tu zpávu zpracováváme a ještě jsme to myslím úplně nepobrali 😀
Rozebíraly se tu ruční práce, tak mě jediné, co opravdu chytlo, je pletení košíků různých tvarů a velikosti z pedigu. Plést svetry apod., na to je mamka a ségra, ale mě to opravdu minulo.
Deny, no to už je pořádný kusanec, my máme odhadem 2x1 gram 😀
Jo a mně se někteří culíkatí líbí, ale šedivé camfourky fakt néé.

chaarleene
23. říj 2009

eirin, tak aspoň že máš někoho v rodině, kdo ti to nadělení oplete 😀

já bych klidně ještě něco upletla, ale vůbec nemám šajn o velikostech a poslední pokus podle návodu skončil o dost větší, než měl být 😅 zkusila jsem udělat rukavičky od oka, ale bojím se, že jsou moc malé... a pak jsem ještě zkusila čepičku a u té už vůbec nevím, jestli bude použitelná 😅 jestli nebude moc malá 😅

eirin
23. říj 2009

Tak pozor, Komár si naštudoval rozměry kočárků na dvojčata a právě měří výtah 😀

Chaar, já mám pocit, že mají napleteno už do zásoby 🙂

chaarleene
23. říj 2009

eirin, tak to je muž činu 😀 jinak napleteno do zásoby - to užiješ 😀 zejména když budou dvě/dva 😀 a chcete vlastně vědět pohlaví?

herminka
23. říj 2009

Jé, Aer, myslím, že jsi to sem neházela (nebo jsem to nepochytila 😅). To je taky návod, když tam napíšou "s postupným ujímáním na průkrčník" 🙄 Zkusím se Ti zítra podívat do nějakého časáku s dětským pletením a napíšu. ALe ono je to hrozně těžko, protože každá příze je jiná. Ano, uprostřed se uzavírá taky přetažením - úplně stejně, jako bys uzavírala na konci, jen prostě uzavřeš několik uprostřed. Ale ten s kapuckou je trochu jiný - na zadním díle děláš výstřih postupem, který jsem popsala, jen mělčí, a vpředu jen uzavřeš prostřední jedno oko pro rozparek ve výstřihu, pak pleteš každou půlku zvlášť a ujímáš jen na bocích, ne "naširoko" ve středu.

Eirin, 2 x 1 gram 🙂 Pletení z pedigu se mi taky moc líbí a chtěla bych se ho jednou naučit (ech, já bych toho chtěla umět... Ještě štěstí, že budeme mít velký dům, kam mi vleze spousta materiálu na ruční práce 🙂).

Ale teď večer mě čeká jiná "ruční práce" - žehlení 🤐 Jsem slaměnka (manžel dělá na baráku - zítra bude nasazovat okna 😵), tak si k tomu něco pustím a snad to půjde rychle.

herminka
23. říj 2009

Eirin, tak ať Komárovi to zapálení vydrží 🙂