• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

27. srpna 2010 
hm, my tu nemáme dm :rolling_eyes: začalo ji totiž občas téct z jednoho prsu, vždycky je to jen pár kapek, ale přece jen představa, že se mi to stane někde na veřejnosti je děsná :pensive: :sweat_smile:

v pondělí jedeme do Brna, půjdeme do Brány, tak si tam koupím nějaké pratelné, ale teď to potřebuju urgentně řešit :grinning: protože v tom Brně musím vypadat reprezentativně a to s flekem na triku nejde :grinning:
29. říj 2009 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
začalo mi téct... jsem chtěl napsat :sweat_smile:
29. říj 2009 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, můžu vstoupit?
eirin: já pořád uvažuju, jestli to opravdu se dvěmi nejde, :frowning2: , mě se ty šátky strašně líbí. (zatím to vidím na to, že jedno vždycky dostane manžel)
29. říj 2009 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
No aj ti závidím... u mě ani kapka.. jsem zvědavá, co bude mimčo pít po porodu.. snad nebude moc hladovět...

Jinak co se týče šátek atd. já bych se bála spíš střední generace.. Babička s dědou mi říkali, že když byli malí tak se běžně nosilo v šatce (něco na způsob baby vaku). A že bez toho ženské neudělaly krok(kdo si taky na vesnici dřív mohl pořídt kočár , a kam by s ním jezdil, na pole?
Takže moji prarodiče mají pro šátkování pochopení - akorát nechápou proč to lékaři jednu dobu tak zavrhovali...
,, Dítě musí ležet na rovném..... atd... ,,

My se furt rozmýšlíme pro tu dulu. Byla fakt moc milá a asi do toho půjdu. právě proto že moc nevěřím personálu a chci aby někdo během porodu přemýšlel za mě, jestli tenhle výkon je nutný, nebo jen preventivní. předpokládám, že moje inteligence nebude moc na úrovni : )))
29. říj 2009 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak dvojčata šátkovat jdou, ale je to dřina. Spíš si myslím, že je výhoda mít třebas jeden obyč kočár a jedno mimčo hodit do šátku, druhé do kočáru. S takovým kočárem se dá dostat všude mnohem lépe než s dvojičkovým. Mimča se v šátku samo můžou střídat. A hodí se to aj když jedno třebas spí a druhé vyžaduje pozornost.. určitě bych jeden šátek pořídila...
29. říj 2009 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj geliv :slight_smile:
Deny, jenomže to bychom museli mít dvojčatový kočárek, k tomu ještě normální kočárek, to asi spíš budeme všude vozit a šátkovat budeme společně s komárem, když to bude vhodné..
29. říj 2009 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak jak tu eirin řešila, že se jim nevejde kočár do výtahu, tak jsem si uvědomila, že vůbec nevím, jak to budu s kočárem dělat :sweat_smile: výtah nemáme, jsme ve druhém patře, do sklepa s kočárem nezajedu a představa, že budu pokaždé zvonit na manžela, aby mi šel vynést kočár nahoru, je nic moc :sweat_smile: nemluvě o tom, že máme úzkou chodbičku v bytě, takže ani tam nebude moc kam dát... musím zjistit, jestli tu třeba není kočárkárna :unamused:
29. říj 2009 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
eiri, co se ti na tom nelibi?:grinning:
29. říj 2009 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aer, všechno.. nespatřuji v tom jedinou výhodu. Manipulovat ta paní stejně s ničím nemůže, na prcka vzadu nevidí, když jsou oba vepředu - chudáci záda. To mě fakt nenadchlo.
29. říj 2009 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
no musi to byt fuska :confounded:
29. říj 2009 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak myslíš : ) Kamarádka má dvě mimča strašně rychlo po sobě a velmi si chváli možnost mít jedno v kočíku a jedno v šátku.. Myslím že by stačil nějaký starý kočár... který by jste třebas nechávali na chodbě.... S dvojkovým kočárem se nikam moc nedostaneš.. jsou s ním fakt všude problémy.... vlezete se maximálně do nemocničního výtahu...
29. říj 2009 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky se mi to nějak nezdá, když je jedno na zádech, tak si nemůžu sednout např na lavičku nebo houpačku, a když jsou oba vpředu, tak mi přijdou celkem utiskovaní.
29. říj 2009 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
četla jsem o tom článek v děti a my... paní popisovala cestování s dvojkami jako fakt akční věc (hlavně pokud jsi ve větším městě, kde jsou všude metra, tramvaje a autobusy.... Ale promyslete si to... záleží hlaně na tom kde bydlíš, v jaké části a kam budeš jezdit
29. říj 2009 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Deny, u nás v baráku se nedá na chodbě nechat ani bota :sweat_smile: Kvůli jakýmsi požárním předpisům tam nesmí být vůbec nic. Uvidíme, zda vyšpionim, jestli tu dole není nějaká kočárkárna, to by potom šlo. Ale zatím času dost..
29. říj 2009 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ale na zadech se nosi deti normalne, ne....? :sweat_smile:
29. říj 2009 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aer, jak to myslíš, že normálně?
29. říj 2009 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
no...normalne...stejne jako na brise.... :sweat_smile: az od nejakyho veku teda...
29. říj 2009 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, naše osobnost se dneska zase projevila :grinning:
manžel vařil v kuchyni čaj, já jsem ještě ležela a mimčo mě začalo kopat těsně pod pupíkem - bylo to cítit i rukou, tak jsem počkala asi 4 kopnutí, abych si byla jistá, a zavolala jsem manžela... a co myslíte, jak si tam manžel dal ruku, tak mimino přestalo :sweat_smile:
29. říj 2009 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
No to jo, když už jsou větší.. já právě myslela, že myslíš odmalička..
29. říj 2009 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
29. říj 2009 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aer, a to mi už přijde právě moc malé.
29. říj 2009 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
na zada bych davala az kdyz dite samoudrzi 100% hlavicku, protoze vzadu neni pod kontrolou. jinak proc ne :slight_smile:
29. říj 2009 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Estrelko, já taky.
29. říj 2009 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja bych si na to taky netroufla, navic takhle maly mimi, co se koji kazdou chvili...peknej opruz, vazat to treba na 15 minut:grinning: sle ocividne to jde:slight_smile:
29. říj 2009 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já malé mimi do šátku asi nedám...až bude větší, tak se bude nosit o sto šest....schválně jsem si našla uryvek z jedné knížky:
Je to o chování ve svislé poloze - zdálo by se, že dítě v šátku nebo v klokance je zajištěno velkou plochou záchytných bodů, které mu nabízí pohodlí a úchyt hlavičky brání proti kývání. Přesto není možné vyloučit, že hmotnost hlavičky působí nepřiměřeně velkým tlakem na páteř proti zachycenému zadečku. Pokud se navíc v tomto úchopu předkláníme, hopsáme atd. nároky na páteř mohou být velmi nepřiměřené (negativní dopad na držení těla, zvýšená dráždivost apod.).

myslím si, že je to pravda...viděla jsem obrázek poměru hlavy a těla od novorozence až po dospělého člověka.....výška těla po narození jsou 4 výšky hlavy a u dospělého je to 8 výšek hlavy....si představte, že byste jako dospělí měli 2x těžší hlavu než máte.....muselo by to působit na záda a páteř :wink: toť můj názor :grinning: :grinning: :grinning:
29. říj 2009 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
vsak jo, tibu, kazdej mame svuj nazor:slight_smile:
29. říj 2009 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek