• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

27. srpna 2010 
To hlodání znám, sice mi to hlodá jen rok, ale i to stačí a překážkou je práce a dům :unamused:
20. lis 2009 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
hermi já nad tím uvažuju čím dál tím víc....a došla jsem k závěru položit si otázku, jestli až se nějaký důvod vyřeší jestli mi to bude stačit nebo vyvstane nový? no a zjistila jsem, že by to tak bylo asi do nekonečna....u nás jsou to jen peníze...ale snad se to brzo urovná...a co u tebe práce? jakože chceš ještě změnit?
20. lis 2009 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
hermi, kdepak, jsem stiiiir :grinning:
20. lis 2009 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky mne desne boli v krku, jsem zahlenena...proste hruuuza :frowning2: dneska se pujdu poptat do jedne lekarny co muzu brat (maji tam i prirodni leciva a homeopatika)
20. lis 2009 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem byla přihlášená na přednášku o nošení a pro malý zájem byla zrušena :angry: takže nic z toho... naživo jsem viděla kámošku, jak vázala holčičku do kolíbky, té u toho asistoval manžel... a jinak jsem viděla jen nějaké fotonávody a tak :sweat_smile: ale zase jsem docela zručná, tak si myslím, že to zvládnu :grinning: k Vánocům jsme si od tchánovců vymysleli šátek - dala jsem na doporučení aerin a vybrala jsem ten elastický, s tím by to mělo jít snad dobře :slight_smile:

jinak se musím pochlubit, včera jsem začala s výrobou vánočních věnečků :dizzy_face: chtěla jsem si nakoupit stuhy, ale na trzích měli prd a ve městě v galanterkách jsem taky žádné vhodné nesehnala, takže budeme mít věnce z twist artu :sweat_smile: zatím jsem obalila jeden korpus a ten twist art vypadá dost dobře, líp, než jsem čekala :dizzy_face:
20. lis 2009 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tibu, přemýšlela jsem nad tím stejně, ale vyšlo mi, že pokud bude barák dostavěný a práce jistá, plození nebude bránit nic. S prací je problém ten, že nevím, zda budou peníze na to, aby mi prodloužili smlouvu :unamused: A pokud neprodlouží, je nasnadě otázka, zda hledat něco jiného a tam aspoň rok pracovat, nebo se vrhnout na dítě zrovna.

Aer, ha, tak odporuješ mé teorii :grinning: Určitě můžeš kloktat vincentkou. A pokud jsi zahleněná a jíš mléčné výrobky, vynechat je.
20. lis 2009 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aer, a hlavně ne šalvěj!
20. lis 2009 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mně přijde, že u nás je čas na dítě tak akorát.. nějak myšlenky na potomstvo přišly až co jsem poznala komára :dizzy_face: Ale to zase přišly hodně rychle. Sice mi už bude třicet, ale zase mimča budou dvě. A vždycky jsem chtěla mít před dětmi vyřešené bydlení, peníze a práci, což chápu, že může být úplně na vedlejší koleji, pokud má někdo mateřský pud už příliš silný.

Chaar, kolik věnečků budeš dělat?
20. lis 2009 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás dělá adventní věnec vždycky manžel - ale loni jsem nějak neprozřetelně vyslovila, že ho budu letos dělat já :grinning:
20. lis 2009 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
téda dělat adventní věnec manžel tak nevím nevím co donese :grinning: :grinning: :grinning: já je budu dělat příští sobotu...už se těším :dizzy_face: :dizzy_face:
20. lis 2009 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
hermi, diky, nad Vincentkou uz jsem premyslela, asi se pro ni dnes stavim...a taky mozna pro nejaky lactobacily...

ja budu delat adventni venec snad taky pristi sobotu, at muzeme v nedeli u koncertu zapalit svicku :dizzy_face: a tuto nedeli snad udelam pernicky...
20. lis 2009 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
hihi, kouknete na muj pas:grinning:
jen jsem to zkousela, jdu to zase smazat:slight_smile:
20. lis 2009 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
krásné datum :wink: :dizzy_face:
20. lis 2009 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
aer: ja to prosvihla :slight_smile: jake je tedy datum? :wink:
20. lis 2009 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
no nejvic kalkulacek vcetne te tady na MK se shoduje na 30.7. :slight_smile:
20. lis 2009 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je lev, nebo uz panna? :slight_smile:
20. lis 2009 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, myslim ze lev......
muj bracha je panna a je az 5.9., tak to by bylo dlouhy obdobi panny...

holky ten krk je cim dal tim horsi a zacinam mit podezreni, ze za to z casti mozna muzou i ty moje podelany osmicky, protoze me boli trochu i koren jazyka...ach jooooo :sweat_smile:
20. lis 2009 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, lev je 23.7. - 22.8.
tak treba porodim driv a budu mit doma druhyho racka :dizzy_face:
20. lis 2009 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já se obávám, že vytoužené blížence mít doma nebudeme...

Aer, lev je taky dobrý, to je moje mamka :slight_smile:
20. lis 2009 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vasek je rak s ascendentem ve lvu :grinning:
20. lis 2009 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aer, jestli jsi v práci, tak tam určitě máte sůl, vykloktej si aspoň slanou vodou. Nepřipadá mi, že by to pomohlo proti bolesti okamžitě, ale lepší než nic.
20. lis 2009 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
asi to po obede zkusim:frowning2:
20. lis 2009 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lev je fajn :slight_smile:
My bychom měli mít Býka, veverka by se měla narodit někde mezi koncem dubna a koncem května a to je skoro celou dobu Býk.
No, nemoce, to je radost. Já mám z lékárny Oscilococcinum a když mám pocit, že na mě něco leze, vemu si to. Na kašel je pak Stodal, taky homeopatikum. A jinak kloktat slanou vodu nebo vincentku - tu si stříkám do nosu.

Holky, víte že máte pravdu? můj muž by klidně měl víc dětí, ani nemá žádný strop, klidně 4 prej. Ale to záleží na spoustě okolnostech, základ jsou ty 2.

Víte co, s tou prací je to takové ošemetné, jistota není nikdy. Jednu chvíli se může zdát doba optimální a pak buch, přijde buď krize nebo nemoc, nebo reorganizace nebo kdoví co a je to zase v pr....Jeden důvod pomine a druhý přijde.
Já jsem teda o dětech začala uvažovat někdy v 18, s prvním klukem. Ale to přicházelo tak co půl roku a drželo mě to maximálně týden. Ale kdyby se něco stalo, taky by se dalo, jak psala Hermi, nespat s klukem, kterého si neumíš představit jako otce. Naštěstí se brzy objevil můj muž a spolu jsme časem o dětech taky mluvili a to bylo úplně jasné, že tohle je otec pro moje děti. to jsem věděla tak po 3 měsících a on taky. Do svatby jsem pak o tom moc nepřemýšlela, brzdila mě škola. Ale ten poslední rok na VŠ už to dostávalo obrysy a se státnicema se to rozjelo naplno. Ale upřímě můžu říct, že skutečný pocit, že mimčo chci, přišel až teď. Musí to být strašné, toužit hodně po dítěti, třeba několik let a pak ještě zjistit, že to moc nejde a snažit se delší dobu. Já jsem vděčná, že jsme do toho spadli tak narychlo.
20. lis 2009 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
jooo, andelko, to neni nic moc:grinning: neco o tom vim:grinning:

ja jsem taky vedela po dost kratke dobe, ze V, je ten pravej :dizzy_face:
20. lis 2009 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé, aer, to má zrovna můj manžel narozeniny :dizzy_face:

jinak my máme v rodině hodně lvů (taťka, teta, obě babičky, manžel) a všichni suproví :wink:

co se týče věnců - zatím tu mám 3 korpusy, chci udělat jeden na dveře a jeden na stůl a uvidím, jestli ještě vymyslím umístění pro třetí :slight_smile: já nemám moc ráda věnce z chvojí, takže jsem chtěla udělat ze stužek, měla jsem i celkem přesnou představu, ale bohužel stužky nejsou, tak musím improvizovat, mám tu skořici, sušené pomeranče, ještě koupím badyán, nějaký ten twist art - no, uvidím :slight_smile:

mám takový nápad, že bych ten na stůl udělala bílý a ozdobila ho právě tím kořením a pomeranči - bylo by to netradiční, ale aspoň by se nám to sem hodilo :sweat_smile: :grinning:
20. lis 2009 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
aer: No právě, proto z vás mám takovou radost a moc vám to přeju :slight_smile:

char: výborný nápad, netradiční, ale krásné to bude. :slight_smile:
Já teda budu taky dělat věnce, asi dva, jeden pro nás s jeden pro bráchu. Místo chvojí dávám buxus (krušpánek), je to taky zelené, nepíchá to a neopadává tomu jehličí :sweat_smile: ale ještě teda na to nic nemám, žádné stužky, svíčky ani bebechy. Tak snad to též stihnu do Adventního koncertu, taky zapalujem s Kubiškou a spol. :slight_smile:
20. lis 2009 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
aerin: mě na odkašlávání dali v lékárně jitrocelový sirup a jako kapky na uvolnění nosu Pinosol, ale obojí mi to přišlo na nic...já jsem spíš chemik než bylinkář a myslím, že to bylo vidět i na manželovi, stejné příznaky, ale on si mohl dát coldrex a bromhexin a je jako ryba za poloviční čas :wink:
20. lis 2009 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jo, des, co nadelame... :sweat_smile:
ja jsem doma objevila nejaky prirodni kapky co se muzou i v tehu, biotusil se to jmenuje...ale je to uz prosly:grinning: myslite ze to vadi?
20. lis 2009 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
20. lis 2009 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
aer: a jak dlouho je to prošlý? :wink: Většinou to asi mají nadsazený, ale stejně bych neriskovala a šla si raději koupit nový...
20. lis 2009 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek