Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

madlisek
4. pro 2009

Mnam, to zkusim 😵 Dekuju!

aerin
4. pro 2009

jo, ja jsem je jednou taky delala napul ze spaldove mouky plus druhou pulku tvorila kukuricna a byly taky moc dobry🙂

aerin
4. pro 2009

a jeste neco, vzdycky je delam z dvojite davky 😀

tiburcia
4. pro 2009

vypadá to dobře, vyzkouším je 😉

herminka
4. pro 2009

Já jsem tam dneska místo půlky mouky namlela ovesné vločky a dala kokos. Jo, a jednou jsem je dělala bez čokolády a se skořicí, chutnaly jako esíčka 🙂 Mají úspěch u všech 🙂 Jo, a nevím, Aer, jestli máš stejnou zkušenost, ale mně připadá, že jsou dobré až trochu rozleželé, tak po týdnu.

aerin
4. pro 2009

no ja se s nima laduju klidne hned😀 a delam je fakt malicky

herminka
4. pro 2009

Já je většinou před manželem schovám a jíme je až uleželé 🙂 Dělám je tak 3-4centimetrové.

tiburcia
4. pro 2009

hermi moc krásná výzdoba a super nápad 😉

přidala jsem do alba fotky věnců co mám doma + jeden od tchýně...

zbytek co jsem dělala budu mít fotky až příští týden 😉

herminka
4. pro 2009

Tibu, děkuji, od Tebe, takové estétky, mě to obzvlášť těší 😵 Asi nejvíc se mi líbí Tvůj červený věnec, nádhera! Jo, nevím, jestli jsem Ti psala, že jsem váš byt ukazovala manželovi a byl nadšen 😉

herminka
4. pro 2009

Bluemchen, bohužel netuším ☹ Čípek nesleduji.

tiburcia
4. pro 2009

hermi není zač 😉

jsem moc ráda, že se mu líbil 😉 je to výtvor asi pěti letý, ale snad zdařilý 😀 víš jak, mě se líbí a komu ne tak... 🤐 😀 😀 😀 😀

elitera
autor
4. pro 2009

Hm, tak ty siamský dvojčata zemřely ☹ Upřímnou soustrast jejich rodičům 😔

milmic
4. pro 2009

Obě??
Já slyšela, že jenom jedno. 😒

tiburcia
4. pro 2009

jj už obě 😔

milmic
4. pro 2009

Chjo. 😒 😒

deenakee
4. pro 2009

Jaj.. to je mi líto... snad se aspoň moc netrápily....

Aer.... škoda že jsem si vypla notebuk.... jsme mohli jít spolu... já jsem obvolala všechny kamarádky a známé.. ale nikdo nemohl.. tak už jsem se s tím smířila... a pak jsem si řekla že nejsem invalida.. stahy mě přešly... a máme to do města dvě zastávky tak půjdu sama... 🙂
A bolo to supeeeer. Nakoupila jsem dárky co jsem chtěla , dala si trdelník a prožífvala tu atmosféru... ještě krásnější trhy než na svoboďáku jsou na zelném trhu... tam se mi to fakt líbilo... ale jen jsem to proběhla.. a když bude manžovi líp, půjdeme tam v neděli... už se těším.... Bez něj to nebylo ono... Ale zas jsem nakoupila ty dárky (v neděli by už měli v obchodech zavřeno) a mám konečně číňák a jasmínový olej k porodu... Maželovi jsem donesla alespoň slovenské sýry...
Díky moc všem za podporu.... 🙂

eli.. tak to se stav až porodím .. akorát možeš tam aj přes ten zákaz návtěv? Dyžtak mi prosím pošli ještě číslo do IP

deenakee
4. pro 2009

jinak s výzdobou obdiv všem šikovným estetkam.. mě to zdobení mo nejde.... 😀

elitera
autor
4. pro 2009

ajo, zákaz návštěv, na to jsem zapomněla. No to bych asi nepřišla... 🙂))

madlisek
4. pro 2009

Ahoj holky 🙂

Tak slavnostne oznamuji, ze u nas snezilo asi 20 min a uz je zas slunecno, i kdyz pekna zima 🙂 Kazdopadne v televizi se o nicem jinem nemluvi 😀

Aer/Hermi, dekuju za recept! Dnes nebo zita se do toho pustim 🙂

Hermi, procitala jsem si knizku a dost me vydesilo, ze autorka v sekci o nevhodnych bylinkach vyjmenovala kompletni obsah bylinkoveho vybaveni me kuchyne, snad jen nove koreni zustalo usetreno 😀

Deen to muselo byt super na trzich 🙂

madlisek
4. pro 2009

Ted ctu ze dvojcatka umrela ☹

estrellita
4. pro 2009

hermi, taky dekuji. jeste jsem nemela cas na to kouknout a dneska jsem si z posty prinesla RaBR, tak asi bych mela zact tim od herminky, kdyz RaBR je az na decka, co? 😅

madli: ve strucnosti, ktere jsou skodlive?

s tema dvojcatkama me to mrzi. strasne lituju jejich rodice. dozvedet se neco takoveho 14 dni pred porodem.....museli mit vsechno pripravene, strasne moc se tesit, a pak tohle 😔 U mamky v nemocnici lezi holka 25-30, která chytla v tehotenstvi praseci chripku, ale jeji organizsmus to nezvladl, tak ji museli minuly tyden delat cisare - malinke zachranili, ale ona je na tom hodne spatne, a vypada to, ze umre. od porodu je v bezvedomi. kdyz mi to mamka rikala, tak jsem si zase uvedomila, jak je to zdravi a stesti silene pomijive 😔 😔 tak se vsechny moc opatrujte"

madlisek
5. pro 2009

Estrel, napr. bazalka, oregano, tymian, skorice, zazvor...no proste vsechno dobry 🙂 To je hrozny s tou holcinou ☹ Snad se ji podari zachranit 😔

lucitee
5. pro 2009

tak kamoska ma Adinu 🙂

se vam to pece z normalnich surovin co 🙂 ja to mam krapet tezsi 😀

herminka
5. pro 2009

Holky, tu knížku jsem ještě nečetla (ale možná dnes začnu 🙂), ale třeba u těch bylinek si myslím, že je to tak, že pokud si jich dáte jen trošičku do jídla, nemělo by se nic dít. Jiná věc by asi byla, kdyby si těhule dala čaj typu yogi nebo dáta massala či dejme tomu čaj dobromyslový (tj. oreganový) nebo majoránkový. Tak to chápu já, prostě nepřehánět a všeho s mírou.
Jako přesný opak vidím sýry z nepasterovaného mléka - člověk si tu přečte od spousty holek "však jsem ho nesnědla moc" nebo něco v tomto duchu, jenže ony nechápou, že nejde o množství, ale o to, že v tomto případě na množství nezáleží, listerie může být i v tom pidikousíčku sýra, který snědly.

Luci, gratulace kámošce 😵 Jak to myslíš, že to máš s pečením těžší, někdo z vás něco nemůže? Já jsem taky trochu omezená, nemůžu mléko a mléčné výrobky.

Pokud je někdo, kdo mi posílal IP a nedostal mail, ozvěte se, ale myslím, že jsem snad žádnou z vás nevynechala.

estrellita
5. pro 2009

herminko, souhlas, ja bych treba tyhe syry fakt vubec nejedla. vzdyt je spousta jinych dobrych, kteryma to muzu nahradit 🙂

herminka
5. pro 2009

Estrel, přesně tak. Ale pokud vím, nevadí, když daný sýr projde tepelnou úpravou u Tebe (třeba si jím něco posypeš a zapečeš). Jak jsem psala v předchozím příspěvku, mám posledních pár měsíců s mléčnými výrobky problém, a zjišťuji, že to jde u bez mých milovaných sýrů (byť začátky byly krušné).

"ony nechápou, že nejde o množství, ale o to, že v tomto případě na množství nezáleží," - ech, to je tak, když člověk předělává větu a pořádně si ji pak nepřečte 😀

estrellita
5. pro 2009

hermi: ja jsem ti rozumnela 😀 no ja uz nejim jogurty, taky mi nedelaly dobre, ale jinak syry jim v pohode. a samozrejme mi chutnaji ty vic tucnejsi 🙂))

herminka
5. pro 2009

Já jsem měla ráda sýry, jogurty, tvaroh a donedávna mi problémy nedělaly. Ještě tak před rokem a půl jsem je jedla klidně 3x denně. Pak jsem to omezovala na cca 2x za týden (problémy jsem ještě neměla, ale říkala jsem si, že mléko fakt není tak prospěšné, jak jsem si vždy myslela), tak to úplné vynechání nebylo ve finále tak hrozné, ale stejně občas dostanu chuť třeba na skvělé korbáčiky od manželova strýce (ty z obchodu jim nesahají ani po kotníky). Ale "bezmléčný" člověk je na tom stejně ještě pořád líp než třeba celiak 🙂

aerin
5. pro 2009

holkyy, jenze chute jsou svina, ja bych si taaaak dala hermos 😀 a smazenej bych ho mohla......? ☹

milmic
5. pro 2009

Holky,
teda já jsem úplnej mlíčňák, takže až budu těhotná, tak budu strašně trpět.
Já piju furt mlíko, jím bílý jogurty a piju acido mlíko s banánem. 😖
To nevím, jak přežiju.... hlavně nevím, co budu snídat. :(