• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

27. srpna 2010 
holky tak mám konečně po náročném víkendu :wink: :dizzy_face: a už se těším, jak si za chvíli vlezu do postele :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning:

jinak sem opět filozofovala á la konec světa, atd...a přemýšlela jsem nad mateřstvím, všeobecně, samosebou :grinning: :grinning:

je zvláštní že jsou lidi, kteří se ohromně těší na těhotenství, jak ho budou prožívat, na miminko...těší se na kontroly, připravují si věci pro mimi (výbavu, oblečení, chystají pokojíček), chodí cvičit, příprava na porod...po porodu se radují z každé chvilky s mimi, obdivují jak něco tak krásného může být jejich a je jejich součástí....těší se jak bude sedět, chodit, mluvit......atd atd atd

a na druhou stranu jsou maminy, které otěhotní ani neví jak, nebo k těhotenství dojdou věkem (či zkušenostmi? či bůh ví čím), návštěvy k dr je obtěžují, neustále si ztěžují co jim těhotenství přineslo za neduhy....po porodu mají dítě jak kabelku nebo na ukazování známým, že už ho mají taky....atd atd atd

přemýšlela jsem nad tím snad celé odpoledne opravdu jsem většinu lidí s dětmi co znám, dokázala takhle ,,vyselektovat"....a víte co je zvláštní? že ikdyž obě ty maminy ty děti mají rády (milují je),vychovávají, atd.... tak mi připadá, že stejně jednou ty děti poznají do jaké míry je rodiče milují a co jsou pro ně ochotni udělat.... :sweat_smile:
6. pro 2009 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přesně tak, každý to má jinak, neberte prosím nějak špatně to, že píšu, že nechci pekárnu :slight_smile:

Madli, chleba peču buď v chlebíčkové formě (takové té hranaté, ne v srnčím hřbetu :grinning:) nebo v kulaté skleněné zapékací misce. Takže i to jde.

Andělko, vím, jaké to je trápit se s ekzémem :frowning2: Měsíčkový krém na ruce Alverde jsi zkoušela? Je opravdu moc dobrý. Nebo Cannaderm má výborné krémy Atopos a Exema. Ale připadá mi, že fungují skoro stejně jako to Alverde, které vyjde zhruba na třetinu (60 nebo 70 Kč vs. cca 220).

Perníčky budu péct s maminkou v úterý (tedy jestli nebudu muset být dlouho v práci :rolling_eyes:).

Aer, přesně tak, nedělej si vůbec špatné svědomí z toho, že odpočíváš, je to normální a miminko to asi potřebuje :slight_smile:

Tibu, zajímavá úvaha. Nevím, co bych k ní dodala, souhlasím.

U nás je docela sranda. Teď, 2,5 roku od svatby někteří projevili lítost, že nemají vystavenou naši svatební fotku (jsou to tací, od kterých bychom to vůbec nečekali), tak je budeme rozdávat :grinning:
6. pro 2009 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
!!!
Holky, je tu ještě někdo, komu nepřišel mail? Posílala jsem to některým v pátek dopoledne z pracovní adresy (protože ze soukromé to nešlo vůbec) a asi stávkovala či co.
Nerada bych vypadala nespolehlivě, že jsem něco slíbila a neposílám :slight_smile:
!!!
6. pro 2009 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Samomluvu završuji svým receptem na chleba :slight_smile:
Rychlý domácí semínkový chleba
3,5 dl vody, půl kostky droždí (tj. cca 20 g), 500g celozrnné mouky, 2 lžičky soli, 50g dýňových semínek, 50g slunečnicových semínek, 2 lžíce octa
Odložíme jednu lžíci obou druhů semínek. Droždí rozpustíme ve vlažné vodě, přisypeme mouku, sůl, ocet a 3 minuty hněteme elektrickým hnětačem. Nakonec přidáme semínka. Hranatou formu důkladně vymažeme tukem, dáme do ní těsto, povrch potřeme vodou a posypeme zbylými semínky. Ihned vložíme do vyhřáté trouby (já nechávám cca hodinu kynout) a pečeme zhruba 50-60 minut.
6. pro 2009 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky já se dobrovolně přiznám že pekárnu nemám a chleba nepeču...já ho moc nejím a manžel by ,,tenhle" chleba nejedl :wink:

ale ty sušenky vyzkouším :wink: :slight_smile:
6. pro 2009 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak hermi moc díky za tu knížku...už jsem ji přečetla :grinning: :grinning: :grinning: super je ta kapitola o alkoholu a o bylinkách :wink: a nej je kapitola Není nad plánované rodičovství :dizzy_face:
6. pro 2009 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tibu, to jsem ráda :slight_smile: Já taky nepeču chleba nějak extra často, spíš třeba, když čekáme návštěvu, pro nás dva je ho totiž hodně (a z menšího množství by to už asi byla placka a ne chleba :grinning:).
6. pro 2009 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
tibu, já jsem se nějak nenašla ani v jedné skupině :sweat_smile: :grinning:

aer, záleží, co máš za programy... třeba tu rýžovou kaši dělám na program "marmeláda", trvá to dlouho, ale stojí za to :dizzy_face: hlavně u toho člověk nemusí stát, nepřipaluje se to a tak... na kynuté těsto mám extra program, je z něj krásné :dizzy_face: a na těsto na perníčky jsem použila program "těstoviny" - umíchalo to krásně :slight_smile: jak jsem teď těhotná, tak mě vypracovat těsto stojí hrozně moc sil, bývám z toho groggy :unamused: :sweat_smile:
6. pro 2009 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak na vypracovani testa mam chlapa, takze to mi nevadi :grinning: ja vzdycky navazim, on unahna :dizzy_face:
6. pro 2009 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
tibu: Tak my se s manželem zatím nacházíme v první skupině...než přijde realita, že :grinning:

hermi: Alverde jsem nezkoušela, ale prubnu. Mám teď šílenou spotřebu krémů na ruce, musím si je mazat po každém větším mytí rukou, strašně mi to vysušuje kůži.

aer: Asi tě nepotěším, že já jsem unavená dosud :sweat_smile: Jako jde to, ale nevydržím co dřív. Když vstávám brzy, chodím si odpoledne lehnout (aspoň odpočinout když ne spát). Když vstávám kolem 10h vydržím normálně, ale zas si připadám jako magor, když v 11h snídám :grinning:

My teda pekárnu máme, ale pekli jsme jednou. Nějak se toho bojím, holt technika. Ale chleba je z toho fajný, původně ji měla tchýně, pak koupili novou, tak nám ji dali. A chleba mi moc chutnal, co dělala - i normální i bezlepkový.
6. pro 2009 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andělko, před těhotenstvím jsi problémy neměla? Jak Tě tak čtu, docela se děsím, že by se mi ekzém vrátil (mám teď skoro 2 roky pokoj - zbavila jsem se ho vysazením alergenu). Alverde zkus, znám spoustu lidí, kteří na něj nedají dopustit (včetně mě). Ale vem měsíčkový. Mají teď novinku brusinkový, ale ten jen lehce hydratuje, ale skoro nepromastí.
6. pro 2009 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Odesílám rychleji, než myslím - měla jsem na mysli, že se děsím návratu ekzému v těhotenství (jinak ani tolik ne).
6. pro 2009 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
hermi tak mas pravdu ze dnesne mlieko je uz o inom ako kedysi.... detska lekarka nam povedala ze cim neskor zacat davat kravske, lebo v kupovanych nie su uz skoro ziadne vitaminy a tak. no mame tu ten automat na mliecko, tam je kvalitnejsie, ale to zad Deniskovi nechuti. pomaly prechadzame na kravske, ale len to kupovane vypije.... tak asi zostavame pri nom. ja mlieko same neznesiem (teraz obcas ano) tak ja ho na litre nepijem.... ale mliecne vyrobky teda v oooobrovsykch mnzostvach... zivot bez jogurtov by bol pre man neznesitelny.... :unamused:

hermi a mne mail neprisiel :unamused:

andelka ja mam s rukami podobne problemy, mala som aj nejake masticky od koznej - kortikoidy a podobne, ale nezaberali a kedze na mna kozna neurobila nejaky extra profesionalny dojem a druhy kozny je tu vraj este horsi, , tak som sa na ne vyklaslala...... teraz mi najviac zabera neutrogena z drogerie, tak ficim teraz na nej, hlavne cez zimu je to o drzku :confounded:
6. pro 2009 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aer: Mě, stejně jako Andělku, únava taky nepřešla. Odpoledne zdřímnout si nemůžu, když jsem v práci celé dny, a tak večer chodím spát strašně brzo. Už se těším, že od příštího týdne mám dovču až do konce roku, i když teda v úterý ještě musím odučit poslední přednášku, ale to už bude v klídku. A pak už nebudu dělat vůbec nic :grinning:
7. pro 2009 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
eli: tak pro me je to velka vymozenost, protoze diky ni si upecu dobrej chleba. Kdybych ho mela placat v ruce, je to potiz, protoze ta mouka i cela ta smes se chova jinak nez normalni. A ja si s kynutym testem moc netykam. Navic pekarnu mam doma na severu a pres tyden jsme v byte kousek za Prahou a tak pecu jednou za dva tydny o vikendu a davam do mrazaku. V tejdnu si stejne musim kupovat ten drahej nekde v krame. On totiz ten bezlepkovej nevydrzi dlouho a bez rozpeceni neni dobrej. V byte skoro nic nemame.

Ze vseho nejradsi bych se zakousla do vypeceny patky normalniho kminovyho chleba :slight_smile:
7. pro 2009 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jasně, Luci, s bezlepkovým pečivem nemám zkušenosti a jsem za to celkem dost ráda. Můj šok ohledně 4 hodin pečení se týkal spíš normálního chleba, netušila jsem, že ty bezlepkový směsi se chovají jinak :slight_smile: Já mám zaděláno během 5 minut, po vykynutí přesunu do formy a to je veškerá práce, kterou s tím mám.
7. pro 2009 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já tedy musím říct, že pekárnu taky používáme hodně často. Poslední dobou jednou za dva dny. Výhradně na chleba, těsto jsem v ní ještě nezadělávala, ale to spíš proto, že mě baví zadělávat ručně.

Luci, to je mi líto, že s tím máš takové trápení.. To věřím, čerstvý kmínový chléb... mmmm... dobrota. Můžeš si někdy aspoň trošičku zahřešit?
7. pro 2009 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
eli: doba peceni v domaci pekarne tmavyho bezlepkovyho a tmavyho normalniho trva stejne. Je to proste program na celozrnnej chleba. Ale i svetlej trva 3,5 hodiny. Nahrejvaj se suroviny, tak to hnete, pak to kyne, odpociva, hnete, znovu kyne a pak asi hodinu pece.

Kdybych to mela delat rucne a pect v normalni troube, trvalo by to min, ale vysledek je nejistej. Jednou jsem to zkusila a chleba byl nizkej a hutnej.
7. pro 2009 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eli, ty pekárny mají různé režimy, taky někdy, když pospíchám, používám ultrarychlý - to je včetně zadělání a upečení kolem 50 min. Ale ten chleba není takový, jako když se použije tříhodinový program. Je takový "odfláknutý".
7. pro 2009 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
eiri: nemuzu, driv jsem to obcas delala a pak mi bylo blbe. Takze jedinej lek je striktni dodrzovani.
I presto uz mam 4 druhy cukrovi, se s tim poperu :slight_smile:
7. pro 2009 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jasně, pokud se ty směsi chovají tak nebo onak, tak je jednodušší se s tím nepiplat a frknout to do tý pekárny. Já mám vychytanej tenhle postup, tak fakt nemám motivaci tu pekárnu ani zkoušet :slight_smile:
7. pro 2009 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eli, jj, člověk nemůže mít v kuchyni všechno. Já se už teď děsím, až se sešroubuje linka, kam to všechno dám.
7. pro 2009 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
eli: jestli jsi sikovna a jde ti to, neni treba utracet za pekarku a elektriku. To je jasny

Ja jsem v kuchyni zdatna, ale co se tyce kynutyho testa mam s tim problem. Takze to radsi frknu do pekarny a at se holka snazi :slight_smile: Ale snazim se to omezovat, protoze jsme doplaceli hodne za elektriku. Nekdy to zas zkusimv ruce treba, kdyz ja nemam trpelivost to zpracovat poradnu rukou.
7. pro 2009 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Na chleba to nemusí být nějak extra zadělaný, já to jen párkrát protřepu v míse. Teda na můj chleba :grinning: S těma bezlepkovýma směsma opravdu nemam zkušenosti.
7. pro 2009 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno, holky. :sunglasses:
Koukám rozebíráte domácí pekárny, já žádnou nemám, ale chtěla bych to zkusti, právě na domácí chleba.
Zatím jsem požádala mého milého, aby vyzkoumal, co které pekárna umí a vybral nějakoou hezkou pro nás, o kterou si řekneme jako svatební dar, tak uvidíme.

Jinak jsem se definitivně rozhodla, že končím s HA. Ještě dvě tabletky a pápá. :slight_smile:
7. pro 2009 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mil, gratuluji k rozhodnutí rozloučit se s HA :wink:
7. pro 2009 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Mil, super rozhodnutí! :slight_smile:
7. pro 2009 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eirin, včera jsem četla na MF Dnes rozhovor čtenářů s doktorem, gynekologem a hodně se teda ptali na možnost otěhotnění ve vyšším věku.
Ale nějak se ve mě cosi hnulo, když jsem četla dotazy typu.... brala jsem HA 10 let,8 let....
Nějak jsem zjistila, že k těmto ženám nechci patřit vlastně. :slight_smile:
7. pro 2009 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a taky jsem včera byla u sestry a byla jsem vozit Vojtěcha s mým milým..... :dizzy_face:
Zjistila jsem, že už se prostě nechci chránit.
7. pro 2009 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
mil: my ji taky dostali jako svatebni dar :slight_smile:
7. pro 2009 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek