Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

tiburcia
9. led 2010

deen krásné resumé...už sem si to zapsala 😀 i když je mega času 😝

des
9. led 2010

moni: no taky si rikam, ze uz je nacase...ale nejak se nemuzu rozhoupat, kterou tasku a jaky backory a kosili😀

chaar: nevim jak u vas, ale u nas v porodnici plinky davaji (pocitam, ze jednorazove) zadarmiko - kazdopadne par jednorazovek vezmu pro jistotu a s latkovyma si budu hrat az doma 😅

maidal
9. led 2010

Holky, ja vim, ze vy, co se snazite, to berete, jako ze je to skoda, ale ja jsem oddechla 😔 Jsme v zemi, kde je neuveritelne drahe zdravotnictvi, do toho ja se stitkou a kdo vi, jak to tady s tou endojrinologii je, jestli by nakonec miminko nemelo trvale nasledky..... Dite je dar, kdyby prislo, nejak by to urcite dopadlo, ale budu mnohem mnohem klidnejsi, az budeme zase zpatky.

tiburcia
9. led 2010

mai tak to určitě 😉 a i tě i chápu....já mám taky těch svých starostí momentálně až až....a před pár měsíci jsem si dělala test...kdyby přišlo, bylo by to fajn, ale když se tam objevila jen jedna čárka, oddechla jsem si....kdoví jak by to dopadlo a kdo ví jak by se to podepsalo na mém zdraví... 😉 až se vrátíte, tak už to budeš brát jinak 🙂

aerin
9. led 2010

Jurasek bude mit teprve mesic, ne? rekla bych, ze to deny spatne zadala😉

madli, gratuluji 😀

ja jsem si brousila zuby na elektrickou medelu swing, ale kamaradka tady z kone je ochotna mi pujcit avent isis, tak jdu to ni a az kdyz mi to s rucni nepujde, investuju do te el.🙂 prece jen jsou to cca 3000,-

des, v hodne porodnicich davaji jen urcitej pocet plinek na den, takze ja si balik Alan urcite vezmu 😀

des
9. led 2010

juuu, holky pamatujete jak jsme se tu bavily o tom, ze poletime s chotem se Sky Europe do Benatek a vite, ze jsme pak leteli akorat do...😉 No tak si predstavte, ze nam ty penize vratili!! Reklamovala jsem vicemene pro sichr platbu kartou, jak doporucovali a skutecne mi celou castku nakonec vratili! No koukam na to jak blazen, pac jsem se s temi penezmi uz rozloucila 🙂

elitera
autor
9. led 2010

Des, to je milé 🙂

elitera
autor
9. led 2010

Jak jsem dávala link na tu bábovku, tak vřele doporučuju! Není moc sladká a když se nahradí běžná mouka celozrnnou a cukr medem, bude to nepřekonatelný 😵

maidal
9. led 2010

Na me ted s pecenim hodne dlouho nechodte, pict zacnu nejdriv v breznu, az mi slehne po Vanocich 😀

Dnes jsme byli odevzdat stromecek a dostali jsme za nej maleho semenacka jedlicku a ja ted nevim, kam s ni 😕

deenakee
9. led 2010

Tak co se týče odsávačky... tak ten kalíšek a ten nástavec je u sving a dvoufázové medely stejný- pak na to hodíš len páku (za asi 400) - nebo zapojíš tu elektrickou skříňku..... ta ručná dvoufázová vyjde kolem 700 a je super... jen to trvá trochu dýl a zaměstná obě ruce.. a odsajete trochu míň... elektrická je lepší.. ale pokud budete aer aspoň trošku kojit tak je úúúplně zbytečná (a pokud by jste měli s kojením velké problémy jak my.. tak lze půjčit v mamacentru za 30 Kč na den) My jsme ji měli půjčenou 14 dní....a už ji nepotřebujem manuální úplně stačí... jen to holt není takový komfort... ale s trochou cviku odsaje to samé stejně rychle... a pocit je úplně stejný....

Co se týče plínek do porodky, musíte mít vlastní (dostanete jen 10 látkových na den.. pod hlavičku a na zadeček...)
mě se teda osvědčily baby lov z DM nejsou úplně eko.. ale jsou zdravější než pemprsky.. perfektně mimču sedí a jsou takové papírové. není tam cítit žádný plast...

My začínáme kvůli tomu kojení látkovat teraz.. Ale je to děsný nezvyk... že malý brečí kvůli mokré plínce... což s jednorázovkama nedělal.... s těma vydrží v poho.. Takže na noc a na cesty - jednorázovky....

deenakee
9. led 2010

Holky mám krásné nové fotky.. ale jelikož tam kojím dost odhalená.. nechci to dávat veřejně na net... nemáte nějaký seznam jmen že bych vám adresu poslala do IP ?

herminka
9. led 2010

Ahoj holky,
omlouvám se, že jsem vás nechala v napětí a nepředala info od Madliska, večer jsem stačila jen nahlédnout, chystala jsem špenátový závin na dnešní večírek a hlavně si užívala manžela, který mi přijel 🙂, tak jsem nestihla lézt do mailu ☹

Tibu, my teď máme kaplana Poláka, taky je dost fanatik a drsňák 😒

Mil, to je dobře, že přítel respektuje Tvou víru, ale připadá mi škoda a zvláštní, že jinak se tomu vysmívá 😒 Měla bych malinko strach, že pokud bych si někoho takového vzala, začne se třeba časem vysmívat i mně (ber to prosím jako názor, který mám nevyhnutelnou potřebu vyslovit, nevím, jaký Tvůj přítel je a vůbec se nic takového stát nemusí).

Aer, gratuluji k úspěšné zkoušce, byť za E 😉

Andělko, souhlasím, že hrozně záleží na osobnosti kněze a i na tom, jak kdo komu sedne. My máme kamaráda, mladého kněze, který byl hodně oblíbený ve farnosti, kde kaplanoval, a snoubí v sobě velké znalosti a inteligenci s "blízkostí k lidem". Teď studuje dál, což je sice fajn, ale myslím si, že pak bude asi působit někde na škole, a přitom by někdo takový byl hodně platný někde ve farnosti. U manželovy maminky taky nebyl s pohřbem problém, přestože ke konci se pohybovala pouze mezi domovem a nemocnicí.

Elit, není ten případ s "křtící babičkou" přitažený za vlasy? Zdá se mi to nepravděpodobné, nebo to musela osnovat hodně dlouho 😀 S křtem je to hrozně ošidné, nepokřtít dítě by bylo proti mému přesvědčení, ale chápu, že mu tímto své přesvědčení jakoby vnucuji. Křest je sice nesmazatelné znamení, ale nevidím problém v tom, že bude člověk pokřtěný, ale nebude praktikovat. U buddhistů určitě problém nebude, ne?

Des, ty vrácené peníze potěší 😵

Madli 😉

DOTAZ NA TĚHULKY (asi jen Des a Deen): jak zvládne žena cca v 6. měsíci asi 1400 km v autě (řekněme rozděleno na 2 dny)? Vím, že je to indivindi, ale aspoň +- jak to vidíte.

Jinak dnes jsme měli "večírek" (který začal okolo půl jedné 😀) u kolegy ve zrekonstruovaném domečku a bylo to moc fajn. A už se těším, až budeme taky bydlet 🙂

deenakee
9. led 2010

My jsme jeli do Rakouska v mém 6-7 měsíci - to je asi 500 a stačilo.... nedoporučuju ještě cesta tam jakž takž - cesta zpět hrůza... ani tak nezáleží na vzdálenosti jako na - cestách, počasí, pohodlí v autě, přestávkách atd....Mě těch 500 do Rakouska bohatě stačilo... ne že by za to mohlo přímo těhotenství.. ale je fakt že v těhu na to prostě nemáš nervy... a tělo na to není moc stavěné...
Abych řekla pravdu- já bych tak daleko nejela autem ani netěhotná - leda letadlem nebo lodí (plus autobus) nebo vlakem... Auto bych brala tak do 1000 km

chaarleene
9. led 2010

hermi, já osobně bych do toho nešla, ale u mě je ten problém se srážlivostí... s častými zastávkami by se to ale snad zvládnout dalo... já osobně bych asi chcípala se zádama 😒 a u pokud někdo trpí na otoky nohou, tak to by byl asi druhý problém...

herminka
9. led 2010

Deen, moc děkuji za názor. My jsme kdysi jeli asi 750-800 km (a pak asi za 4 dny zpět) a docela se to dalo. Výhodu vidím v tom, že se člověk může cestou leckde stavit a dost toho vidět - čehož obvykle využíváme.

deenakee
9. led 2010

já jsem zvyklá jezdit těch 1000 do Chorvatska.... ale to je fakt maximum.... v těhu mi stačilo těch 500

herminka
9. led 2010

Chaar, díky 😉

herminka
9. led 2010

V Chorvatsku jsem nikdy nebyla 😀 Ale máme v plánu někdy tu bývalou Jugoslávii trochu projet - podívat se třeba do hor ve Slovinsku, do Medžu, pár dní u móře...
Já jsem zvyklá na těch cca 1000 km v autobuse (naposledy loni do Rumunska).

herminka
9. led 2010

Deen, nádherné fotky 😵

maidal
9. led 2010

My jsme ted pres ty Vanoce dali autem 3185km, vratili jsme se v utery a zada me boli v krizi pekelne jeste ted 😝 Chodim tu pomalu v predklonu, zavazat si tkanicky je neprekonatelny problem a ted jak mam ms a boli me vpredu bricho a zezadu zada v podstate na stejnem miste, je to opravdu lahudka.

maidal
9. led 2010

A to podotykam, ze na bolesti zad netrpim vubec, nikdy jsem s tim problemy nemela a dokonce jsem to zlehcovala, kdyz si na bolesti zad stezoval manzel - no ted vim, zac je toho loket 😀

lucitee
9. led 2010

dee: krasny rodinny dojemny fotky

tiburcia
9. led 2010

luci taky budou 😉

maidal
9. led 2010

Deen, super ten cerveny MaM je super! Tatinkovi to s nim moc slusi 🙂

andelka
9. led 2010

Deny: malej je nádhernej 😵 A ty vlásky 🙂

Hermi: Já jsem teď v 6. měsíci a cestovat ani omylem. Furt mi tvrdne břicho, malej tam dělá cirkus, občas mě chytnou záda, no fakt nic moc. Ale je to indivindi, podle situace těhulky. Já jsem si troufla na 1,5 hodinovou cestu vlakem a tím to haslo. Víc bych nedala.

Aer: Taky se připojuju ke gratulacím, na písmenku nezáleží. 😉 Jsi můj vzor spolu s Deny, co se týče těhu a školy.

elitera
autor
10. led 2010

Hm, tak tohle bych asi měla nechat přečíst Lišákovi. Na léto plánuje dovolenou v Chorvatsku - Plitvický jezera a pár dní u moře. Vzhledem k tomu, že teoreticky bych už mohla tou dobou být těhotná, tak si popravdě ani nedělam iluze, že v následujících 3 letech vůbec moře uvidím ☹ On holt zatím vidí těhotenství jen jako to potenciální břicho, no... 🙂
Ale 500km vzdálenosti nás teda vyděsit nemůžou, vzhledem k tomu, že k našim jezdíme 400 😀

tiburcia
10. led 2010

je to i individuální....kamarádka v 7,8 měsíci cestovala dvakrát měsíčně do Chorvatska a v pohodě...na druhou stranu kámoška ve 4 měsíci měla problém 1 hodinu v autě 😉

tiburcia
10. led 2010

Eli neříkám že bych k moři jela s kojencem, ale s batoletem už jo 😀 😀 😀 takže max 1,2 dle toho jak to vyjde 😀 😀

elitera
autor
10. led 2010

Nj, jenže my chcem sviště těsně po sobě, takže... 😀 Až se tu za pár let přestanu ozývat, tak mi definitivně hráblo 😀

elitera
autor
10. led 2010

Jé, a my vlastně dneska máme 4. výročí zasnoubení 😵