Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

aerin
26. led 2010

Moni, ta vypada luxusne😉

No nejvic se mi libi ta cokoladova co jsem sem davala odkaz, tak mozna neco takovyho🙂 jestli zjistim kde se daji koupit ty cokoladovy trubicky

tiburcia
26. led 2010

luci to je mi líto...ale člověk si příbuzné nevybírá a má žít svůj život 😉

lucitee
26. led 2010

tibu: no jo, trvalo mi to nez jsem to vzdala....

dneska jsem se zaregistrovala do knihovny 🙂 uz zadny utraceni za knizky 🙂 jako dost se to zmenilo od mych skolnich let. Rezervace pres net, prodluzovani pres net...internet je nejvetsi vynalez minulyho stoleti 😀

herminka
26. led 2010

Mil, zkus Deichmanna, já jsem z tama měla boty na svatbu (v balerínkovém stylu, ale nebyly to lodičky, ale jen špička, pata a řemínek přes nárt, snad mi rozumíš), jarní a letní boty tam budou mít tak od února.

Luci, taky vůbec nekupuji knížky a vše si půjčuji, jsem minimalista a chci doma mít jen takové, o které opravdu stojím a vím, že se k nim budu vracet.

chaarleene
26. led 2010

ahoj, holky, jsem tu z přednášky, byla úplně naprd 😒

já taky hodně chodím do knihovny, kupuju si jen knížky, o kterých vím, že se k nim budu vracet 🙂 takže někdy třeba i otestuju knížku v knihovně a až pak kupuju 😀

herminka
26. led 2010

Chaar, taky tak 😉 Co to bylo za přednášku?

chaarleene
26. led 2010

no, byly tam 2 paní ze správy soc. zabezpečení a měly si s náma povídat o peněžité podpoře v mateřství... což sice zvládaly bravurně, ale jakékoli další informace (např. týkající se rodičáku) naprosto netušily, protože "to není v jejich kompetenci" a odkazovaly nás na jiné úřady a jiné úředníky 🙄 myslím, že jsme si všechny myslely, že si v tom uděláme trochu jasno, jak je to propojené a kam dřív a kam později a co kde, ale odpověď na většinu otázek zněla "tohle my neděláme, to dělá ..., takže si musíte dojít do ... a tam vám řeknou" 😅

herminka
26. led 2010

Aha, to fakt nic moc 😒

chaarleene
26. led 2010

a to ještě pomíjím fakt, že ani jedna "nedělá" OSVČ, takže měly od kolegy napsaný papírek s nějakýma informacema, kterým samy nerozuměly 😅

tiburcia
26. led 2010

chaar osoby na pravém místě 😀 😀

chaarleene
26. led 2010

asi tak 😀 přednáška byla plánovaná na hodinu a po půl hodině jsme neměly o čem mluvit 😀

estrellita
26. led 2010

chaar: typicke urednice 😀 😀

madlisek
26. led 2010

Dobre ranko 🙂

Elit, ja bych testla, at ma dusinka pokoj 🙂 Zvlast u tebe, kdyz mas pozitivni tehutesty pomalu v den ovulace 😀

Luci, mrzi me, jake to je s tvou sestrou, je to tezke naucit se tim netrapit, ale jsi na dobre ceste.

Aer, super balerinky, moc se mi libi! Urcite bych do nich sla ted hned, abys kdyztak stihla vymenit velikost 🙂

milmic
26. led 2010

Tak jsem si zkusila objednat tohle:
http://www.svatba-obchod.cz/cs/kategorie101866/...

Jináč jsem se právě vrátila od paní doktor a zažívám libý pocit. 😵 😵 Jediná lékařka a jedinej člověk, kterej se nikdy nepozastaví nad mojí váhou. 😵 😵 Do včerejška tam patřil i můj milý, ale ten včera prohlásil, že jsem děsně kostra. 🙄

Jináč mě prohlídka ze všech stran, sliznice je prý v pořádku a tak akorát. Říkala i jakýsi čísla, ale to si nepamatuju. Prý po tej HA se to stává, že to nenaběhne, takže nic nového pod sluncem. Jen teda říkala, že jsem maloučká a droboučká a že asi budu mít mín hormonů a v kombinaci s tou šítnou žlázou, že mám za 2 týdny zavolat a trošku tomu pomůže to urovnat. No že se zkrátka domluvíme, co dál, znova mrkne do ultrazvuku atd.
A dostala jsem včeličku blééé.

estrellita
26. led 2010

mil: hmm, koukam, ze asi postoupis to, co ja 😅 tak yrika, ze mi asi bude muset pomoct vyladit hormony.
pristi tyd na zacatku bych to mela dostat a pak ten dalsi tyden UTZ a HP, ale uvidime, jak casto me tam bude chtit mit, ale je blby to, ze on pak nejaky tyden odjizdi na hory, takze me nebude moct sledovat kazdy tyden, no tak nevim, co z toho bude. 😕

estrellita
26. led 2010

mil: botky jsou moc pekny, ja jsem mela stejne vrascitou spicku 🙂

milmic
26. led 2010

No Estrell, já nevím, co vlastně.
Jenom říkala, že jsem hrozně drobná a že se tomu možná bude muset pomoct, aby se to srovnalo po tej HA, ale že za 2 týdny mám přijít, ať už MS přijde nebo ne.
Což mě trošku překvapilo, že počítá s možností, že nepřijde.
Ale jinak je fakt zlatíčko, to je tak úžasná doktorka, vždycky se vrátím se strašnou euforií od ní. 😀

Zítra jdu na alerg. a tam mi sestřička dá zase tradičně kartáč, že málo vážím. 😀

estrellita
26. led 2010

mil: tak snad MS dorazi a vy budete moct v pohode naplanovat, co dal.
ja jsem za sveho gyn taky moc rada 🙂

milmic
26. led 2010

Ona je totiž taková jemná, milá, tichá, opatrná... 😀 Všechno komentuje, co dělá, kde to píchne, kde to zabolí... 😀
(pardon, já se vždycky vrátím a zpívám chvalozpěvy)

A jen tak nezávazně jsem se jí zeptala, jestli bych neměla navštívit dietologa, skrze tu váhu jako. A říkala, že si teda nemyslí, že jsem na tom tak zle (možná jsem si měla sundat i tričko, pak by mě poslala rovnou na anorektickou léčebnu), ale že by to nemuselo být úplně marný.
Můj milý teda ujíždí na hubených holkách, ale že jsem kostra..... to mě trochu překvapil a taky si říkám, že už to je asi fakt hustý.
Akorát nevím, jestli to platí taky pojišťovna nebo jak to tam vlastně je.

estrellita
26. led 2010

mil: asi kdyz to budes mit jako doporuceni od obvodaka, ze ze zdravotnich duvodu, tak myslim, ze by to pojistovna mohla platit, zkus ti zavolat ke svemu lekari.

madlisek
26. led 2010

Mil, vtipna je poznamka u tech bot "Cena za par" 😀 😀

herminka
26. led 2010

Mil, botky jsou moc pěkné. Vyvolávačce ses nevyhla, co? Nebo to bylo něco jiného? Tebe se na alergologii ptají na váhu - nebo Tvou postavu komentují sestřičky už ve dveřích? 😒

Estrel, Ty jsi tedy ostře sledovaná 🙂 Musíš se k doktorovi uvolňovat z práce nebo to řešíš ve volném čase? Už totiž vidím, že kdybych takto často chodila ke gynekologovi, kolegyně by měly podezření, že jsem těhotná (holt negativum ženského kolektivu - "kam jdeš, proč tam jdeš, kde jsi byla, cos tam dělala" 😝 - samozřejmě neodpovídám zdaleka na vše nebo si někdy raději vymýšlím).

milmic
26. led 2010

Hermi, mě se ptá sestřička na váhu, páč musím dýchnout do mašinky a ona to tam napíše, výšku váhu. A vždycky to sestřička okomentuje, že bych teda už konečně měla přibrat. 6 let jí říkám stejnou váhu.

Jinak jo, sestřička mi dala ten agulutin nebo jak se to jmenuje. No paní doktorka říkala, že to tak nějak bude všechno se vším. HA od 2003, jsem malá a drobná (všímejte si, nikdy neřekne hubená 😀 ), štítná žláza i když jenom trošilinku zvýšená, nízkej tlak, hormony rozrachaný a neví si najít cestu.... Tak asi tak.

herminka
26. led 2010

Aha, na alergologii chodím přes 20 let, ale ještě jsem tam nikdy do ničeho nedýchala 😀
Připadá mi, že zdravotníci jsou strašně fixovaní na tabulky, když máš drobnou postavu, nemůžeš přece vážit kdovíkolik 😒

milmic
26. led 2010

Hermi, s tím naprosto souhlasím. Proto beru s rezervou tu lékařku na endo. Spočítala BMI a dala mi kartáč (v dobrém mínění mi pomoct).
Na druhou stranu má pravdu můj milý, že poslední dobou jsem kostříčka. No uvidíme, co se stane ted a co mi řeknou zítra na alerg a co mi řekne paní doktor za 2 týdny.

Ale ted jsem poslušně zbouchala k večeři omáčku s těstovinama s masem a piju kakao. 😀

madlisek
26. led 2010

ja na alergoligii taky foukam 🙂 a kamaradka tady mi rikala, ze tad maji ty dychaci programy jeste vymakanejsi - u nas jen dychnes a na monitoru ti to ukaze krivku, ale tady mas na monitoru stromecek s listim a musis poradne fouknout, aby vsechno listi opadalo a ty jsi uvidel opicku, ktera na tom strome sedi a je schovana pod tim listim 😀

chaarleene
26. led 2010

madli, to mi připomíná kámošku, která dostala od svého amerického přítele darem tričko a na takovém tom lístečku za krkem bylo napsáno "your head goes here" 😅

madlisek
26. led 2010

Jee, tak to jsem tady jeste nevidela 😀 Jenom na kazdem kousku obleceni je poznamka "Keep away from fire" 😀

madlisek
26. led 2010

A dalsi kamaradka je v tom...

tiburcia
26. led 2010

mil tak snad bude čím dál tím líp 😉 já taky hlásím už šest let stejnou váhu 😀 a vůbec mi to nevadí 😀 😀 dneska jsem ji hlásila u dr taky 🙂 a BMI mám 18,4 😀 😀