Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

aerin
14. bře 2009

Ahoj aloki!🙂 Vitam dalsi mlade, mne je taky 21😀

aloki
14. bře 2009

Jéé, tak tu aspoň nejsem sama tak mladá 😵

aerin
14. bře 2009

a z jakeho jsi kraje aloki?🙂

aloki
14. bře 2009

Já bydlím v Příbrami, Středočeský kraj 😉 a ty?

aerin
14. bře 2009

Brno 😀

elitera
autor
14. bře 2009

no nazdar, cajti 😀 Myšleno v dobrém, 6 let jsem s jedním chodila a na PA jsem se 3x hlásila, jednou jsem se nedostala jen o 5 míst 🙂 Nicméně teď jsem spokojenější 😵

estrellita
14. bře 2009

ahoj aloki 🙂

holky, koukejte, co jsme nakonec nasla - nejak nechci mit polstarek na prstynky, nenasla jsem zadny hezky a proste mi to prijde divny. a pisek asi taky nechci, bych si pripadala, jako bych si nesla kus naseho kociciho zachodu na svatbu 😀
tak co rikate na tohle http://www.beremese.cz/album/view.php?vImageID=... a nebo podobny styl tomuto http://www.beremese.cz/album/view.php?vImageID=... ale bylo by to spis stejne, jako ten prvni (porste jeden velky list, a byla by tam jen jedna kala - takhle polozena a vedle ni jeste ila frezie - to bud moje kvetina a pak ty zapichle prstynky)

tak co myslite? 🙂

aerin
14. bře 2009

estrel, to prvni se mi hrozne libi 😵

cirrusa
14. bře 2009

ester: to první 😵

andelka
14. bře 2009

aloki: Strašení nemám ráda. Pokud máš cykly pravidelně po 40 dnech+-, tak v tom žádný problém není, to je ještě v normě a zřejmě to prostě bude pro tebe typické. Nemůžem to mít každá po 28 dnech. Ovšem, s tou ovulkou se mi to nezdá. Lutální fáze totiž trvává max. 16 dní (9-16), takže pokud bys měla cykly 40 dní, tak bys ovulku měla mít tak mezi 24-31DC. Ale to jen teoreticky odhaduju, lepší je zjistit to exaktně. Nemusíš měřit dlouho, stačí třeba 3 měsíce (resp. tři cykly), jen tak pro jistotu, aby tě už nemohl nikdo strašit. 😉

estrellita
14. bře 2009

dekuju, mne se taky nejvic libi to prvni 😵 😵 😵 jen aby nebyly ty kalichy prilis velky, aby tam nezapadly 😀

aloki
14. bře 2009

estrellita: to první je moc pěkné 😉

aloki
14. bře 2009

Andelko, já s tím nemám žádné zkušenosti, tak můžu se Tě na pár věcí zeptat? Asi to budou hloupé otázky 🙂 takže každé ráno se měří teplota, ale kde? a jakým teploměrem, to na to asi existuje nějáký speciální, viď? A měří se to i během menstruace? Ráda bych si to po skončení ms měřila a ještě jak poznám ovulaci, teplota stoupne?? Děkuji moc 🙂

elitera
autor
14. bře 2009

aloki, mrkni na merenibt.xf.cz, tam se ti zodpoví většina otázek 🙂 Měří se zejména stále stejným teploměrem, v puse nebo v pochvě, hned po probuzení, vždycky denně ve stejný čas a po min. 4 hodinách spánku. Já jsem měla teploměr digitální, andělka měří rtuťovým - záleží na preferencích. Na zaznamenávání - půl práce to udělá za tebe - se nejsnáz používají servery www.fertilityfriend.com nebo www.wunschkinder.net, popisy jak se zaregistrovat, pokud neumíš anglicky/německy, jsou taky na merenibt.xf.cz. 🙂

aloki
14. bře 2009

jéé děkuji hned tam juknu 🙂 a ještě tedy ten teploměr se kupuje nějáký speciální? nebo stačí nějákej klasickej teploměr z lékárny?děkuji 🙂

aerin
14. bře 2009

aloki, staci v podstate asi jakykoli....ja mam microlife MT16C2, ma dve desetinny mista, stal asi 180,- normalne v lekarne

elitera
autor
14. bře 2009

i v lékárně koupíš speciální 🙂 Stačí rtuťák, ale hodí se mít jeden kus výhradně pro sebe a druhej pro zbytek rodiny nebo tak něco. Pokud budeš kupovat digitální, je dobrý koupit rovnou na 2 desetinný místa. Na obalu toho mýho byla nějaká těhotná baba, ten je na to fakt přímo určenej. Není to drahý, stál asi 120 Kč. Nedoporučuju ho moc kupovat na netu, tady Aerin na něj čeká snad do dneška...

aerin
14. bře 2009

eli, takova divne oblecena tehotna baba, ze jo?😀

jo, z toho netu mi pak po mesici sice dosel teplomer, ale uz jsem o nej nestala, tak jsem jim ho poslala zpet, nacez mi po tel slibili, ze poslou zpet penize, a na ty skutecne cekam dodnes 🙄

elitera
autor
14. bře 2009

Hmmm, jak je to už dlouho?
Oblečení tý baby jsem nezkoumala, jen jsem zaregistrovala břuch a na boku krabičky vzorovej graf 🙂

aerin
14. bře 2009

dlooouho, uz to neresim🙂

aerin
14. bře 2009

tak graf na te me nebyl, tak to mame asi jinej🙂

andelka
14. bře 2009

aloki: Tak eli odpověděla za mě. Pro prvotní info mrkni ke mně do alba, mám tam nafocené základy z jedné učebnice. Jinak nejlepší je měřit v pochvě, je tam nejstálejší teplota. Já jsem měřila asi 8 měsíců normálním rtuťovým a pak jsem zkusila digitální a vyjde to celkem nastejno. Jen se musí měřit celý cyklus jen tím jedním, nestřídat. Během MS se neměří (leda bys měla krátké cykly a to nemáš), stačí bohatě až po skončení. Předpokládám, že stejně budeš měřit dlouho, když míváš později i ovulaci (podle délky cyklu). Já měřím někdy i 14 dní než ovulku podle toho určím. Nejprve jsem psala všechno (teplotu a hlen) jen do tabulky, sama a pak jsem objevila wunschkinder a taky je to super, že můžeš tady dávat odkazy. S vyhodnocením ti vždycky někdo tady pomůže, už jsme celkem zkušené měřilky. Tak se neboj a chutě do toho, klidně můžeš po pár cyklech skončit.

elitera
autor
14. bře 2009

Jo, ještě k tomu měření po čas MS - já jsem tak klidně měřila, protože jsem měřila v puse, ale je to v podstatě bezpředmětný 🙂

aloki
14. bře 2009

Tak hned v pondělí si skočím do lékárny pro nový teploměr a rovnou si koupím i Babyplan Calibrum 🙂 takže jestli jsem to pochopila správně až teplota stoupne, den před tím byla ovulace a nejplodnější je to 3dny před a jeden po, chápu správně? Už jsem se přihlásila na ty stránky, tak už se těším až budu poprvé měřit 😵

elitera
autor
14. bře 2009

Jo, základ jsi pochytila dobře, zbytek přijde časem 🙂

aerin
14. bře 2009

aloki, k tomu Calibru....ja beru ctvrty baleni, a pribrala jsem po tom 😖 ale beru dal...

elitera
autor
14. bře 2009

no, calibrum jsou chemický vitamíny, Johanda to celkem pěkně definovala, že to vytváří hlavně drahou moč 😉 Já beru teď tak 2 tablety za týden...

aloki
14. bře 2009

Ještě jsem se chtěl na něco zeptat, jestli nemáte třeba zkušenost.. Když jsem byla v nemocnici na té operaci lékař mi řekl, že mám na magnetické resonanci popsané na obou vaječníkách cysty..když jsem to říkala gynekoložce, tak říkala, že je to dobře, že to k funkci vaječníků patří a tak vidíme, že fungují 😖 jsem z toho zmatená, já myslela, že cysty jsou problém 😕 tak kdybyste o tom některá něco věděla..děkuji 🙂

elitera
autor
14. bře 2009

nevim o tom nic, ale přijde mi to divný. Mně se nikdo nikdy o žádných cystách nezmínil a připadam si po gynekologický stránce zdravá. Nicméně o tom prd vim...

aerin
14. bře 2009

mne to prijde taky divny...mne kdyz delal mudr naposledy asi pred 2 mesici utz, tak prave rikal, ze je dobre, ze mam vajecniky cisty, bez cyst......