Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

anoli
6. kvě 2009

des, já se těším, až mi je sundají, akorát nevím, kdy k tomu dojde... doufám, že na podzim. 😉 Docela to uteklo, nemůžu věřit, že je mám v puse už rok a půl! 😀

vivi, ahoj 🙂 , tak to taky budu držet pěstičky, aby se vám mimi povedlo! 😵 Jsem na tom podobně - teď jsem dobrala prášky a budu čekat na přírodní MS, pak to s manžou taky zkusíme. 😉

Teda holky, jsem týden bez prášků (vlastně 14 dní kvůli MS) a normálně mi naskakuje akné. To je hrůza!!! 😝 Už jsem si od něj odvykla... ☹ Zase budu vypadat jako puberťák. 😠

sijen
6. kvě 2009

Ahoj Madli,
ROZHODNĚ se jí ozvi, pošlu Ti emailem fotku, jak mě učesali poprvé. Také jsem to zvažovala..a potom jsem si lebedila, že to za to stálo. Samozřejmě, trocha nepříjmeného uražení se tam byla.
Nic se přeci neděje, a určitě člověk není sám, komu se to rozleží v hlavě do druhého dne. Proto to je přeci zkouška.

sijen
6. kvě 2009

jestli to z předchozího textu nevyplývá - tak jsem změnila úplně svatební účes. Dokonce to bylo těsně před svatbou - a stříhalo se...tak chudák kadeřnice byla dost nervní, ale zvládlo se to.

madlisek
6. kvě 2009

Jej, to jsem rada, ze nejsem jedina, Sijen! Mas pravud, zitra ji zavolam. A platila jsi to, kdyz jsi sla podruhe?

Kamaradka je ze Salvadoru, bude se taky vdavat a rikala, ze je uplne v soku z toho, jak to u nas chodi se zkouskami ucesu - tam u nich to je pry zadarmo a udelaji ti tri ruzne ucesy, aby sis vyberala, co ti nejvic slusi....to by se mi libilooooo!

sijen
6. kvě 2009

No, platila.
Ale nevyšlo mě to draze - ceny byly velmi přátelské, oba účesy celkem asi za 1300,- i s barvením a (3 melíry)...
Ale určitě se vyplatí mít co chci, když tedˇ přesně vím (víš) co nechci.. a za to ta 500,- navíc stojí..

No s tím zkoušením účesů to je fakt výhoda. U nás (myslím v Čechách) zase máme levné ale kvalitní fotografy. Za tu celodenní práci a úravu fotek bychom v zahraničí zaplatili mnohem víc.

madlisek
6. kvě 2009

To je pravda, vsude jsou nejake vyhody 🙂 Jinak s tou fotografkou od tebe je uplne super komunikace, uz se fakt moc tesime na foceni s ni 🙂

sijen
6. kvě 2009

🙂 to je dobře, že si sedíte, moc mě to těší. Je to moc příjemná paní.

anoli
6. kvě 2009

madli, nic si ze zkoušení účesu nedělej a věř, že nakonec to dopadne dobře a ve svatební den budeš vypadat báječně. 😉 Já jsem byla na zkoušce účesu asi 3x. Nejdřív mě moje kadeřnice nutila do výčesu, ale já, která nosím culík jen doma? Ne ne, to nebylo nic pro mě, ale nechala jsem ji a vyzkoušeli jsme to. Když jsem se viděla, tak se mi to líbilo, ale stejně jsem se v tom necejtila... Příště jsme vyzkoušeli zase něco jiného - takový polo-výčes. Bylo to lepší, ale stejně jsem jí řekla, že bych chtěla naposledy vyzkoušet jen zvlněné vlasy, do toho korunku... tak jsme to vyzkoušeli a dopadlo to nejlíp. Já se v tom cítila jako ryba ve vodě a o tom to je, že se člověk v tom účesu musí hlavně cítit dobře. 😉 A mně bylo tenkrát taky jedno, kolik za to zaplatím, ale důležitý pro mě bylo, abych našla to pravý, co mi bude sedět a v čem se budu cítit dobře. Ale je fakt, že je to kadeřnice na vesnici a chtěla po mě jen 500 Kč, což se samozřejmě s velkým městem srovnávat nedá. Pokud chceš, můžeš se podívat do mého alba na beremese, tam v albu příprav možná ty účesy mám... A taky jsem byla strašně nerozhodná v líčení, ostatně jako ve všem. 😀

elitera
autor
6. kvě 2009

madli, mam snad jinou možnost? 🙂
A určitě, pokud se ti to nelíbilo, trvej na změně - buď ať ti to ona přečeše, nebo když se ti to znova nebude líbit, tak i změň kadeřnici.

des
7. kvě 2009

mně se první účes taky moc nelíbil, ale riskla jsem to a počkala až na svatební den a zvládl to nakonec napoprvé a super (byl to vůbec pěkný zážitek od holiče, já odjížděla na svatbu, on spěchal za manželkou, které se rozběhl porod, měli jsme prostě oba svůj šťastný den 😉 )

madlisek
7. kvě 2009

Dobre ranko!

Ja to asi nerisknu a udelam jeste jednu zkousku - jsem nervak a kdybych mela celou dobu myslet na to, jak to nakonec dopadne, tak bych se asi zblaznila 😀

des
7. kvě 2009

Jinak jsem dneska brouzdala po Fertility a našla tenhle článek: http://www.fertilityfriend.com/Faqs/Fertility-A...

Citují tam článek o výzkumu německých autorů z roku 2002:
- 57,9 % prvních cyklů po vysazení HA bylo ovulačních (na základě měření bazální teploty s odpovídající luteální fází tj. delší než 10 dní)
- 10,24 % prvních cyklů po vysazení HA bylo anovulačních (v porovnání s 3,44 % cykly z kontrolní skupiny) - zásadní rozdíly byly zaznamenány i v druhém a třetím cyklu po vysazení

-cykly byly po vysazení delší až do 12. v pořadí, narušení v cyklu (např. lut. fáze kratší než 10 dní, délka více než 35 dní) byly častěji zaznamenány ve skupině po vysazení až do 7. cyklu.

-narušení v cyklu bylo vratné, nicméně regulace trvala až devět měsíců nebo i déle

Zajímavé a z vlastní zkušenosti bych tomu i věřila 😉

des
7. kvě 2009

ještě doplnění: skupinu po vysazení HA tvořilo 175 žen, v kontrolní skupině, které HA nikdy nebraly, bylo 284 žen

andelka
7. kvě 2009

des: Ještě žes tu dala i překlad, já bych z toho asi jinak moc neměla a je to fakt zajímavé a věřila bych tomu.
Akorát mi tam chybí pár procent do 100 (57,9 ovulačních, 10,24 anovulačních a mezitím co? Nebylo to tam?).

des
7. kvě 2009

myslím, že kdyby tyhle čísla (nebo kdyby se dělalo víc výzkumů na toto téma) byly víc známé, holky-snažilky po HA by mohly být víc v klidu

PS: Nevezmem si na to nějaký grant? 😉

des
7. kvě 2009

andelka: vyplývá mi z toho, že ten zbytek byly ovulační, ale nebyla tam ta "správná" délka luteální fáze

anoli
7. kvě 2009

des, to zní fakt zajímavě 😉

deenakee
7. kvě 2009

Des s tím článkem naprosto souhlasím -ale měly by si to přečíst doktoři a neléčit to HAK

Jinak, byla jsem dnes na kontrole naobilňáku - objednaná na 11 jsme čekali do 1 (dali si přestávku na oběd 😠
Každý tam byl půl hodiny a mě vypakovali za 5 minut. Udělali ultrazvuk, řekli že vše o.k. (mě ani ultrazvuk neukázali, byl nakloněný len k doktorovi) a odeslali mě zpět k mojí doktorce, že tam na mě nemají v ambulanci čas.

Ale miminko je prej akorát - 7+4 (měla bych být teprve 7+3) tluče mu srdíčko a má se k světu. No viděl ho aspoň manžel. Fotku mi taky odmítli udělat. Že prej na tom není nic k vidění.... Ještě mě tam měl ukokovat nějaký další doktor, ale toho jsem poprosila aby odešel (asi nějaký medik) Naštěstí si to nevzal osobně 🙂

anoli
7. kvě 2009

deenakee, tak to je dobře, že jste v pořádku a srdíčko tluče o 106. 😉 Ale ten přístup doktorů, to je teda hrůza. A kdyby mi nedali fotečku, tak by mě to asi trošku mrzelo. Tak snad ti jí dají příště, ne?

andelka
7. kvě 2009

des: Aha, tak to může být. Mě třeba doktor hned řekl, že po vysazení to může nějakou dobu trvat, než se tělo zapracuje (prý 3-5 měsíců), ale některý doktor to neřekne vůbec, naopak tvrdí, že žádný problém nebude. A pak se člověk diví, když funguje jak horská dráha.
deny: Teda, to mě mrzí, člověk čeká a pak nic moc z toho. Hlavně že mimčo je v pohodě a daří se mu. 🙂

anoli
7. kvě 2009

Holky, přeju vám hezký prodloužený víkend! 😉 😀 😵

estrellita
8. kvě 2009

dee: super, ze je vse v poradku a srdicko bije 🙂 ale jak rika anoli - teda ti doktori 😠
jinak my uz jsem udelali dalsi krok smerem k nasi svatbe 🙂 mame doma prstynky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 kraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasny 😵 😵 😵 😵 mam z nich strasnou radost 🙂

sijen
8. kvě 2009

Ahoj,
estrel to je bezva a jaké máte? /zlato, stříbro.. jednoduché, zdobené/ Také jsem měla veelikou radost, když nám poštou přišly. Vlastně jsem ho nehctěla vrátit do krabičky 😉

Tohle vypadá na bezva akci, zážitek: http://www.novinky.cz/cestovani/168025-snezka-z... /já už tedy program mám, ale kdyby ne, tak bychom tam asi vyrazili/

miska84
8. kvě 2009

Ahoj holky ja taky byla na liceni a velka spokojenost. vcera jsem mela vzit prasek a nevzala tak jsem zvedava jak bude reagovat moje telo 17.kvetna mam ovulaci mit tak pokud se zadari tak bych byla na svatbe uz tehu, ale jen cca 4tydny to by snad nevadilo

madlisek
8. kvě 2009

Dobre ranko!

Estrel, to je super! Fotku! Fotku! 🙂

Sijen, to je super akce 🙂 Kdyz jsem kdysi byla v Anglii, tak sousedka byla zena v domacnosti a aby se nenudila, tak delala u sebe doma kurzy pro tehotne a mela i takovej pytel s piskem, kterymu rikala "empathy pack" 😀 - ten si mel chlap vzit na sebe (jako batoh, ale na bricho, ne na zada) a vcitit se tak do sve zeny, aby vedel, s cim se chudak vlaci - fakt to bylo pekne tezky, prislo mi to jako super pomucka 🙂

Miska, tak drzime palce!!

andelka
8. kvě 2009

miska: Radši si tu ovulaci moc neplánuj 😉 Ale taky držím palce. 🙂
estrel: Tak šup pro baterky a fotit fotit. Jsem zvědavka zvědavá. 🙂
madli: To je fakt dobrý 😀 no já doufám, že muž bude empatický i tak. 😅

Jinak dneska jsem byla trochu překvapená z teploty, doufám, že to vydrží, resp. že se ještě zítra zvedne. Takhle brzo už jsem ovulku (jestli to teda bude) dlooouho neměla. No, uvidíme.
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

A jaké máte plány na krásný prodloužený víkend? My si s chotěm užíváme toho, že jsme zas sami doma a pomalu balíme, v neděli ráno jede na to školení do Norska a vrátí se až za 12 dní. Já vím, že to není moc a rychle to uteče, ale my jsme od sebe tak dlouho byli naposledy asi před 4 lety 😅 Ještě že je chat a mobily.

nathali
8. kvě 2009

ahoj holky jak se mate,nestiham ani cist?!

madlisek
8. kvě 2009

No Andel, moje plany jsou - jako ostatne kazdy vikend NAPSAT TU PITOMOU PRACI! (omlouvam se za caps, ale fakt to jinak nejde 😀), doufam, ze tento vikend to opravdu dotahnu!! Andel, Estrel, jste moje inspirace i me spatne svedomi 🙂 A Andel, utece to jako voda, hlavne kdyz se budes ucit na statnice! A navic my tetu budeme rozptylovat a utesovat a tak 🙂

sijen
8. kvě 2009

Ahoj,
Andělko, pátek - sobota je muž v čudu / u příbuzných/ - a já mám prostor pro učení se a práci na projektu. Absolutně se mi nechce. V neděli dáme asi kola - má být pěkně. No a taky mám tento týden na starosti babičku.

Madlísku, s tím pytlem si to pamtuju i z rodinný výchovy - idkyž se to nakonec nerealizovalo.. Něco podobného chtěla uskutečnit naše učitelka- ale ne jako nošení, ale starání se o "pytel".

Mrkněte na mužské varování pro ostaní /muže/ - "Opravdu chcete mít děti ?", vtipné 😉 a u mě to vyvolalo sebereflexi (ač děti ještě nemáme).
http://www.mujweb.cz/www/miminka/ - nenechte se odradit "this page cannot be found" - a mrkněte se na spodní polovinu stránky -"vstupte"

estrellita
8. kvě 2009

sijen: tady jsou http://www.beremese.cz/album/view.php?vImageID=... ale baterky stale nemam, takze vyfotim pozdeji., ale vypdaji stejne krasne, mozna jeste lip 😀
andelko: jsem na tom jako madlisek, dokoncuju DP? v pondeli nechavam svazat, takze me ceka prodlouzeny vikend u pocitace ☹ ale ted jsem byla dopol cvicit a vecer mozna pujdem do kina, nebo asi az zitra 🙂

madli: do nedele to obe mame hotove, jasne? 😉

sijen: to je zajimava akce 🙂 jen nevim, jestli bych tam P dotahla. 😅