Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

milmic
4. únor 2010

Madli, potřebuješ hubnout?

Mě se zdá, že jsem přibrala 0,5 kg. Ale vzhledem k celkovému úbytku 4 kg z ničeho, je to špendlík v seně. Ale k večeři jsem si udělala soprovej šopskej salát, chlebík s tuňákem, jadel a hořký kakao, mnamka.
Nevíte holky, proč se rybičky v kopnzervě dávají do oleje? Já to moc nechápu ten význam toho.

Se mi zase protáčí hlava, copak to asi zase bude. 😀 MS už byla - asi teda. 😀

madlisek
4. únor 2010

Mil, BMI mam v norme, ale byla bych veselejsi, kdybych shodila ty kila navic, co jsem nabrala po vysazeni HA pred tremi lety 🙂 Uvidime, jestli si s tim bylinky poradi 🙂 Rybicky se davaji do oleje nejspis proto, ze konzervuje, ale tunak se da koupit i ve vode a rozdil v chuti skoro zadny neni, jen to neni mastne 🙂

elitera
autor
4. únor 2010

Madli, jo 🙂

madlisek
4. únor 2010

Jej Eli, taky me to castecne zasahlo a mela jsem z toho par mesicu hlavu v pejru 😀

moni1412
4. únor 2010

dub 😀 vyzeram na to ze neviem ako sa varia cestoviny???? 😀 😀 😀 ale dik za recept, znie to super, niekedy isto urobim 😉

char tak to viem o com pises, ja som mrzuta od rana, uz ma to fakt nebavi, som tu aj zaspala doobeda, maly sa hral, pozeral telku a medzicasom ma bol hladkat a pusinky mi davat, dnes bol zlatucky, sa o mna tak staral 😵 asi vycitil ze mi nie je dobre 😒

milmic
4. únor 2010

No já tunáka kupuju ve vlastní štávě. Ale jednou mi táta koupil omylem růžovýho v oliv. oleji a dneska jsem ho večeřela, tak mě tak napadlo proč se to vlastně dělá.....

andelka
4. únor 2010

Uááááá 😠 Vysvětlete někdo mojemu tchánovi, že když mám malý byt, tak je logičtější přinést počůrané mimčo do pokoje k přebalovacímu pultu, kde mám na to všechny věci, než tahat všechno za ním tam, kde se momentálně nachází. Prý mi má manžel vysvětlit, že přebalovací podložku nepotřebuju. 🙄

estrellita
4. únor 2010

andelko: a co je tchanovi do toho, jestli budete mit prebalovaci pult, nebo ne? vzdyt je to na vasem rozhodnuti 🙂 a ja myslim, ze tvoje varianta je dost logicka-

chaarleene
4. únor 2010

andel a kdy naposledy tchán přebaloval dítě? 😅

estrellita
4. únor 2010

jsem se zamilovala do tohoto tricka 🙂
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=30637217&tab=0

chaarleene
4. únor 2010

estrel, krásný 😵 😵 😵

madlisek
4. únor 2010

Andelko a vy chcete cely pult, nebo jen tu podlozku? Kazdopadne nevim, co je tchanovi do toho, oni to platit nebudou, tak at to neresi.

Estrel, krasne tricko 😵

Dnes jsem prvne delala quinou jako prilohu a manzel nejenze ji snedl (mela jsem trochu obavy, jak to prijme 😀 ), ale jeste me pochvalil, jake mam napady a jak jsem to uvarila dobre, tak tu ted sedim s blazenym vyrazem 😵

andelka
4. únor 2010

char: Naposledy asi před 3 lety, bydlí s dvojčaty v baráku. Jenže to je jiná situace, já fakt nebudu mít po bytě poschovávané balíky s plenkama, když chci látkovat. A ty čtyři kroky k pultu mě fakt nezabijou.

estrel: Co je mu do toho, to nevím. Asi se bojí, abychom neutratili zbytečné čtyři stovky (jakože jsem jich zbytečně utratila na mimčo asi už mnohem víc, protože se mi něco třeba prostě líbí) 😒 Jako já už radši nic neříkám, protože na všechno kromě flašky na krmení dostanu odpověď, že to není nutné. ☹

madli: Já chci jen podložku, tu měkkou nepropustnou, chci si ji dát k postýlce na skříňku, kterou doma mám tak jako tak. V ní a vedle v komodce budou mimi věci, plínky, ubrousky, mastičky a pod. Jako nevím, proč bych měla přebalovat na gauči nebo na zemi (jasně že někdy jo, ale dyť to není pohodlné pro záda a nebudu mít ty věci po ruce). Jako mně to nepřijde jako divná nebo nelogická věc. 😕 Si připadám skoro jak nesvéprávná ve starání se o dítě.

To tričenko je krásné 🙂

madlisek
4. únor 2010

Andelko, tak to tedy potom taky nechapu, co do toho maji co rikat. Mne osobne prijde jako nesmysl kupovat cely prebalovaci pult, ale ta podlozka mi prijde uplne idealni a taky si ji poridim, az to jednou bude aktualni. Budes u ni mit vsechno po ruce a bude to prakticke. Nenech si do toho mluvit, stejne prebalovat budes ty, tak si to prece zaridis, jak budes chtit 🙂

madlisek
4. únor 2010

Nemel by tu nekdo zajem o krasny zanovni cajnik? 😀 http://www.aukro.cz/show_item.php?item=87090709...

eirin
5. únor 2010

Madli 😀

Andělko, vydrž a nenech si do toho mluvit. Nejlepší to s okolím vůbec neřešit.

sijen
5. únor 2010

Tak jsem odeslala zprávu a nic.
Ach jo. stává se mi to teda jen na manželově ntb..tak nevím.

Madli: ten chlap je vtipný 😀 😀, obávám se však, že i můj muž by konvici fotil stejně 😉 -doufám ale že ne ve spodním prádle

Se špenátem jste mě navnadili. My máme v plánu dnes/zítra tortilly - omáčka, zelenina, maso.
Hledala jsem nějaké co nejsou nabušený éčkama..ale moc jsem nepochodila.

Jakpak je to s mozzarelou , manžel mi ji koupila, ale já zatím nemám odvahu ji jíst.. Neví tady někdo jakpak se vyrábí mozzarela? 😅 😵

herminka
5. únor 2010

Sijen, přišla mi od Tebe prázdná IP (resp tam bylo jen to, co jsme si psaly dřív). Ohledně mozzarelly jsem našla toto:
"Mezi sýry vhodné jíst během těhotenství patří sýr feta, gouda, mozzarella nebo sójová varianta sýru - tofu. Nevhodné jsou tučné smetanové sýry a také balkánský sýr, který obsahuje velké množství soli. Pozor na čerstvé mléko a sýry (nepasterizované) jako na možný zdroj bakterií. Denní spotřeba mléka či mléčných výrobků je čtvrt litru nápoje, 1 jogurt nebo 50 g sýra. "

tiburcia
5. únor 2010

Andel na tchana se vykašli....přebalovat ho budeš ty a ne on...jednoho dne, já ponesu dítě přes celý byt na přebalování 😉

tiburcia
5. únor 2010

Hermi potěšila jsi mě...já miluju hermelín, nivu a mozzarellu,tofu, balkán...tak aspoň něco mi z toho zbyde 😀

eirin
5. únor 2010

Hmn, Hermelín už bych si taky s chutí dala.

herminka
5. únor 2010

Andělko, kam přijdu, tam mají přebalovací pult nebo komodu, ještě jsem nikdy od nikoho neslyšela, že by přebaloval tam, kde zrovna dítě je. Mojí mamince se přebalováky líbí, přebalovala nás prý na posteli a záda dost trpěly (není divu). Sestra si nechala udělat komodu, kterou využije stále (nemá takový ten přebalovací nástavec, ale je celá dosti velká). Asi to pak taky tak udělám.

Estrel, tričko je krásné, ale ta cena 🙄

tiburcia
5. únor 2010

andel zvlášť když máš k tomu už doma komodu a nemusíš kromě té podložky nic kupovat, tak nechápu proč do toho kecá 😀 mě se líbí komody, který na to mají ten přebalovací nástavec a pak se dá prostě pryč 😉

milmic
5. únor 2010

Dobré ráno přeji. 🙂

Anděl, já bych si z toho nic nedělala. Mě připadá, že ten, komu je do čeho prd, má nejvíc řečí. Je to vaše domácnost, váš život, vaše miminko.... 🙂

Včera jsme s kamarádama vymýšleli, jaký pytloviny udělají na naší svatbě, holky já se těším, jak malej kluk. Nemáte nějakej tip na fakt dobrou srandu? Už něco máme, ale třebas máte lepší, co jste zkusily. 😉

chaarleene
5. únor 2010

ahoj, holky 🙂 dneska už jsem dokonce i trochu spala, tak mám i trochu lepší náladu 🙂

andělko, já bych se v tomhle na tchána vykvajzla, přebalovat budeš ty, tak proč si ničit záda 😉 čtyři stovky jsou v porovnání s tím vším okolo fakt pakatel 😅 já budu mít postýlku s přebalovákem, jinak bych si bývala koupila takovou tu komodu s přebalovacím nástavcem... rozhodně to je praktičtější než si to rozendávat pokaždé jinde 😅

andelka
5. únor 2010

díky holky 🙂
Mně se taky líbí ty přebalovací komody, co se pak dají využít jako normální, ale jednak je to drahé, druhak nevím v jakém stylu bych si to měla pořídit, když budem mít zařízení spíš zatím provizorní (rozhodně dětského pokoje) a za třetí máme v chodbě bílou skříňku vysokou akorát mi po boky 55x60 (podložka je 50x70), na jejíž místo pořídíme vysokou skříň, vleze se tam víc věcí a tahle bude volná pro plínky 🙂 Nebo si tu podložku můžu přenést a dát přes postýlku nebo přes vanu nebo na stůl při koupání nebo kamkoliv. Sice mám hned vedle svoji postel, ale je nízká a přece nebudu přebalovat v noci v peřinách, ne?
Máte pravdu, už nikomu nic říkat nebudu. Ještě si vyslechnu, proč budem kupovat spešl matraci, když stačí molitanová a tím končím. Pro matraci a tu podložku totiž potřebuju, aby sjel tchán autem. Ale jinak nebudu říkat nic a zařídím se podle sebe. Naštěstí manžel mi věří, nechává to na mně (akorát to pak platí 😅 )

madli: ten čajník je suprovní 😀

mil: My jsme na svatbě srandy neměli, jen zábavnou tombolu, tak neporadím.

milmic
5. únor 2010

Anděl, tu chystám taky. Měli jste tam nějaký dobrý vtípky v tý tombole? 😎
Porad mi prosím, jak jste to organizovali tu tombolu, trošku v tom plavu.... 🙂 I když možná jsem nad tím málo přemýšlela jenom....

moni1412
5. únor 2010

sijen s mozzarelou sa bat nemusis, ja ju jem od zaciatku, milujem ju s rajcinkami, posypanu bazalkou a osolenu..... ako lahka vecera je to super 😉 nikde som nenasla ze by mala vadit. plesnove syry a podobne ano, ale mozzarela nie 😉

andelka ja si neviem predstavit byt bez prebalovacej podlozky, dnes je to skor nevyhnutnost ako luxus. mozes povedat ze mas dvojrocne referencie a skusenosti od jednej mamicky. fakt to velmi ulahci... teraz uz ju sice pouzivame len po kupkani, mame ju na vani a tam Milos maleho natiera, oblieka... ale pri malej bude zasa vyuzita na 100%.

estrel to tricko je krasnucke 😵

ma vcera napadlo ze Denisko sa v tomto tyzdni tehu narodil, teda ked si predstavim ze by som mala o par dni rodit.... normalne ma chyta panika. dufam ze malej sa ozaj este nechce von 😒

aerin
5. únor 2010

Ahoj holky🙂

andelko, taky bych rekla, ze tvoje reseni je dobry😉 ja teda budu prebalovat na zemi/na gauci na takove te "nafukovaci" podlozce z Ikea, v podstate tam kde dite bude, ale to proto, ze se nam do pokoje zadna komoda nevejde a i tak budu mit porad vsechno po ruce 😀 a v noci teda budu prebalovat v perinach, prece nepolezu pokazdy dolu, ze jo😀

to je furt neco, na me zas vsichni cucej jak na vola, na co jako chci pro mimi kozesinku🙂

milmic
5. únor 2010

Aer, jakou kožešinku? 🙂