Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

dub
10. únor 2010

moni. kotlety potřu plnot.hořčicí, do litin.pekáče nakrájím cibuli a a to samé brambory.
tyhle vrstvy . brambory, cibule,do spod pak maso, zakončím to ještě jednounebo dvěma vrstvama cibule abrambor. zaleju šlehačkou, můžeš i sýr nastrouhat. no a dáš to zapect. je to fakt výborný. ochuť podle sebe, já dávám pepř,sůl a tu hořčici.

tiburcia
10. únor 2010

nic nevím nic jsem nečetla 😀 😀 😀

chaarleene
10. únor 2010

hele, tibu, mám dotaz... jak teď pořád řešíme baráček, tak přemýšlím, jaký sporák... chtěla bych indukci, ale vzpomněla jsem si, jak vám onehdá nešla elektřina a nemohli jste si uvařit ani čaj 😅 tak nevím, jestli teda radši nejít do plynu 😒 jak jste to vlastně tehdy řešili?

skafandrik
10. únor 2010

chaar, dotaz sice nesměřuje na mě, nicméně podle mě dost záleží i na tom, jaké vytápění plánujete. Pokud neplánujete plyn, určitě bych nedělala přípojku jen kvůli vaření. Přece plynová přípojka rozhodně není za hubičku. Kdybych neměla možnost ohřát si ani vodu klasicky, tak bych spíš uvažovala o tom pořídit si takový ten vařič na bo¨mbu pro případy, kdy by elektřina nešla, ale nevím, jestli by ses s takovým řešením smířila. my taky budem mít indukci.

estrellita
10. únor 2010

koukam, ze se na nas dneska prisly podivat dve maminy 😵 jsem rada, ze jste si naslli chvilku 🙂

chaar: kdyz to tu tibu psala, jak si nemuzou ani uvarit, byla jsem stastna za nasi kombinaci plyn/elektrina (trouba) 🙂

eirin
10. únor 2010

Když už se tu načlo toto téma, tak my se taky rozhodovali mezi indukcí a plynem a nakonec zvítězil plyn, jsem na něj zvyklá a taky se mi nechtělo pořizovat kvůli tomu nové hrnce. Ale u nás je to jiné, plyn jsme sem měli už zavedený a indukce mě nějak nelákala, já potřebuju mít pocit, že mi při vaření něco hoří pod hrncem 😀 Ale třeba kdybych ji okusila, už bych nechtěla jinak, kdo ví. Elektrika nám tu ještě nevypadla, ale je to taky argument.

chaarleene
10. únor 2010

skaf, nad tím jsem právě taky přemýšlela, že bych si koupila nějaký malý vařič (brácha má takový na čundry - jen malou bombičku a plotýnku nad tím) pro sichr... jinak topit asi budeme plynem, resp. jsme to ještě do hloubky neprobírali, ale plyn je zavedený

já teda doufám, že by to nebyla obvyklá situace, přece jen je to vesnice jen kousíček od města, žádná zapadlá varta 🙂

chaarleene
10. únor 2010

sorry, přepisovala jsem kus a začali jsme něco řešit a já to nedopsala... 😅 mělo tam být, že plyn je zavedený k hranici pozemku...

chaarleene
10. únor 2010

no, já teď mám plyn - je to sporák, který patří k bytu, není náš... doma jsme měli plyn a pak elektřinu a teď má mamka indukci a nemůže si ji vynachválit...

další možnost, která mě napadla, by bylo koupit 2 malé varné desky - jednu plynovou a jednu indukční - ale to už je fakt velká ptákovina 😅 😀 ale i to se dá 🙂

madlisek
10. únor 2010

My doma mame indukci (nemame pripojku na plyn) a tady plyn a ja osobne jsem mnohem spokojenejsi s plynem. Zda se mi, ze s indukci vse mnohem dele trva a stejne jako Erin mam rada pocit, ze mi hori pod kotlem 🙂 Taky nam tu jednou nesla elektrina (jen par hodin, zadna katastrofa) a tak bylo mile, ze nas to ve vareni nijak neomezilo a v klidu jsme si mohli udelat caj a kafe.

skafandrik
10. únor 2010

Já mam dneska nějakej splín - je jasný kvůli čemu 🙄 🙄 Nebo ne dneska, ale teď. Včra mi jedna kamarádka psala, že na to nesmim myslet. Ona to nemyslela špatně, to jsem si stoprocentně jistá, ale prostě už mam rady thodle typu akorát tak po krk. A úplně nejradši ji slyšim od lidí, resp. párů, co otěhotněli na první zásun 😅 😅 a nebo o malou chvilku pozdějc 😔 Já to všem těm našim kamarádům děsně přeju, o to vůbec nejde, těšim se na jejich miminka, mojí nejlepší kamarádce občas něco na malýho koupíme, fakt se těšim, fakt to přeju všem, ale tahle hláška je jaksi mimo mísu. Ono to totiž dost dobře nejde, že 😝 Jo ještě mi to radívají kamarádky, co třeba ještě vůbec nejsou vdaný, nemají skoro ani stálýho partnera a nebo ho maj třeba měsíc, takže taky se jistě dokážou vžít do situace.

estrellita
10. únor 2010

skaf: me tyhle hlasky taky stvaly. zvlast od kamaradek, ktery jak ty pises, vlasten vubec nevi, jak dlouho to muze trvat a ze ne vzdy to je na poprve. Oni to vetsinou nemysli spatne a je lepsi tyhle hlasky nekomentovat, proste to spolknout a nechat byt.
a ty jsi rikala, ze uz to resite s doktorem, ne? na jake vysetreni jdete?

sijen
10. únor 2010

ahoj,
Estrel Uvidíme... sestra mi moc neporadila. 😅 ale zobla jsem jeden Ascorutin. Asi jsem přetažená z práce, mám teď deadline pro projekt.

dn.

aerin
10. únor 2010

skaf, taky ti naprosto rozumim, techhle hlasek jsem slysela nepocitane a presne od takovych lidi 🙄 Bych vrazdila, fakt....

sij, tak co nejvic to pujde odpocivej, urcite to bude dobry😉

chaarleene
10. únor 2010

skaf, tak to by mě taky štvalo... nejblbější na tom je, že ti lidi často nevědí o čem mluví a vůbec nemají tušení, jak na tom ten pár je... já bych nic takovýho z pusy nevypustila, protože když třeba ženská nemá vejcovody nebo chlap má špatné spermie, tak nějaký nemyšlení na to nepomůže 😅

skafandrik
10. únor 2010

chaar, i kdyby pomohlo 🙄 ale ono to prostě nejde, samozřejmě, když jsem v prcái a přemejšlim nad ní, když jsme třeba u kamarádů, tak na to nemyslim, ale ono nejde pořád něco dělat, ono občas musíš vypnout a já teda nedokážu nemyslet na nic a většinou to sklouzne k tomu 😅

estrel, zatím ne vyšetření, já mam clostil a metformin, chodim na měření, resp. jsem byla jednou, teď to bude podruhé, no a chci asi poprosit dr. o žádanku na spermio a pro sebe tentokrát pregnyl

madlisek
10. únor 2010

Ja jsem podobnou hlasku taky jednou vypustila ("ale vzdyt vis, ze spousta paru to uz vzdava a pak najednou se to podari, kdyz to uz vubec necekaji") a byla bych si za to stokrat nafackovala - z kamaradky potom totiz vypadlo, ze je v predcasnem prechodu a jedinou moznosti je pro ne darcovske vajicko nebo adopce 😔 A ted ma dvojcatka, takze happyend 🙂 On to totiz clovek mysli dobre, ale opravdu si neuvedomi, jak to muze byt zranujici, protoze ma proste zcela jinou (nebo zadnou) zivotni zkusenost.

skafandrik
10. únor 2010

já vim 😔

chaarleene
10. únor 2010

skaf, naprosto tě chápu... já jsem sice jedna z těch šťastných, otěhotněla jsem hned, ale stejně jsem na to myslela, to si prostě neporučíš... přece nejde na to nemyslet, zejména když je nějaký problém, který se musí řešit 😅

jinak teta mi teď vykládala, že u nich byla v porodce na monitoru nějaká paní s manželem a malým chlapečkem a tak si s nima povídala... no a chlapeček prý mluvil trochu zmateně, tak to ta paní vysvětlovala - že ho mají z IVF, ale že měla z toho hrozné problémy, tak se rozhodli, že to podruhé už zkoušet nebudou a zažádali o adopci... no a teď že prý neví, jestli dřív pojedou do kojeňáku nebo do porodky, protože jim to vyšlo i přirozeně 😵 😵 😵

takže jo, takový případy se stávají, ale mám pocit, že poslední dobou čím dál míň, protože čím dál víc lidí má opravdu problém, kvůli kterému objektivně počít nemůžou... a pak můžou cestovat kolem zeměkoule a nemyslet na to horem dolem a stejně to nejde - a přitom třeba stačí se trochu zamyslet, vyřešit ten problém a mimčo třeba nakonec přijde 🙂

skafandrik
10. únor 2010

ty jo, já bych samozřejmě mimčo děsně moc chtěla, ale zatim se mi nechce jít do něčeho až tak "umělýho" jako je iVF, samosebou to nezatracuju, je super, že taková možnost je, ale zatim si tohle nedovedu představit, já věřim, že nám to vyjde normálně, max. s podporou těch léků. Já na ně zareagovala dobře, prakticky na tu nejmenší dávku (nevim teda, zda folikul prasknul, ale spíš myslim, že jo). Teď bych teda chtěla vědět, jak je na tom muž a pokud nějak aspoň normálně, tak to budem zkoušet sami bez doktorů. Já prostě věřim, že to mimino ví, kdy je jeho čas a že čeká, až to tady nějak dopachtíme a bude mít tu koupelnu. 😀

chaarleene
10. únor 2010

skaf, já bych to taky tak viděla 😉 dřív se bralo, že pár má problémy s otěhotněním, když se snažili 2 roky 😅 teď už spousta lidí po půl roce letí do CAR, že jsou neplodní... já být na vašem místě, tak to asi udělám stejně - zjistit spermio a zkoušet přirozeně 😉

madlisek
10. únor 2010

Ta moje kamaradka to mela taky tak - meli zazadano o adopci, uz prosli vsemi psycho testy a protoze jim nevadila postizena romcatka (jako jedinym ve skupine, ostatni klasicky chteli jedno zdrave bile dite..), tak uz to vypadalo dosti nadejne, nacez jim vyslo to ivf s dvojkama. Takze z bezdetneho paru by se razem stali rodici 4 deti, docela mazec. Ale nakonec adopci odvolali.

skafandrik
10. únor 2010

chaar, ono se to může zdát i brzo jít jenom k dr. pro ty léky, ale to si zas nemyslim, nač čekat rok, když byl muj problém patrnej

chaarleene
10. únor 2010

skaf, pokud je patrný problém, tak nemá smysl před ním zavírat oči... přesvědčovat se, že otěhotním bez ovulace nebo bez menstruace, je akorát lhaní do vlastní kapsy... pokud je problém, tak se má řešit a ne před ním zavírat oči 😅 jak říkám, mám pocit, že na to jdeš správně 😉

skafandrik
10. únor 2010

🙂

estrellita
11. únor 2010

skaf: heled, neco na te prestavbe mozna bude, my jsme dokoncili prestavbu bytu a ja hned pak otehotnela 😀

ale jinak si myslim, ze vysetreni spermio je tak jednoduche a dokaze zjistit tolik problemu, ze neni vubec na skodu ho udelat driv. 🙂 jen uz jsme tady s holkama vedly debatu o tom, ze vetsina chlapu se tomu brani.

tiburcia
11. únor 2010

tak jsem to jen tak proletěla...chaar my plyn u baráku nemáme a stejně bych na něm ani nevařila....takže my máme indukční varnou desku na elektriku a v záloze v garáži malý vařič s malou plynovou bombou 😉

eirin
11. únor 2010

Skaf, pokud jsi zareagovala už na první nejmenší dávku, tak bych asi na tvém místě do Pregnylu nešla a spíš se opravdu snažila zajistit to spermio.

skafandrik
11. únor 2010

eirin, včera jsem ještě nevěděla, jestli jsem opravdu zareagovala i tak, že folik praskl, dneska už vim, že jo, protože se dostavila mrcha 🙄 takže pregnyl asi zvážim, ale o to spermio požádam

estrel, muj se nebrání

lucitee
11. únor 2010

skaf: presne vim o cem mluvis...ted lituju kolik lidi vi o tom ze to zkousime. Pritom to ani nevedej rodice....ale rady typu relaxuj jez pij nestresuj se nemysli na to uvolni se hod se do pohody neres to kasli na to....uz me taky dost stvou

ad sporak: mame elektrickej starej strasnej....az bude nova kuchyn, rozhodne bude indukce. nemuzu se dockat. Pokud nejde proud, nejde nam sporak ani ted, takze bych to neresila a v pripade nouze mam doma plynovy kartuse co vozim na vandry a poresilo by se to. Ale nikdy nebyl vypadek delsi nez par hodin. Topime drevem v krbu, takze zmzly bysme nebyli, tudiz ani caj by nebyl moc nutnej 🙂