Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

herminka
19. únor 2010

Mil, to je dobře, že jsi spokojená se svatebními šperky 🙂

Chaar, to je tedy drsná výměna názorů. Bydlet a platit to přece budete vy. Taky jsem vždycky měla za to, že elektřinou topí jen sebevrazi, ale pokud je to u dřevostaveb jinak a je to ověřené, proč do toho nejít? Na ten dům jsem zůstala trochu hledět, nejsem na takový styl zvyklá, ale líbí se mi. U nás by se ale nic takového postavit nemohlo, jsme v ochranném pásmu CHKO a vše musí mít sedlovou nebo polovalbovou střechu. Dívám se dobře, že je tam v přízemí jeden velký otevřený prostor - kuchyň, jídelna, obývák? A trošinku mě zaráží vstup ze zádveří rovnou do kuchyně, mám vůči tomu asi nějaký předsudek či co 😀

Estrel, kolikátý tt už budeš na kontrole (pokud tedy půjdeš až toho 1.3.)?

milmic
19. únor 2010

Chaar, že jo. 😉
Fakt se mi to začíná děsně líbit. Hned příští týden se zeptám, jak půjdu s diplomkou. 😎 Právě kvůlwi té praxi dělám ty flétničky, ale to je prd, že jo.

Navíc bych tou školkou chtěla aspon projít, abych měla ponětí o tom. Nějak cítím takovou absenci tohoto stupně vzdělávání. Myslím si, že bych se tam měla mrknout i když bych potom učila na národce. 🙂 A je to zkušenost, že jo.

tiburcia
19. únor 2010

holky jedeme na víkend k našim...tak si ho pěkně užijte 😉

milmic
19. únor 2010

Estrell, no u nás se přímo píše v řádě, že do 20.3. musíš podat přihlášku ke státní zkoušce nebo k její části.
Z toho chápu, že to jde.

herminka
19. únor 2010

Mil, práce ve školce by byla perfektní 😵 A určitě je pro případné přijetí pozitivní, že Tě tam znají, že? U nás se taky nedaly státnice rozložit a dokonce se musela ve stejném termínu obhajovat DP i státnice (obvykle 2 dny po sobě), nešlo to oddělit.

Tib, užijte si víkend 😉

milmic
19. únor 2010

No holky úplně jsem natěšená, až se v pondělí paní ředitelky zeptám a až ve středu sběhnu na studijní a zeptám se. u nás se to přímo píše, že se můžu příhlásit jenom k některému z předmětů SZZ. Z toho vyplývá, že to jde. U nás jsou 2 týdny od sebe. No zjistím všechno a uvidím.
Fakt dobrej nápad. 😵

estrellita
19. únor 2010

hermi: pokud pujdu 1.3. tak budu 7 plus 6, takze zadna tragedie, je to konec 8tt podle MS, ale stve me princip ☹

chaarleene
19. únor 2010

hermi, ten otevřený prostor dole jsme si právě zamilovali 😵 měla by tam být kuchyň, jídelna, obývák a pracovna (částečně oddělená nábytkem - např. nějakou oboustrannou policí)... původně jsme chtěli pracovnu oddělenou, ale pak manžel přišel s tím, že když pracujeme doma, tak proč by měl být celý den zavřený v nějakém pokoji a koukat do zdi, když by mohl úplně stejně být v tom jednom prostoru se mnou a dítětem/dětma 🙂 v případě, že by na práci potřeboval fakt klid, tak si buďto vezme sluchátka a pustí si hudbu (což je naše současná varianta, když se třeba chci koukat na televizi a on chce pracovat) nebo půjde pracovat třeba do ložnice, kde stejně nějaký menší pracovní stůl plánujeme 🙂

jinak s tou střechou to právě taky řešíme, ta sklopená část by měla být směrem do silnice a pod námi je už jen louka a les, takže by to snad nemělo nikomu vadit, v územním plánu je taky sedlovka, ale výjimky jsou prý možné, tak doufáme, že starosta nebude dělat problémy 😀 když jo, tak prostě bude sedlovka, no 😅

jo a ten projekt od RDR jsme už tam na místě překopali - vstup, spodní koupelnu a technickou místnost jsme zrcadlově přehodili, na místo, kde byly, jsme šupli kuchyň a pod schody spíž... a nahoře jsme taky přehodili koupelnu na druhou stranu 🙂 zejména z důvodu umístění na pozemku - tak, aby ty koupelny byly na sever a obývák s pracovnou co nejvíc na jih 🙂

jo a světe div se, stačilo, aby manželovi 2 dodavatelé řekli, že by jako rozumnější variantu viděli 2 dětské pokoje a roztál jak máslíčko 😀 😀 😀

estrellita
19. únor 2010

my jsme meli obhajobu i statnice v jednom.zacinalo se obhajobou a pak sly predmety.

chaarleene
19. únor 2010

u nás šly státnice rozložit v pohodě, resp. vůbec spolu nesouvisely 😅 vzhledem k systému na naší škole to bylo tak, že se člověk zvlášť přihlašoval na státnici z ekonomie, zvlášť na státnici z hlavní specializace a zvlášť na státnici z vedlejší specializace... DP se obhajovala v rámci státnice z HS nebo z VS (podle toho, na které katedře se psala) nebo se dala obhájit i zvlášť 🙂

takže já jsem třeba dělala ekonomii v lednu, potom v červnu jsem dělala státnici z VS a v září jsem obhajovala DP a státnicovala z HS 🙂 na druhém oboru jsem si ekonomii nechala uznat, v červnu jsem šla na státnici z VS (ze které mě vyhodili 😅), pak v lednu na HS + DP a v únoru znovu na VS...

sijen
19. únor 2010

Souhlasím s Chaar Mil. Důležitý je abys na ty všechny věci (a že jich je) měla čas a ENERGII. ..Promysli to, zda by ti nepomohla nějaká brigáda - kdyby šlo o hlídání dětí není to od osmi do osmi.. a lze občas (podle věku dítěte) u toho i dělat něco do školy.

Jinak moje dnešní kontrola u dr. OK. Dokonce se to malý kuře zavrtělo... to byl tak úžasnej pocit, že jsem z toho žila ještě dvě hodiny po odchodu. 😀

Estrel, to je děs ☹ řešení co Tě napadlo - jít mezitím jinam- je skvělý. To by se člověk utrápil tím čekáním.
Chudáci holky např. v Anglii, jak jsem nedávno četla na MK, chodí na 1. kontrolu až tak v 8tt.. 😅

milmic
19. únor 2010

Sij, no já stejně budu hledat práci. Tak jako tak.

Jenom mě zaujala ta myšlenka, že pokud to rozložím - což bych ráda - tak se vlastně musím nemusím hnát za plným úvazkem, ale vyhovoval by mi ten kratší.

Páč bych ráda šla na matiku ready a ne s tím, že půlku neumím. Já totiž matiku neokecám tak jako češtinu. Když nevím tak nevím a mám smůlu. Takže bych se mohla začít v klidu připravovat řekněme od řijna/listopadu, páč státnice by byly začátkem února nebo koncem ledna tak nějak.
DA nakonec že mě paní ředitelka řekla o tom, že budou vypisovat konkurz, tak to mi asi taky neřekla z legrace, ale, proto že ví, že bych to chtěla. 😉
No příští týden všechno vysonduju. 😉

A gratuluju ke kontrole, jsem ráda, že je všechno v pořádku. 😎

estrellita
19. únor 2010

sijen: tu prvni kontrolu v 8tt budu mit i ja 😅 a uz je to na palici, zvlast, kdyz mam tu kamaradku, co byla 3 krat, i kdyz to se mi zda taky jako extrem, mne by stacilo jednou, abych videla, ze je vse v poradku 😉

to musi byt krasny pocit 😵 😵

chaar: no super, budou dva detske pokojicky 🙂 a jinak manzela chapu, taky bych si nedovdela predstavit byt cely den zavrena v jednom pokojiku a tam pracovat.

estrellita
19. únor 2010

sijen, i kdyz puju pristi tyden k tomu Apolinari, tak to bude v 8 tt, a ke svemu uz skoro v 9 tt. zas na druhou stranu v teto dobe se zadne testy nedelaji, ze? ale ja jsem neskutecn enetrpelivy clovek 🤐

chaarleene
19. únor 2010

estrel, mně brali v 9. týdnu krev a ve 12. týdnu je pak NT screening 😉 takže o nic nepřijdeš, neboj 😉 já jsem byla u doktora v 5. týdnu (teda myslela jsem, že je to 7 😅) a vidět byla akorát taková bublinka... chtěla jsem jít právě nejdřív až v tom sedmém, aby už bylo vidět srdíčko, ale tím, že jsem otěhotněla déle, tak to tak vyšlo...

herminka
19. únor 2010

Estrel, plně chápu, že jde o princip 🙂 Muž to měl u státnic taky tak (a připadá mi to dobré, člověk to má aspoň při jedněch nervech).

Sijen, mám velikou radost, že kontrola dopadla dobře 😵

estrellita
19. únor 2010

sijen a kdy si das tt do pasu, at mame prehled v kolikatem jsi 😵

chaarleene
19. únor 2010

sijen, to je super, já si pamatuju, jak jsem byla celá nabitá z NT, když jsem viděla, jak se prcek mrcasí 😵

estrellita
19. únor 2010

chaar: dekuju, tak jsem rada, ze me pak treba nebudou honit 🙂

chaarleene
19. únor 2010

ono na tom začátku ti doktor stejně může říct tak maximálně to, že jsi těhotná, že je mrně tam, kde má být, případně že je tam těch mrňat víc 😀 ale pokud nemáš problémy, tak na tobě stejně nic víc nevykouká 🙂

já to třeba vidím na těch ultrazvukových fotkách - v 9. týdnu to byla taková fazolka se 4 pahýlkama, které bouchalo srdíčko, zatímco ve 12. týdnu už se daly spočítat i prsty, byl vidět žaludek a močák a tak různě 🙂

estrellita
19. únor 2010

chaar: ja bych chtela vykoukat srdicko 😵 a i tu fazolku se 4 pahylkama 😀

chaarleene
19. únor 2010

to v tom 8. týdnu uvidíš 😉 😵

estrellita
19. únor 2010

😵 😵

madlisek
19. únor 2010

Ahoj holky 🙂

Mám pocit, že jsem dnešní půlhodinku pro zábavu vyčerpala jenom snahou vás dočíst 😀

Estre, to bych vyletěla z kůže, vůbec se ti nedivím! Snad ti maminka zařídí tu kontrolu u Apoli!!

Chaar, moc pěkný domek 🙂 A 2 "dětské" pokoje mi přijdou jako samozřejmost, i kdybys muže na druhé děcko neukecala, tak je dobré mít pokoj navíc, kdybyste měli hosty. To je třeba můj sen jednou do budoucna 🙂 Pořád nás jezdí někdo navštěvovat různě ze světa a mě je pak blbý, že spí třeba v obýváku na gauči, když my jsme u nic měli soukromí v pokoji pro hosty 😒 Takže až jednou vyhraju tu sportku a pořídím si dům na Ořechovce 😀, tak tam určitě budeme mít pokoj pro hosty 😉

Elit, pěkná detektivka 🙂 Já obecně mám větší důvěru ve WK, ale po Andělčině analýze teda nevím, čemu mám věřit 😀 Těším se na další pokračování 😉

skafandrik
19. únor 2010

ahoj holky,

nestíhám, nesvačím 😀

Tenhle týden byl v práci masakr, jeden klient mi volá den co den a pořád chce něco řešit a jen co to vyřešíme, tak už má novou věc, asi mi jebne 😀 Navíc ty jeho věci jsou vždycky takový chuťovky, nikdy nic normálního 😀

Ale musim se pochlubit, v lednu až únoru jsem za šéfa "vedla" kancelář, prakticky to spočívalo v tom, že jsem místo nj rozdělovala a procházela přijatou poštu, kontrolovala jeho maily a do toho dělal svou práci a ještě i nějakou jeho, pravdou taky ale je, že něco jsem zákonitě přenesla i na kolegy, ale byla to dobrá doba, byl tam klid 🙂
No a světe div se, dostanu za to odměnu, když to řekl, tak jsem čekala nějakou tisícovku nebo tak a dostanu 6000 🙂 Paráda 🙂

skafandrik
19. únor 2010

A pak jsme se chtěla zeptat - měla jsem teď dvojitou dávku clostilu než v tom prvním cyklu s lékama a myslíte, že bych tím mohla mít ovulaci dřív? Myslím tím o dost dřív? Minulý cyklus jsem jí měla nějaký 15. - 16. DC. Teď jsem teprv 9. DC a už dva dny cítím takový ten mokrý pocit 😅

chaarleene
19. únor 2010

skaf, tak ta odměna je fajn 😵

elitera
autor
19. únor 2010

Hm, to já mam za leden víc než 20přesčasových hodin a zatím jsem za to dostala akorát náhradní volno. S tím, že dnesnak jsem NV měla a včera jsem byla v práci 14 hodin. 😀

elitera
autor
19. únor 2010

Odměnu jsme ve výplatě čekaly všechny a nepřišlo ani ťuk 😀 Ale prej MOŽNÁ přijde něco v únorový výplatě... no, jsem zvědavá 😝

herminka
19. únor 2010

Ohledně pokoje pro hosty souhlasím s Madli. Je docela nepříjemné spát na návštěvě v obýváku nebo s 2 dětmi v jejich pokoji (byť velkém 😒 ). My budeme mít 2 dětské pokoje a pracovnu, kde právě budeme ukládat hosty.

Skaf, ta odměna je hodně příjemná 😵 Ohledně Clostilu snad poradí Eirin.