Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

chaarleene
20. únor 2010

ony ty technologie jdou taky hrozně moc dopředu, takže hodně záleží i na tom, kdo to staví a jakou technologií...

moni1412
20. únor 2010

char ta vasa firma, resp. nad ktorymi este zvazujete, davaju aku strechu? lebo jedna z nasich bramac, klasicku tazku, druhi len sindel, ale vraj montovany dom by mal byt zatazeny prave tou strechou, tak stale rozhodujeme....

chaarleene
20. únor 2010

moni, ta firma, kterou zvažujeme, dává jakoukoli si vymyslíme 🙂

chaarleene
20. únor 2010

mně se u nich líbí, že je to i celé vyztužené těmi ocelovými tyčemi 🙂

moni1412
20. únor 2010

char to tak ktoru si davala do linku?

chaarleene
20. únor 2010

ne, ta druhá - Woodsystem... ti nemají žádné typové domy, všechno staví podle individuálních projektů 🙂

moni1412
20. únor 2010

vystuzenie asi preto ze je poschodovy, vsak? myslim ze do bungalovov sa väcsinou nedavaju...ci?!

moni1412
20. únor 2010

sijen az teraz docitavam (ste toho stihli popisat).... gratulujem aj ja ku kontrole 😵

chaarleene
20. únor 2010

moni, já myslím, že to dávají u všech baráků - je to prostě jejich technologie 🙂

herminka
20. únor 2010

Sijen, někde jsem četla, že člověk začne mít strach, jakmile otěhotní, a nepřestane ho mít do smrti. Myslím, že je na tom dost pravdy. Mrzí mě, že se teď s manželem málo vídáte ☹ Soucítím s Tebou. Ale za chvíli budeš ve 2. trimestru a počasí se taky zlepší a podmínky pro dojíždění budou lepší 🙂 Na utroš mám podobný názor jako Elit (často se píše, že je to spíš placebo, že prosperující těhotenství se udrží samo a neprosperujícímu utroš nepomůže), ale doktoři se asi sichrují. Odkaz na oblečení jsem si uložila, snad se bude někdy hodit 🙂

Chaar, chápu, ta rychlost je opravdu fascinující 🙂 My opravujeme postupně - jednak nás to baví (mimochodem, muž je taky ekonom 🙂, ale je hodně manuálně zručný a máme i šikovné pomocníky - tatínky a jednoho kamaráda) a jednak bydlíme v domku rodičů, takže neplatíme "tržní" nájem, ale jen alikvotní část za energie. A protože nespěcháme, často se nám daří vychytat různé akce na materiál. Každé má svoje 🙂

Mil, jak dopadl vypraný levandulový pytlík? 🙂 Masopust teprve teď? Tak ať to jde s DP tak pěkně i nadále 😉

Andělko, je fajn, že je tchán tak aktivní a pracuje bez vás. My jsme podobně domluveni s kamarádem, že během dubna-května oseká omítky, zatímco muž bude dělat na diplomce a učit se na státnice. Ještě budeš mít čas bříško vystavovat 😉

Moni, my máme na domě, který si rekontruujeme, na střeše tvarovaný plech, který vypadá jako tašky. Původně tam byl eternit, tj. lehká krytina, a tedy krovy nebyly koncipovány na pálené nebo betonové tašky. Výhodou plechu je rychlá pokládka a to, že z něj pěkně sklouzne sníh, tj. dům se tolik nezatěžuje. Ale plech asi bude hlučnější (třeba při dešti).

chaarleene
20. únor 2010

no, u nás je to s těma pomocníkama horší... tchán má pořád představu, že kdybychom si koupili materiál a sehnali pár kámošů, tak máme za pár víkendů hrubou stavbu pod střechou, ale v tom "sehnali pár kamarádů" je prostě ten velký háček...

můj taťka má v podstatě 2 práce, samozřejmě by nám pomohl, ale na úkor té trošky volného času, který mu zbývá, a to nechci... brácha je na vysoké, jezdí domů jen na víkendy a přišlo by mi blbý mu ty víkendy s přítelkyní a s kamarádama upřít (nemluvě o tom, že se taky musí učit)... jeden manželův brácha má časově náročnou práci, 4x týdně dojíždí do Práglu a víkendy tráví na chalupě, kterou si postupně vlastníma rukama renovuje, a druhý manželův brácha má zdravotní omezení, které mu neumožňuje na stavbě nějak výrazně pomáhat... tchán pomáhá právě švagrovi na té jeho chalupě, nám by určitě taky pomohl, ale za cenu toho, že by to bylo po jeho 😒 no a naši kamarádi jsou povětšinou rozptýlení po republice 😒

můj manžel je taky šikovnej, ale se stavbama fakt nemá sebemenší zkušenosti, jasně, naučili bychom se to a nějak bychom to doplácali, ale to by bylo fakt na dlouho 😅 no a navíc teda manžel o víkendech dost často pracuje 😅

herminka
20. únor 2010

Chaar, však jasně! My bychom to asi taky nezvládli sami dva jen svýma rukama; kdybychom ty pomocníky neměli, museli bychom si toho nechat daleko víc udělat. Ale protože je máme, proč jich nevyužít, když nám pomoc sami nabízejí, a profíky si zveme jen na odborné práce (vazba, pokrytí střechy, topení apod.).

chaarleene
20. únor 2010

hermi, to je fajn, že máte pomocníky 😵

andelka
20. únor 2010

moni: No, ad mantinel - sama ne, s mamkou. Kdoví jak by to dopadlo, kdybych se do toho pustila sama 😅
Mužíček přišel akorát, i pěknou chvilku jsme si stihli udělat. Akorát ho to stěhování prken z linky dost zmohlo. Myslím, že rekonstrukce bytu bude lepší jak posilovna 😅

hermi: toš něco ještě vystavovat stihnu, ale bříško už to nebude, spíš megabřuch, jak to tak sleduju 😀

S tím - pár kámošů a hned to je - u nás to vypadalo bledě, naštěstí teď se to vyvrbilo, že rodina hodně pomůže. Hlavně to nebude stát tolik. Už aby to bylo za náma 😉

milmic
21. únor 2010

Dobré ráno, princezny.
u nás krásně svítí sluníčko, tak hned je na světě líp. 😵

Dneska jedeme k tetě na oběd domlouvat výslužky a předat inštrukce k svatbě alá středověk. 😀 Zatím mají pozitivní reakce.

Jináč včera jsem se večer koukala na Pianistu. Pořád jsem si říkala, nebudu se koukat, nebudu se koukat, nebudu spát z toho. Ale nedalo mi to. Páč dokonce i v jedné recenzi o Bořkovcové se píše o Pianistovi.
No nevydržela jsem...... 😔 A nespala jsem.... ☹

Musím si ještě přečíst tu knihu, až přečtu HB, ale skoro ztrácím sílu se v těch sr.... hrabat. To je neuvěřitelný, neuvěřitelný a neuvěřitelný. ☹ Nechápu, že to ten človíček dokázal přežít.... jsem z toho rozlomená ještě ted. A když jsem viděla na čsfd tuším fotografii skutečnýho Szpilmana, jsem začla bulet. ☹

Tož krásnou nedělu vám všěem přeju, my jedeme návštěvovat. 😎

chaarleene
21. únor 2010

mil, musím říct, že tě obdivuju, já bych se v tom asi hrabat nedokázala 😔

jinak všem přeju krásnou neděli 😵

už jsem si konečně sbalila tašku do porodnice, akorát ještě musím vyprat župan...

moni1412
21. únor 2010

hermi mne sa ten sindel aj viac paci, ked ho vidim na strechach, sice ty pises ze mate plech.... vahovo je to asi to iste... len praveze nas iste firmy presviedcaju ze na montovanych domoch by malo byt prave tie tazsie materialy, aby ho zatazili, on je sam o sebe lahky... vy mate dom aky?

andelka tak tomu ver, ked sme prerabali tento byt, to bola makacka 😀 a to nam dost ludi pomahalo.... 😅 ale stoji to za to, ta namaha 😉 budete mat vsetko podla seba, novucicke 😵 co tam idete vsetko robit?

aj ja vam prajem krasnu nedelu a pekny zvysok vikendu, po obede ideme po maleho k nasim. 🙂

char az teraz? 😀

o maji neviete nic nove? Maju uz malicke na svete? 🙂

chaarleene
21. únor 2010

moni, až teď 😀 já jsem to měla všechno na hromádce, ale až dneska jsem to přemístila do tašky 😀 pořád mi pár věcí chybělo, teď už to mám konečně (snad) pokupě 🙂 akorát teda podprsenky mám ještě na sušáku a ten župan musím ještě vyprat 🙂

moni1412
21. únor 2010

ale hlavne ze je väcsina uz pripravena 😀 😀 😀 😀 😀

chaarleene
21. únor 2010

to jo 😀 pořád jsem nějak neměla koupené jednorázové plenky do porodnice, až teď ve čtvrtek jsem je koupila 😅 😀 hlavně neustále přesvědčuju miminko, že klubat se smí začít až za týden, protože nám dneska PA odjíždí na hory 😀

estrellita
21. únor 2010

dobre rano holky, ja jsem se slunickem nejaka akcni, vytrela jsem, vyluxovala, utrela prach. jeste mi zbyva ve dvou mistnostech jen vyluxovat zem a je to 🙂zahanim tak nevolnost, protoze jsem se krasne nasnidala, fakt jsem mela silen yhlad a pak jsem otevrela lednicku a do nosu me prastila zkazena pomazanka a snidane byla ta tam pryc 😅 tak mam hlad, ale pri pomysleni na jidlo je mi blbe, tak radeji uklizim 😀 😀

s muzem se chystame na obed k jeho rodicum, tak to cestou k nim prolozime prochazkou 😵

mil: pianistu jsem videla a brecela jsem u toho 😔

chaar: hezky krucek po krusku, ted taska a nejdriv za tyden porod 😀

chaarleene
21. únor 2010

estrel, tak to je mi líto, že ti bylo špatně...

asi budu mít blbou otázku, ale mám si do té tašky rovnou zabalit i oblečení pro mimčo a pro sebe na cestu domů? nebo (jak jsem vyčetla v nějakém blogu) bude lepší to oblečení připravit do autosedačky, aby to manžel pak vzal všechno sakum prdum dohromady, až pro nás pojede?

jinak my tu doma máme jen jednu takovou celkem velkou cestovní tašku a pak jednu ještě větší s kolečkama a rukojetí, tak jsem přemýšlela, že si snad půjčím nějakou menší od mamky, že to je moc velké... no a když jsem do té naší tašky bez koleček nabalila plenky, vložky, ručníky a toaleťák, tak je skoro plná 😅

skafandrik
21. únor 2010

Ahoj holky,

tééda to počasí je nádherný. Už to chtělo, začínala jsem z toho mít blbou náladu. Mám sníh ráda, ale tohle už bylo dlouhý a strašně se těšim, až to odtaje a úplně nejvíc se těšim na to, až mi zas pokvete skalka 😵 😵 Jinak mam takovou poloakvitvní - pololenorovou neděli. Drobet jsem poklidila bordel v kuchyni, uvařila, udělal několikero nádobí, sebrala prádlo, vyžehlila, dala prát jednu pračku, napsala jednu žalobku a teď jsem dokrmila babi a chvilku sebou plácnu k telce a asi si dám kafe 😵 Ještě přemejšlim, že něco půjdu upéct. No a pak se ještě musim vrtnout na něco do práce. Jinak jsem doma sama, manžel právě před chvilkou odjel do práce - je mi ho líto, chodí fakt skoro pořád, včera přišel z noční, dneska zas na odpolední. Naštětsí jim teď ty přesčasy aspoň proplácí, tak něco ušetříme navíc a to se hodí 🙂

skafandrik
21. únor 2010

chaar, já samozřejmě s timhle osobní zkušenost nemám, ale co jsem vždycky tak u kamarádek viděla, tak nejdřív si braly jen tašku s věcma pro sebe a pak až partner dostal pokyn a dovezl to ostatní, ale osobně si myslim, že to je jedno, snad jen z nějaký pověrčivosti bych to asi udělala takhle 😉

aerin
21. únor 2010

Ahoj🙂

Ja myslim, ze spis nez z povercivosti je to z praktickych duvodu, aby se toho hned netahalo tolik😉

Nam se dneska v 10:22 narodil synovec Alex 😵

skafandrik
21. únor 2010

aer, jak řikam, v tomto směru jsem fakt nezkušená 😀 ani si nedovedu představit, kolik toho pro toho prcka může být 😅 😅 😅 ty jo, já jednou budu hustá matka 😀 😀

aerin
21. únor 2010

skaf😀

a my jsme dneska v Tescu miminku (nasemu) koupili kraaasny bodycko z bio bavlny a novorozeneckej Avent dudlik, at doma jeden pro sichr mame🙂

skafandrik
21. únor 2010

😵 😵 😵

my teď očekáváme každým dnem taky jedno miminko, moje svědkyně s manželem čekají a my se už strašně těšíme 😵 😵 už jsem jim nějaký věcičky taky kupovali, ale ještě musí být něco do kouta po porodu, už asi jen nějaká drobnost a spíš teda nějaký "neoblečení" - máte tip?

aerin
21. únor 2010

skaf, tip nemam 😒 tezko rict, zalezi asi dost na tom, jakeho jsou zalozeni, jestli by je treba potesil balik papirovek nebo vlhceny ubrousky, nebo spis neco alter, kdyz obleceni, tak ja bych treba koupila merino cepicku od Disany🙂

my synovce jen tak neuvidime, je v Blave..

skafandrik
21. únor 2010

nevim, co je to za čepičku .. 😅

my jim koupili rychlozavinovačku, pak dupačky (ty jsou velikostně spíš tak na tři měsíce), no a pak jsme jim ještě kupovali nějakou sadu - kabátek, tepláčky, takže oblečení už ne, leda třeba tu čepičku, oni už samozřejmě všechno mají, balík papírovek asi ne, látkovat sice nebudou, ale tak ať si vyberou to, co chtějí používat, to samý ty ubrousky

ještě přemejšlim o nějakým tom méďovi na postýlku nebo o tom kolotoči, ale to už jsou zas věci asi za dost peněz

jdu hodit tu čepku do vyhledávače