Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

estrellita
16. bře 2010

aer: skoda, ze nerekla, ze vam pulku na ty prstynky da 😀

hermi, eirin: no treba me to zacne lakat, uvidime. ja kolem sebe nikoho s latkovkama nemam, takze to nemam ani sanci videt na zivot, slyset jak je to jednoduchy i pro ty,co neradi zehli atd 😀 uvidime, uvidime. zatim je to pro me spanelska vesnice, kdyz vidim ty nazvy, druhy atd., tak mi jde hlava kolem, ale je to jen o tom se do toho poradne dostat, ale kdyz clovek ani neni presvedceny, ze to chce .....

aer: a jaky jsi mela dojem z veletru? ja jsem byla lonsky unor v Praze v Diplomatu a byla jsem strasne zklamana.

aerin
16. bře 2010

estrel, bylo to desny! lidi mraky a jinak nic, fakt sileny, jeste ze tam nechteli vstupny 😠

aerin
16. bře 2010

hermi, ja vim, sama teda zadnej nemam, ale mamka jo...no nejak to dopadne, V. ten svuj stejne bude nosit jen vyjimecne a kdyz mu to pripomenu (nikdy zadnej prstynek nenosil a do prace ani nesmi) a ja prstynky taky nenosim kazdej den 😅 manzelstvi stejne nestoji na nejakym krouzku na prste, tak je pri nejhorsim budeme mit proste jenom v krabicce na pamatku 😀

chaarleene
16. bře 2010

bré ránko 🙂

aer, já bych určitě došla do nějakého zlatnictví, nemusíš mít ani ten prstýnek, oni mívají takové zkušební kroužky, které si vyzkoušíš 😉 akorát pozor na to, že různé tvary sedí různě - ideální je vyzkoušet si pak ještě nějaký prstýnek, který je tomu vybranému tvarově podobný, abys měla jistotu 😉

já jsem třeba 7 let nosila prstýnek od manžela, nesundala jsem ho z ruky, seděl mi, ale snubák mám asi o 2 čísla větší 😅 a nemám s ním problém ani teď, normálně ho sundám i nandám i těsně před porodem 🙂

herminka
16. bře 2010

Aer, my je právě máme taky v krabičce. AKolikrát si říkám, že si je dáme třeba na neděli nebo nějakou oslavu apod. a věčně zapomínáme 😀 A manželství máme skvělé.

Na svatebním veletrhu jsem kdysi byla s kamarádkou a nic moc tedy 😒

chaarleene
16. bře 2010

jé, tak to my prstýnky vůbec nesundáváme 😅 akorát třeba když dělám něco v kuchyni nebo nějakou špinavou práci, to jo... ale kvalita manželství na tom rozhodně nestojí 🙂

jinak jsem tu z ouřadu, byla jsem si vyzvednout žádost na rodičák... tak jsem dostala lejstro a že to mám přinést potom s papírem na mateřskou - a teď jsem si to předvyplnila a pročetla a stojí tam, že k tomu je potřeba doložit průkaz totožnosti všech uvedených osob a rodný list dítěte 😠 takže bych tam pravděpodobně musela jít nadvakrát, protože by mě nenapadlo mít s sebou průkaz totožnosti manžela 😅, který je tam taky uvedený, jelikož to musí podepsat, že jsem to vyplnila správně 😅 😀

jo a taťka ráno donesl tu chybějící desku do postýlky, odpoledne přijde s vrtačkou a konečně se to všechno sešroubuje do finální podoby 😵 😵 😵

milmic
16. bře 2010

No hurá, Chaar může rodit.. 😀

Miminko jistě čeká na postýlku. Přece se nenarodí, když nemá v čem spinkat. 😀

estrellita
16. bře 2010

chaar: takze jestli dneska bude dokoncena postylka, tak zitra porod? 😀

my nosime oba prstynky a sujndavame ho jen na trenink/cviceni a ja, kdyz varim neco, v cem se musim blemcat rukama 🙂 ale souhlas, na tom manzelstvi nestoji a i tak ho mame moc pekne 😵

andelka
16. bře 2010

Tak jsem se právě vrátila (z hradu 😀 ) od doktora - stejně jako holky včera hlásím dobré pořízení 🙂
Krevní obraz celkem OK, ale železa pořád málo, takže si mám obden dávat tabletky dvě.
Čípek taky v pořádku, ostatní výsledky taky.
Koukli jsme i na mrně, protože jsem říkala doktorovi, že si myslím, že je pořád hlavičkou nahoře, že ho cítím hodně z boku, že je asi šikmo nějak - a pendrek - mrně si krásně hovělo hlavičkou dole 😅 Akorát teda netuším, jestli je tak otočené delší dobu, nebo od nedělní předporodní přípravy nebo od dnešního cvičení. Ale to je jedno, ještě má na finální ustavení čas a aspoň vím, že tam má ještě dost místa na lotroviny. 🙂

Jinak ad prstýnky - já svůj nosím (dřív víc, v zimě tolik ne, protože mi dost padá z prstu, tak se bojím, abych ho neztratila při sundávání rukavic), manželův si hoví v krabičce.

chaarleene
16. bře 2010

estrel, tak to netuším, jestli to teda bude zítra 😀 mně by se líbila ta neděle, to je fakt hezký datum 😵 , ale zase teta má v sobotu i v neděli noční a to bych z toho měla asi dost blbej pocit, kdyby se kvůli mně ani nevyspala 😅 i když ona říká, že to vůbec nemám řešit, že prý by se to řešilo až v momentě, kdy by k té situaci došlo 😀

akorát jsem teď zjistila, že budu muset všechno z té postýlky zase sundat - mantinely, matračku, prostě všechno, aby se to dalo sešroubovat 😅 no nic, zase si to tam pak zpátky nandám 😀

andelko, to je super, že je miminko už hlavičkou dolů 😵

jo a holky, výborná zpráva - zjistila jsem, že ten kněz, kterého bych chtěla, aby nám křtil miminko, je v ČR, dokonce nedaleko, takže myslím, že nebude až takový problém se s ním spojit 😵

chaarleene
16. bře 2010

jo a ještě jsem si vzpomněla, že jsem viděla ve výloze takové hezké retro botky 😵 musím si je tam dojít vyzkoušet, kdybych si k nim ušila nějakou skládanou sukni, tak bych byla za kočárem kóča 😀

andelka
16. bře 2010

char: Tak to máš dneska jednu dobrou zprávu za druhou 🙂 Super, že postýlka už bude úplně v richtiku 🙂
No, bylo to překvápko, akorát nevím, jestli chtělo na doktora hrát hodné miminko nebo jestli je tak delší dobu a už tak zůstane. Uvidíme, na další kontrolu jdu za 3 týdny, hned po velikonocích 🙂

Kóča budeš vždycky. 😉

madlisek
16. bře 2010

Ahoj holky 🙂

Eiri, ja myslim, ze to uvidis az s detma, jestli to s latkovkama pujde ci nepujde 🙂 Kamaradka, co ma dvojky, rikala, ze asi prvni dva mesice proste jenom 3 hodiny krmila, odsavala, vyvarovala, pak hodinu spala a opet 3 hodiny krmila, odsavala, vyvarovala, takze veskere dalsi aktivity vypustila. No a naopak ty rodice trojcat, co jsou kamaradi kamaradu, latkujou od mala 🙂

Estrel, mas pravdu, v Deniku je problematicky spis vztah s matkou, vztah s tatinkem je vetsinou taky az moc idylicky 🙂

Jsem strasne strasne nastvana kvuli letence! Koupila jsem si takovou, co se da menit, protoze jsem nevedela, kdy presne se budeme vracet. Nekolikrat jsem to pani opakovala, jeste v listopadu se ujistovala a vse bylo v poradku. Ted jsem ji napsala, ze uz vime datum, a prisla mi automaticka odpoved, ze agentura uz tu leteckou spolecnost nezastupuje a at se obratim tam a tam. Napsala jsem tedy tam a tam a odepsali mi, ze moje letenka je nemenna 😠 Takze si pripadam jak u blbejch na dvorecku, dvacetkrat to opakuju pri rezervaci, dvacetkrat to opakuju pri koupi, v listopadu se pisemne ujistuju a nikde zadny problem. A ted mi reknou, ze datum odletu zmenit nejde a neda se s tim nic delat. Budeme to jeste dneska resit pres centralu tady, ale nevim, jestli to k necemu bude.

estrellita
16. bře 2010

madli: tak to je teda bordel. doufam, ze se to vyresi k vasimu prospechu.

andelko: no vidis, malej je poslusnej a hezky se otocil, ta uz jen aby tak zustal 🙂

chaar: zavidim, ze umis sit 🙂

madlisek
16. bře 2010

Ad prstynky, ja nosim oba, zasnubak i snubak, ale jen kdyz nekam jdeme, doma ho sundavam. Kdyz jsme byli o Vanocich na vylete, byli jsme na obede u kamaradky a jejiho manzela (taky novomanzele, jako my 🙂 ), tak jsme se bavili o svatbach a prstynkach a kdyz jsem rekla, ze je normalne doma sundavam, tak ona na me uplne vytrestila oci a prohlasila, ze to prece nejde, ze je to prece symbol a ze ona od svatby prstynek nesundala a "never ever" ho nesunda. No a nekdy minuly tyden psala, ze ho musela sundat, protoze je cela otekla (ma termin v cervnu) a ze je z toho zoufala. Kdyby tomu kousku kovu neprikladala takovou dulezitost, byla by ted v pohode.

andelka
16. bře 2010

madli: to je teda pěkně debilní, taky by mě to naštvalo. Držím palce, ať to nakonec dobře dopadne a změnit to půjde.

estrel: No, ještě se může točit skoro měsíc, některá miminka se do porodní polohy naštelují až 3-4 týdny před termínem. Ale očividně místa tam má dost, tak snad pochopí zákon gravitace 😅

sijen
16. bře 2010

Zdravím kočenky,
postupně vás nějak dočtu, snad. Byla jsem nemocná min. týden a tento týden zůstávám dál v PN. Což se mi moc nelíbí, ale cítím, že to je taky kuprospěchu věci, dost odpočívám.
Chaar, koukám že stále vybíráte to nejlepší datum 😵
Andělko gratuluju ke skvělým výsledkům, to teda letí, ten čas! 32tt! 😲 🙂

Za chvíli pocestuju do Na, tak snad na mě cestou někdo neprskne, v HK řádí nějaká viróza (střevní).
Ozvu se ještě večer nebo zítra, to mám 1. poradnu (min. týden se právě kvůli nemoci nekonala), tak opět doufám...

estrellita
16. bře 2010

jinak mam vysledky vcerejsi krve na poradne a vse OK, jen mi chuderka sestricka volala, ze mam strasne velke hodnoty protilatek proti štítné žláze, ale jinak hodnoty v mezi (i když směrem k vyšší hranici, takže zítra budu volat dr a urcite me ceka dalsi navyseni leku). 🙂 a chudak sestricka byla tak vydesena, jsem ji musela uklidnit, ze to tak mam, protoze mam autoimunit. onemocneni a ze na to beru leky, takze je to v poradku tak rikala, ze si strasne oddychla, ze mi musela hned volat (mela jsem 5 zmeskanych hovoru, protoze jsem u sebe nemala mob) 😀 no tak myslim, ze jsem si snad vybrala dobrou tu novou gyn. kliniku 😉

estrellita
16. bře 2010

sijen: ahoj 🙂 jak ti je? a uz mas za sebou NT? 🙂 asi jo, vid?
hlavne se poradne uzdrav!

andelka
16. bře 2010

Sijen: To je bezva, že tě tu zas vidím 😵 Určitě odpočívej a kurýruj se, v našem stavu nemůžem být hrdinky.
Určitě se ozvi, večer nebo zítra s dobrými výsledky 🙂

sijen
16. bře 2010

P.S. Prstýnky - nosíme stále a oba si s nima dost hrajem, tak snad se nikam brzy nazakutálí 😅
jej Madli to je fakt nepříjemný ☹

estrellita
16. bře 2010

andelko: musim mu ho obcas vecer vysvetlovat 😀

sijen
16. bře 2010

Estrel🙂 to je fajn, že se tak starají..

já naopak bojuju s lékaři: můj (kdysi alternativní,..a je ještě? ) lékař - kodein jsem vám napsal schválně, v těhu a při kojení se rozhodně může. Horší pro miminko jsou otřesy způsobené kašlem.

Gynekolog /ne můj, ale z netu/: otřesy břicha absolutně nevadí, raději se vyhýbejte v prv. trimetru lékům.
na netu info: kodein v těhu ne!

..zítra se ozvu, to jsou pro mě teda vždycky stresy před každou kontrolou, achjo 😔

estrellita
16. bře 2010

sijen: ach jo a pak ver doktorum. drzim palce, at to vsechno dobre dopadne. a jak jsi na tom tedy s tema kontorlama? byla jsi na NT nebo ne? a co mrne? 🙂

andelka
16. bře 2010

sijen: no to je teda dobrý - co si pak má člověk vybrat, co? Na kontrolu budu držet palce, pak nám přijď povykládat jak se ti vede a nějaké podrobnosti jak je ti v těhu a tak. Nám už se stýskalo 🙂

estrel: Jestli je po mně, tak fyzikální zákony jdou mimo něj 😀

estrellita
16. bře 2010

andelko: 😀

tiburcia
16. bře 2010

nazdar nazdar...nějaké novinky??? 😉

aerin
16. bře 2010

ahoj holky🙂

andelko, gratulace ke kontrole🙂 treba malej uz zustane hlavickou dolu😉
madli, to fakt nastve 😖 😠
sijen, vitej! budu drzet palce!🙂
a uz nevim, na co jsem chtela reagovat😅

my jsme nakonec prstynky rovnou objednali a zaplatili zalohu 😅 furt jsem byla nejista s tim objednavanim z netu, navic jsem z vic stran slysela ze ty zirkony nedrzi v oceli stoprocentne...tak jsme se "placli pres kapsu"...

andelka
16. bře 2010

aer: Děkuji. Snad jo, budu doufat.
Tak ať je pak s prstýnkama spokojenost největší 🙂 Přece jen, je to hlavní věc, která vám po svatbě zůstane 🙂

estrellita
16. bře 2010

aer: a jake to teda budou? 🙂 hod link