Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

madlisek
27. kvě 2009

Aeri, moje kamaradka je s manzelem a dvema detma (4r a 9m) v byte o jedne mistnosti + koupelna, ma to tak asi 20m se vsim vsudy - a zijou spolu svorne 🙂

Elit, kdyz jsem si hledala praci, tak jsem si rekla, v jaky firme nebo instituci bych chtela pracovat a pak jsem prolejzala jejich stranky a hledala, jestli nekoho nehledaji - casto totiz nedavaji inzeraty na klasicky weby na hledani prace, ale maji to jen na svych strankach.

aerin
27. kvě 2009

madli! dekuju dekuju dekuju 😀 😀 😀

sijen
27. kvě 2009

Njn - to je malinký. Ale vaše (!). Asi se to zvládnout dá, ale pokud je minikou nespavý a pořád pláč je to za chvíli na mašli - zejména pro partnera, co ráno musí do práce. Neříkám že z místnosti do místnosti není slyšet pláč..
Jednoduše jde to jak říkáš, ale asi fakt jen krátce. 😒 Moc si to představit neumím../u nás/.

sijen
27. kvě 2009

Tyjo Madli..to si doopravdy představit neumím. Je to samozřejmě pozvbuzující, že to jde! Ale doufám že si mezitím než porodím /nejlépe než budu těhotná/ nový bydlení vyřešíme 😅

aerin
27. kvě 2009

no nase.....tak uplne nase to neni, ale at si nekdo zkusi nas vykousat 😅
a i kdybychom meli pokoje dva, nikam bych se s miminem nestehovala a V taky ne, jeho za prve hned tak neco nevzbudi, za druhe hned zas spi🙂 takze pokud nebudeme mit naprosto extremne nespavy dite, pujde to🙂 ja teda neznam osobne nikoho, kdo by spal kvuli mimcu oddelene🙂

madlisek
27. kvě 2009

Holky, asi jsem našla svatební pochod do kostela 😵 Mám nějakej záchvat barokní hudby 😀

https://www.youtube.com/watch?v=z1088E6E2fY

Aeri, není zač 🙂

sijen
27. kvě 2009

Moc krásný Madli, důstojný a optimistký! 😵
Aer sousedi se právě kvůli tomu trápili - pán chodil jak mrtvola s kruhy pod očima a nevrlý. Známe je a byli fakt vyčerpaní. Pořád měli strach jestli se vyspíme my ..k nám to ale nebylo moc slyšet.

aerin
27. kvě 2009

to znam madli, moc pekny 😵

sijen....nikdo nemuze vedet, jak to nakonec bude....jsme pripraveni to risknout, nejak uz to dopadne🙂

aerin
27. kvě 2009

jo a ted me napadlo, ze pokud to bude takova krize, ze by se nekolik dni po sobe fakt nevyspal a nebyl schopen normalne fungovat, muze jit spat dolu k rodicum, tam neuslysi zarucene nic 😀 a jako rutinu bych oddeleny spani fakt zavest nechtela...a on taky ne, vzdyt mi kazdou chvilku vyklada, jak se tesi, az budeme mit v posteli mimco (do jeste nevi, bojkotujem postylku) 😵
jdu varit, papa🙂

beat2
27. kvě 2009

aerin: mate to tam opravdu hezke, male mile, a v podstate tak akorat... taky jsme donedavna zili v mini 1+1 a musim rict, ze mi tam vlastne nic nechybelo... Ja bych spis neumela dlouhodobe zit jeste s dalsim jinym parem, nebo s nekym dalsim nez s manzelem/pritelem... Ale to je asi taky o zvyku a hlavne - o lidech 🙂 Tak hodne stesti, at je vas tam brzy jeste o jednoho vic 😉

aerin
27. kvě 2009

ahoj beat, dlouho jsi tu nebyla🙂
dekuju🙂 no je to fakt o zvyku, navic ona tady fakt moc nebyva, v kuchyni si max zaleje kafe nebo ohreje mliko pro malyho....vetsinu dne je dole u rodicu🙂
a ze ti moc nechybelo....ja to tak taky mam, momentalne netusim, co budu jednou delat s vic prostorem (myslim jako o hodne vic, nejakej metrik navic bych samozrejme uvitala🙂 ), ale na hodne mista si clovek asi zvykne rychle😉

beat2
27. kvě 2009

Aer - moc nepisu, ale co stihnu, tak docitam 🙂

...jako vyhodu beru, ze ted mame prostor na budouci pokoj pro deti, ale jinak jsme si zvykli mit v jedne mistnosti vse... Clovek si jen musi zvyknout, na unosnou mez "neporadku" protoze uhledne uklidit maly prostor proste nejde... ale s tim jsme problem nemeli 😀 musi byt videt, ze tam zijem
a s prckem pak stejne uklizeno asi nebude ani ve vetsim prostoru 😀

eirin
27. kvě 2009

Aer, máte to hezky zařízené, účelně a na tak malý prostor se dá koukám vměstnat i pracovní plocha. A myslím, že ano, že by se to s mimčem zvládlo. A jak vypadá tvá dnešní teplota?
Beat, přesně to jsem chtěla napsat, že v malém prostoru se hrozně těžko udržuje pořádek, stačí párkrát nevrátit nějakou věc zpátky na její místo a je to.. ale s tím mám problém i v 3kk a bez prcka 🙂

eirin
27. kvě 2009

Aer, tak na teplotu už jsem se podívala, hmmmm, pěkné 🙂

aerin
27. kvě 2009

s tim neporadkem souhlasim....staci polozit jednu vec jinam nez patri a je to☹ a to nemluvim o tom, ze ten zaves, co mame na skrini, jsme tam dali asi pred mesicem, do te doby to bylo otevreny...mame tam hadry, nahor krabice s vecma, proste vsechno.....takze to fakt vypadalo, ze mame porad bordel🙂

eirin, i tobe dekuju za pochvalu 😀

a teplota....no zatim to jeste muzu kdykoli dostat☹

eirin
27. kvě 2009

Tak vám tedy pěkně děkuju za to, že jsem díky vám objevila fler 😀

madlisek
27. kvě 2009

Eiri, co jsi tam objevila? 🙂

eirin
27. kvě 2009

Objevila jsem, že existuje a teď se kochám a brouzdám a prohlížím, místo toho, abych pracovala.

sijen
27. kvě 2009

Eiri,.. 😵 bacha - nejen čas, ale je taky pěkná studna na peníze 😅
Ahoj Beat, ráda tě tu vidím, jak se daří?

sijen
27. kvě 2009

tady je ta koláž našla jsem to a vložila na střechu: http://www.modrastrecha.cz/album/view.php?vImag... tak to je u nás, "ve studentském doupěti".. nic proti studentům, jen pevně doufám, že časem budeme bydlet ve víc místnostech.🙂

aerin
27. kvě 2009

krasny sijen, ta kuchyn je super 😵

sijen
27. kvě 2009

Díky Aer 😵 ..je docela praktická, je tam víc úlož. prostorů než máme hrnců🙂

eirin
27. kvě 2009

Sijen, já jsem zase hotová z vašeho balkonu, áách, tam by se mi líbilo 😀 A závidím víc úložných prostorů v kuchyni než využijete, protože já i kdybych měla kuchyň v celém bytě, pořád to nebude dost 🙂

elitera
autor
27. kvě 2009

>A závidím víc úložných prostorů v kuchyni než využijete, protože já i kdybych měla kuchyň v celém bytě, pořád to nebude dost
Jop, vždy bude málo, všude mam tupper 😀

aerin
27. kvě 2009

tak ja mam vlastne v te skrince das sporakem vsechny sklenicky a hrnky a caje, v te vedle vsechny talire a keramicky a skleneny misky (plastovy na salat, testo atd. mam ve spajzce), no a pak mame akorat tu jednu spodni skrinku (80cm), ve ktere jsou vsechny hrnce a panve (a jeste nejaky drobnosti) a vedle smerem ke drezu takovy policky (sirka 25cm, chteli jsme suplata, ale tak uzky se nedelaji), kde jsou pribory, prkynka, a tak...no a pak hned u dveri pod tou linkou (vedle skrinky na hrnce) jsou policky - na fotce jeste nejsou, delaly se az po novym roce - tam mam keramicky a porcelanovy koncivky, a sklinky na stopce (v krabickach, nepouzivame je🙂 ), bylo to levnejsi nez tam delat na miru skrinku, protoze kvuli plynomeru je tam jen 25cm hloubka...
no a taky byla docela fuska vymyslet to nejak inteligentne, aby se dalo dostat ke drezu, ale zvladlo se to, no 😅

aerin
27. kvě 2009

das sporakem = nad sporakem, nevim, jak se mi to povedlo😀 dal to po sobe radsi nectu😀

andelka
27. kvě 2009

koukám, že se bavíte o bytech a miminkách. 🙂
No já bych taky dala nějaké fotky našeho 16m2 prostůrku, ale to bych musela vyhmátnout těch pár minut, co je tam jakž takž uklizeno. 😀 Snad se mi to někdy podaří. 😅
Na větší prostor si člověk zvykne dost rychle a i pak se mu zdá, že nemá dost místa. Já si to teda představit umím, už teď mám vymyšleno jak to tady bude vyřešené až bude mimčo nebo dvě děti (budem bydlet asi pořád tady kde jsme, ale sami) 🙂 No a ohledně odděleného spaní - my už to tak máme i teď, většinou, protože drahý chrápe a já jsem pak nevyspaná a unavená. Takže budou dvě místa na spaní vždycky. Ať už pro mě, když nebudu moct usnout, nebo pro muže, když bude mimčo řvát a on půjde ráno do práce.

sijen
27. kvě 2009

Díky za pochvalu úložných prostor v naší kuchen a zahrádky /moje pýcha../ 😵

Aer, já myslím, že to tam máte fakt pěkně vyřešený, vše má své místo - ikdyž k Tvému příspěvku - popis kuchyně - ještěže jsem viděla fotku 😉 😀 jinak bych vůbec netušila o co "go".

Ahoj Andělko, můj muž také chrápe, dřív jsem měla strach jestli se nedusí. Teď se hrůzou budím, když ho neslyším chrápat..no mazec. Pokud by se ta hlasitost zhoršila..tak bychom to zřejmě řešili podobně jako vy - spaní na 2 místech.
Mmch. uklizenou u nás není nikdy - jak už to psal někdo výše - v malém prostoru neuklidíš několi věcí na svý místo a je tam binec. 😝

aerin
27. kvě 2009

no jo, ja jsem rozenej talent na popisy vseho druhu😀

tak Vasek nastesti nechrape (zatim, co neni, muze byt, ze 😅 ) a spani ma fakt tvrdy, a kolikrat se treba vzbudi a komunikuje se mnou, bud logicky nebo uplne z cesty (to vim, ze spi😀 ) a rano o nicem nevi (ani v jednom z techto pripadu🙂 ), tuhej je do minuty od jakekoli akce🙂

aerin
27. kvě 2009

ehm, to znelo blbe...😀 jako ne ze by usnul treba hned po "akci", to ne, to se chce tulit a taaaak 😀