Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

andelka
2. čer 2009

aer: A co pak s tou latinou? Já už tak nějak vidím víc tu praxi, jak mi hrozí konec školy a dneska si říkám, že jsem měla jít studovat něco jiného. dneska mi psal bývalý kolega, výborný nadšený mladý historik, že odešel z rodné Moravy do Prahy, že tam bude víc šancí v oboru a dělá v České spořitelně. 😖
staro - hm, tak to se vyplatí 😀
Ale tak , kdo ví, k čemu nám to jednou ještě bude dobré, co?

eirin
2. čer 2009

Andělko, a kam bys ráda po státnicích?

madlisek
2. čer 2009

Anděl, ono nikdy nevíš, co se jak vyvine 🙂 já jsem dělala anglistiku a myslela jsem si, že budu do konce života učit ve firmách "I am You are" a bylo mi z toho ouzko. No ale on se PB postaral a skončila jsem v mezinárodních vztazích, které jsem vždycky chtěla dělat ale nedělala jsem si sebemenší iluze, že bych mohla 🙂

aerin
2. čer 2009

andelko, ja moc necekam, ze budu delat v oboru...at uz pujde o latinu nebo o archeologii 😅 treba me studium jeste chytne a pujdu i na doktorsky, co ja vim, treba zustanu na fakulte, nas obor stoji na jednom jedinym cloveku, takze tam lidi jsou potreba...
a nebo proste budu delat nekde asistentku v nejake firme nebo co ja vim🙂

andelka
2. čer 2009

eirin: No to fakt nevím. Do archivu moc ne, jsem alergická na prach, plísně a podobně, musely bych být celoročně pod práškama. Na muzeum nemám tu správnou kvalifikaci. Odbornou historii dělat nechci (takže žádný "vědecký" ústav) jako bádat a psát (na to nemám). Takže to vidím buď na knihovnu, na školství nebo něco ve státní správě (ale asi SŠ místo). Takže možná taky Česká pošta nebo Česká spořka jako u kolegů.

elitera
autor
2. čer 2009

Nj, v Řecku jsme si nápisy odvodili i díky znalosti řecký abecedy, jak byla potřeba v matice... Ale nic si z toho nedělej, já se oborem taky neživim a živit nejspíš nebudu 😉

A pro pobavení:

Píše se měsíc srpen, jedno malé městečko na Rivieře, hlavní sezóna.
Prší a prší, takže město je prázdné. Všichni se zadlužují a žijí na kredit.
Najednou přijede k jednomu hotýlku bohatý Rus. Požádá recepčního o pokoj, položí na pult stodolarovou bankovku a jde si pokoj prohlédnout.
Hoteliér vezme bankovku a pospíchá k dodavateli masa zredukovat dluh.
Dodavatel masa vezme bankovku a běží k chovateli prasat flastrovat dluh.
Nyní vezme 100$ chovatel prasat a běží k výrobci krmiv platit.
Tento výrobce přijme s velikou radosti peníze, vezme je do ruky a pospíchá k prostitutce, kterou nedávno navštívil a přitom její služby užil na sekeru. ( Je přece krize!)
Kurva bere s radostí peníze a jde do hotelu srazit dluhy, které tam mezitím nadělala.
Ve stejné vteřině přichází Rus zpět z pokoje a říká, ze pokoj není dost dobrý. Vezme svoji stodolarovku a opouští město.

Nikdo tedy nevydělal, ale město už je bez dluhu.

🙂

andelka
2. čer 2009

No já nic vysněného nemám, tak se uvidí.

andelka
2. čer 2009

eli: to je dobrý 😀

No nic, už musím...pa

aerin
2. čer 2009

elit, super😀

sijen
2. čer 2009

Eirin, kde pracuješ ty? Klidně IP.

Já to měla tak, že jsem se nemohla pořád rozhodnout mezi tím jestli jít studovat výtvarno /učitelský nebo neučitelský obory/ a nebo "znakovku" /něco s neslyšícíma ale hlavně ten jazyk/.
Dostala jsem se tam i tam, a nakonec jsem to měla možnost studovat "dohromady" jako dvouobor.
Učím ale angličtinu. Takže jiný obor než jsem studovala.

Eli, dobrý - kdes to vzala?

aerin
2. čer 2009

sijen, ja bych se jednou strasne moc chtela naucit apson zaklady znakovky 😵
spoluzacka z gymplu ma kurt, tak nas ucila kdysi koledy, to byla prca 😀

andelka
2. čer 2009

sijen: to je dobrý, já jsem zas po matuře dělala zkoušky jak na pajdák (dějepis-čeština) tak na fildu (v Ostravě i opavě podobné obory), vzali mě všude a já jsem si nakonec vybrala ten nejméně uplatnitelný obor 😀 A ten pajdák si nakonec dodělávám taky, ale platím za něj 😀 To jsem fakt zvědavá kde skončím.

A už fakt jdu, bo mám hlad u musím zas pokročit ve studiu.

elitera
autor
2. čer 2009

Sijen, zkopírovala z jiný diskuze tady 🙂
Akorát smutný je, že takhle skutečně funguje ekonomika 🙂)

aerin
2. čer 2009

andelko, tak to jsme na tom podobne....me prijali na klas. arch., religionistiku a latinu na filde a na lektorstvi franiny na pajdaku....sla jsem na archeologii a na tu franinu....se kterou jsem po jednom semestru sekla 😀

sijen
2. čer 2009

Aer,
pohledala jsem na netu a základy znakovky se klidně můžeš naučit z inernetu _ když to přeženu_. Protože slovíčka/znaky/ jsou potřeba do začátku ale samozřejmě procvičování s lektorem a třídou je taky důležitý jako u všech jiných jazyků.

http://ruce.cz/znakovy-jazyk/kurzy

víc informací o kultuře neslyčících
http://www.cktzj.com/
http://www.uss.upol.cz/cz/clenove/profil/jerabk...
http://www.uss.upol.cz/cz/clenove/profil/potmesil/

sijen
2. čer 2009

Andělko, Aer..
no je otázka co člověk bude dělat v životě. Já mám pocit že si pořád od něčeho jako "koušu" ..a neumím nic pořádně.

Štve mě že mi pořád dluží certifikát z jednoho manažerskýho kurzu, co trval rok. A já tomu obětovala čas /byly to víkendy- a dojížděla jsem 300km daleko/ -> peníze a připravila projekt. A tedˇ z nich už 3/4 roku lámu papír. Achjo.

sijen
2. čer 2009

Eli to je fakt,
mmch. tedˇjsem zaregistrovala dost dokumentů na internetu o 11. září a o vůbec o ovládání svět. finančních trhů. / na webech kde můžeš sledovat filmy s časovým limitem/

sijen
2. čer 2009

Tyjo Aerin, ty máš rozptyl! Ta architektura by mě bavila..jen mít na to hlavu 😅 😵

aerin
2. čer 2009

sijen, je to klas. archeologie 😀

eirin
2. čer 2009

Sijen, já to mám na tři úvazky, věda (ústav) - školství (učim na fakultě) - zdravotnictví (dělám v nemocnici).
Když jsem si vybírala VŠ, rozmýšlela jsem se mezi fyzikou v medicíně a astronomií... a přišlo mi, že koukáním na nebe se neuživím, tak jsem volila jaderku.

aerin
2. čer 2009

eiri, ty musis byt bedna 😕

elitera
autor
2. čer 2009

souhlas s aer - kloubouk dolů před ženou studující/dělající fyziku v medicíně 🙂

aerin
2. čer 2009

jo holky, k tem zvyklostem v rodine V....vcera mela svagrova 29. narozeniny, tak jsme koupili aspon Toffifee (nebo jak se to pise😀) a sli ji poprat🙂 Vecer kdyz dosla nahoru spat, nam jeste znovu dekovala....vzpomneli jsme si na ni pouze my a pak jeste jeden kamarad ji poslal sms a to byl jeji tata a dalsi bracha dokonce u toho, kdyz jsme ji prali🙂 takze tak🙂

eirin
2. čer 2009

Ale prd, to je dáno tím, že bych nemohla studovat humanitní obor, protože bych všechno hned zapomněla 😀 Tady si pamatuju základní principy a zbytek se dá odvodit...
Aer, je to smutné, že někde to takhle chodí.

elitera
autor
2. čer 2009

aer 😅 To je fakt hnus...

aerin
2. čer 2009

jo, me je to hrozne lito, ze to tak u nich je 😒 u nas se vzdycky narozky, svatky, Vanoce, dny deti, Mikulas..............celkem prozivaly, je to rposte mily, kdyz si na sebe lidi vzpomenou......

vevi1
2. čer 2009

ahojky holky,platí tady to téma maminkou na jaře 2010?🙂 🙂

sijen
2. čer 2009

Jé Aer..tak to je omyl. Ale bavila by mě, kdybych na to měla ... /ta architektura/ 😅 😀

Eiri tyjo, tak ty jsi taky dobře nadupaná. To je přesně obor, o kterým nevím ani ň. A ještě v tom oboru konat vědecký výzkum, práce.. uff.
Kdysi jsem hlídala při studiu tříletého klučinu, jeho maminka jezdila po republice a dohlížela na správné zapojování bajpásů, a vlastně dobrý stav těch drátků v přístroji, měla vystudovanou fyziku na přírodovědě. Přišlo mi to nesmírně náročné na psychiku. Už je to dlouho, už přesně nevím náplň její práce..tak se omlouvám, jestli to komolím. Jen jsem si na to vzpomněla se zmíněním fyziky v medicíně. ..

aerin
2. čer 2009

jak u koho vevi1😀
nekdo trochu predbiha, nekdo planovane protahuje a nekteri budem radi, jestli to jaro stihnem😀

vevi1
2. čer 2009

aerin: a kdy se ty chceš začít snažit?