Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
30. kvě 2013

@mvmk super 🙂

sisstin
autor
30. kvě 2013

já šla dneska dřív z práce, Justa polehávala po mně, plakala a tak....tak snad to nic nebude hroznýho 😔

ivular
30. kvě 2013

Teda Abbie, dívala jsem se na videa tvého chlapečka a chystám se napsat adminům, aby Ti zakázali přístup na MK dřív, než tu budeme mít všechny depku 😉

sisstin
autor
30. kvě 2013

@ivular já taky furt nechápu, co @abbie tak panikaří 😉

martuulka
30. kvě 2013

abbie :a kolik je synovi? je strašně šikovný, padá na mě deprese.

cairka
30. kvě 2013

@sicinka , to je iná veta teda 🙂 u nás je maximum tých 5-6 slov . A malý je teda šikovný, že Perníkovú chalúpku, ved to je až až dlhé, u nás by bol problém naučiť "Čo to máš v tom košíčku? Koláčik a kytičku"... (Máme doma celú zbierku od Hrubína po slovensky, ale nechytá sa. Nechytá sa ani na Spievankovo, ktoré videla 1000razya tie pesničky počula ešte ďalších 1000 razy inde, ani na pohybové....no ostáva len veriť, že sa to zlepší. Keď ju nechám dopĺňať, tak tiež to nejde o moc lepšie, je rpavda, že tak vie viac toho, ale stále málo. Staršia je teraz prváčka a keď si predstavím Diu s jej spôsobom učenia, tak sa mi vlasy dupkom stavajú, čo my budeme robiť od prvej triedy....pravda, ešte má čas, ale....

saurian
30. kvě 2013

@cairka
ahoj tvoja mala mi dost pripomina nasho martinka. neexisuje naucit sa basnicku. logo nam povedala ze to suvisi s "sluchovou pamatou", ktoru treba cvicit. nedavno mal 4r. a tiez nedame basnicky. pred pol rokom ich vsak nechcel ani pocut, bud protestoval proti tomu aby ich musel pocuvat voci mne fyzicky a verbalne, dnes ich toleruje trocha lepsie ale len velmi kratke, ked nechce pocuvat tak si zakryva uska alebo uplne "vypne" ako keby to jednoducho nepocul. cvicime teda tu sluchovu pamat, aj basnickami ale iba dvojriadkovymi, casto s podporou "kresby" ze ich akoze cita, napr. taketo:
"hej hou, hej hou, uz ideme domov"
"bubnujeme na bubon, podte deti podte von"
"auto trubi tututu, mama, tato uz je tu"
alebo som nakreslila na papier pod seba kopu, jamu, mamu, tatu a citali sme "to je kopa, to je jama, to je tata, to je mama"
a tiez tu sluchovu pamat trenujeme dvojzlozkovymi, dnes uz aj trojzlozkovymi pokynmi. napr. "daj maca do krabice, daj kocku na vlacik", "odnes teplaky do kosa a dones si tricko" a pod. tiez som nakreslila na papier fixou trojuholnik, obdlznik, stvorec a koliesko a pokyn: "vyfarbi cervenou trojuholnik. dalsi vyfarbi zelenou stvorec a pod.
a naozaj sa to zlepsuje, este 2-3mes by mi ten dvojzlozkovy pokyn nedal, dnes skusame aj trojzlozkove. a tiez si v skolke pytam ake basnicky tam cvicia (oni niekedy jednu opakuju aj 2-3tyzdne) a zoberiem z nich len 2 riadky, príp. 4 riadky ak su kratsie a to aj ja opakujem. najprv sa chyta na posledne slova, ale teraz uz aj trocha viac. ale ziadnu este nedal sam, ak aj ano (to len "kreslim kolo gulate, v nom oci okate, ciarka dole....) tak domotane a nepresne. my mame vsak problem aj so sustredenim (adhd) a logo vravela ze ho ani nemam "trapit" a vyzadovat dlhsie, nech zaciname uplne od kratkych. a naozaj sa to zlepsuje, hoci nepredpokladam ze ani v 5r. da viac ako 1 nedomotanu kratku 4riadkovu. drzim palce.

abbie
30. kvě 2013

@ivular tak diiik 😀 😀 @martuulka ma 28 mes. ...
ved ja viem, ze neni blby, ale, ked si zacne "robit dobre", tak mi jedno vsetko neni a toto trva uz pol roka 😒 , k rovesnikom sa nema, zatial mu je jedno, ze existuju, rec je biedna, skoro ziadna no ... viem, ze je vela deti, ktore v jeho veku este nerozpravaju, ale nemaju tie "ine" prejavy, takze kludna asi tazko budem 😝

sisstin
autor
30. kvě 2013

holky, a kdo má na Tygra? 😅 jsem se ho ptala, jak bylo na výletě a prej : venku chčije a to je pěkně v prdeli, protože jsme nejelli na zříceninu hradu, ale byli jsme v muzeu." 😕 😅 😅 😅 😅 😅

cairka
30. kvě 2013

@saurian , vďaka za rady. áno sluchovú pamäť a celkovo sluchové vnímanie má asi zhoršené, pritom sluch má OK. Ale všimla som si, že občas zamení podobne znejúce slová, že ja rozprávam o voze a ona odpovedá o koze 😝 Ale budeme skúšať vaše rady a verím, že sa to zlepší, aspoň trocha.

hrusti
30. kvě 2013

@sisstin
@sicinka
@kazjisek Holky, my zítra určitě nejdeme. Malá měla do úterý 39 horečky 😔 Dneska už je v pohodě, ale riskovat to nebudu. V sobotu máme oslavu, tak at je oslavenkyně zdravá.
Podle mě to byla reakce na MMR v kombinaci s nachlazením. No, už mi z toho hrabe, zase jí budu víc pozorovat, jestli se nezasekne 😒

sisstin
autor
30. kvě 2013

@sicinka @mvmk @kazjisek tak jsem Tygrovi rikala,kdo tam zitra bude,tak prej si da s kamaradama zavod po schodech a kdo bude prvni,dostsne micek a pusti ho z klouzacky 😕 😅

ivular
30. kvě 2013

@abbie A copak to "robit dobre" je u dětí tak těžce nenormální jev? 😅
Prosím tě a co malému dáváš za potravinové doplňky? Vím, že jsme se bavily o tom Karnosinu (btw. už vím kde ho v Praze koupit), můžu se zeptat, kolik mg mu denně dáváš? A dál jen Glukavin? Nebo i Piracetam, příp. nějaké Omega-3 nenasycené mastné kyseliny?
Ne, že bych si fandila, že když to do malého nasypu, bude taktéž génius, ale spíš pro zajímavost 🙂

mvmk
30. kvě 2013

@sisstin
@sicinka
@kajiszek holky tak v kolik zítra? a doufam, ze vam to na tuty vyjde 😉 dorazim rovnou do lvicka. Jen doufam, ze mne malá do zítra jestě něčím neočekávaným nepřekvapí 😉

mvmk
30. kvě 2013

@sisstin malej je docela takovej ochrance mladších chlapečků 😉 ten mluví takovou tou zněmčelou češtinou takže si budou určitě všichni dobře rozumět 😉

sisstin
autor
30. kvě 2013

@mvmk hele, okolo tý 11.... 😉

sisstin
autor
30. kvě 2013

@mvmk a manželovi nebudou vadit samý ženský? 😅

sicinka
30. kvě 2013

@sisstin @mvmk @kazjisek my tam budeme až se ráno vzbudíme nasnídáme a tak 🙂 Jinak Dáda se taky moc těší na nové kamarády, zatím tam byl v té herně jednou a pořád o ní vypráví. Akorát on je takové torpédo na nožičkách tak doufám že všechny neuštve.

abbie
30. kvě 2013

@ivular no to co robi je fakt nenormalne ... o tom potom 😝 ja uz davam iba Karnozin, myslim, ze to uplne staci, Pangamin som davala iba dovtedy, kym sme nekupili karnozin, ja som mala dost problem to do malehoo dostat, smrdi to a ma to prisernu chut ... Karnozin nie je vobec citit a nema ziadnu chut... dostava 250 mg denne

sicinka
30. kvě 2013

Jinak jsem holky přišla na to co s chronickou nežravostí Dády včera se mi ho povedlo trochu víc zapřáhnout na gymnastice a hele snědl k večeři celou bagetu s máslem, pribinaka, mlecny řez a misku ovoce. Jsem na něj koukala jak puk 🙂 Má to jen malý problém dostat ho do takového stavu, stojí absolutní vyčerpání všech v okolí a bohužel se zlepšuje....

sicinka
30. kvě 2013

@abbie tak nám to taky někdy natoč třeba budeme ty tvé depky lépe chápat a ne ti závidět genitální dítě. A hlásit tě adminum jako někdo 🙂 🙂 vid @ivular (ještě mi něco dlužíš jsem zvědavá)

ivular
30. kvě 2013

@sicinka Luci já vím a kaju se 😉
Jsem opět na Moravě a už druhý den smolím průběžnou zprávu pro neuroložku - Jeník po mně furt skáče, tak nejsem schopná to dopsat 😝 Venku je hnusně (přesně jak to popsal Tygr), takže se nudí. Mimochodem, neuroložka říkala, že by nebylo marné udělat Jeníkovi EEG a možná i znovu MRI, ale prý vidí, jak jsem stále ve stresu a můj psychický stav bere vyloženě jako kontraindikaci 😔 Takže si to vzala na triko a neposlala nás nikam.. Mám z toho skoro výčitky 😖
Jinak vám holky přeju, abyste si to zítra moc užily!! A nezapomeňte všechno zdokumentovat - už teď se těším na fotky! 😉

majus246
30. kvě 2013

@abbie som pozerala Tvoje videá super šikovný je Tvoj synáčik no po 2 som to musela vypnúť bo by som dostala depresiu 🙂 a to nechcem bo ho dnes pani učiteľka chválila že povedal A EŠTE a Tvoj malí krásne pracuje my len po krôčikoch postupujeme

abbie
30. kvě 2013

@sicinka ja by som to rada natocila, ale to by som musela mat kameru v ociach a hned ju spustit, ako to zacne robit pri zabradli, stene, nabytku atd.atd. on sa uplne k niecomu priblizi ocami a tak ide nalepeny po celej linii toho daneho objektu a ma pritom take vykrutene oci do boku 🙄 no otrasne nieco, sledovat toto xy krat za den uz niekolko mes. je na porazenie ...

kajiszek
30. kvě 2013

Ahoj holky, tak se zítra moc těšíme. Co se Vojty týče, mudra říkala, že takovejhle projev rozhodně nemá žádná infekční kožní choroba, neviděla to ani na potravinovou alergii, spíš prej jakoby mu pod tričko vlezl nějakej hmyzák a prostě ho takhle žřídil, než se dostal ven... Jako přišlo jí to divný, že toho má tolik, ale každopádně cokoliv infekčního okamžitě zavrhla, tak jsem mu koupila Fenistil a mažem. Možná jsem byla za magora, ale když pozítří jedem k tý švagrový, co má ani ne dvouměsíční mimino, tak jsem si prostě chtěla bejt jistá...

@abbie Malej je fakt super šikovnej, tleskám! Hlavně teda ty předložky... Ty jsem teda s Nelou ještě vůbec trénovat nezačala, už bych měla? Já jí spíš furt dávám nějaký jednosložkový pokyny a je to jak na houpačce, někdy jo, někdy ne, dvousložkový zatím těžká nechytačka... Ale teďka jsme dva dny netrénovaly téměř nic, protože nestíhám, tak musím aspoň zítra večer zamakat.

kajiszek
30. kvě 2013

Jinak jsem na ten zítřek fakt zvědavá, jak to budu s oběma zvládat. Musím hlavně hlídat Nelu, aby nikoho nemlátila do hlavy 😠 Nevím, proč se tohle naučila, ale teďka to používá fakt na všechny děti, co jí vstoupí do osobního prostoru, což je dost na palici 😝

A Vojta má zase období, kdy prostě celej den prakticky nezavře ústa a neustále všecko řeší a na všecko se ptá, což jsem na jednu stranu šťastná jako blecha, ale na druhou je to občas trošku únavný 😅 😅 😅

No asi to bude náročný 😀 😀 😀

hrusti
31. kvě 2013

@kajiszek No s těma dvouma dětma je to náročné 😀 Já vždycky musím načerpat psychické síly než někam takhle jdeme 😅 😅 😅
Jinak si to užijte. Mně to štve, že s vámi nejdeme. Snad příště!

abbie
31. kvě 2013

@kajiszek ja popravde fakt netusim,ked by tie predlozky uz mali deti vediet 😒 2,5 r.?, teraz sa to porozumenie posunulo, ako pisala siss, tak nemam ani tucha 😅 ja som mu najprv ukazovala obrazky predloziek z Oskoly a potom sme presli na poharik a nastastie ho to bavilo ...

sicinka
31. kvě 2013

Jsem tu je tu WiFi to je ta dobra zprava díte někde lítá a nevím kde tak si čtu na netu a modlil se abych holky poznala snad dorazí hromadné v tom dešti

sisstin
autor
31. kvě 2013

holky, díky všem za sraz, zejména @sicinka Lucce za tahání pneumatik 😀 😅 zas si to musíme někdy zopáknout 🙂