Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sicinka
12. čer 2013

@hrusti jo a Dáda ač je motoricky napřed tak kolébku neudělá, nechápe co chci a rozhazuje nohy. A tohle má fakt hodně dětí nebo tam cpou blbě nohy a nestoupají si na celá chodidla a tak 🙂 Jo a taky na to musí mít slušné břišní svaly bez toho se prostě do toho dřepu nedostane 🙂

sicinka
12. čer 2013

@hrusti já to myslela z legrace, protože cvičení na rovnováhu, kolébku a pár dalších věcí je to co děláš rok s gymnastickou přípravkou. Prostě je musíš naučit k čemu to tělo vlastně mají 🙂

martuulka
12. čer 2013

M. je ukázkový příklad dítka, které ale lautrm nerozumí. "Chceš jogurt?" , "jogurt", "mňam jogurt, jo?" No, žádná rekace. Ukázala jsem mu obrázek jeho oblíbeného jogurtu na netu. Jeho reakce : "áááááá"(jako, že je to dobrý). Tak jsem se zeptala "a chceš?" Žádná reakce. Až když jsme mu jogurt ukázali, tak pochopil. Tak že snad ani nerozumí slovesu "chtít", přitom ho aktivně používá "ci" "jáá ci" . Tak já nevím.

sisstin
autor
12. čer 2013

@martuulka a to se pediatre zda naprosto v poradku?

sicinka
12. čer 2013

@sisstin A co hospoda jaký to tam bylo? Já se příště zase přidám ale dnes bych to nedala i jsem vzdala tancován prostě nevím kde vzít energii.

martuulka
12. čer 2013

@sisstin pediatra nám říkala, že do 3 let má času dost. Její syn údajně ničemu do 3 let nerozuměl, na všechno říkal "čaj". 😕 Nemá význam se s ní dohadovat. Hlavní je, aby nám napsala doporučení.

ivular
12. čer 2013

@martuulka A obrázky na pokyn ukazuje (sluníčko, domeček, zvířátka, apod.)? A části svého těla (ruce, nohy, uši...)? To je tuším úroveň nějakých 18 měsíců..

abbie
12. čer 2013

Baby, ja som dnes skakala od radosti, prcek nam zacal pozovat, ked ho fotime 😅 Normalne urobi pozu, zaskeri sa a caka kym necvaknem ... potom chce vidiet fotku 😅

martuulka
12. čer 2013

@ivular ne, neukazuje, neříká. Jediné, co umí ukázat, je nos a občas vlásky. Na obrázcích absolutně nic, možná taky boty. Bžel. ☹ Neumí ukázat ani na reálné předměty.

sisstin
autor
12. čer 2013

@martuulka jako s tema pediatrama to je fakt i nadale priserny 🙄

ivular
12. čer 2013

@martuulka Hm, to je divný, to už by teda za pozornost stálo ☹ A co třeba jemná motorika? Postaví věž z kostek? Ve dvou letech by měl postavit z malých kostek (hrana cca 3 cm) komín o cca 7 kostkách... A co hrubá motorika? Chůze po schodech, apod. Dokáže poskočit snožmo? Kopnout do míče? To jsou tuším dva roky, nebo o chlup víc..

martuulka
12. čer 2013

@ivular věž postaví max z 10 kostek (3-4 cm),. Jemná motorika je dobrá, jen neumí navlékat korále. Správně drží tužku, když chce. Snožmo neskáče, do schodů se sám bojí, ale umí to. Nohy střídá svátečně. Chodit začal poměrně pozdě, lezl ale brzo. Nemotorný není. S míčem jenom hází, odmítá s ním posledním dobu dělat cokoli jiného, ale celkem bravurně kope do jiných věcí, takže kopat umí.

sisstin
autor
12. čer 2013

Holky,ja furt nechapu ty pediatry,co se teda v ty skole uci? 😕

sisstin
autor
12. čer 2013

Nam to i rikali v SPC,ze je to obrovska slabina pediatru tohle 😕

ivular
12. čer 2013

@martuulka No tak to je super, že aspon motorika je snad normoš 🙂 Teď by chtělo se detailně zaměřit na to, kde skutečně končí jeho porozumění a co je příčinou, že se jeví tak opožděně 😖 A už jste zahájili vyšetřovací kolečko, tzn. nejdřív orl a foniatrie? Škoda že nejste z Prahy, hned bych věděla kam vás nasměrovat🙂

martuulka
12. čer 2013

@ivular na ORL se teprve chystáme a na začátku srpna jdeme k Makovské (jsem z Brna), měla by být dobrá, co tu holky psaly. Ale ta čekací doba je šílená.

martuulka
12. čer 2013

@sisstin očkovat 😒 a předepisovat ATB. Nechci naší pediatričce křivdit, hodně nám pomohla, jezdíme k ní přes celý Brno. 😉

abbie
12. čer 2013

@sisstin ako decko odvazit, naockovat a ako vyliecit sople 😀

ivular
12. čer 2013

@sisstin Já bych se vsadila, že dětská psychologie je tam naprostá okrajovka. Holt na nějakou dysfázii se neumírá no 😝 😝
@martuulka Aspoň že teda vydala to doporučení😖 Pak bude ještě klíčové najít dobrého psychologa a logopeda..

martuulka
12. čer 2013

@ivular ještě nám ho nevydala, právě jsem to tu řešila. Poslala nás na fonitrii, dál se uvidí.Jako joo, myslím, že nám ho nkonec napíše.

martuulka
12. čer 2013

Joo holky, já stále doufám, že v září zasednu do školních lavic a budu studovat Speciální pedagogiku nebo komunikační techniky. Dostala jsem se na několik oborů včetně normální pedagogiky, ale ta specka mi utekla o fous. Loni dobírali, tak stále doufám. Jo, to jsem vám tu ještě asi neříkala, že. 😀 No, v době , kdy jsem si podávala přihlášky, jsem ještě neměla šajn, že je na tom Martulka tak bídně.

krystalka
12. čer 2013

@margareta76 - přesně tak, ty ohebné kolejnice jsou fajn, protože občas se nám stane, že potřebujeme propojit nějaký úsek té dráhy a ty klasické zatáčky apod. se tam nedají narvat, zato ty ohebné si prostě přizpůsobíš, jak potřebuješ 😉

krystalka
12. čer 2013

@sisstin - to je stejné jak u nás, Jiřík taky doma umí kdeco, pusa mu jede, padají z něj věci, že žasnu...no ale pak jsme u logopedky a přesně, jak ví, že se od něj očekává nějaký výkon, že ho někdo jakoby hodnotí, tak mluví pomalu šeptem, vůbec se na to nesoustředí, dělá chyby ve věcech, které doma zvládá levou zadní, takže ve finále vypadá, že to vůbec neumí a že je úplně mimo ☹ , co se s tím ale dá dělat?

krystalka
12. čer 2013

@mvmk - já vím, že už jsme s tím tady asi otravné, ale Jiřík teda rozhodně kolem 3.roku nerozlišoval minulý a přítomný čas (jela jsi, jedeš)... ale s tím JÁ a TY, mě napadla ještě jedna věc - jak jsi psala, že jsi jí řekla - "to jsou oříšky, ty můžu jenom já" a ona ti na to odpověděla "ne já" a ukázala na sebe...víš, co mě hned jako první napadlo? Že ona prostě jen okomentovala, že ona ty oříšky nemůže....tohle přesně používal Jiřík, ale až někdy v těch 3,5 letech, když spojoval slova a nepoužíval JÁ, ale říkal "Jiíš ne"....on to JÁ začal teda nějak víc používat až před 4.rokem....

krystalka
12. čer 2013

@mvmk - tak teď jsem si to po tobě ještě jednou četla...ty to tam vlastně píšeš, že to tak pochopila, ale pak si myslím, že jste se do toho zbytečně zamotaly "já ne, ty, ty ne, já apod. 😉 , já bych asi jen stručně řekla "já můžu, ty nemůžeš" a ukázala bych na příslušnou osobu 🙂

mvmk
12. čer 2013

@sisstin
@krystalka
@ivular
@sicinka
Jo holky mate fakt pravdu, je to opravdu hloupy, ze ji davam takovy otazky na ktery defakto nemuze ani reagovat. Ono to bude ale asi tim, ze uz jsem tak mimo, jak nevim co za jejim stavem vysi, ze ji testuju kudy chodim a ona uz toho asi ma taky dost 😝 Jasne, ze deti v 3 letech jeste nerozumi nadsazce ironii, a takovym chytakum. Na toz moje Emca, co je Rada ze se drzi na nohou a obcas neco prohodi.
Jenom ja proste vim, ze s ni neni neco v poradku, a myslim si ze to asi nebude jen ta dysfazie. Ja jsem si dnes vzdy zakryla pusu aby se mi musela divat do oci, a ona dostala uplne zachvat vzteku az mne poskrabala. Ze nemam delat bubu, ze aua jsou be ( ona rika aua ocim jako Augen) 😉 To proste deti nedelaji, a hlavne ta Hypotonie, ona ma dobre dny, treba jako kdyz jsme byli v Cesku tak ji to docela behalo, ale potom treba najednou zase zacne mit velky problemy, a potom se zhorsi jakoby vse i ta komunikace. Artikuluje jako by ji stipla vosa do jazyku 😝 chodi jak opila, vsimla jsem si ze se ji vzdy v techhle fazich zvetsi zornicky, je potom nekoncentrovana jakoby hyperaktivni. Neco neni v poradku.
Ja vim, ze vas to asi vsechny unavuje, ja mam proste ted zase depri fazi, chci aby se na mne koukala tema hezkyma kukadlama, kdyz mi cuci do pusy tak mam pocit, ze mne nevnima. Je mi to proste strasne lito ☹ ☹ Holky sorry
asi dam nejakou pauzu od netu. Dobrou 😔

ivular
13. čer 2013

@martuulka Však já jsem právě myslela doporučo na tu foniatrii. Protože tam by mohli dát zprávu, že doporučují další vyšetření na psychologii, eventuálně na neurologii. Aspon u nás to tak bylo.
A džím pěsti co se studia týče 😉
@mvmk Co by jsi unavovala, vždyt od toho nám Terka tu diskusi založila 😀 Hele, ale jak píšeš o té hypotonii, to mně příjde takový divoký 😕 Máte dobrého neurologa? A jaké vyšetření jí dělali? Jen EEG nebo třeba i magnet. rezonanci? A když má to "období hypotonie", není jí třeba špatně - jako točení hlavy, bolest hlavy?

sisstin
autor
13. čer 2013

@mvmk tak já nevim, ale v jejím věku, kdybych si před Tygrem v jejím věku zakryla pusu, tak by nechápal, co dělám a řval by. Ted by neřval, ale ptal by se, co dělám a "nech toho" 😉 prostě mně přijde, že malá musí být z tebe občas hrozně zmatená, že nechápe, co po ní chceš a proč to děláš 😕 a sluch máte vyšetřený opravdu kvalitně? 😕

sisstin
autor
13. čer 2013

holky, znáte tohohle týpka? Je to učitel a jeho třída jede na Ipadech, je boží 😀

http://www.youtube.com/channel/UCHdkZNBUHyK-CHh...

sisstin
autor
13. čer 2013

jako mít takovýho učitele a je min. z půlky vyhráno 🙂