Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
19. srp 2013

@jajik25 popřípadě se třeba odstěhovat, ale prostě intr je pro mě nepřípustnej. Ale taky záleží na povaze dítěte 😉

jajik25
19. srp 2013

u nás právě žádná jiná škola není a co se týče asistenta,tak na toho si asi syn bude zvykat špatně,a o stěhování nechce zase slyšet manžel
ale třeba se to ještě zlepší a bude stačit ten asistent
doma mluví hodně i ve větách úplně v pohodě ale u logopedky ho to prostě nezajímá

sisstin
autor
19. srp 2013

@jajik25 jste v odkladovým roku, můžete stihnout ještě několik nápravných kurzů. On má tu dysfázii těžší, že je doporučena logo škola? Valná většina expresivní dysfatiků zvládne normo školu, jen třeba s menším počtem dětí, popř. i s tím asistentem a IVP 😉

sisstin
autor
19. srp 2013

@jajik25 no hlavně o toho asistenta se tuším musí zažádat do května, možná i dřív, tak at to neprošvihnete 😉

sisstin
autor
19. srp 2013

@jajik25 hlavně si nech vypracovat ten IVP od Krejčířové a třeba ještě od SPC pro vady řeči, at ho máte fakt dobrej 😉 pak o toho asistenta musí zažádat škola do toho května tuším, kraj to pak posoudí a přiklepne nebo nepřiklepne na určitej počet hodin 😉

jajik25
19. srp 2013

logopedka nám jí doporučuje protože u ní toho moc dělat nechce,když chce on něco říct co ho zajímá tak to není problém ale když po něm něco chce ona tak se mu zrovna moc nechce takže asi proto ta škola,že ho prostě nevidí neslyší co dělá doma a tak
o asistentovi už jsme taky mluvily takže po novým roce navštívíme ještě PPP a pak se uvidí co bude potřeba vyřídit

sisstin
autor
19. srp 2013

@jajik25 no u dysfázie spíš SPC, PPP je nedostatečná, ta je pro děti bez diagnozy 😉 náběh na dys poruchy má? To bude hrát hlavní roli, a je dost nápravných programů pro ty dys poruchy, i na grafo, na ten se chystáme my ted od září 😉

sisstin
autor
19. srp 2013

@jajik25 jinak u nás odklad ještě není jistej, Krejčířová si ted jistá nebyla (5,7roku), v lednu jdeme znova a nechám to plně na ni, zda odklad jo nebo ne. Případně, i to, zda bude potřeba IVP nebo ne.

sisstin
autor
19. srp 2013

@jajik25 a změnila bych logo, pokud vám nevyhovuje 😉

jajik25
19. srp 2013

o to m sem vůbec neslyšela
dalo by se to někde najít?

sisstin
autor
19. srp 2013

@jajik25 no já jsem googlila, u nás je potřeba jen ta grafomotorika, jinak už má jen zbytkovou VD a v podstatě vše je v pořádku, i mluví k věku, vázne výslovnost. Takže záleží dle psychologickýho vyšetření, v čem má Stánik problémy největší a pak dle toho vybrat ten kurz 😉 a třeba aspon v té školce bych ho dala na kurz pro předškoláky, skoro každá školka to nabízí 😉

sisstin
autor
19. srp 2013

@jajik25 jinak pro dysfatiky je většinou hlavně kurz fonematického rozlišování, grafomotorický kurz, kurz nápravy motoriky celkově a kurz na nápravy a prevence těch dys. My opět budeme jezdit do Prahy, tady, byt je to 100.tis. město, nic není 😝

jajik25
19. srp 2013

u nás ve školce nic takového nenybízí ikdyž bych to docela uvítala

sisstin
autor
19. srp 2013

@jajik25 to se docela divim, to je fakt skoro všude 😕 vy nemáte v rámci školky žádný kroužky? 😕

jajik25
19. srp 2013

jo...kroužek angličtiny,modelářský kroužek ale je možný že budou zase otevírat nějaký nový ale nevím

sisstin
autor
19. srp 2013

@jajik25 zkus se na to zeptat, třeba to jen nemaj na stránkách 😉 no každopádně by s ním beztak měli jako s předškolákem pracovat (nevim, zda chodí do smíšený třídy nebo dle věku), a úkoly by tam měl dělat tak jako tak...ale prostě víc intenzivněji, tak se domluvit s učitelkama na tom 😉

sisstin
autor
19. srp 2013

@jajik25 ono tam stejně SPC nebo PPP kvůli Stánikovi chodí ne? Oni by jim měli vypracovat ten IVP 😕

jajik25
19. srp 2013

v PPP jsme byly a ve školce dostávaly co s ním mají dělat a jak pracovat,ovšem otázkou je jestli se podle toho řídí.Jinak bude teď chodit mezi předškoláky,měl chodit už loni ale společně se školkou i logopedkou jsme se schodly že by zůstal ve druhé třídě,teď už musí mezi předškoláky

sisstin
autor
19. srp 2013

@jajik25 jj, no...to je pak už prostě problém, že ty učitelky dost často nejsou ochotný. Ale ta PPP by to tam měla chodit zhruba jednou za čtvrt roku chodit kontrolovat, a ty by jsi měla domů dostávat práci, kterou oni tam s ním udělali a třeba i úkoly na doma od nich 😉

sisstin
autor
19. srp 2013

@jajik25 jinak klidně jim tam ty pomůcky a materiály můžeš donést 😉 Tygr ted bude ve školce už i odpoledne, a nespí po obědě, tak místo ležení mu každej den donesu (i jedné mé klientce, co tam bude chodit taky) práci z domova 😉

jajik25
19. srp 2013

tak takhle to funguje asi jen u vas 🙂 a jestli tam nekdo dochazi tak o tom dost pochybuju
a o tom asistentu se da nekde neco najit,nikde sem totiz nic nenasla?

sisstin
autor
19. srp 2013

@jajik25 no funguje to i jinde 😉 to je prostě zbabraná integrace u vás, kdy okamžitě, jak dostal diagnozu na papíře, tak se to mělo řešit, že měl být vedený jako integrovaný žák a vše kolem. Jenže to si prostě musí dupnout i rodič 😉 a řešit to poměrně intezivně. Je to na dohodě školky, PPP (SPC) a rodiče. Jinak o asistenta ty musíš zažádat v té škole, a oni ti k tomu vše řeknou. Blbý je, že kraj ho může, ale i nemusí přiznat a celkově škola s tím asistentem též souhlasit nemusí 😉

krystalka
19. srp 2013

@jajik25 - ahoj, já mám 5,5 letého syna s expresívní dysfázií, v lednu jdeme teprve k zápisu a budeme pravděpodobně taky žádat o odklad....Na intr bych syna nikdy nedala, to je pro mne nepřijatelné, takhle malé dítě dát pryč od rodiny...to by nedal ani on ani já 😉 . Jedině v případě, že by na tom opravdu byl tak špatně, že bych byla přesvědčená, že mu ta škola opravdu pomůže...ale i tak bych do toho asi nešla a hledala jiné způsoby. Jinak myslím, že na asistenta si určitě zvykne, stejně jako na novou paní učitelku, děti apod.
Jo a jak jsi psala, že syn doma mluví ve větách, ale u logopedky ne, tak mám doma to samé - doma pusu nezavře, padají z něj sáhodlouhá souvětí a u logopedky šeptá ano, ne nevím, maximálně tříslovné věty apod. Tak ho logopedka vždycky chodí poslouchat za dveřmi, když se ve školce v šatně převlíká a mluví se mnou 😉 - a to se pak nestačí kolikrát divit... Jinak on už od loňska chodí do speciální MŠ, logopedka si ho bere jednou týdně individuálně a pak ještě každý den dělají skupinově různá cvičení ve třídě, je jich tam jen 12. U školky funguje SPC, takže je tam i speciální pedagožka a psycholožka. Tak uvidím, co na tu školu budou říkat tam...ale spíš ten odklad dáme, mám tam navíc podezření na poruchu pozornosti...tak uvidíme.

fass
19. srp 2013

My řešíme to samé.Syn má letos odklad,a příští rok nevím kam ho dát do školy. V naší škole je ve třídě 33 dětí.Byli jsme v SPC, kde nám nic neporadili.Prý má vysoké IQ,tak si nějak poradí.Asistenta prý nepotřebuje,je pro těžší vady atd.Prý když zvládne školku,zvládne i školu.Teda pomoc odborníků strašná.Sama hledám kam s ním.Našla sem soukromou logo školu.Jenže je tam tlačenice,a denně přes hodinu busem tam a zpět.Takže tápu a tápu. 😝

sisstin
autor
19. srp 2013

Tygr má zápis tenhle školní rok,plánuju církevní zs s menším počtem děti,integrují tam i vážnější případy,v každé třídě je asistent pedagoga. Co mě nadchlo,že se tam učí číst Sfumatem. A Tygr už má tu Vd fakt jen zbytkovou,chování je super,takže to nemám tak těžký to rozhodování.

fass
19. srp 2013

@sisstin Ani ty školky nechtějí integrované děti.Donesli jsme papír do školky a prý buď ho založí jako,že není,nebo musí syn pryč.Museli by prý snížit počet dětí,atd a to neudělají jelikož je dětí strašně moc a školku plní na maximum.Takže děláme ,že je zdravý. 😝 Naštěstí se adaptoval a nejsou větší potíže,tak to jde.

sisstin
autor
19. srp 2013

@fass my se vším jezdíme do Prahy,tady v Pce vůbec. Je to teda neskutečně peněz a času a všeho,ale fakt se to vyplácí.

sisstin
autor
19. srp 2013

@fass no integrace zabírá jedno místo,ale zas na něj školka dostává peníze. Tygr taky není integrovaný,ale chodí do logo,takže tam není potřeba. Do zš asi taky nebude integrovaný,ale u nás ty problémy jsou už více méně kompenzovane.

fass
19. srp 2013

@sisstin No právě,času,peněz a pomoc žádná.Jasně vyplynulo ,poraďte si jak umíte.A to z našeho městečka jedeme do Ostravy.A půl dne pryč.Já tam jela kvuli odkladu,ale první co sem se dozvěděla bylo,že nedostaneme na syna ani korunu.Přitom my nic nežádali,jen potvrzení na odklad.No síla.

smardik
19. srp 2013

@fass syn má expresivní těžkou a v Orlové není ani jedna školka ochotná vzít dítě s asistentem, bohužel no ☹ oběhla jsem všechny. škola asi taky budeme dojíždět, jinak to nevidím

odkud jste přesně? a o které škole v Ostravě uvažujete, já o 2