Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

cairka
17. zář 2013

My sme sa zas raz nahrávali pri hre/učení, ospravedlňte zhoršenú kvalitu záznamu, dnes sa malej moc nechcelo, tak som nestíhala štelovať mobil, aby ju bolo vidno vôbec 😝 Skúšali sme najprv farby (tie na videu nie sú, žiadna sláva to nebola) , potom nejaké predložky a iné srandy, ale dnes tá pozornosť bola ozaj biedna. ona je teda väčšinou, možno to len dnes viac vadilo mne 😝 😅

Ako robíme toho bobatha mám pocit, že sa rozrečnila, ale tá gramatika nejako nenaskakuje. A čoraz viac mám pocit, že ani hlbšie porozumenie - len tam neviem, čomu to pripísať, to nechám na odborníkov.

https://www.youtube.com/watch?v=AnwzMR8DsQo
saurian
17. zář 2013

@margareta76
ahoj my chodime to TT na logo, s obidvoma, do centra detskej reci a sme spokojni. ak by ta zaujimalo viac info, pokojne sa spytaj.

margareta76
17. zář 2013

@sissmiss: Ano, Hlohovec je blizko Trnavy 😉 A tam je Dialog? To som nevedela. Chodili sme do Dialogu (do sanatoria) na Tehelnu do BA.

sissmiss
17. zář 2013

@margareta76 bol tam, pozri net

margareta76
17. zář 2013

@saurian: A ku komu chodite do Centra detskej reciv TT? My sme tam tiez chodili k dr.Buntovej (asi 5 mesiacov), bola super (objednavala nas 1 krat do mesiaca), ale potom ked sa syn trosku rozkecal odporucila nas svojej kolegyni (neviem ake ma priezvisko, ale krstne meno ma Vanda). Ale tam tiez sme chodili iba 1 krat do mesiaca. Boli sme nejaky cas v sanatoriu Dialog v BA (skoncili sme v auguste) a zatial sme sa objednali jednej logopedke v HC (koncom mesiaca), tak uvidime, ze ake to bude. Znama k nej chodi, celkom si ju chvali, len opat je to iba raz mesacne 😒 Vy ako casto chodite do Centra detskej reci v TT?

sissmiss
17. zář 2013

@margareta76 hladam to aj ja a veru nevidim...ale trnavu mi pred asi 4 rokmi odporucala maleho psychologicka...vtedy som to neriesila, bolo to pre nas uz dost daleko

margareta76
17. zář 2013

@sissmiss: Dakujem za ochotu 😉 Skusim "znasilnit" hlohovecku logopedku snad budu navstevy castejsie ako 1 krat mesacne 😉

saurian
17. zář 2013

@margareta76
s kubkom chodime k buntovej - 1xdo mesiaca, s martinkom zachardovej (chcela som aj toho k buntovej, ale nezobrala ho ale spokojni sme aj tak) - chodili sme 1xza3tyzdne, teraz 1xza 2 tyzdne.

margareta76
17. zář 2013

@saurian: Vy mate tiez dg. exp.dysfazia (obidvaja synovia)? No uvidime, ako dopadneme v HC, podla toho sa zariadime. Mozno nakoniec tiez este oslovime dr.Buntovu. My sme chodili k nej tiez s oboma synmi (oni isli naraz, t.j. ona zvladla oboch odrazu) 😉 na 1 hodinku. Ja som mala pri poslednych navstevach u nej taky pocit, ze ona sa skor venuje autistickym detom. Vacsinou, ked sme cakali na konzulatciu alebo sme odchadzali, tak sme sa stretavali v "cakarni" s autistickymi detickami. Ale mozno to bola iba nahoda 😉

saurian
17. zář 2013

@margareta76
myslim ze to nebola nahoda, naozaj sa vela venuje autistickym detom.
nas starsi ma expres.VD + adhd a mensi susp. DA.

sukubka
18. zář 2013

@krystalka ahojky,moc děkuji za odpověd 🙂 já když něco chce třeba napít zeptám se ho chceš napít? tak pomalu začíná říkat jako by anan ale když mu třeba řeknu půjdeme ven ano? tak neřekne nic a jde rovnou pro boty 🙂

a je tady ještě někdo komu dítko neříkalo ano/ ne a pak začalo?

sukubka
18. zář 2013

bosorka37 prosím a ty homeopatika jsou co? to vám někdo doporučil?napíšete i holky o tom víc?

lenuskin
18. zář 2013

Tak jsem se včera vrátila od psycho a ty vyřkla, to co si už dávno myslím. Zatím to teda není žádná diagnóza, ale její úvaha směřuje k atypickému autismu nebo VD. Jsem teprve na začátku, protože nás teď čeká hromada vyšetření.
Tak trochu se mi ulevilo, ale co bude dál, to si nedokážu představit. ☹ Máme se objednat ke Krejčířové. Nemáte někdo zkušenost , co se tam bude dít a jak dlouho se čeká na termín?

sisstin
autor
18. zář 2013

@lenuskin no ke Kr. se nedostaneš, nový pacienty bere na rok 2015 😉

sisstin
autor
18. zář 2013

@lenuskin takže bud zkusit soukromou Wawrozsovou, maminky na MD maj slevu, nebo pak jít k Junkový, která přebíra vedení psycho oddělení v Krči a na ni ti daj telefon tady holky, ona ho veřejně nikde na netu nemá 😉 nikam jinam bych nešla 😉

lenuskin
18. zář 2013

@sisstin No, to je síla. Děkuju , určitě zkusím .

lenuskin
18. zář 2013

@sukubka taky pátrám, zkusím to přes klasického homeopata

bosorka37
18. zář 2013

@sukubka ahoj Sukubko. Ja mam homeopatika od teto pani - vsechny informace jsou na jejich strankach. Kazda vakcina se cisti tak mesic, me to stalo 1 000 Kc na vakcinu (je to vcetne konzultaci). cistime 2 vakciny.

http://poradna-ariadni.webnode.cz/

info je v sekci "lecba po ockovani" a pak "vakcinacni detoxikace".

My zlepseni pozorujeme, ale nedokazu samozrejme rici, zda diky homeo nebo je to vyvoj chlapecka, kazdopadne ho lecim u beznych nachlazeni homeopatiky a reaguje mi na ne dobre, takze i kdyby to bylo placebo, jak mi okoli rika, jsem za takove "placebo" rada 🙂))) ja to brala tak, ze mu to muze snad jen pomoct, pokazit to nemuze nic.

bosorka37
18. zář 2013

@lenuskin Lenuskin, ja se spojovala s Krejcirovou, ale napsala mi, ze nove pacienty bohuzel jiz neprijima (pred tydnem). Doporucila mi pani Krizovou - jeji kolegyni, taky je v Krci nebo pani Junkovou. Spojila jsem se s pani Krizovou a ta nam dala termin za mesic. Uplne jasam, ze tak rychle 🙂 Takze jdeme po pulce rijna a pak muzu napsat, jak to probihalo a svuj nazor 🙂 Bude hodnotit chlapecka v te dobe 25 mesicu.

sisstin
autor
18. zář 2013

@bosorka37 krizova nedava zadny zpravy, nechod tam 😉

sisstin
autor
18. zář 2013

@bosorka37 jJunkova je hodne dobra, jdete k ni 😉

krystalka
18. zář 2013

@sukubka - ještě mne napadlo, že když se ho zeptáš "půjdeme ven, ano?", tak to pro něj může být matoucí, protože tam to ano vlastně ty sama už říkáš...asi bych se ptala jen buď "půjdeme ven?" v případě, že se ho ptáš, nebo pak jenom oznamovala "půjdeme ven", pokud mu nedáváš na výběr...možná, že když se ho zeptáš "půjdeme ven ano?", tak to prostě bere jako oznámení a jde se obout 😉

krystalka
18. zář 2013

@bosorka37 - my jdeme teď 30. září k Junkové, objednávala jsem nás začátkem září, takže taky termín celkem brzy 🙂 . Tak pak také poreferuji, jak jsme byli spokojení 🙂

hrusti
19. zář 2013

@bosorka37 Ke Krizove bych taky nechodila. Slyeela jsem na ni stiznosti od vic lidi. A dostat z ni pisemnou zpravu je pry skoro nemocne.

lenuskin
19. zář 2013

@bosorka37 taky jsem volala Krejčiřové a dala mi kontakt na Křížovou, dnes budu volat, tak uvidím.

bosorka37
19. zář 2013

@lenuskin me tady holky tak zvyklaly ☹ ze jsem ted rano volala i te Junkove a ta nas vezme jeste driv nez Krizova. Potrebuji totiz opravdu tu pisemnou zpravu, abych mohla zadat pripadne o prispevek na peci o dite....

ladida.l
19. zář 2013

My jdeme k doktorce Junkové zítra v 10. Docela se verdiktu bojím. Ještě pořád nejsem ztotožněna s tím, že by měl mít Tomík nějakou takovou diagnozu.

sisstin
autor
19. zář 2013

@ladida.l no pokud není např. ukázkovej autík, tak si myslim, že v tomhle věku nějakou konečnou diagnozu nedostanete, spíš zhodnotí vývoj a problémy 😉

bosorka37
19. zář 2013

@ladida.l tak to ti uplne rozumim. Nejdriv jsem se radovala, ze ho psycholog uvidi tak rychle, ale ted uz se taky bojim, co se dozvim ☹

ladida.l
19. zář 2013

@sisstin s nějakou definitivní diagnozou vůbec nepočítám, spíš doufám, že zítra budeme o krapet chytřejší a snad mi trochu poradí jak s ním dál.