Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

ladida.l
13. led 2014

@myskin naše foniatrička ještě navíc dělá zvukovou zkoušku různými předměty. A zatím vždy dělali tympanometrii, to se par vteřin zasune do zevního zvukovodu sonda, Tomas to zvládá. Máme za sebou i dvě vyšetření v analgosedaci, nebyli jsem tam pres moc, spánek se navodil uměle medikaci, není to přímo narkoza

krystalka
13. led 2014

@ladida.l - my jsme už asi od 3 měsíců u neuroložky Zory Ouzké - ordinuje na poliklinice Prosek, je moc fajn, my tam byli naposled v 1 roce, kdy jsme skončili s vojtovkou kvůli predilekci a tonusové poruše.... teď jsme měnili dětskou dr. a chtěla mít všechna vyšetření ohledně té dysfázie v kupě, takže teprve teď jsme šli na tu neurologii, jinak ostatní věci už jsme měli...

ladida.l
13. led 2014

@krystalka díky za tip, tam to znám, bydleli jsme naproti v tom dlouhém paneláku, asi 50 metrů od metra, to byli časy 😉

krystalka
13. led 2014

@ladida.l - no, ona právě tenkrát měla ordinaci tady u nás na Butovicích, ale pak se přestěhovala tam a my teď jezdíme víc než hodinu přes celou Prahu...ale byla jsem s ní vždycky spokojená, tak nechci hledat někoho jiného, kdo zase Jiříka vůbec nezná.... Já to dojíždění nějak přežiju a Jiřík je nadšený, protože miluje všechny prostředky MHD, takže ten z toho má zábavný výlet 🙂

peggy722
13. led 2014

@ladida.l Tak to už vidím v jasných barvách, jak by si Ela nechala něco strkat do ucha. Docela mně teď pobavila, když ukazovala, jak bude na děti ve školce vyplazovat jazyk 😝 , začíná mít docela smysl pro humor.
Nebo na dělala mámo tytyty, ticho koka hajá 😀 Máme kocoura a naše Ela je jeho vrchní ošetřovatelka a krmička.

krystalka
13. led 2014

@peggy722 - tak u té tympanometrie se to dává docela jen na kraj a trvá to pár vteřin, takže to mi přijde v pohodě...náš Jiřík zase nebyl ochotný nechat si nasadit klasická velká sluchátka, i když jsme je doma měli, zkoušeli jsme mu do toho pustit muziku, ale to je těžký, protože on hudbu zrovna moc poslouchat nemusí....takže nakonec ty sluchátka dal až při třetí návštěvě - zhruba půl roku po tom, co jsme tam byli poprvé, si to konečně nechal vysvětlit 😉

peggy722
13. led 2014

@krystalka No tak to Ela by možná spíš snesla ty sluchátka, protože to zná z domova. Táta hraje na klavír se sluchátkama a já doma taky věčně chodím se sluchátkama a ona se všem strašně ráda opičí. Ale co vůbec nezná, tak s tím je někdy problém. Já jsem zvědavá, jestli bude spolupracovat s tou logopedkou a nebo se sekne a neřekne ani fň. Jako ona se ta řeč zlepšuje, ale pořád mluví totálně agramaticky, prostě jako batole. Ale snaží se mnohem víc a rozumí normálně. To jsem si ověřila. Ona je teď hrozně vzdorovitá, nechce dělat věci, který už umí dlouho a začne se vztekat a nutit mně, abych to šla udělat já. Tak jsem zjistila, že když si budu trvat na svým a vysvětlovat, tak na mně za chvíli hodí otrávený zarputilý obličej a jde to udělat sama. Protože kdyby mi nerozumněla, tak se bude vztekat jak pominutá třeba půl hodiny a co jí říkám jí bude putna a na ní je vidět, že i perfektně rozumí, ale že to udělat prostě nechce.

lukyte
13. led 2014

@sisstin Nezlob se prosím, že jsem otravovala. Moc děkuji za odpověď uvidíme co nám řekne Jahnova. Doufám že autismus nás obejde velkýýým obloukem.

lenuskin
14. led 2014

Je to dr. Matek, ale je z Turnova.

lenuskin
14. led 2014

@ladida.l Je to dr. Matek, ale je z Turnova.

lenuskin
14. led 2014

@ladida.l Nějak úzce spolupracuje z Thomayerovkou, ale to bych musela zjistit, jak tam ordinuje apod.

peggy722
14. led 2014

Tak školka dneska dobrý, sama si sbalila batůžek, sváču a šla tam s úsměvem, žádnej brek nic. Tak snad v září zvládne i tu normální. Docela mně překvapilo, že mají stop stav. V září tam chodila tak maximálně 10 dětí a teď jich je 16, což je maximum. Je to dobře, aspoň si Elča zvykne na větší kolektiv.

silvikam
15. led 2014

Ahojte, prosím Vás neporadíte mi, kde by som zohnala takú tú guľatú ceruzku pre malé deti. Vizerá to ako loptička. Ďakujem.

saurian
15. led 2014

@silvikam myslis taku co zo stran trcia take asi voskovky ako polkruh? take som videla aj v draciku

abbie
15. led 2014

@silvikam v Draciku a All Toys to mavaju

ladida.l
15. led 2014

Máme za sebou další návštěvu na psychologii, zatím nemám zprávu, ale paní doktorka zmiňovala suspektní smíšenou VD. No snad se s tím nějak popereme 😅

silvikam
15. led 2014

@saurian
@abbie , ďakujem pekne. Dnes sme boli u Buntovej a nakoľko malý nerád kreslí, tak toto nám poradila. Lebo on rád čmára kriedou na chodník, tak toto bude podobné. Máme na zem rozložiť veľký baliaci papier a týmto kresliť. Ešte raz ďakujem.

kajiszek
15. led 2014

Tak u nás se školka moc nezlepšuje, stále téměř všechno bojkotuje, dneska se dokonce počůrala... Učitelka nejdřív vypadala mile, ale teďka už se celkem vybarvila no... Je drsná, chce aby děti dělaly všechno samy... Což teda Nela tam ještě není ani nejmladší, přijde mi dost přehnaný mít takový nároky na 2,5 letý děti... Nějak mám pocit, že to fungovat nebude ☹

abbie
15. led 2014

@kajiszek a vy chodite do statnej, ci sukromnej? som dako nepostrehla

sicinka
15. led 2014

@kajiszek tak byl to risk, ono státní školku ve 2,5 dá prostě málokdo, navíc vy tu komunikaci nějak narušenou máte. Já když si vzpomenu co prováděl ze začátku Dáda, jak ho tam nechtěli a to byla soukromá. Ten strach co zase provede, či naopak nezvládne. Pokud jí to nic moc nedává, tak bych to nehrotila a počkala 🙂

kajiszek
15. led 2014

@abbie Do státní... ale je tam jen 14 dětí, resp. většinou spíš tak 10... Ale ta učitelka je dost drsná a asi nějaký odchylky moc tolerovat nebude.

@sicinka My jsme si s manželem řekli, že počkáme do konce ledna a pokud se to nezlepší, tak ji stáhnem. Na jednu stranu bych byla ráda, kdyby se otrkala, ale zase to nehodlám lámat přes koleno. Třeba u nás ve školce pomáhaj i 4leťákům a nikdo to neřeší, tady je všechno hroznej problém. Přitom mi tvrdili, že berou od dvou let a když jem se ptala, jestli nevadí, že není moc samostatná, tak mi bylo řečeno, že jediná podmínka je, aby bylo dítě bez plen...No uvidíme, ale moc tomu nedávám.

mvmk
15. led 2014

U nas take zacla skolka 😝 v pondeli jsme meli prvni den, mala se mi drzela jak kliste, kdyz se chtela nekam premistit musela jsem jit s ni 😒 Maji 7 deticek ve tride plus vzdy 3 pedagozky, takze super, Pani ucitelky jsou opravdu moc mile, trpelive, jenom nevim jestli tam mala je opravdu na spravnem miste 😒 Maji jednu holcicku ve skupince tezce retardovanou nechodici, a chlapecka s DA, ktereho se moje dost bala, pac on byl dost nevyspitatelny, tim ze nemluvi vubec dela hodne silne zvuky a znenadani strka do deti, takze pani ucitelky musi byt dost v pozoru pac on je opravdu "silak". Asi kdyby takhle strcil do me male tak to neprezije 🙄 Jinak od pondeli vecer jsme ja a mala bojovaly se strevni chripkou, jsem myslela ze chcipnu, ale dnes uz to zas jde. Ale Emicka je strasne vyslabla a nejak se ji dnes pletl jazycek 😔 ale ja toho mam take dost, tak chapu ze ona jako hypotonik to takhle tezce nese 😒 Tenhle tyden uz skolku nedame, takze az od pondeli, modlim se aby to mala nebojkotovala, protoze ted to tam vydrzela 1 hodinu a uz otravovala ze chce jit domu 😒

hrusti
16. led 2014

@kajiszek Fakt to nema cenu lamat pres koleno, aby se ti mala nesekla. Pro ni to musi byt taky stres. Honzik by ve 2,5 letech statni sk. Nedal. Chodil do soukrome, kde se o ne lektorky staraly jak o mimina a tam mu taky trvalo delsi sobu nez se zacal zapojovat do cinnosti 😉

saurian
16. led 2014

@kajiszek
ono to fakt zalezi od skolky, a najviac od ucitelky. u nas od septembra pobrali aj deti, co mali 3 prakticky pocas celeho roka, takze mali v malej triede cca 10 deti okolo 2,5 (statna skolka, 22 deti v triede 😉 )a neboli problemy, detom pomahaju. (no mojho autika nechceli 😠)
maloktore 2,5r dieta je samostatne. ale ako pises - skuste chvilku este vydrzat, a ked sa nezlepsi, tak nestresovat seba a dieta, a stiahnut zo skolky (ak je to mozne). zvycajne adaptacny proces netrva viac ako dva mesiace.

krystalka
16. led 2014

Holky, vy, co máte milovníky vláčků a jste z Prahy, právě jsem našla super tip 🙂 http://www.goldenpacificcafe.com/

sicinka
16. led 2014

@saurian @kajiszek tak ono nebývá problém pokud je ta skupina věkově smíšená a starší se oblékají atd sami, těm malým se pomůže. Na druhou stranu ono na většinu standardních dětí stačí ve školce trochu dohlédnou a oni zvládnou většinu toho co doma nezvládají, protože je nikdo nenechá nebo se jim nechce 🙂 Já jsem vloni měla na kroužku osm dětí 2,5 - 3 roky a obléct je a poslat na zahradu ven byl pro mě šílený úkol. Než mi tedy bylo vysvětleno že to všichni dopoledne zvládají sami. Takže já jsem k těm učitelkám o dost tolerantnější 🙂 U nás ta školka nejvíc stresovala mě protože poslouchat co vše by měl a nedělá byla hrůza....

krystalka
16. led 2014

@kajiszek - taky bych to nelámalo přes koleno, některé děti nejsou na školku zralé ani pomalu ve 4....Jiřík by teda ve 2,5 letech nedal ani náhodou vůbec žádnou školku, natož s tímhle přístupem, v tom věku byl ještě spíš takové mimino.... Začal ve 3,5 v soukromé miniškoličce a bylo to pro něj tak akorát....a mám pocit, že v klasické státní školce o více než 25 dětech by to nefungovalo ani teď a to mu bude 6... 😒

ajkuska
16. led 2014

ahojte 🙂 , idem prelúskať túto tému len neviem odkiaľ začať, lebo je tu toho už veľa. S malým chodím na logopédiu od 2 rokov, naučí sa čo mu tam dajú len so spontánnym používaním je to už horšie.

ladida.l
16. led 2014

@ajkuska Ahoj, a jakou máte dg? Ještě je dost malý, u spousty poruch řeči může dojít ke zlepšení později.

peggy722
16. led 2014

@kajiszek Já bych to moc nehrotila. 5ekla bych, že má paní učitelka moc přehnaný nároky. Elča by to dala až teď, možná. V úterý jich bylo ve třídě taky asi 16 a měla jsem z toho docela strach, jestli to zvládne. Dlouho tam nebyla a kupodivu byla v pohodě. Ona se od podzima sociálně hodně normalizovala. Ale Nelinka je mladší, v tomhle věku by tam naše Ela akorát celou dobu řvala, natož aby se zapojovala.