Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

arsiela
26. čer 2015

@sisstin svět je malej,ale že až tak sem netušila. 😉

sisstin
autor
26. čer 2015

@arsiela nj 😅 jinak obdivuju, ze ucis doma, to musi byt zahul 😕 co vim, tak si strasne chvalej ZS v Ceperce, ale nevim, jak jste na tom s dojezdem 😉

arsiela
26. čer 2015

@sisstin no u nás je malér,že by to Jindra nedal fyzicky dost se mu rozjela páteř,takže korset skoro furt ,vydrží mi sedět tak 15 minut a pak už brečí, k tomu příšerná únava.Měla sem z toho hrůzu,dneska dostal první vysvědčení,obrečela sem to.Na to jaké byly prognozy sem na něj moc pyšná. Tak snad to budem zvládat takhle i dál.

sisstin
autor
26. čer 2015

@arsiela predpokladam, ze Svitani z nejakyho duvodu nechces 😉 ono by melo jit, ze by mel IVP a treba chodil do skoly jen dva dny v tydnu, ale pokud je v tom i fyzickej problem, tak je to blby. A neslo by, aby ucitele chodili za nim? Ale to by asi zase chtelo specpeda, kdyz ma problem s komunikaci, no kazdopadne drzim palce 😉

schellongova
26. čer 2015

Ahoj holky dnes tu byla sociálka na šetření k pnp 45 minut zapisovala vše jsem ji vypověděla a Honzík to korunoval tím že přišel s bobkem ve slipech ( nevěřila že si neřekne tak to demonstroval sám) po ní dorazila ranna péče ty byly moc příjemný a byly tu dvě a půl hodiny. S Honzíkem si hrála a kreslila jedna druhá se mnou mluvila a pak se vystřídali a cvičili. Shodli se že je moc šikovný a začíná skloňovat takže předpokládájí že se po 4 roce rozmluvi. Dostala jsem nějaký kontakty a rady. Byla by dobrá jízda na koni a keramika. Tu chci od září zkusit a kontakt na koniky jsem dostala do hostivaře.

peggy722
26. čer 2015

@schellongova Můžeš mi napsat ten kontakt na ty koníky ? Ela je do nich blázen, na Hostivař to nemáme daleko.

schellongova
26. čer 2015

Zajíček na koni, pro hendikepované děti by měly být jízdy zdarma dysfázie a opožděný vývoj byl v seznamu tak uvidím chci napsat meil.Na povolené bříško mi to doporučila jako super věc.

peggy722
26. čer 2015

@schellongova To vypadá super, už jsem paní napsala. Ela je nadšená, že bude jezdit na koníkovi. A chlubí se Lucce, že to bude mít zdarma 😀 . Já bych to i zaplatila, protože ty koně fakt miluje. As poň k něčemu ta její dysfázie bude dobrá.

schellongova
26. čer 2015

@peggy722 taky jsem napsala tak uvidime reakci. My to máme jedním busem 35 minut tak to je super.Honzíkovi se koně líbí ale ještě nejel.

peggy722
29. čer 2015

@schellongova Tak oni o prázdninách nejedou, neb mají ty tábory. Ale chodí tam kamarádka, tak se tam dneska pojedeme podívat, okouknout koníčky a jak to tam funguje.

sisstin
autor
29. čer 2015

tak já napsala nový logopedce do Náchoda, tak jsem zvědavá, zda a co odpoví 😝

peggy722
29. čer 2015

@schellongova Tak to s těma koníkama nebude tak snadný. Peníze na ty bezplatný jízdy už mají vyčerpaný a mají nějaký administrativní problém, aby si to člověk mohl zaplatit sám. Tak nevím, Ele se tam moc líbilo, z koníků byla nadšená. Mám prý napsat paní ředitelce, že mám zájem o jízdy za peníze. Čím víc nás bude, tím líp a snad se ten problém nějak vyřeší.

schellongova
30. čer 2015

@peggy722 ahojda diky za info. A budeš psát teď nebo až po prázdninách? Teoreticky by měly být zase od ledna. Tak od září placený a pak to zkusit zadarmo. Může se tam člověk jit kouknout jen tak? Holt v létě je jinej režim. Podala jsem tu žádost na pnp tak jsem zvědavá kdy půjdem k dr má snad ob týden dovolenou. Tak uvidim jestli do října bude rozhodnuto. Honzík začal skloňovat a používat předložky, každý den ma nové slovo už i poví co dělal. Mám z něj radost 🙂

peggy722
30. čer 2015

@schellongova Psala jsem paní ředitelce už dneska a koníci budou zase od září. Mám se ozvat. Tak uvidíme jestli placený nebo neplacený. Já jsem se tam podívat byla, protože kamarádka tam chodí s chlapečkem, tak měli poslední jízdu před prázdninama. Tak jim o Ele říkala, takže o nás věděli.
A krásně se zlepšujete. Ela s tou gramatickou někdy pěkně válčí. Neříká zatím zvratné slovesa a bych, bychom, takže to někdy zní trochu divně.

janahus
30. čer 2015

holky ja si vsimla ze Tobca si posledni dobou hraje tak, ze porad neco roztaci, nebo hazi s vecmi, napr.babovicky z pisku, vezme a hazi si s nima po zahrade...taky porad roztaci kolecka u aut a nakladaku, navic ted ztratil zajem o knizky, kdyz sem dnes videla zname Filipka jak drzi lopatku a dela babovky, bylo mi tak nejak vselijak, já si osobne myslim, ze nam v ty Motole neco zjisti...nemuzu to rict ani manzelovi...
vcera jeste dosla propousteci kompletni zprava z hradce, nevite co je to snizene IgM?
i kdyz se snazime jeho toceni eliminovat, stejne otevre linku vezme poklicku a vali s tim....
@janoulek25 ma to Anetka taky v takov mire?
@barbarucha co prispevek na peci, jeste nic ? a ty @roniii?

barbarucha
30. čer 2015

@janahus Prosímtě, naše dětská se loudala měsíc s napsáním zprávy 🙄 Dnes jí manžel volal a prý už to konečně poslala, takže revizák má další 2 měsíce na vyřízení. Tož do září bysme měli vědět 😝

barbarucha
30. čer 2015

Čau holky, mám dotaz. Nějak čím dál tím víc vnímám, že bych se potřebovala dát trochu do kupy. Myslím, že jsem prckovými přestálými zdravotními horory slušně traumatizovaná a naše nejistá budoucnost mi nepřidává.
Projevuje se to tím, že mám dlouhodobě nervy v kýblu, rozloží mě každý druhý cajdák v rádiu, poruchy pozornosti a paměti jsem tu myslím už zmiňovala a co mi přijde asi nejhorší, je že není prakticky nikdo, s kým bych o svých pocitech, obavách, atd. mohla nějak víc mluvit. (Krom vás samozřejmě, ale vzhledem k tomu, že to tady je otevřená diskuze, tak to dost filtruju.) Zkrátka, život se mi začíná rozpadat na více frontách, což se mi nelíbí a chtěla bych s tím něco dělat.
Měla jsem v plánu, že si dám dlouhodobější terapii u nějakého psychouše, ale vzhledem k tomu, že kvůli tomu musím jet do Brna a zaplatit hlídání, vyleze jedna "sešn" skoro na 2000,- což je dost neúnosné.
Nemáte nějaké rady? Ocením i zkušenosti zde služebně starších, co vám pomohlo se postavit na nohy?
Díky.

peggy722
1. črc 2015

@barbarucha Mám obavy, že ti moc neporadím. Mně pomohlo dítě odložit do školy a jít zpátky do práce. Jinak bych se na tuty už zbláznila.

josefina79
1. črc 2015

@janahus nemůže to být něco s imunitou? Já chodím na imunologii, zprávy jsou plné IgG a IgM. Ale vždy je před tím nějaká zkratka toho "faktoru", který způsobuje imuno problem.
@barbarucha ... myslíš, že psycholog je to pravé? Nemáš v okolí nějakou mámu, co řeší podobné problémy? Mně osobně nejvíc v dobách "velké deprese" pomáhalo se potkávat s dalšíma maminkama nedonošenejch dětí, případně dětí, co měly/mají nějaké trable. Zrovna včera jsem si o tom psala s maminkou holčičky, co je narozená v 24 tt ( HUSTÝÝYY - o ČTYŘI měsíce dřív).

František včera oslavil 2 narozeniny. Tak jsem byla dojatá a pořád se s ním tulila. Naučil se teď novou věc, rozlišovat Má a Nemá. Tak nám pořád oznamuje, kdo má a nemá brýle a kdo má a nemá boty 🙂. A včera poprvé řekl nějaké spojení. Šla jsem zalívat na zahradu a Fanoušek brečel a volal: "Máma. Máma. Kde je???? Kde je????"
V neděli bude ofiko oslava narozenin. Dorazí i můj táta. Tak jsem na to zvědavá. Od toho úžasného incidentu jsme spolu nehovořili. Resp. volal mi k narozeninám, byl dojatý a téměř brečel do telefonu. Jenže to už tady bylo asi tak 10x. Naposledy když mne obvinil, že jsem úplně blbá, když měním kvůli IVF práci. To jsme pak spolu nemluvili do té doby, než jsem otěhotněla, kdy se opět dojal. Takže tak.

janahus
1. črc 2015

@barbarucha sem na tom podobně.nemužu se vymanit z toho vnitřního tlaku který mě svírá...asi se k psychologové objednam.Mužem se někdy někde sejít a pokecat.Kdyby se nas sešlo víc bylo by to fajn🙂 co zkusit

janahus
1. črc 2015

kinezi terapii

janoulek25
1. črc 2015

@barbarucha Baru já bych ti klidně pohlídala Františka, on je hodný a jestli by se mnou a s Anetkou vydržel tak by to nebyl problém, já psychologa potřebuji taky, ale u nás je ted problém, že Anetka jak se na chvíli vzdálím tak řve a řve, už nezůstane ani s mamkou. Tak prvně musím zase Anetku pomalinku od sebe odpoutat

janoulek25
1. črc 2015

@barbarucha A můžeme se zase někdy sejít a popovídat 🙂

peggy722
1. črc 2015

@janoulek25 Jo separační úzkost jsme si taky užili. Nechtěla být ani s babičkou, maximálně s tátou. trvalo to do tří let a pak už celkem dobrý. Teď už je v pohodě. Ale včera mi dala pěkně sežrat, že jsem jí nechala ve školce spát a byla déle v práci. mračila se na mně, protitvná byla jak půlnoc. Ona je tak neskutečnej tyran. Všechno musí být podle ní, všichni musí dělat, co řekne a když ne, tak řve a vzteká se. Někdy už to fakt nedávám.

josefina79
1. črc 2015

@peggy722 já jsem si dřív naivně myslela, že si "dítě vychovám", ale teď vidím, že některé vrozené vlastnosti jsou prostě silnější. 😒

roniii
1. črc 2015

@janahus IgM je imunoglubulin M,je to část imunity, ale víc ti nepovím

PNP u nás stále nic.Každý den chodím koukat do schránky, jestli už náhodou dopis nepřišel.Doktorka, si myslím, poslala zprávu velice rychle, protože když jsem jí posílala mail, tak mi odpověděla, že se dostavit nemusíme a že to chce dnes zpracovat.Takže to stojí na revizákovi.

@barbarucha Co zkusit školku?Alespoň na dopoledne?

@josefina79 krásně se to čte,nemůžu se dočkat až Š. začne také něco říkat, ale zatím to nevypadá 🙄 .Dnes se mi zdál sen, ve kterém Š. promluvil,úplně jako profík.No už jsem také na palici, když se mi o tom i zdá.

Mám podruhé během 1/4roku angínu. Je mi blbě, takže jsem si došla pro atb.Jen doufám, že to děcka nechytnou.

peggy722
1. črc 2015

@josefina79 Nerada ti beru optimizmus, ale je to tak. Babička se mi určitě směje ze záhrobí, protože Ela je úplně to samý, co byla ona. 😖

janoulek25
1. črc 2015

@janahus Anetka to v takové míře nemá, ona si s tou danou věcí pak i normálně hraje, ale má i takové speciality jako dívání se na hračky z divných úhlů, že si třeba lehne na zem a dívá se na ně z boku, ale pakto zase vystřídá za normální pozici, ono je právě těžký poznat, jestli se ještě jedná o normu, nebo už je to na hraně. Přece jen musíme brát v úvahu že našim dětem ještě nebyly ani tři roky. Kdyby toto dělaly jako 4 leté tak už je jasné že to není uplně ok. Ale přece jen jsou poměrně malé, a když mají opožděný vývoj, tak to může být tím umocněné. Ale taky mám chvíle kdy jsem z toho na dně a pak kdy se na to dívám trochu z nadhledem. Je to náročný.

@peggy722 tak to přesně dělá i Anetka, všechno musí být podle ní, a když ne tak je zle. Ráda všechno řídí. Pořád ji musím usměrňovat. Ona už s tím hlídáním byla lepší, vydržela s babičkou i 4 hodiny klidně (to je na ni výkon) a ted jen zmizím z dohledu tak vyvádí, tak to musíme zase překnonat, ted si ale myslím, že je do toho zapletený ještě i vzdor, že si řevem vynucuje svou vůli, abych zůstala. Copak já bych ten řev přežila i mamka, ale u nás je to stížený tím že bydlíme u našich a náš tatka to nesnese, takže mamka pak nemá jen na hlídání řvoucí dítě ale i řvoucího tatku.... .

sisstin
autor
1. črc 2015

Holky, to "dirigovani" je proste uzkost 😉

josefina79
1. črc 2015

@janoulek25 řvoucího taťku 🙂, to jsi mne pobavila 🙂))