Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

zerog
31. bře 2017

@ladadam nasemu 3 roky dva mesice,na logo chodime od 2 let a 8 mesicu.zatim dg.opozdeny vyvin reci od SPC a foniatra a brzo snad klinicky psycholog konecne,to je hlavni.od logopedky a spc suspektne vyvojova dysfazie,asi to tak bude.

zerog
31. bře 2017

@ladadam presne,chce se to nedat a co nejdriv delat na te logo.i kdyz daji zatim neco jen suspektne,asi ani jinak nelze.tady tez narvano dobri logo,maj toho moc,nekteri si plati i soukrome hodiny a tvrdi,ze tam lepsi.my soukr zatim nezkusili.

cacenka_d
1. dub 2017

U nas se zacina s logo od kvetna 3 roky a mesic ji bude, tak jsem zvedava, nemluvi vubec.

nikypiky92
1. dub 2017

Po dlouhe dobe se ozyvame se Sandrou a nasim prubehem s mluvenim. Huraa uz zacina mluvit tak, ze ji rozumi i okolni lidi a nejen ja. Sice gramaticky ne uplne v poradku ale aspon neco!! 😉 Uz jsme byli 2x u klinicke logopedky a 1x tydne k nam chodi soukroma logopedka. Rekla bych ale ze spise zacala sama od sebe sa kolektiv pomaha. Odpovida sice stale 2,5 letemu diteti ale pro nas je to pokrok.👏

aaa
1. dub 2017

@nikypiky92 Můžu poprosit o kontakt, případně cenu za soukromou logopedku? Bydlíme kousek od vás a pokud máte nějakou místní, docela bychom ji také brali. Děkuju 🙂

zerog
2. dub 2017

@cacenka_d nam to pomohlo strasne,drzim pesti,urcite to zabere.

cacenka_d
3. dub 2017

Jsem nejaka unavena asi... Pred 14 dny jsme byli v motole, predtim delala po roce nove postuzpy 2 tydny, male krucky, ale neco proste (dostala rybi tuk predtim). Ted zase 3 dny uplne mimon, zasekla, smutna, nic nechape. Uz jsem utahana denne planovat a davat k nejake babicce. Jenze k nam do skolky ji bez plinky nevezmou, teoreticky pak do vedlejsi vsi ano, ale uz by tam na 1 asistentku byli 3 coz je fakt uz moc, jenze nam diagnozu uzavrou v rijnu v motole, mame vubec nejakou nadeji dostat 2 asistentku na malou? Fakt nevim uz, muzu ji dat k mistni spatne psychiatricce, ta ji da dfiagnozu a asistenta, ale zase proc to delat? Nejak se citim ve slepe ulice a nevim jak z toho ven :(

zerog
3. dub 2017

@cacenka_d a v Motole jste byli spokojeni?

zerog
3. dub 2017

@cacenka_d ono to je s nimi casto skokove...k te spatne psychiatricce bych nechodila..ale chapu,je to tezke kdyz skolka nejde,pomaha to moc.aspon ze je moznost babicky kdo nema ani tak sileny

cacenka_d
4. dub 2017

@zerog Ja ji mam jen na papirove veci 🙂 U nas to tak jako tak vicemene potvrzene je i z motola. A motol uzasna!!!

nikypiky92
5. dub 2017

@aaa napsala jsem SZ 🙂
Vsem ostatnim drzim palce. Vsak ty nase deticky jsou stejne uzasne! 👶🙂

monulkab
5. dub 2017

Ahoj,je tu někdo z Brna, kdo řeší problém s komunikací? Synovi budou 3 roky, řešíme to od dvou let ( mám starší dceru takže jsem měla srovnání, proto jsem to zacala řešit hned) nejprve to vypadalo na autismus, ten teď psycho. vyloučila, logopedka má podezření na VD... ráda bych pokecala s někým kdo s tím má zkušenosti. Syn je hyperaktivní, u ničeho nevydrží, snažím se s ním pracovat, ale moc to nejde... dáváme esprico, DMG..

ladadam
5. dub 2017

@monulkab ahoj, tady Brno;) zkusenosti teda nemam. Syn 2,5let,starsi dcera taky ok... Zatim nemluvi, jen retezi slabiky. Driv byl i nesoustredeny,to se ted hodne meni,i chvilku vydrzi a vytahuke sam hry a hracky a hraje si chvili. Prozatim jsme bez dg. , jen opozdeny vyvoj reci. Ted cekame na zpravu od psychol. Motoricky je v poradku k veku.

zerog
5. dub 2017

@cacenka_d chapu.fajn ze Motol dobry.

sisstin
autor
5. dub 2017

Holky, tak ja po dohode s pani ucitelkou ty sykavky resim a 18.5. jdeme jak ke Krejcirove, tak do SPC pro vady reci. Bude mit asi nejaky podpurny opatreni, tak jsem nakonec rada, ze jsem s tim za ni sla. Tady typickej jeho diktat ;)

zerog
5. dub 2017

@monulkab my tez davame dmg a eye q.taky je hyperaktivni a u niceho noc nevydrzi,ale pracovat se docela da s nim.ale je mu 38 mesicu a dela porad pokroky.treba se vas tez zklidni.

anlek
5. dub 2017

@sisstin Jj, tygr si to zaslouží. 😉

nympha
5. dub 2017

@ladadam ahooj. Prepáč že ti píšem až teraz. Uplne som zabudla na príspevok a vôbec mi neposlalo upozornenie. Aj náš trepoce rucickami.. dmo je detská mozgová obrna. Na magnetickú čakáme, máme ju 6.6.. čo väčšinou čítam, tak sami chlapci majú problémy... Niekedy tak sedíme s manželom a pozeráme na neho a smejeme sa aký je lenivý a pomalý a hovoríme si že o pár rokov bude strúhať machra pred kočkami 🙂 hrozna je tá neistota... Mňa len trápi že na okolí som v tom úplne sama a všetci sa chvália čo ich deti robia a dokážu.. a ten môj nič.. už to asi prestanem riešiť, lebo mám z toho zbytočne len hrčku na krku 😂 asi teraz len všetko prehnane riešime.. je super že má sestričku a ta ho môže ťahať.. to je na nezaplatenie.. ja ho skúsim dať do škôlky na hodinku každý deň.. do špeciálnej..(pre ,, nestandartne deticky'') venuje sa im pedopsycholog aj logoped.. snad to pomôže.. dúfam že sa takto o rok zasmejeme na tom čo sme písali a stresovali zbytočne . Jedni znami u nas majú syna.. do 3 rokov nerozprával.. a potom raz išli okolo jeho izby a on si tam rozprával celé vety hihi.

ladadam
6. dub 2017

@nympha Ja mela nedavno takovy sen, ze maly mi najednou zacal z niceho nic něco povídat a uplna story a ja jsem ani nedýchala , abych ho neprerusila, aby se nelekl, ze vlastne mluvi!! 🙂 Ano , i ja si rikala, ze az bude velky a bude ok, tak se mu omluvim za všechna ta podezreni a neurologii a foniatrii atd..... Nejistota ted je ale neprijemna a fakt nevim, jestli to vekem dozene, protože mini pokroky dela. Moje okoli bych rekla, ze nijak neresi. Samozrejme mame tu chlapecka o rok mladšího, který uz říká první pekna sluvka a vedle nej nas nerekne nic🙂 ale zas vidim, ze je sikovny jinak. Frci si na kole a zveda nozky, takze uz drzi balanc a myslim, ze brzy mu nabidnu kolo s balancakama. Je energicky a zajima se. Taky jsem premyslela, ze pak od 3 let ho nekam zkusim davat po "kouskach" do skolky do kolektivu, no momentalne si ho absolutne nedokazu představit v davu! Dcera byla a je takova ta, co ten dav vede, takze ted představa jeho me trosku desi. Asi by se tam ztratil, nevim...

zerog
6. dub 2017

@ladadam nasemu treba kolektiv zatim svedci,pokroky v poslouchani a sebeobsluze.

nympha
7. dub 2017

@ladadam náš je zase taky nemotorny trosku. Ale tiež robí pokroky a myslím že to je najdolezitejsie ako aj to že nám rozumie. Skús aspoň na hodinku.. deti sa úplne inak chovajú bez rodičov.. aj pre mňa je ten môj este malinky, ale hodinka dve není nič. A keby bol z toho po dvoch týždňoch stále vystresovaný nič sa nedeje... Jednoducho ho vezmeš domov a už nemusí ísť.. nič sa nedeje. Môj malý keď potrebujem povarovat..Často ho nedávam..Ale je u babky dobrý.. niekedy si na mňa ani nespomenie aj 3 hodiť hihi.. až keď prídem je veľa vycitiek intoacnych , plač a plno objatí..Preto viem že by to tam hodinku zvládol..A tu hodinku tam počkám keby niečo 🙂 lebo škôlka kam ho chcem dať je 30km vzdialená.. aspoň si tam knižku prečítam hihi. Či obkukam po obchodoch handry 😀 veď ani na to není času inokedy 😃 ja už som taká spokojnejšia..Nejako sa posunul posledný týždeň.. aj s deťmi sa začal jašiť a tešiť.. nejak vo vnútri cítim že bude v poriadku.. hlavne že vám i nám bol autizmus vylúčený..Myslim že není nič ťažšie.. aj my stále behame po doktoroch.. mi ho je luto.. tak som nejak prišla a to..Že ho o to viac budem ľúbiť aj podporovať a začnem byť ešte viac trpezlivá..Lebo je dobrucky, nenáročný. Asi aj tvoj synček len potrebuje čas a byť naďalej lubeny a chápaný ako to robíš... Raz to príde a budeme sa čudovať ako sa im ústa nezastavia hihi

nympha
7. dub 2017

@ladadam inak bola som s nim u logopedicku a mi povedala že tam ma takychto prípadov neskutočne veľa a že všetci sa rozhovorili.. jednoducho je takých detičiek viac... Že sa vôbec nemám obávať.. že hlavne je aby sa vedel so mnou hrať napr loptu gulat ci auto posúvať...Nakladať kocky do auta a že všetci čo zdieľali takto hru sa jej rozhovorili.

pampeliska1
7. dub 2017

Holky, máte někdo zkušenost, že byste "jen" na hypotonii dostaly (resp. vaše děti 😉 ) rehabilitační lázně? My jdeme teď ve 3 letech na kontrolu na neurologii, dcera pořád moc nemluví, ale zlepšuje se to, chodíme ke klin.logopedce, ta ji chválí, ale že má pořád špatnou hrubou motoriku a jak se nezlepší hrubá, tak nebude dobrá ani jemná (tj. orofaciální oblast). Dětská dr. s tím nemá problém, že to můžeme zkusit, ale potřebuje doporučení od neuroložky..Dcera u ní byla sledovaná cca od 10měs, takže nás zná.. Tak doufááám, že s tím nebude mít problém, stejně to pak musí schválit ještě revizák.

ladadam
7. dub 2017

@nympha ufff... pekne napsane... a doufam , ze to tak je a bude i u nas... protoze jinak je to nase zlaticko. Teda dneska total nervak, ze me zkousel s trpelivosti. Vysypal krabice s hrackama a hazel s nima pri vztekani,tak.jsem to sla uklizet a on vzdy tu uklizenou zase chytl a vysypal a cekal na mou reakci - jakoze pomsta!!!:D

peggy722
8. dub 2017

@ladadam Jestli už drží balanc, tak mu dej kolo bez koleček. My jsme je ani u jedný holky nepotřebovaly.
A jinak když jsem si nedávno četla Elinu zprávu od psycholožky, když jí byly 4 roky, tak jsem nechápala, kam to dotáhla za 2,5 roku. V úterý jsme byly na zápise a když jsem viděla, jak to všechno zvládá úplně stejně jako ostatní děti. Byl to neuvěřitelnej pocit zadostiučení, že to všechno, co jsme podnikaly a podnikáme má smysl. Takže neztrácej naději.😉

ladadam
8. dub 2017

@peggy722 ahoj, neznam Tvuj pribeh,ale je super,ze vidis,jak moc se holcicka zlepsila. Mimochodem mam taky Elu;) Prave bych se i tesila na takove to zpetne bilancovani. Az mu bude 6 si vzpomenout na vsechny ty pocity a nejistoty a snahy ... Ted je pro me hodne dulezity tento rok. Zacneme s logopedii tento mesic. A budeme makat.

nympha
9. dub 2017

@pampeliska1 ahoooj. Môj synček mal diagnostikovanu svalovú hypotoniu. Mal ochabnute svalstvo na tvári, slital dlho asi do 2 rokov+2 mesiace. Neboj ono sa to spraví pomalinky aj samé. Neni to nič hrozné. Ešte je troška nemotorny, ale ono sa to spustí. Hlavne je že chce a že skúša všeličo robiť.. ja som do tých kúpeľov nešla lebo tam sú detičky na tom hrozne.. veľmi zlé stavy. A u nás neubytuju na samostatnú izbu.. mne by to vadilo 🙂 hlavne kvôli malému. Davaj jej veľa vecí na hryzkanie a chrúmať..Čo zvládne..Aj lizatka..Nech veľa vyplazuje jazýček...Nastriekaj šľahačku na stôl sklo ci podložku aby lizala veľa..

nympha
9. dub 2017

@ladadam to robí aj môj.. ale myslím že skôr si myslel že sa s ním tak hráš hihi.. oni všetko berú ako hru 🙂

paces
10. dub 2017

Ahoj holky, musím se pochlubit, ze dcera dnes zvládla EEG. Sestra byla úžasná, neuvěřitelně rychlá při nasazování, já byla připravená odvést pozornost a zabránit vzteku se šminkama a zrcatkem a gumovými bombony. Pak už to šlo v pohodě, seděla fakt 20 minut. Vůbec jsem tomu nevěřila. Jsem šťastná jak blecha.🙂

pampeliska1
10. dub 2017

@nympha diky za zkušenost 🙂 jojo, to všechno děláme, vidím, že se to zlepšuje, ale i logopedka upozornovala, ze ta hrubá motorika vzhledem k věku nic moc..Pořád něco děláme, chodíme často na hřiště, chodí po obrubnících, lozí po žebříku (pod dohledem 😉 ), 1x týdne cvičení s dětma, různě ji nechávám vylizovat talířky apod, ale myslím, že ty lázně by ji ještě víc nakoply. Já mám totiž kamarádku v Janských lázních, dcerku kdysi viděla a jak jsem jí to popisovala, tak by jí je určitě doporučila. Prý tam jezdí děti se skoliozou páteře a plochýma nohama..tak snad by vzali i nás. No bude to záležet na neuroložce, ale doufám, že nebude dělat problém..však z její kapsy to nejde a ještě to musí schválit revizák.