Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

markettwu
9. pro 2020

@evikh84 @zerog @xsenova maminky, děkuji za reakce. Nezbývá mi, než čekat a doufat, že se to všechno zlepší. Zatím si tak nějak rozumíme, když nevím, co chce, tak mi to ukáže. Čeká nás příští rok asi hodně vyšetření, tak uvidíme... Ještě máme druhé dítě - 9měsíčního chlapečka, tak mi ten čas péčí o ně přece jen utíká.

mari28
10. pro 2020

@markettwu Ahoj, proč doktoři říkají, že neopakuje/nenapodobuje? Vždyť nějaká slova přece umí, tak se je musela nějak naučit, ne? Dělá třeba paci-paci, jak je veliká apod.? A pokud s tebou komunikuje, i třeba neverbálně, tak mi teda nepřijde jako autistické dítě.

markettwu
11. pro 2020

@mari28 Ahoj, no ona s ní psycholožka zkoušela takové "cvičení", já u toho nebyla, hlídala jsem mladšího syna, ale manžel u toho byl. Říkal, že psycholožka tužkou namalovala čáru a řekla dceři, aby to namalovala po ní, ale ona si vzala tužku a začala si jen čmárat. Pak ještě měla postavit kostky do řady nad sebe, ale vyrovnala je vedle sebe, což dělá často. Podle toho paní psycholožka usoudila, že neopakuje a že má nejspíš autismus. Paci, paci umí, jak je veliká neudělá, to jsem ji ani nijak moc neučila. Určitě znáte takový ten hit dnešní doby "Baby shark", ten taneček se naučila zcela sama a nedávno se naučila ještě "kola autobusu se točí dál" a to taky zcela sama. Některé věci opakuje, třeba čištění zubů apod.... Všechno, co neumí slovně, tak k tomu mě dovede nebo ukáže, co chce a vzteká se tak dlouho, dokud jí nepodám správnou věc. Zase na druhou stranu, když je nějaké emoční vypětí (šťastná nebo třeba naštvaná), skřípe zuby a tak zvláštně máchá rukama. Byly doby, kdy si stavěla všechno do řady ve čtyřech barvách - červená, zelená, žlutá a modrá. Teď zase všechno nakládá, na barvách už nelpí. Jinak barvy třeba neukazuje nebo nerozpozná, když jí řeknu, ať mi ukáže třeba červenou, ale to jsem s ní nikdy moc netrénovala. Má úžasnou paměť, pamatuje si, kde co máme a třeba polštář dneska donesla do postele z ohrádky malého, protože si vzpomněla, že tam dřív byl. Na srovnaných věcech podle sebe ale třeba nelpí....

hanulkahc
5. led 2021

Ahoj všem, mám syna, který má 2 genetické vady a s tím spojené kdejaké problémy. Chtěl bych se zeptat, s jakými terapiemi na rozvoj motoriky a myšlení máte zkušenosti a co pomohlo? Docházím s ním na ergoterapii v SenzaErgo, ale bude v létě u nás končit, což mě hrozně mrzí, protože holky to s ním umí, tak hledám náhradní a nebráním se i jiným terapiím. Jedná se o okolí Ostravy. Poradíte prosím? V Arcadě jsme byli a tam malý jen vleze a hned řve, takže to padá :-/

luckou
10. únor 2021

Ahoj, tak nás šestnácti měsíční synek je také opožděný ve vývoji a to hlavně ohledně řeči. Před týdnem začal trochu chodit ale vůbec nerozumí co se po něm chce a neřekne ani písmeno natož tak slovo. V půl roce měl velmi vážnou operaci srdce. Když mi ho po dvaceti dnech konečně dali domů. Sám neudržel ani hlavičku. Tak jsem začínali jak od novorozence.

evikh84
10. únor 2021

@luckou to muselo byt narocne obdobi. Myslim, ze to bude chtit jen cas a pekne v poklidu bez stresu z tabulek s ditetem pracovat. Mate fyzio? Ona hruba motorika s reci souvisi a po takove operaci je mozna potreba i rehabilitace, pokud nemate.
Pokud vam neeozumi, davejte mu jen jednoslovne pokyny, klidne 100x ukazat obrazek a rict "pes, baf baf" nez rozvitou vetou popisovat, ze pejsek steka a utika za motylem na louce... on casem vse dozene 😉

lauria
13. únor 2021

Dobrý den, prosím nevíte někdo, kde objednat Fosfoser, aby to nestálo majlant? Budu vděčná za jakoukoliv radu 🙏 Moc děkuji

krasin456
Dnes ve 02:21

Má přítelkyně má tříletého syna. Který má poruchu autistického spektra. Podle toho co vím tak by to sedělo na vývojovou dysfazii s poruchou receptovní složky.