Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

musilatka
12. dub 2010

Ahoj holky, strašně moc dlouho chci k vám přidat pár řádků... Mám dcerušku, minulý týden ji byl rok, že je něco v nepořádku si myslým už od jejího 8.měsíce... Nevím, kde začít. Tím, že od mala pořádně nechce jíst, nekojila jsem. Vše šlo v poho, vývojově žádný rychlík nebyla, ale vše v poho stíhala, pásla 3.měsíc, smála se nahlas a šahala po hračkách 4.měsíc, otáčela se 5.měsíc, druhá strana 6.měsíc, seděla 8.měsíc, lezla 9.měsíc, stála 10.měsíc, začala chodit kolem věcí 12.měsíc... Prostě motorika v poho.
Jako miminko byla moc hodná, až na to jídlo, nechtěla moc mlíčko ☹ Pak s příkrmama se o zlepšilo. Docela prospívá, na roce má 9,5kg a 78cm. Akorát mám problémy s kousky, nechce je, nadavuju jí, dusí se a nechce moc pít, řekla bych, že na flášu má skoro alergii, sem tam ještě vypije trochu mlíčka, ale čaj nic moc. Pítko úspěch žádný. takže pijem buď po lžíčce nebo stříkačkou. Polyká divně, nemělní si v pusince, ale dostane do ní sousto chvilku kouká s otevřenou pusou a pak polkne. Takže u nás rohlíky a křupky neexistují a v obědu sice nějaký kousky už dá, ale musí být malý.
Od 5.5měsíce začla v noci divně dělat ze starany na strany hlavičkou a za pár dní se k tomu přidala i ručička, prostě s ní začla mávat ve spánku. Řekla jsem to dr., poslala nás na neuro, tam Ekg, dopadlo výborně. Ale dělala to pořád. Dlouho si hrávala s věcma, ale ještě teď si hraje, ale o něco míň, tak že si je přendává z ruky do ruky a plácá do nich. Plácá vlastně do všeho co drží a když se raduje je jak ptáček, který zachvilku vzlítne.
Nikdy si moc nebroukala, sem tam něco, ale málo. Když jsem jí dala do postýlky, t ak v poho usnula s dudlíčkem. Od osmýho měsíce se občas vzbudí v noci a 2hodiny čučí do tmy a usne nejdřív po hoďce.. Neb´vyžaduje nijak pozornost takhle, jen jí teď mám u sebe, protže jak už stojí, tak by takhle snad 2hodiny v postýlce stála. Takže mám ji u sebe, ale musím být vzhůru, aby se neposadila a neodlezla.. Není to každý den, sem tam spí už celou noc, ale tak 2x do týdne.
Co se týče ukazování na věci, to vůbec, opakování paci paci, papa, to se jen směje, ale neudělá to. Na otázky kde je táta, dudu, bába, to malinko, ale musí se jí to pořád opakovat. Žvatlat baba začala až v 11.měsících, to už jsem měli za sebou vyšetření na foniatrii, kde vše v pořádku. Na jméno raeguje tak z 50%.
Teď je to pár týdnů, kdy se začala trochu projevovat radost, že vidí tátu, bábu, mě nebo brečí, když tyto lidé odejdou z mísnosti. Konečně taky ji začly trochu zajímat knížky, předtím mi do nich jen plácala a nebo si je vzala do ruky a mávala s nima. Co se týče jemné motoriky, tak nic neumí, jen si dávat do pusinky dudu.
Já nevím jak ještě pokračovat, je malá, je jí rok.. Možná je brzo, říkám si to celou dobu... Dnes mi, ale volal přítel, že mu volala máma, malý babička, že se jí nezdá v pořádku. Hodně i vyplazuje jazyk a sem tam se tak divně koukne. Minulý týden jsme byli u jejich přbuzných a taky jí řikali, že prej nemá jakoby tu dětskou jiskru...
Já nevím, doku jsem si to myslela jen já, tak jsem se ještě utěšovala, že to bude dobrý... Ale Teď?
Omlouvám se za dlouhý příspěvek, mohla bych pokračovat ve výčtu věcí, co mi nepřijdou tak běžný...
Co mám dělat? Můžu s ní už vůbec k nějakýmu dr.? Má pedistrička, když jsem jí vše vysolila mi jen řekla,že to dožene, že se jí zdá jen psychicky, tak o tři měsíce pozadu... Ale zase jsem jí neřekla ani polovinu co vám tady. Já si někdy připadám jak blázen už.
Malou miluju, ale zároveň se ve mně různí divný pocity ☹ Víte přítel mi teknkrát řekl ať jdu na potrat, měla jsem určitý problémy v době početí, ale já jít nechtěla, chtěla jsem být dobrá máma... Ael teď ve mně hlodá ten blbej červ, že jsem to prostě měla udělat... Je mi z toho hrozně.

sisstin
autor
12. dub 2010

ahoj holky 😉 byli jsme u kamarádky 🙂

musilatka: vítej 😉 musím říct, že tvoje holčička mi hrozně připomíná Tygra, když byl malý 😉 taky nikdy nechtěl mléko 😉 já si tu už hůř vybavuju, ale na tom roce dělal jenom Jak je veliký...a to bylo asi tak úplně vše 😉 neukazoval, nedělal papa, paci paci...nic neopakoval...v podstatě nás potřeboval jenom na chování a tulení 😉 nezajímaly ho knížky- jen mechanicky, žádná zvířátka...jeli jsme v kočárku, tak on seděl jak mrtvola a koukal pomalu do země 😕 oční kontakt měl tedy odjakživa v pořádku...ale prostě ta absence komunikace už tam byla vidět....začal se rozjíždě asi až ve 20m 😉 ted je asi na úrovni dejme tomu o půl až třičtvrtě roku mladšího dítěte 😕

moc ti doporučuju kontaktovat Ranou péči 😉 , nevím odkud jste... 😉 a lepší je si zjistit konkrétní osobu, která je tam za to zodpovědná...na ty obecné maily moc neodepisují 😉 tam vás určitě vezmou, je to pro děti s ohroženým vývojem..nemusíte mít vůbec žádnou diagnozu, stačí, že máš nějaké pochyby 😉 jinak psychologové se s váma v tomhle věku asi bavit nebudou 😔 a neuro máte za sebou 😉

jolinka: to je teda přístup té ředitelky 🙄 to fakt na SK není žádná logopedická školka? 🙄

Péto, no byl tady poprvý..a nemusel by jezdit vůbec 😝

andreabe
12. dub 2010

Ahoj musilatka 😉
Podla tvojho popisu mi mala pride iba trosku pozadu, mozno bude mat komunikacny problem, mozno nie, to trepotanie ( rucickami?) tiez nemusi nic znamenat,ale aj moze..no je este skoro, este je naozaj malicka, tazko poradit, ale asi by som nic neriesila, len sa jej viac venovala, snazila sa ju naucit ukazovat prstekom a pod.(ja som v tom veku Lukaska ani netusila, ze je to dolezite 😅)

Jedine, co ma zarazilo je, ze si rodina vsimla, ze mala je zvlastna. To by bolo asi jedine co by ma znepokojilo.

U nas to bolo tak, ze som si na malom vsimla az od 1,5 – 1a ¾ roka, ze nieco nie je ok. A to zacal stvornozkovat az v 1 roku a chodit az v 19 m., mne sa to podozrive stale nijako patologicky nezdalo. To az tesne pred 2hym rokom, ale rodina si este vtedy myslela, ze je v poriadku, ze mu nic nie je.
To bolo take kriticke obdobie, potom som na nom zamakala a teraz je na tom celkom fajn, len ta rec a porozumenie.

V takomto nizkom veku ale fakt neviem, ze ci sa vobec da nieco robit, mozno by som skusila nejake homeopatika na rozbehnutie, nic ine ma nenapada 😵

sisstin
autor
12. dub 2010

musiliatka: v té Rané péči by vám poradili, jak máš malou rozvíjet..zapůjčili by vám hračky, vyslechli...prostě je to tam moc fajn...a hlavně tam berou už takhle malé děti..v podstatě od narození 😉 to ukazování je šíleně důležité, měla by vám ukázat, pak se na vás podívat a udělat nějaký zvuk, a zase se podívat zpátky...to je sdílená pozornost 😉

andreabe
12. dub 2010

ako pise siss,to ukazovanie je dolezite,tu zdielanu pozornost zacal nas maly prejavovat az teraz 🙂 takze vzdy je nadej, ze to dobehnete 😉
u nas taka ranna starostlivost ani neexistuje, nie este aby chodili k nam domov,ako popisovala Siss, to na SR absolutne nehrozi 🙄
My chodime na rannu starostlivost (intervenciu) a terminy dostavme 1 za 1,5 mesiaca! Je to takmer zbytocne... 😔

sisstin
autor
12. dub 2010

musiliatka: já bych nad tím rukou nemávla..prostě když máma cítí, že něco není ok....tak to prostě ok není 😉 A. je sice malá, ale tyhle problémy jdou opravdu poznat už okolo toho jednoho roku, takže bych se snažila tu komunikaci nějak víc a aktivněji rozvíjet. Komentuj všechno, co dělá...co děláte vy...mluv na ni z očí do očí, že si třeba k ní dřepneš...vem její prstíček a ukazuj na předměty 😉 prostě u některých dětí nestačí jen tak běžné mluvit, některé mají tu komunikaci ztíženou a čím dřív se s tím začne něco dělat, tím líp 😉

ted je super, že je internet a ty informace už jsou....já se bouchám do hlavy, že jsem to nezačla řešit už v tom roce...třeba by byl Tygr ted už úplně v pohodě 😉

musilatka
12. dub 2010

Děkuju za zájem...
On si toho nikdo jiný nevšímá, všichni mi říkaj, když s ptám na názor, že jsem prostě blázen a furt něco hledám... Ale ta tchýně mě dostala, že to tak řekla a i její sestra. Je teda pravda, že ona komentuje její vývoj už od narození a v osmi měsíccíh mi div nevynadala, že nechodí kolem konferáku... Ale když ten pocit už není jen můj, tak asi je lepší s tím něco dělat..
siss, děkkúju za doporučení, jsem z Liberce a raná péče tu je, určitě budu kontaktovat, i kdyby měla být fakt jen pozadu. Ten oční kontakt, jako řekla bych, že je dobrý. Má občas i takový to jako.. co Ty nato.. Jako, že mrkne na mě jak budu reagovat, když někam leze.
andre, a existuje něco homeopatickýho na podporu vůbec?
Určitě s ní zkusím hodně mluvit... Začla jsem i hodně zpívat a baví ji třeba pohádky, to vydrží koukat těch 20min. a pak teda dělat kravinky, to je její... Jako pokroky tam jsou, ale je to teda skoro vydřený.. U nás se dělá jen ne ne ne a to jen když se jí chce.

sisstin
autor
12. dub 2010

musil: super, ta RP v Liberci je prej fajn..ale pokud máš možnost, tak bych tam asi spíš zavolala, nebo došla osobně..ne vždy na ty maily reagují 😉 my jsme to sdílení pozornosti měli taky, přesně tím způsobem, jakým popisuješ...že se díval, jestli se díváme nebo se na nás díval a dělal nějakej zvuk 😉 ,ale prostě to ukazování ne a ne....to začal spontánně až okolo 2roku...ted ukazuje asi tak 10000x za den, až je to dost únavný 😉 hlavně na ni mluv krátce a výstižně, a fakt je nejlepší komentovat všechno. Ne ji třeba něco ukazovat a nutit ji, aby se dívala...to většinou nemá smysl 😉 prostě když poleze, tak říct : "A leze. Maminka podá A. hračku. Maminka dá napapat atd. 😉 ale to asi děláš 😉

vojtisek2007
12. dub 2010

musilatka - tak vítám další maminu, řešit určitě co nejdřív, ať je pochyp sebemenší, co já můžu říct, tak Vojta na roce nedělal nic, prostě vydržel celý den sedět, přendavat kostky zjednoho košíku do druhého, nežvatlal téměř vůbec, nechodil (chodit začal cca v 18timěsících), jediný co, tak ukazoval a pokoušel se znakovat, což dělá dodnes....tvoje holčička je ještě malinká ale jestli máš nějaký pochybnosti, tak nad tím nemávej rukou a pokus se někde hledat pomoc....

Tery a s tvýma rodičema ex vychází ??? Psala jsi, že Tygr ho moc nemusí, viď... 😒

vojtisek2007
12. dub 2010

pochyb - ne pochyp už mi tady dneska šibe 😝

sisstin
autor
12. dub 2010

Péto, jo..s našima dobrý, ale jak jsme se rozešli..tak máma ho taky moc nemusí 😉 s Tygrem prej dobrý, nejdřív se bál..ale pak si hráli 😉

andreabe
12. dub 2010

musilatka:k tomu homeo, urcite treba navstivit homeopata, najlepsie takeho,ktory sa zaobera detmi,ale nie je podmienkou. On si ta vypocuje, pozrie dieta, posudi, v com moze byt pricina a potom ti povie,ake homeopatika si mas kupit a tak.
Ja som sa dostala k homeopatke nahodou a zatial teda chvalim, okolie si tiez vsimlo pokroky 🙂 Moj nazor je, ze minimalne za pokus to stoji 😉

vojtisek2007
12. dub 2010

no já už se normálně děsím tý Krejčířový, nejdřív tak stála o tom aby nás vzala, a teď bych nejradši nejela....Eliška umí víc než VOjta - já vím, že to nejde takhle porovnat, ale Eli je 1,5 a vojtovi 3....tak se trochu bojím, co se tam dozvíme....zítra a pozítří je ten zápis, a jen promluvím o školce, tak V. se zasekne, že nejde, no s řevem ho tam asi nepotáhnu, tak uvidíme....našla jsem v JH školku, kde mají logopedickou třídu, tak nevím, jestli to třeba nezkusit i tam....

sisstin
autor
12. dub 2010

Péti neboj 😉 Dr. je fakt super, sice není na děti nějak tutu nunu...ale přesně a efektivně je vyšetří, a hlavně je to i takovej psycholog pro rodiče..perfektně ti to vysvětlí, poradí...prostě bomba 😉 nedozvíš se tam různé kecy a připomínky, jaké jsou stále v některých ordinacích psychologů (že jsi neschopná matka, máš rozmazlené dítě atd. 😉 )

musilatka
12. dub 2010

Děkuju za rady. Snažím se na ní mluvit hodně a pořád ukazuju kde co je a ptám se ji.. Většinou sice koukne na něco jiného, ale má aspoň snahu...
Ještě jsem se chtěla zeptat. Co se týče toho jazýčku, ona ho pořád dost vyplazuje. Máte to někdy taky takhle a občas tak jako zběsile začne lézt.
vojti, zase u nás se furt jen leze a kramaří něco a občas ta telka, že ji berou písničky... Ale papa, paci, nic jí nejde naučit a to jí učím od 8.měsíce pořád něco. A co na to vaše dr., že na roce nežvatlal? Nás už na 10,měsících hnala na foniatrii a pak začla týden na to to baba a teď i říká jen mama, ale je to necílený, prostě jen žvatlání...

sisstin
autor
12. dub 2010

musilatka: Tygr zvatlal asi do 13-14m, pak najednou, jak když utne...a skoro rok z nej nevylezlo kromě smíchu, pláče, eee a ehm ani ň 😉 ted už trošku žvatlá, máme 3 účelová slova, ale používá je šíleně málo....furt vede na všechno "eeeee" 😝 jinak sluší víc než výborně, brouká si melodie, napodobí jakýkoliv zvuk, co není řeč..stejně jako u Andrejky Lukášek 😉 a jaký máš pocit z toho, jak A. rozumí? Na roce už by měla poznat asi 5 předmětů, členy rodiny, a základní pojmy jako : jdeme, hají, hačí atd. 😉

musilatka
12. dub 2010

Ještě jsem chtěla napsat, že než siss napsala, ať zkusím tu ranou péči, tak jsem tam psala email a už mě kontaktovali. Byli docela rychlý. Prý přijedou na první schůzku ke mně domů a pak bude nějaká společná schůzka s rodinou u nich, v centru.

sisstin
autor
12. dub 2010

musil: já jsem nejdřív psala maila na obecný mail Rané péče tady v Pce, a právě se mi nikdo neozval..až když jsem našla mail přímo na pí. S, tak ta se mi ozvala 😉 a právě myslím, že Vojtišek007 se neozvali 😕 jinak super, že budete v péči už takhle brzo 🙂 jinak můžu dát kontakt na Dr. Krejčířovou, ta by vám třeba něco už řekla..ale v tomhle věku je to furt dost nerozpoznatelný 😒

musilatka
12. dub 2010

Ona to má taky takový střídací. Jsou dny, kdy celé žvatlá haleká a pak dny, kdy z ní nic nevyjde.. Předměty nepozná. Má ráda dudlíka a pořád říkám dudu a ukazuju a pak ji ho vezmu před ní schovám a kde je dudu, tak nereaguje. Tátu má ráda, pořád říkám táta, to je táta, ale když se zeptám kde je táta, tak někdy mi přijde, že se koukne, ale většinou moc neraguje.
Rozumí asi slovu hají a slovu ne a ham, ale to fakt nemůžu říct s jistotou. Prostě někdy mi přijde, že rozumí a někdy vůbec...
Siss, já vás tu občas pročítám delší dobu. Malej Tvůj opravdu udělal moc pokroků, určitě jednou bude klučina jako všechny ostatní... 😉

sisstin
autor
12. dub 2010

musil: já jsem fakt tyhle informace neměla, stejně jako Andrejka jsem vůbec nevěděla, že to ukazování je tak důležitý, nevěděla jsem, co by už měli na tom roce všechno rozumět..prostě nic 😕 stejně jako u Péti Tygr na roce u něčeho seděl a přendával to sem a tam( mmch. oblíbená činnost doted), taky neuměl třeba jíst..ani rukou, neuměl žvejkat( ale to asi bylo tím, že neměl žádný zuby)..prostě na roce kromě pohybu fakt nedělal nic 😕 ale v tu dobu jsem to neřešila, jsem si říkala, že ne každý dítě je podle tabulek..on byl vždycky tak trošku jinej....víc řešit jsem to začla až okolo 18m, a než jsem se dokopala někam zajít, tak měl skoro rok a tři čtvrtě..a fakt si to doted vyčítám 😒

vojtisek2007
12. dub 2010

musi -naše dětstká mudra na to nic....že to dožene...apodný ptákoviny, jenže malej se narodil přidušenej...takže od narození do roka jsme byli vedení na neurologii, cvičili jsme vojtovku, protože nepásl, pozdě se převracel,pozdě seděl...pozdě všechno, když začal chodit, tak nás vyřadili, dělali mu EEG (takový ty přísavky na hlavu - to měl v pořádku), ve dvou letech jsme byli u psycholožky, která konstatovala, že v něčem je na svůj věk, v něčem míň a v něčem víc, ať to neřeším, že to dožene....až jsme takhle jednou v noci o tom debatili se sisstin, pak jsem to začalal řešit, ikdyž už asi trochu pozdě, na náš věk....ale dřív na mě všichni koukali jak na blázna, že co si vymýšlím, a že je to tím, že se nám narodila eli a nemáme na vojtu moc času a hlavně, že až půjde do školky, tak se "bude muset" rozmluvit....

sisstin
autor
12. dub 2010

tak naše Dr. to též neřešila vůbec, ona asi ani furt neví, co mu je...moc tam nechodíme, tenhle rok jednou na 18m prohlídce a jednou jsem si tam byla pro ty žádanky...a pokaždé mi říkala, že kluci se rozmlouvají někdy až po třetím roce...a opět si nepamatovala, že jsem ji upozornovala, že mi ani nerozumí 😝 tak mi řekla, že je malej a šlus 😝 zítra si jdu(snad, už to říkám 14dní 😔 😅 😅 ) pro ty papíry na prodloužení rodičáku, a mám hrůzu z toho, že s posudkovým lékařem komunikuje pediatr 🙄

vojtisek2007
12. dub 2010

no Tery, tak snad vám to vyjde, psala jsi, že ta zpráva byla "hustá", tak uvidíte, moc bych ti přála aby vám to vyšlo....co potom má ta ženská dělat, do školky dítě nemůže, v lepším případě ho ani nevezmou, specil.školky nejsou všude a co pak...jak do práce??? nebo má snad krást aby dítě uživila ? nastavení systému u nás mi normálně zvedá tlak....

sisstin
autor
12. dub 2010

Péto, já s tím moc nepočítám 😉 musí mít dítě víc jak 55% postižení 😉 a to se vztahuje zejména na fyzické, jakoby třeba psychomotorické nikdo neřeší 😉 natož řeč a tak 😒 vím, že to nedostal ani chlapeček od známé na těžkou receptivní dysfázii..takže si fakt nic moc neslibuju 😉 ale jak to pak budu dělat nevim, rodičák mi končí v říjnu, školku nemáme...ani mi ji nedoporučujou zatím, naši chodí do práce...takže hlídání přes den není...ex začíná bejt hustej, takže budu ráda, když mi bude dávat, co dává ted....fakt krize 🙄 a to já jsem zvyklá jakoby dost utrácet za sebe a Tygra, takže životní standart zřejmě půjde těžce dolů 😝

vojtisek2007
12. dub 2010

no to je potom všechno s prominutím na hovno....já sice dělám doma, pořád nepřetržitě, mám chlapa, takže kdybych zůstala třeba doma bez rodičáku a bez příjmu rok,dva, tak by to bylo jedno, ale radši jsem, když vidím, že sebe a děti dokážu uživit sama...a přesto se chci vrátit do mý "stálý"práce, prostě proto, abych na půl dne odsud vypadla...občas už mám hlavu jak balon, a občas si říkám, proč z rovna já, a pak zjistím, že to nejni zas tak hrozný...že by mohlo být ještě daleko hůř...

simalex
12. dub 2010

vojti:
to je nářez s těma přijímačkama do MŠ. U nás to probíhí pomalu "mezi dveřmi" a taky není přítomnost dítěte nutná. Ono to ani technicky nemusí vyjít - dítě může být nemocné apod.

A s těmi rodinnými dispozicemi: určitě ano. Všude se mě ptají, jestli jsme něco podbobného v rodině měli. Navíc Alexkův otec měl od malička problém s disciplínou i s učením, přestože je jinak spíše nadprůměrně inteligentní.
A ty obscese... To má malý po mě. Nikdy jsem se s tím neléčila, jedná se asi o nějako hodně lehkou formu, ale úplně se v některých věcem v Alexkovi vidím (trvání na některých postupech, když je nedodržím, mám toho pak ještě nějaký čas plnou hlavu, pořád nad tím uvažuju, třeba blbá recyklace - jsem na nervy, když vyhodím papírek do koše, protože se mi zrovna nechce "recyklovat" apod.). To jsou asi prkotiny, já nevím, ale neznám nikhoho, kdo by se takovýma kravina pořád trápil.

simalex
12. dub 2010

siss:
taky ti budu držet palce, ať vám to s tím rdičákem vyjde. Teď jsem musela znovu zavolat paní na hlídání, když je Lexík nemocný a ty peníze za hlídání mi teda trochu leží v žaludku. Ale ona je skvělá, tak to přežiju. V každé případě jsem ale ráda, že si moje peněženka už trochu od března oddychla...

A to tvůj bývalý u vás spal? Docela se snaží, když nakonec nepřijel za tebou, ale za malým. Nebo on má byt v PD?

simalex
12. dub 2010

vojti: máš můj obdiv - 3 děti a práce. 🙂

sisstin
autor
12. dub 2010

Simčo, nespal...přijel ve 12, pak tu byl do 4hodin odpoledne, a pak zas jel domů 😉 bohužel si furt nemyslím, že jezdí za Tygrem...ale doufal, že budu doma já a nějak to ukecá. Nebyla jsem. Pak mi psal sms, a komentoval moji HAK..at mu netvrdím, že nemám chlapa, leda že bych to jedla jak vitamíny 😝 čímž mě teda dosral maximálně, takže jsme se začli hádat po sms...načež mi začal vyhrožovat, at jsem ráda, že mi platí, kolik mi platí, protože jsem kopla do prdele já jeho a jinej chlap by se mi na to už dávno vysral 😝 takže jak jsem si myslela, že rozchod v pohodě..tak už to začíná bejt vostrý 😉

vojtisek2007
12. dub 2010

sima - no to jsme na tom podobně,jenom já se léčila, určitou část života mi ta porucha dost komplikovala život....jen jsem prováděla úkony,který jsem musela 10x,20x...pak se to zklidnilo, ale vojta má taky takový věci, který prostě musí udělat, než jdeme ven, než se jde spát, i já dodnes mám určtié "rituály" a zvyky a ségra to má taky, ale v lehčí formě, nikdy se neléčila...a táta to má taky....a ty přijímačky - je to formou hry - jsme na vesnici, takže většinou ty učitelky všechny ty děti znají, takže tam jakoby pokecají, dětičky "předevedou" co umí, divadlo pro ostatní rodiče, popř. soutěž kdo je v čem rychlejší a lepší....no tak jsem zvědavá, co tam budeme dělat my, asi sedět, popř. ječet... a k zápisu bez dítěte u nás ani omylem...když je dítě nemocný, jde matka a dostnou náhradní termín...
jo a Vojta už dva dny říká auto - krásně, čistě auto - ale když mu ukážu autíčko, řekne brm,brm - jako kdyby nechápal že to AUTO patří k tej kovovej blbosti - pro něj je to prostě BRmBRm a hotovo, auto řekne krásně ale pochybuju, že ví, co říká, prostě to zopakoval, jde to dobře, tak to říká často a tím to hasne, význam slova, nebo přiřazení nechápu, ale zase když řeknu ukaž auto, tak ho ukáže, ale když se zeptám co to je a ukážu auto, řekne brm brm...tak tam možná ta porucha porozumění bude asi taky.....